AMP Token, sunduğu avantajlarla kripto para dünyasının önemli coinlerinden biri haline geldi. Özellikle güvenli transferlere izin vermesi nedeniyle kurum ve şirketlerin yakından incelediği varlık, çoğu kişinin AMP Coin nedir sorusuna cevap aramasına neden oldu. Kullanıcısına pek çok olanak tanıyan AMP Coin hakkında merak edilenleri gelin yakından inceleyelim ve AMP Coin geleceği hakkında fikir sahibi olalım.

İçeridekiler

  AMP Coin Nedir?

  Kripto para AMP nedir, sorusu özellikle yakın zamanda Coinbase borsasında listelendikten sonra fiyatının %25 artmasıyla sık sık karşımıza çıkmaya başladı. AMP, Flexa isimli bir kripto para uygulamasının yerel varlığı olarak ortaya çıktı. Ethereum ERC-20 tabanlı bir token olan AMP, her türlü para, değer veya varlık transfer işleminde Flexa ağı üzerinde kullanıcılarına teminat sağlar. Böylece transfer işlemlerini güvenli hale getirmeyi amaçlar. Bu sistemde, onaylanmamış ya da hatalı işlemlerin tümü AMP token ile sigorta altına alınır. Böylece Bitcoin ve Ethereum ile gerçekleşen işlemler güvence altına alınır ve her iki tarafa gerekli fiat ödemesi yapılır.

  Sistem ve mekanizma bakımından oldukça basit bir mantığa sahip olan AMP Coin yorumları da işlevi sebebiyle genellikle olumludur. AMP platformu, teminat yöneticileri ve teminat bölümü olmak üzere iki kısma ayrılır. Kullanıcılara güvenilir teminat sağlanması için bu iki kısım arasında özel olarak geliştirilmiş bir sistem ve arayüz bulunur. Teminat bölümünde kullanıcılar, yaptıkları işlemleri teminat altına alma hakkına sahiptir. Ayrıca Ethereum blok zinciri üzerinde onaylanan ve doğrulanan bakiyeler de buraya taşınabilir. Diğer bölümde ise, akıllı sözleşmesi olan teminat yöneticileri varlıklarını kilitleme ve yönetme gibi işlemleri gerçekleştirebilirler. Buradaki varlık sahipleri, transferlere doğrudan destek olma özelliğine sahiptir. Bütün bunların yanı sıra AMP Coin, sunduğu şu avantajlarla da öne çıkar:

  • Kullanıcılar AMP stake edebilir ve fiat değişim işlemleri, kredi dağıtımı, dijital ödeme gibi farklı değer transferlerini garanti altına alır.
  • AMP, stake teminat havuzlarını kullanır ve merkeziyetsiz transferlerde var olan dolandırıcılık gibi riskleri ciddi anlamda azaltır.
  • Ağda ödül dağıtımı son derece basittir. Akıllı sözleşmeleri kullanarak mikro dağıtımların yanı sıra bileşik faiz modelleri de sunar.

  Eğer siz de AMP Tokena yatırım yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak dünyanın en güvenli ve en büyük Binance borsasına üye olabilir ve bu yazıya özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer geleceği parlak başka coinler hakkında da fikir almak istiyorsanız KSM Coin Nedir ve XLM Coin Nedir yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  AMP Coin Kaç TL ve Dolar?

  AMP Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. AMP Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra AMP Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 AMP Coin 0.072887 TL -0.08%

  1 AMP Coin $ 0.002522 Dolar -0.08%

  Ayrıca AMP Coin piyasa değeri ise $ 141,366,812 dolardır. Aynı zamanda AMP Coin günlük $ 2,867,960 dolar hacime sahiptir.

