ANC Coin nedir, Ocak 2022 tarihinde Binance borsasında listelenmesiyle birlikte yatırımcıların merak ettiği bir soru. Özellikle Binance listelemesinden sonra ciddi artış gösteren ANC Coin gelecek beklentisi kripto para yatırımcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Bu yazımızda küresel ekonomik büyüme ile sabitlenen iki tokenli bir algoritmaya sahip olan sabit coin Anchor Protocol Coin nedir araştırdık ve merak edilen soruları yanıtladık.

İçeridekiler

  ANC Coin Nedir?

  Anchor Protocol altyapısıyla piyasaya sürülen kripto para ANC Coin, Terra blok zincirindeki bir ödünç verme ve alma protokolüne ait yerel token olarak geçer. Protokol kullanıcıları, sahip oldukları varlıkları aşırı teminatlı bir modelle yönetişime katabilir ve ödünç verme, ödünç alma, faiz kazanma gibi olanaklara sahip olabilir. İki tokenli algoritmik bir protokol olan Anchor protokolü, herhangi bir itibari para birimini piyasadaki volatil hareketlerden bağımsız olarak istikrarlı tutmayı hedefler. Bu sayede küresel ekonomide sürdürülebilir bir büyüme sağlar ve bireylerin yanı sıra, büyük çaplı işletme ve kuruluşlara da gelişmiş finans çözümleri sunar.

  Protokoldeki yerel yardımcı program ve yönetişim tokeni olan Anchor Protocol nedir sorusu, tokenin sahip olduğu şu kullanım avantajları ile açıklanabilir:

  • Yüksek istikrarlı mevduat getirileri sunar.
  • Stabil coin mevduatlarından istenilen her an para çekme imkanı sunar.
  • Yetersiz teminatlandırma risklerine engel olmak için ana parayı koruma altına alır.
  • Protokolün yönetim tokeni olarak bilinir ve topluluk havuzunun nasıl kullanılması gerektiği hakkında öneriler verilmesini sağlar. Kullanıcılar ANC Coin ile arz için teminat ekleme, likit oranlarını değiştirme ve benzeri parametrelerde oy kullanma hakkına sahip olur.
  • Yönetilen protokol varlıkları Anchor getirisinin bir kısmını alır ve hisse sahiplerine dağıtır. Bu sayede kazanılan para ANC Coin’e dönüştürülür, ödüllendirme ise stake edenlerin hisselerine göre yapılır.
  • Borçlanma talepleri ile mevduat oranlarında istikrar sağlamada teşvik aracı olarak çalışır. Ödünç alınan miktar ile orantılı şekilde ANC Coin dağıtımı yapılır.

  Sahip olduğu bu özellikler ve küresel büyüme odaklı yapısı Anc Coin yorum ve beklentilerinin pek çok yatırımcı için önemli olmasını sağlar. Eğer siz de ANC Coin satın almak istiyor ve hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu sürecek %10 komisyon indirimi sağlayan Binance refarans kodu avantajlarından faydalanabilirsiniz.

  ANC Coin Kaç TL ve Dolar?

  ANC Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. ANC Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra ANC Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 ANC Coin 0.058885 TL 12.18%

  1 ANC Coin $ 0.003091 Dolar 12.18%

  Ayrıca ANC Coin piyasa değeri ise $ 651,524 dolardır. Aynı zamanda ANC Coin günlük $ 127 dolar hacime sahiptir.

  ANC Coin Geleceği

  Yatırımcıların en merak ettiği konulardan olan ANC Coin geleceği, çoğu uzmana göre oldukça parlaktır. UST gibi Terra altyapısına sahip stabil coinlerin kullanım alanını genişletmek adına oldukça kullanışlı bir platform sunması, Anchor Protocol geleceği açısından faydalı bir özellik gibi yorumlanabilir. Ayrıca platformun Mirror Protocol ile TFL Chai cüzdanlarını birleştirmesi de geniş çapta yatırımcı tarafından benimsenmesini kolaylaştırabilir. Bütün bunlarla birlikte toplam ANC Coin arzı 1 milyar ile sınırlıdır ve bu nedenle gelecekte arz-talep dengesine bağlı olarak yüksek fiyatlama gözlenebilir. Yine de sabit ve kaldıraçsız USD ile sabitlenmiş getiri garantisi veren ANC Coin, volatil piyasaya hareketlerinden bağımsız değildir. Bu nedenle yatırımcıların ANC Token nedir araştırdıktan sonra market şartlarını göz önünde bulundurarak yatırım yapması önerilir.

  Ayrıca sitemiz içerisinde bulunan Coti Coin geleceği ve Bake Coin geleceği yazılarımızı da okuyarak bu dünyanın teknolojisine daha da hakim olabilirsiniz.

  ANC Coin Yorumları

  Anchor Coin, birden fazla ürün sunduğu için yatırımcıların ilgisini çeken ve gelecekte değerlenme potansiyeli yüksek olan bir tokendir. Yatırımcı ve uzmanların yaptığı ANC Coin yorumları da bu olumlu durumu onaylar niteliktedir. İstikrarlı ve sabit faiz oranları ile öne çıkan Anchor protokolü, kullanışlı araçları ile yatırımcıların gelir elde etmesini sağlar. Ek olarak küresel anlamda finansal büyüme kaydetme fikrine odaklanır. Bu da Anchor Protocol yorum ve beklentilerinin kripto para piyasasının önde gelen konularından olmasını sağlar.

  ANC Coin Projesi ve Teknolojisi

  Dikkat çeken projelerden olan Anchor Protocol projesi, herhangi bir kripto varlığa ya da fiat para birimine değerini sabitleyecek istikrarlı bir platform sunar. Buna göre ANC Coin amacı, küresel bir kripto para birimi geliştirmek ve fiyat istikrarına temel yapı sağlamaktır. Terra zincirini kullanan Anchor protokolü, kullanıcılar için oldukça düşük değişkenler sunar ve sabit gelir imkanı sağlar, bu anlamda merkeziyetsiz bir tasarruf protokolü olarak da geçer. Stake ödül akışı ve PoS algoritmaları ile desteklenen ANC Coin teknolojisi kullanıcılara son derece istikrarlı faiz oranları ve getiriler sağlar. Bu şekilde güvenilir, istikrarlı bir getiri kaynağını mümkün kılar.

  Anchor protokolünde beş farklı katılımcı bulunur:

  • Borç Verenler: Havuzda toplanan Anchor, piyasaya Terra ödünç vermede kullanılır.
  • Borç Alanlar: Anchor piyasasındaki Terra birimleri için borç verme pozisyonu oluşturulur. ANC Coin, protokol tarafından borçlu teşviği olarak dağıtılır.
  • ANC Likidite Sağlayıcılar: Terra protokolündeki ANC-UST paritesine likidite sağlar. İki birim arasındaki takas likiditesini yönetir.
  • Likidatörler: Riskli kredi varlıklarını takip eder ve gerekirse tasfiyesini yapar.
  • Oracle Besleyiciler: bAsset teminatlarına doğru ve güncel fiyatlandırma sağlar. Böylece gerekli hesaplamaların yapılmasına yardımcı olur.

  ANC Coin Güvenilir mi, Alınır mı?

  Anchor Protocol, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance borsasında listelendikten sonra ilgi odağı haline geldi ve yatırımcılar ANC Coin alınır mı diye merak etmeye başladı. Temel amacı küresel büyüme olan ANC Coin projesi, Terra altyapısını kullanır ve bu nedenle oldukça güvenilir bir zincirin parçasıdır.

  ANC Coin Hangi Ülkenin ve Kimin?

  Terra tabanlı bir uygulama olan Anchor Coin kimin denildiğinde akıllara Terraform Labs (TFL) gelir. Ancak ANC Coin hangi ülkenin tam olarak yanıtlanamaz. Çünkü kripto para birimlerinin arkasında merkez ve otoriteden uzak olma fikri bulunur, bu nedenle Anchor Coin herhangi birine mal edilebilir bir token değildir.

  ANC Coin Nereden Alınır?

  ANC Coin dünyanın en güvenli kripto para borsalarından biri olan Binance üzerinde listelenmektedir. Eğer Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve size özel komisyon indiriminden faydalanabilir

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz