Yurtdışından Bitcoin almak, son dönemin en fazla aratılan konularından biri haline geldi. Bitcoin’in bilinen para ve finans araçlarına kökünden değişiklik getirmesi, bütün dünya tarafından yakından takip edilmesine neden oldu. Arbitraj ya da çeşitli sebeplerden ötürü Türkiye dışında Bitcoin’in nasıl alındığını merak eden yoğun bir kullanıcı kitlesi ortaya çıktı. Bu kullanıcıların en fazla merak ettiği ülkelerden biri de, kripto para ekosisteminin gelişmesine yardımcı olan Almanya oldu. Peki Almanya’da kripto para nasıl alınır ve satılır?

İçeridekiler

  Yurtdışından Bitcoin Nasıl Alınır?

  Bitcoin ve bütün kripto paralar, sadece Türkiye değil bütün ülkelerin finans gündemlerinde bahsi geçen konulardan biridir. Özellikle yakın geçmişten beri popülerliği artan bu dijital varlıklar, pek çok kişinin yatırım cüzdanındaki ana birimler haline gelmeye başladı bile. Bu durum çok sayıda yatırımcının Alman Bitcoin nasıl alınır gibi soruları daha sık aratmasına neden oldu. Bitcoin, herhangi bir merkeze veya ülkeye bağlı olmadığı için global olarak alım satımı yapılan bir para birimidir. Merkeziyetsiz özelliği sebebiyle global kripto para borsaları üzerinden Bitcoin ile ticaret ve yatırım yapmak mümkündür.

  Tek bir ülkeye bağlı olmaması ve bütün dünyadan erişilebilir olması, Bitcoin’i fiat para birimlerinden ayıran en önemli özelliklerindendir. Kullanıcıların, Almanya’dan Bitcoin almak ve yatırım yapmak için, ülkede kullanıma açık olan bir kripto para borsasına kayıt olması gerekir. Kripto para borsası aracılığıyla markette alım satım yapılabilir ve çeşitli finans araçlarından faydalanılabilir.

  Biz Kripto Para Dünyasi olarak okurlarımıza her zaman dünyanın en büyük ve en güvenli kripto para sitesi olan Binance’yi öneriyoruz. Eğer siz de hala üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Böylece Almanya gibi bir çok yurt dışı ülkesinden Bitcon alabilirsiniz.

  Almanya’dan Bitcoin Nasıl Alınır?

  Çok sayıda Türk vatandaşın ikamet ettiği Almanya, son dönemde Bitcoin ve kripto paraların kabulü bakımından geçirdiği yasa tasarılarıyla öne çıkmaktadır. En son kabul ettiği yasaya göre Almanya, kripto para birimlerini alınır satılır, ticareti ve yatırımı yapılır resmi finans araçları olarak kabul etmiş ve ülke genelinde kripto para kullanımını yasallaştırarak kullanımını artırmıştır. Bitcoin ile işletme kurma, şirket açma ve Bitcoin’i yasal bir değer olarak görmeyi sağlayan bu yasa nedeniyle çok sayıda vatandaşımız da Almanya’dan nasıl Bitcoin alırım ve saklarım gibi konuları merak etmeye başlamıştır.

  Almanya’da Bitcoin almak, Türkiye veya herhangi bir ülkede olduğu gibidir. Bitcoin almak isteyen kullanıcıların öncelikle kripto para borsalarından birini tercih ederek hesap oluşturması gerekir. Dünyanın en fazla kullanılan ve en geniş işlem hacmine sahip olan Binance borsası üzerinden örnek verecek olursak, Almanya Bitcoin nasıl alınır işlem adımlarını şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Öncelikle Binance resmi web sitesine giderek e-mail ve şifreniz ile üyelik oluşturun.
  • Hesabınızı doğruladıktan sonra bakiye yükleyin. Binance hesabınıza bakiye yüklemek için havale, EFT ve kredi kartı gibi farklı işlemleri tercih edebilirsiniz.
  • Bitcoin alım satım ekranına gelerek BTC/USDT paritesinde işlem yapmaya başlayın.

  Almanya’da Kripto Para Nasıl Alınır?

  Almanya’da ikamet eden yatırımcılar, Binance borsasını kullanarak nasıl Bitcoin alındığını merak etmektedir. Dünyanın her yerinden internet bağlantısı ile alıma açık olan Bitcoin yurtdışından nasıl alınır diyorsanız, Binance borsasına kayıt olduktan sonra aşağıdaki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Alım satım işlemlerini kullanarak, Bitcoin dışında borsanın listelediği bütün kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz. Binance borsasında Bitcoin almak için 3 farklı seçenek bulunur:

  • Banka Transferi: Almanya’da kullandığınız şahsi banka hesabınızı kullanarak, Binance’te listelenen sabit coinlerden satın alabilirsiniz. Daha sonra bu sabit coin paritelerini kullanarak hesabınızdaki parayı Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimine dönüştürebilirsiniz.
  • Kredi Kartı: Almanya’da kullandığınız kredi kartınız ile Binance borsasında doğrudan Bitcoin alabilirsiniz. İşlemi tamamladığınızda, Visa ya da MasterCard kullanarak belirlediğiniz bakiye karşılığına denk gelen Bitcoin adedi hesabınıza tanımlanır.
  • BTC Al-Sat: Binance borsası, en fazla kripto para çeşitliliğine ve yüksek işlem hacmine sahip güvenilir kripto para borsalarından biridir. Market kısmında listelenen kripto paralardan istediğinizi Bitcoin veya sabit coinlerinizle takas edebilir, alım satım oranlarını dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

  Almanya’daki Bitcoin Borsaları

  Bitcoin alım satımında borsa seçimi oldukça önemlidir. Genel kabul görmüş, geniş bir kitle tarafından kullanılan, kullanıcı güvenini kazanmış borsalardan birini tercih ederek, güvenli Bitcoin yatırımı yapmaya başlayabilirsiniz. En fazla tercih edilen Almanya Bitcoin borsaları şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase
  • Bittrex
  • Cex.io
  • Kraken
  • Bitcoin.de (Almanya merkezli kripto para borsası)

  Ayrıca sizler için hazırladığımız En Güvenli Bitcoin Sitesi yazımızı okuyarak global anlamda dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para siteleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor.

  Bir yorum Yaz