  AMP Coin Geleceği

  AMP kullanıcıları edindikleri teminatları oldukça geniş bir alanda kullanabilirler. Bu nedenle platform kullanıcılara geniş imkan sunarak onları destekler. Kullanıcıların hesaplarına bağlı kalarak varlıklarını stake etmesine ve güvenceyle diledikleri kadar saklamasına imkan tanımak için farklı sistemler ve teminat modelleri sunar. Kullanıcıların teminat anlamında geniş opsiyon ve konfora sahip olması için geliştirilen farklı modeller, değişik kullanım biçimlerini destekler. Dolayısıyla yatırımcılar, bu modeller arasında istediklerini seçebilir ve  varlıklarını daha özgür şekilde kontrol edebilir. Özel beceriler ve farklı finansal işlemlerle yatırım yapmaya izin vermesi, AMP Coin geleceği göz önüne alındığında oldukça önemli bir konudur. Çünkü bu şekilde AMP, farklı yatırım ihtiyaçlarına çözüm haline gelir ve daha geniş bir kitle tarafından kullanılabilir.

  AMP Coin Yorum Ve Hedef Beklentisi

  Kanada merkezli Flexa uygulamasının yerel tokenı olarak ortaya çıkan AMP, Coinbase’de işleme girdikten sonra 17 Haziran’da 0,12’lere ulaşarak tarihi zirvesini yaptı. 2021 yılının başında yaklaşık 0,006 dolar seviyelerinden işlem gören AMP kripto para birimi, yatırımcısına yaklaşık %1700 kazandırdı ve herkesin ilgisini çekti. Sonrasında fiyat düşüşü yaşayarak 0,06 dolar seviyelerine gerilemesiyle birlikte, yatırımcılar AMP Coin alınır mı diye merak etmeye başladı.

  Biz kripto para dünyası olarak kesinlikle alınır mı gibi sorulara net bir cevap vermiyor ve yatırım tavsiyesi vermiyoruz. Yalnızca bilgilendirme ve yorum yazıları yazarak sizin bu teknolojileri daha iyi anlamanızı sağlamaya çalışıyoruz.

  AMP Coin Alınır Mı?

  Yatırımcılara yüksek güvenlik ve teminat tanımlamasıyla kripto para dünyasında dikkat çeken AMP, özellikle Coinbase borsasında listelenerek fiyat artışı yakalayınca herkes AMP Coin hedef fiyat beklentilerini araştırmaya başladı. Çoğu analiste göre, AMP’nin yatırımcılarına farklı teminat havuzları ve modelleri sunarak, transferlerini güvence altına alma ve dolandırıcılık gibi risklere karşı varlıkları koruma özellikleri, ilerleyen dönemde daha da önemli hale gelmesini sağlayabilir.

  Sunduğu avantajlar ve güvenlik özelliği nedeniyle kullanımının yaygınlaşması beklenen bu tokenda, özellikle uzun vadede yeni ATH seviyeleri test edilebilir. Özellikle 2021 yılının sonundan itibaren yükselişe geçmesi beklenen bu coinde, 2028 yılına kadar 3 dolar seviyelerinin test edilmesi beklenmektedir. Ancak AMP Coin artar mı sorusunu kesin olarak yanıtlamak mümkün değildir. Bu nedenle yatırımcıların güncel piyasa fiyat ve hareketlerini takip ederek kendi yatırım kararlarını vermeleri gerekir.

  AMP Coin Nereden Alınır?

  Dünyanın en büyük ve en düşük komisyon oranlarına sahib Binance üzerinden kripto para AMP coine yatırım yapabilirsiniz. Eğer üye değilseniz buraya tıklayarak kayıt olabilir ve size özel ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayan referans kodumuzdan faydalanabilirsiniz. Eğer başka borsalar hakkında bilgi almak istiyorsanız da En İyi Kripto Para Borsaları yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Ayrıca CHZ Coin ve Ada Coin gibi diğer yorum yazılarımızdan da faydalanabilir ve bu coinlerin teknolojisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece yatırım yapacağınız araçların ne olduğunu ve neye hizmet ettiğini öğrenebilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz