Kripto para ACA Coin, Polkadot tarafından desteklenen bir platform sunarak kullanıcıların kendi borsasında avantajlı kripto para dönüşümleri yapmasına izin veren sistemi ile öne çıkan bir dijital varlık. Binance borsasında listeleneceğinin duyurulması ile birlikte Acala Coin nedir ne değildir merak edilmeye başlandı. Bu yazımızda stabil coinler ile kredilendirme araçları sunan ACA Coin nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır yakından inceledik.

İçeridekiler

  ACA Coin Nedir?

  Yatırımcılar için Polkadot tarafından desteklenen ACA Coin geleceği büyük merak konusu haline geldi. Ekim 2019 tarihinde kurulan Acala projesi, kısa sürede aldığı Web3 hibeleri ve güçlü destekçileri ile öne çıkmaya başladı. Polkadot parachain üzerinde çalışan Acala ağı, EVM uyumlu bir akıllı sözleşme platformu olarak tanımlanır. Acala kullanıcıları stabil coin basmak, platform yönetimine katılmak, işlem ücretleri ödemek, stake etmek ve likidite madenciliği yapmak gibi avantajlar elde eder. Bütün bu işlemler için kullanılan yerel token ise ACA Coindir. Yatırımcıların ilgiyle araştırdığı kripto para Acala Coin nedir sorusu ise bu tokenin sağladığı şu yararlar ile özetlenebilir:

  • ACA varlık sahipleri DOT tabanlı varlıkları, Polkadot yerel merkezine ait olmayan sabit para birimlerini, Bitcoin ve Ethereum gibi popüler birimleri, Polkadot ekosistem ürünlerini tek bir platform üzerinden kontrol edebilir.
  • Acala 1. katman platformu Metamask ve diğer cüzdanlar arası hızlı işlemler sunar.
  • İşlem ücretleri USDT, aUSD, USDC, DOT, BTC ve ETH gibi farklı birimler ile ödenebilir, aynı zamanda oldukça düşüktür.
  • Polkadot’taki ağırlığa dayalı ücret mekanizması ACA Coin tarafından da kullanılır. Böylece mikro gaz ücretleri sağlanır.

  Eğer siz de Acala Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak Binance’ye üye olabilir ve %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodu avantajlarından faydalanabilirsiniz.

  ACA Coin Kaç TL ve Dolar?

  ACA Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. ACA Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra ACA Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 ACA Coin 2.07 TL 9.54%

  1 ACA Coin $ 0.10865 Dolar 9.54%

  Ayrıca ACA Coin piyasa değeri ise $ 66,641,456 dolardır. Aynı zamanda ACA Coin günlük $ 3,440,510 dolar hacime sahiptir.

  ACA Coin Geleceği

  Kullanıcılara çapraz zincir işlevselliği ve tam güvenlik protokolleri sunan ACA yorum ve beklentileri yatırımcılar için ilgi çekici konulardandır. Polkadot ekosistemini DeFi uygulama merkezi haline getirmeyi hedefleyen bu proje, farklı zincirlerin aynı ağda kullanılmasına imkan tanır. Bu nedenle uzmanlara göre Acala Coin geleceği yakından takip edilmelidir. Acala ağı güvenilir olmayan değişimleri, aUSD gibi merkeziyetsiz stabil coinleri, DOT tabanlı varlıklar ve türevlerini aynı anda erişilebilir hale getirir. Bu nedenle ACA Coin gelecek beklentisi pek çok uzmana göre son derece parlaktır.

  Ek olarak proje yatırımcıları arasında Pantera Capital, Coinbase Ventures, Polychain Capital gibi sektör devi şirketler ile Yeni Zelanda, Amerika, Çin, Güney Amerika ve bazı Avrupa ülkeleri yer alır. Ethereum ve Polkadot desteğine sahip olan Acala Coin projesi, geliştiriciler için maksimum verimlilik sunan ve mevcut zincir özelliklerini en iyi haline getiren benzersiz bir platforma sahiptir. Bu sayede kullanıcıların istediği özellikleri ağa entegre etmesine ve çatallanma olmadan kullanmasına imkan tanır.

  ACA Coin Yorumları

  Polkadot’un merkeziyetsiz DeFi ve likidite ağı olarak geçen ACA Coin amacı, yatırımcıların pek çok ürüne aynı anda erişmesini sağlamak ve yatırım hamlelerini kolaylaştırmaktır. Bu nedenle uzmanlara göre ACA Coin yorumları pek çok açıdan olumlu şekilde yorumlanır. Ethereum uyumlu, güvenli ve ölçeklenebilir bir yapıya sahip olan Acala platformu kullanıcılarına ucuz ve hızlı akıllı sözleşme işlemleri sunar. DeFi için optimize edilen özellikleri ise Acala Coin yorumları ve gelecek beklentilerinin yüksek potansiyelli olmasındaki ana etmenlerdendir. DeFi projeleri arasındaki işbirliğini artıran ağ, daha fazla yatırımcıya ulaşarak değerini kısa sürede artırabilir. Fakat uzmanların önerisine göre piyasada yüksek volatilite olması ve rakip proje sayısındaki fazlalık süreci olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle yatırımların dikkatli değerlendirilmesi önemlidir.

  Aynı zmanda web sitemiz içerisinde bulunan Matic Coin yorumları ve EOS Coin yorumları yazımızı okuyarak kripto para dünyasının farklı teknolojilerine de hakim olabilirsiniz.

  ACA Coin Projesi ve Teknolojisi

  2019 yılında kurulan Acala Network, merkeziyetsiz finans protokolüdür ve yerel token olarak ACA Coin kullanır. Kripto para projeleri arasında ACA Coin whitepaper, şu özellikleri nedeniyle dikkat çeker:

  • Polkadot ekonomi merkezi olması ve türev varlıklara erişim imkanı sunması
  • DeFi için özelleştirilmiş araçlar sağlaması ve yeni özellik entegrasyonuna açık olması
  • Acala doları stabil coini ile kolay işlem avantajı
  • Ethereum uyumlu altyapı
  • Minimum gaz ücretleri
  • Hızlı ve kolay işlemler
  • Polkadot ücret modeli
  • Farklı belirteçlerle birlikte çalışma
  • Esnek token ödemeleri

  ACA Coin Güvenilir mi, Alınır mı?

  Analistlere göre ACA Coin yorum ve beklentilerinin olumlu olduğu söylenebilir. Ethereum ve Polkadot altyapısına sahip olması, güçlü destekçiler bulundurması bu projenin güvenilir hale gelmesini sağlar.

  ACA Coin Hangi Ülkenin ve Kimin?

  ACA Coin, Acala 2019 yılında Bette Chen, Bryan Chen, Antonia Chen, Ruitao Su ve Fuyao Jiang isimli geliştiriciler tarafından kurulan Acala Network ağının yerel tokeni olarak geçer. Binance borsasında listelenme haberleriyle birlikte öne çıkan bu coin, pek çok yatırımcının ACA Coin kimin ve ACA Coin hangi ülkenin diye merak etmesine neden olmuştur. ACA Coin projesinin kimin tarafından geliştirildiğini söylemek mümkün olsa da, bu tokeni herhangi bir ülkeye mal etmek doğru değildir. Merkeziyetsiz ve DeFi platformları destekleyen ACA Coin arzı ise 1 milyar ile sınırlıdır.

  Web3 tabanını destekleyen bu proje, pek çok uzman için yakından takip edilmesi gereken varlıklar arasındadır. Geniş bir kitleye ulaşması halinde yüksek seviyeden fiyatlanabilir. Ancak yatırımcıların ACA Coin haber ve gelişmelerini, market hareketleri ile birlikte değerlendirmesi gerekir. Çünkü kripto para piyasası yapı itibariyle yüksek volatilite ve risk katsayısına sahiptir.

  ACA Coin Nereden Alınır?

  Dünyanın en güvenilir kripto para sitesi olan Binance üzerinden Aca Coin listelenmektedir. Siz de buraya tıklayarak hızlı bir şekilde Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz