Aave Coin nedir diye sorulduğunda kısa tanım olarak kripto para birimidir diyebiliriz. Kripto para Aave, 2017 yılında Etheruem blockchain ağında yazılan projedir. Açık kaynak kod kullanılarak ERC-20 üzerinden biçimlenmiştir.

Aslında Aave nedir başlığına isimden yola çıkarak da cevap verilebilir. Aave Coin ilk çıkış ismi olarak Lend token kullanmıştır. Piyasayı uzun yıllardan beri takip edenlere bu isim mutlaka tanıdık gelecektir. Yakın zamanda (2020 Ekim) 100 Lend karşılığı olarak 1 Aave verilerek isim değişikliği tamamlanmıştır.

Aave, Ethereum tabanlı olarak çalışır. Yapay zeka üzerinden oluşturulan yazılımlarla yönetilen bilgisayarlarca işlenir. Böylelikle Aave kullanmak ve yönetmek isteyenler fon yönetimleri için farklı kurumlara ihtiyaç duymaz. Oluşturulan açık kaynak kodlu yazılıma güvenmeleri onlar için yeterlidir. Aave coin ayrıca bir DeFi projesidir.

İçerikler

  De-Fi Aave Nedir?

  DeFi’nin açılımına bakıldığı zaman “merkeziyetsiz finans” anlamına geliyor. Kişilerin merkez bir otorite olmadan blockchain üstünden işlemlerini gerçekleştirmesi olarak tanımlanabilir. Bu sistemde uygulamaları kullanabilmek için kripto para hesabınızın olması ve internete bağlanabiliyor olmanız yeterlidir. Yapacağınız tüm işlemler blockchain ağında tanımlı olduğu için geleneksel uygulamalara kıyasla çok daha güvenlidir. Defi hakkında detaylı bilgiye Defi Nedir yazımızdan erişebilirsiniz.

  DeFi lending işlemleri ise borçlanmalarınızı güvence gösterme ihtiyacı olmadan gerçekleştirebilmenizi sağlayan bir sistemdir. Bu platformda P2P olarak borç alıp verme işlemi gerçekleştirilebilir.

  Borç veren kişiler, kripto para Aave varlıklarını özel yatırım havuzlarına aktararak faiz kazanırlar. Borcu olanlarsa havuzdaki bu birikimi kullanıp flash kredi alabilmek için Aave coin kripto paralarını teminat olarak kullanırlar.

  Bu sistem Aave coin sahibi olanlara platformda indirim imkanı sunar. Aynı zamanda kripto para aave idari ve ekonomik olarak kullanılabilen bir jeton görevindedir. Bu da Aave coin sahiplerine sistemin gelecekteki gelişimi için söz hakkı sağlar.

  Eğer siz de hala Binance üyesi değilseniz ve buraya tıklayarak dünyanın en büyük ve güvenilir kripto para borsasına üye olabilir ve Aave Coin gibi bir çok araca yatırım yapabilirsiniz. Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse Wink Coin Nedir ve Shiba Coin Nedir isimli inceleme yazılarımızı da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

  AAVE Coin Geleceği Nasıl? Aave Coin Yorum

  Aave coin yorum açısından değerlendirirken farklı açılardan bakılabilir. Giderek artan kripto para çeşitliliği olan bir pazarda, benzersiz satış noktalarına sahip olduğu için Aave geleceği parlaktır. 2020 yılının ortalarında DeFi sistemi yaygınlaşırken aave coin geleceği görmüş ve toplam değeri çok yüksek bir miktarı kilitli tutmuştur. Bu sayede sistemdeki en büyük projelerden biri olmuştur.

  Aave geniş bir kripto para yelpazesine sahip. Teknik olarak yapılacak incelemeyle Aave coin hedef fiyat analizi yapılabilir ve Aave coin amacı tespit edilip yorumlanabilir. Fakat token başına denk gelen fiyatlar bugüne kadar olduğundan çok daha yüksek şu an. Bu yüzden Aave coin gelecekte hangi rakamlara ulaşır tahmin etmek zorlaşıyor. Belki bu artış gelecekte de devam edebilir. Bu varsayımla düşünürsek geçmişte elimizde olan fiyat verilerinin anlamı kalmıyor.

  Artışın devam etmeyeceği varsayımında yola çıkarsak, Aave coin hedef fiyat ortalamasında kalabilir. Piyasadaki hava da onun bu yönde olacağını, Aave coin amacı olarak ortalama bir seyir izleyeceğini tahmin edebiliriz. Elimizdeki bilgi ve göstergelerden faydalanarak Aave coin alınır mı sorusuna varsayımsal bir cevap verebiliriz.

  İkinci olarak ise Aave hakkında konuşulan spekülasyonlardır. Aave coin aslında bu aldatmaca sözlerden uzak, umut verici bir DeFi projesidir. Aave rakiplerine kıyasla token yelpazesi çok geniştir ve gelişmeye de devam ediyor.

  Ayrıca flash krediler söz konusu olduğunda da şu an krediler arasında bir lider olarak görülebilir. Başlangıçtan bu yana Aave coin yorum yapanlar incelendiğinde projenin seçkin bir konumda olduğunu görebiliriz. Aave sistem olarak da kendisinin kredi konusunda platformda yükselen bir değer olduğunu vurguluyor.

  İşin Aave coin alınır mı kısmına gelindiğindeyse platformun belirlediği fiyatlar üzerinden alım satım yapılabilir. Fiyat belirlemede pozitif bir politika izleyen Aave, merkeziyetsiz finans yapısını kullandığı için arz talep oranı dengelidir.

  AAVE Coin Kaç TL ve Dolar?

  AAVE Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. AAVE Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra AAVE Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 AAVE Coin 1,484.29 TL -0.32%

  1 AAVE Coin $ 77.92 Dolar -0.32%

  Ayrıca AAVE Coin piyasa değeri ise $ 1,115,942,449 dolardır. Aynı zamanda AAVE Coin günlük $ 70,049,159 dolar hacime sahiptir.

  AAVE Coin Avantajları Nelerdir?

  • Benzersiz ve birden fazla satış noktası bulunması büyük bir avantajdır. Rakipleriyle kıyaslanınca, kilit altındaki Aave kripto para değeri toplamdaki en büyük projelerden birisidir. Bu da Aave coin ve tokenları bir adım öne çıkartıyor.
  • Aave tüm sistem içerisinde yirmi kripto para olarak borç alınmasına ve ödünç verilmesini olanak sağlıyor. Bu özellik kullanıcıların çok daha fazla seneklere sahip olması demek oluyor.
  • Aave platformunda ve DeFi sistemindeki ilk teminatsız kredi seçeneği Aave coin ile sunuluyor. Flash kredi kullanımı bu sayede kolay ve hızlı gerçekleşiyor.
  • Aave projesini diğerlerinden ayıran avantajlardan birisi de borçlanma faiz oranlarının sabit olmasıdır.

  AAVE Coin Dezavantajları Nelerdir?

  • Aave coin ile beraber diğer kriptolar da satın alınabilir ve bunlarla staking yapılabilir. Fakat buradaki husus Aave coin fiyatıyla diğer coinlerin alt fiyatının farkında kaynaklanabilecek ekstra masrafladır.
  • Her kripto parada geçerli olan, sanal saldırılarda yaşanabilecek olumsuzluklar Aave coin yatırımınız için de geçerlidir. Donanımınızı cüzdanınızda saklayarak bir nebze de olsun bunun önüne geçebilirsiniz.
  • Ethereum projesi yapısında olduğu için Aave coin, genel olarak ağ içinde yaşanabilecek yoğunluğun zararlarına maruz kalabilir. İşlem yaparken yavaşlama ve işlem hızında düşüşler yaşanabilir.

  Aave Coin Nereden Alınır?

  Eğer Aave Coine yatırım yapmaya karar verirseniz biz kripto para dünyası olarak en güvenilir ve en büyük borsa Binance’yi önermekteyiz. Siz de buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer Binance gibi başka kripto para borsaları hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorsanız En İyi Coin Siteleri yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz