Algo coin (Algorand) nedir? Algo coin geleceği ve projesi hakkında merak edilen her şeyi ve daha fazlasını yazımızda sizler için derledik. Unutmayın ki burada yazılanlar birer yatırım tavsiyesi değildir, sadece bilgi vermek amaçlı fikirlerimiz belitilmiştir.

İçeridekiler

  Algo Coin Nedir?

  Algo Coin, 2019 yılının haziran ayında kurulan, akıllı kontrat özelliği ile Ethereum’a benzeyen, merkezi bulunmayan, güvenli ve ölçeklenebilir bir kripto para zincir ağıdır. Saniyede 1000 işlem kapasitesi bulunan ve güvenirliğinden ödün vermeden geleneksel ve global ödeme ağları ile rekabet içerisindedir.

  ‘’Algo Coin nedir?’’ sorusunun en güzel ve en anlaşılır cevabı sanal bir para birimi olduğudur. Algorand, kısaltılmış ismi ile bilinen Algo Coin, işlem hızı ve düşük işlem ücretleri nedeniyle sektöre hızlı bir giriş yapmıştır. Kullanıcıları tarafından bu özelliği nedeniyle tercih edilmektedir.

  Singapur menşeli bir kripto para olan Algorand (Algo Coin), en çok İtalya’da kullanılmaktadır. Ülkemizde de son zamanlarda oldukça popüler kripto paralardan olan Algorand Coin, yatırımcılarısının yüzünü güldürmüştür.

  Algorand Projesi

  Algorand projesi hayatımıza 2019 yılında girmiştir ve girdiği günden bu yana sürekli olarak yükseliş göstermektedir. Bu proje hem kendi kripto parasının göstermiş olduğu performans nedeniyle hem de genel yapısı itibariyle en başarılı projeler arasında yerini almıştır.

  Algorand projesi, birçok ekonomist, yazılımcı ve matematikçi tarafından geliştirilmiş bir projedir. Şu anda da kadrosunda üst düzey araştırmacılar, akademisyenler ve profesörler bulunmaktadır.

  Günümüzde paradan daha değerli bir şey varsa o da verilerdir. Algorand projesinde girişimcilere, kurumlara ya da bireysel kullanıcılara bu konuda da destek olmaktadır. Hatta Algo Coin’in en büyük rakibi olan Etherrum bu anlamda teknoloji olarak Algorand’tan daha geride kalmaktadır.

  Saniyede 1000 işlem kapasitesine sahip, merkeziyetsiz ve güvenli yapısı ile yatırımcıların ilgi odağı haline gelen Algorand, sınırların ötesinde sorunsuz finans sağlama amacı ile geliştirilen bir projedir.

  Algorand (Algo Coin) Nasıl Alınır?

  • Öncelikle Binance üzerinden yeni ürelik oluşturmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilir ve siz okurlarımıza özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.
  • Üyelik oluşturulduktan sonra banka hesabınızdan TL bakiyesi yükleyerek kripto para alma işlemi yapabilirsiniz.
  • Cüzdanınıza para yüklemesi yaptıktan sonra ‘’Al-Sat’’ bölümüne girerek, Algo Coinleri alabilir ya da satabilirsiniz.
  • Dilerseniz daha sonra Spot cüzdan kısmından ALGO’larınızı görebilirsiniz.
  • Algo alım işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra piyasanın koşullarını takip ederek değerlendirmeler yapabilir ve istediğiniz zaman algolarınızı TL’ye dönüştürebilirsiniz.

  Algorand (Algo Coin) Geleceği

  Piyasaya çıktığı ilk yıllarda değerinin 3 katını kaybederek, kullanıcılarına büyük bir hüsrana uğratan Algorand, çok kısa süre içerisinde toparlanarak, sektörün öncü kripto para şirketleri ile aynı statüye yükselmeyi başardı. Şu anda gözde kripto para şirketlerinden birisi olan Algorand, piyasadaki konumunu her geçen gün yükseltmekte ve yatırımcılarını mutlu etmektedir.

  Bahsettiğimiz gibi Algo Coin, sektöre çok hızlı bir giriş yapmıştır. Bunun nedeni işlem hızı ve düşük işlem ücretlerinin yanı sıra, bir hesaptan bir hesaba yapılan gönderimin sadece 4 saniye sürmesidir. Ayrıca Algo Coin, 0,001 USD gibi düşük bir ücretle finans işlemlerini gerçekleştirmektedir.

  2017 yılında Turing Ödülü’nü kazanan Silvio Micali tarafından oluşturulan Algorand geleceği oldukça parlak görülmektedir. Piyasaya 1.60 USD ile giren Algo Coin’in Türk Lirası değeri ise 9.32 Türk Lirasıydı. Şu anda değeri 3.56 USD olan Algo Coin, hızlı ve güvenli bir şekilde ilerleyişine devam etmektedir. Böylece Algo Coin geleceği konusunda yatırımcılarını heycanlandıran coinlelerden birisi olmuştur.

  Finans sitemini daha kolay bir hale getirmek için oluşturulan Algo Coin, benzer platformların dezavantajlarını bertaraf etmek için oluşturulmuştur. Kripto para kullanıcıların en rahat kullanabilecekleri platform olma özelliği nedeniyle çok fazla kullanılmaktadır. Algo Coin, enerji tüketimi konusunda da rakiplerinden daha iyi pozisyondadır. Diğer kripto para şirketleri tarafından üretilen CO2’nin sadece milyonda ikisini ürettiğini iddia etmektedir.

  Algo Coin geleceği ile ilgili yaptığı çalışmalar; 2020 Şubat ayında ilk büyük çevresel projesi olan PlanetWatch küresel hava kalitesi izleme ve hava kirliliği ile baş etme, Game Alliance’e sponsor olma ve kendi müşterilerine kaynaklar ve eğitimler sunarak sektörde her geçen gün daha da büyümektedir. Rakip kripto paraların gelişimleri aynı hızda ve istikrarda olmaması nedeniyle Algorand gelecek vaat etmeye devam edecek gibi görünmekte.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz