1inch Coin haber ve yorumları ile son dönemde kripto para gündemine oturmuş durumda. Ethereum ağını kullanan 1inch kripto para borsasının resmi tokenı olarak geçen 1inch Coin, yüksek ticaret hacmi ve yoğun kullanıcı kitlesiyle ilgi çekiyor. Büyük Airdrop etkinlikleri düzenleyerek farklı kripto para borsalarında listelenen bu altcoin, yatırımcıların merakla 1inch Coin nedir ve avantajları nelerdir sorularını araştırmasına neden oluyor. Gelin 1inch Coin geleceği ve yorumları nasıl birlikte inceleyelim.

İçeridekiler

  1inch Coin Nedir?

  1inch Coin, merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) olan ve diğer borsalardaki en iyi fiyatı bulmaya yarayan 1inch Exchange platformunun resmi para birimidir. 1inch borsası 2019 yılında yazılımcı ve geliştirici olan Anton Bukov ile Sergej Kunz tarafından kuruldu. Pancakeswap ve Uniswap gibi yüksek hacme sahip olan borsa, 2020 yılı Noel döneminde kendi kripto varlığını piyasaya sürerek öne çıktı. İkilinin herhangi bir otoriteden bağımsız olarak geliştirdiği bu para birimi, 1inch Coin hangi ülkenin sorusunu da beraberinde getirdi. 1inch platformunda yönetişim tokenı olarak kullanılan 1inch Coin, tek bir ülkeye ya da şahsa ait değil, aksine merkeziyetsizdir.

  Platformun “anında yönetim” olarak adlandırdığı sisteme göre, 1inch Coin platformdaki çeşitli işlemleri oylamak için kullanılan, madenciliği olmayan ve belirli aralıklarla platform tarafından piyasaya sürülen bir varlıktır. Platform üzerinde 1inch kazanmak için en etkili yollardan biri likidite sağlamada uygulanan stake işlemleridir. Ayrıca bu varlık, farklı kripto para borsaları üzerinden alınıp satılarak da kazanılabilir. Pek çok yönden Uniswap Coin ile karşılaştırılan kripto para 1inch, platform tarafından onaylanan bir dağıtım mekanizmasına sahiptir. Buna göre piyasaya sürülen toplam miktarın;

  • Protokol güvenliği ve sürdürülebilirliği için 4 yılda bir %30’u,
  • 1inch geliştirici ekibi için 4 yılda bir %22.5’i,
  • Topluluk, yield farming ve topluluk için 4 yılda bir %21’i,
  • Yatırımcılar için 2.5 yılda bir %19.5’i,
  • Danışmanlar için 4 yılda bir %5’i,
  • Mooniswap’a (1inch likidite protokolü) erken dönemde likidite sağlayanlar için her yıl %2’si

  dağıtım için ayrılır. Varlık sahipleri daha sonra kazandıkları 1inch bakiyelerini oy kullanmada, stake etmede ya da alım satım işlemlerinde kullanmayı tercih edebilir.

  1inch Coin Kaç TL ve Dolar?

  1inch Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. 1inch Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra 1inch Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 1inch Coin 10.41 TL -2.33%

  1 1inch Coin $ 0.621025 Dolar -2.33%

  Ayrıca 1inch Coin piyasa değeri ise $ 346,624,806 dolardır. Aynı zamanda 1inch Coin günlük $ 23,056,126 dolar hacime sahiptir.

  1inch Coin Geleceği Nasıl?

  Kullanıcıların, platform üzerinde yönetişim hakkı kazanarak DeFi alanını yeni bir seviyeye taşımayı hedefleyen 1inch token geleceği, son dönemin en merak eden konularından biri. 2020 yılında DeFi sektöründe yaşanan hızlı gelişme, pek çok yönetim modelinin bu pazara cevap verecek geliştirmelere adapte olamaması sorununu ortaya çıkardı. Bu problemi çözmek için piyasaya sürülen 1inch, merkeziyetsiz özerk organizasyon yani DAO modelini kabul eden bir sisteme sahiptir. Buna göre; platformdaki protokol ayarları şeffaf, kullanım kolay ve oy verme işlemleri verimlidir.

  1inch Coin ile anlık yönetim özelliğinin sunulması, bu para biriminin benzersiz özelliklerindendir. Bu sistem, her kullanıcı oyunu eşsiz ve oldukça değerli hale getirir.

  Bu sayede kullanıcı topluluğu, protokol ayarlamaları ve geliştirmelerinde etkili şekilde söz sahibi olabilir. Ağın stake işlemleriyle yüksek miktarda işlem gücünü verimli kullanması ve dolaşıma kısıtlı para birimi yönlendirerek arzı kısıtlaması, 1inch Coin grafik ve yorumlarında önemli bir veridir. Bütün bunlara bağlı olarak şimdiden geniş yatırımcı kitlesine sahip olan ve kendini kanıtlamış durumdaki 1inch Coin geleceği, yeni zirveleri beraberinde getirebilir.

  Eğer siz de 1inch Coinin geleceğinin parlak olduğuna inanıyorsanız Binance üzerinden satın alabilirsiniz. Hala üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

  1inch Coin Yorumları

  Yüksek bir Airdrop ile dağıtımı yapılan 1inch Coin, kısa sürede çok sayıda yatırımcının odağı haline geldi. Binance, Coinbase ve Huobi gibi önde gelen sayısız borsada listelendikten sonra 1inch token nedir ve ne işe yarar gibi konular herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Sunduğu avantajlı fiyatlar, kullanıcıları aktif olarak yönetime katma ve hacklenme riskini ortadan kaldırma gibi özellikleriyle bilinen bu para birimi, hızla büyüyerek güvenilir para birimleri arasındaki yerini aldı. Bu nedenle analistlere göre, 1inch’in gelecekte kullanıcı sayısındaki artışa bağlı olarak çok daha yüksek seviyeleri test etmesi mümkün.

  Platformun kullanışlığının yerel tokenı üzerindeki olumlu etkisi, 1inch Coin fiyatlamalarına da yansır. Dolayısıyla en yüksek işlem hacmine sahip DEX platformlarından olan 1inch, geleceğin aranan varlıklarından biri haline gelebilir. Bu para birimine yatırım yapmak isteyen yatırımcıların, 1inch Coin yorumları ile birlikte en son platform haberleri ve geliştirmelerini yakından takip etmesi önerilir. Güncel gelişmeler üzerinden şahsi analizlerin yapılması da doğru yatırım anlamında önem taşır. Ayrıca kullanıcılar, hızlı dalgalanan kripto para borsası karşısında dikkatli olmalıdır.

  1inch Coin Projesi ve Amacı

  DEX toplayıcısı olarak bilinen 1inch, kullanıcılarının en iyi fiyatı taratarak bulmasını sağlayan bir platformdur. Diğer borsalar kripto para ticaretinde değişken ve oynak fiyatlar sunarken 1inch, oldukça karmaşık bir algoritma kullanır ve aratılan para birimi fiyatını protokol ve likidite havuzlarıyla birlikte karşılaştırmalı şekilde verir. Böylece 1inch Coin projesi, kullanıcıların en avantajlı fiyatlara sahip olmasını sağlar.

  2020 Kasım ayında çıkardığı v2 güncellemesinden sonra, 21 farklı merkeziyetsiz borsadan anlık fiyat bilgilerini alan bu platform, kredi teminatı ve ticaret gibi işlemlerde en uygun fiyatları sunmasıyla bilinir. Yeni güncellemeyle işlemleri çok daha hızlı ve ucuz hale getirmesinin yanı sıra, yeniden yönlendirilen varlıkların karşılıklı kullanımına da izin verir. Bu sayede borç alıp verme ve Compound üzerinden işlem yapmaya olanak tanır. Bütün bunlar dışında platform farklı özellikler de sunar:

  1inch Coin Özellikleri

  • Kullanıcı fonlarını tutmaz. Bunun yerine kullanıcıların varlıklarını kendi cüzdanlarında tutmasına izin verir.
  • Platformda kullanıcı varlıklarının rezerv olarak tutulmaması, hacklenme ve saldırıya uğrama riskini ortadan kaldırır.
  • Kullanıcılar, likidite sunarak farklı protokol oranlarını karşılaştırabilir.
  • Platformu kullanmak için üye olmak ya da kimlik doğrulama yapmak gerekmez. Platform, direkt olarak cüzdanı bağlayarak kullanılabilir.
  • Her kullanıcının kendi tokenları vardır. Bu nedenle alım satım işlemleri kullanıcı inisiyatifine bağlıdır.

  Platformun hızlı birkaç adımla, kimlik doğrulamadan kullanıma hazır olması, en uygun fiyat avantajlarından faydalanmak isteyen yatırımcılar için büyük bir artıdır. Bu nedenle platformun resmi kripto para birimi 1inch Coin geleceği hakkında yapılan yorumlar genel olarak yükseliş hedeflidir.

  1inch Avantajları

  Ayrıca platform şu avantajlarıyla da öne çıkar:

  • Kullanıcılar platform üzerindeki fonlarını çekmek istediğinde ekstra ücret ödemez.
  • Borsada fon tutulmaması, ödemelerden komisyon alınmamasını sağlar.
  • 1inch Coin ticaretinde, kullanıcıların sadece gaz ücreti ödemesi gerekir. Ödeme Chi Gas Token ile yapılırsa, yüksek tasarruf sağlanır. Ayrıca gaz ücreti dışında herhangi bir ücret bulunmaz.
  • Platform arayüzü son derece basit ve kullanışlıdır.
  • Çok sayıda kripto para cüzdanını desteklediğinden, hemen hemen her yatırımcıya uygundur.
  • Kısıtlı işlem emirleri, lending ve likidite havuzlarına erişim imkanı sunar.

  Bunların yanı sıra; kullanıcıların fon yatırmasına izin vermemesi ve ilk kullanımının biraz karmaşık olması eksi yönlerindendir. Ancak genel itibariyle, proje geliştirmeye açık ve şimdiden pek çok yatırımcının beğenisini kazanmış durumdadır. Bu nedenle gelecekte, çok daha iyi yerlere gelebilir. Fakat her yatırımcının işlem emri vermeden önce, piyasayı iyi okuması ve önemli gelişmeleri yakından takip etmesi gerekir. Burada paylaşılanlar herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi değeri taşımaz. Yatırımcılar kendi işlemleriyle yükümlüdür.

  1inch Coin Nereden Alınır

  Biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza her zaman dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsası olan Binance’yi önermekteyiz. Siz de buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayan referans kodumuzdan yararlanabilirsiniz. Böylece 1inch gibi yüzlerce kripto paraya da yatırım yapabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz