Ankr Coin nedir, son dönemde sıklıkla araştırılan sorulardan biri. Konteyner tabanlı bulut hizmetlerine pazar alanı ve bulut altyapısı sağlayan Ankr, bulut platformunu kullanarak para kazanma imkanı sunar. Arda kalan verileri işleyerek kullanıcılarına kazanç sağlayan Ankr, bilinen teknolojilerin ilerleyen dönemde tamamen bulut teknolojilerine adapte olacağını düşünerek hareket eder. İşte Ankr Coin haberleri ve özellikleri hakkında merak edilenleri sizler için yazdık ve Ankr Coin geleceği hakkında fikir sahibi olmanızı sağladık.

İçeridekiler

  Ankr Coin Nedir?

  Ankr projesi, kullanıcılara blokchain’i kullanarak uygun fiyatlı ve kullanımı kolay barındırma çözümleri sağlama amacıyla 2017 yılında ortaya çıktı. Blokzincirleri barındırmak için sistem kaynaklarını paylaşımlı şekilde kullanma fikrine dayalı olan Ankr Coin projesi; kurumsal şirketler, yazılım geliştiriciler, kaynak sağlayıcılar ve hedef kitle için diğer hizmet sağlayıcılara oranla uygun maliyetli bir hizmet sunar. Özellikle büyük ölçekli projelerin gereksinimi olan depolama ve barındırma servisleriyle karşılaştırıldığında şu özellikleriyle öne çıkar:

  • Hızlı kurulum
  • Etkili kullanım
  • Blokzincir uyumu
  • Yedekleme avantajı

  Web 3.0 için bulut altyapısı sağlama hedefi ile ortaya çıkan Ankr Coin, blokzincir düğümlerinin dağıtımı için kolay, uygun fiyatlı ve erişilebilir bir altyapı sunar. Böylece dünyanın her yerine node (düğüm) dağıtımı gerçekleştirir. Genel merkezi San Francisco’da bulunan Ankr Coin amacı doğrultusunda, dünyanın farklı bölgelerine dağıttığı ofislerinden hizmet verir. Node piyasasıyla kullanıcıların sadece dakikalar içinde düğüm dağıtmasına izin verirken, API piyasasıyla DeFi protokoller ve blokzincir için hızlı çözümler sunar. Bunların yanı sıra;

  • Ödemeleri kolaylaştırır,
  • Kullanıcı ve kaynak sağlayıcıların veri sağlamasını yapar,
  • Akıllı sözleşmeleri kullanarak veri merkezlerini algoritmik şekilde önerir,
  • Altyapının önemli bir kısmında blockchain teknolojilerini kullanır,
  • Kullanıcılara güvenilir ve erişilebilir bir ağ sunar,
  • Küresel olarak çalışır,
  • Yerel dağıtım çözümünü kullanarak işlem hızını yükseltir,
  • Düşük maliyetler sunar.

  Sunduğu bu avantajlarla kullanıcıların ilgisini çeken projelerden olan Ankr Coin, farklı kripto para borsalarında listelendiği için kolay alım satım imkanı da sunar. Bu özelliği de, daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar. Ankr Coin Binance, Coinbase, Huobi, Upbit, Gate.io ve Bittrex gibi borsalardan kolaylıkla alınabilir.

  ANKR Coin Kaç TL ve Dolar?

  ANKR Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. ANKR Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra ANKR Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 ANKR Coin 0.69761 TL -3.12%

  1 ANKR Coin $ 0.036676 Dolar -3.12%

  Ayrıca ANKR Coin piyasa değeri ise $ 298,835,913 dolardır. Aynı zamanda ANKR Coin günlük $ 56,487,892 dolar hacime sahiptir.

  Ankr Coin Geleceği

  Kullanıcılara sunduğu uygun fiyatlı ve etkili çözümlerle öne çıkan Ankr Coin, kripto para yatırımcılarının da ilgisini çekmiştir. Bu nedenle çok sayıda kullanıcı Ankr Coin geleceği ve hedef seviyelerini merak etmektedir. Ankr geleceği oldukça parlak görünen bir proje olmasına rağmen analistler, Ankr Coin alınır mı sorusuna net bir cevap vermenin mümkün olmadığını söyler. Çünkü hızlı hareket eden kripto markette kesin bir yorum yapmak mümkün değildir ve yatırımcıların kendi fikirleriyle hareket etmesi gerekir.

  Ankr plarformu, büyük bulut teknoloji şirketleri ile rekabet edecek kadar güçlü bir projedir. Bu projenin ilerleyen dönemde daha yaygın şekilde kullanımı ile birlikte, platformun resmi tokenı Ankr Coin beklenti ve hedef seviyelerinde de artış beklenir. Gelecek öngörüleri olumlu duran ve güçlü ağıyla büyük potansiyele sahip olan Ankr Coin yorum ve geçmiş grafikleri incelendiğinde, analistlerin genel anlamda bu kripto paradan umutlu olduğu görülür. Ancak kripto marketin global gelişmelerden ve regülasyonlardan derin şekilde etkilendiği, ayrıca Bitcoin’de yaşanan hareketlerin genel anlamda bütün piyasayı hareketlendirdiği de unutulmadan işlem açılmalıdır. Yatırımcıların bu anlamda kendi araştırma, analiz ve risk faktörlerini göz önünde bulundurması gerekir.

  Eğer siz de Ankr gibi bir çok kripto paraya yatırım yapmak istiyorsanız dünyanın en güvenli ve en büyük borsası olan Binance’yi tercih edebilirsiniz. Eğer hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodundan faydalanabilirsiniz.
  Ayrıca bu yazımız ilginizi çekiyorsa daha önce incelemesini yaptığımız Leo Coin Nedir Ve Atom Coin Nedir yazılrımızı okuyabilirsiniz.

  Ankr Coin Yorumları

  Ankr Coin Geleceği Ve Yorumları Nasıl?
  Ankr Coin Geleceği Ve Yorumları Nasıl?

  Ankr platformunun resmi tokenı olarak işlev gösteren Ankr Coin toplam arz miktarı 1 milyar olarak belirlenmiştir. Bu durum, özellikle Ankr Coin uzun vade beklentilerini pozitif yönde etkiler. Çünkü arzı kısıtlı bir ürün olması ileride daha fazla değerlenme potansiyeli taşımasına neden olur. Özellikle, bulut servis sağlayıcı firmaların tekelleşmesine karşılık daha ucuz bir alternatif sunması, kısa sürede kullanıcı sayısını artırmasına ve arz talep doğrultusunda yükselişe geçmesine neden olabilir. Bu anlamda sektör devi olarak anılan Google, Microsoft, IBM ve Amazon gibi büyük firmalara rakip olması beklenen Ankr Coin, popülerliğine bağlı olarak yüksek seviyeleri hedefleyebilir.

  Kurucularının Amazon geçmişi olduğu bilinen Ankr Coin yorum ve beklentileri, bu deneyimden olumlu yönde etkilenir. Ayrıca platformun topluluğa önem vermesi ve desteklemesi de daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayabilir. Türkiye’de de aktif bir kullanıcı topluluğu olan Ankr Coin ileride başarılı ortaklık ve anlaşmalara imza atarsa kripto marketin vazgeçilmez değerlerinden biri haline gelebilir. Bu anlamda Ankr Coin anlaşmaları ve ortaklıkları da değer kazanır. Kısaca, çoğu analiste göre; standart bulut servis sağlayıcılarına kıyasla ucuz, güvenli ve gelişmiş bir servis sunan bu kriptoda daha yüksek seviyelerin hedeflenmesi oldukça mümkün görünür. Fakat unutulmamlıdır ki biz kripto para dünyasi olarak kesinlikle yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca inceleme yazılarıı yazıyoruz.

  Ankr Coin Projesi

  Ankr projesi, 2017 yılında Kaliforniya, Berkeley Üniversitesi’nde başlatıldı. Buna göre, blockzincir teknolojilerini kullanarak dağıtık bilgi işlem platformu kurma amacıyla ortaya çıkan Ankr Coin hangi ülkenin sorusuna ABD olarak yanıt verebiliriz. Ankr Coin kimin dediğimizde ise, Ryan Fang ve Chandler Song isimleri karşımıza çıkar. Amazon Web Services şirketinde mühendis olarak çalışan Song, Morgan Stanley’de bankacı olan Fang ile bir araya gelerek Ankr platformunu kurdu ve 2017 yılında Ankr Coin piyasaya sürüldü.

  Ankr platformu, cihazlardaki ve veri merkezlerindeki kullanılmayan, geride kalan işlem gücünü kullanarak çalışan bir sisteme sahiptir. Geride kalan bu işlem gücünü, blok zincir çözümü sağlayacak şekilde kullanır. Ankr, çalışma sistemi genel olarak düğüm yani node mantığına bağlıdır. Blokzincirde senkronizasyon oluşturmak, kripto para cüzdanlarını barındırmak ve işlem doğrulamak gibi işlemlerin tümünde düğüm kurulumu ve barındırması için geliştirilmiş bir altyapı vardır. Bu altyapı, platform sistem kaynaklarını paylaşmaya yarar.

  Ankr Coin Avantajları:

  Paylaşım sayesinde kullanıcılar düşük maliyetli bir barındırma servisi alır ve sistem kaynaklarını etkili şekilde kullanarak platforma verim kazandırır. Bunun yanı sıra Ankr Coin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Barındırma hizmeti sağlayan kuruluşların kullanılmayan sistem kaynaklarını değerlendirir. Kaynak kullanımının verimli ve etkin şekilde gerçekleştirilmesi, barındırma maliyetlerini ciddi oranda düşürür.
  • Veri güvenliği konusunda sahip olduğu üst düzey güvenlik önlemleri, donanımsal ve yazılımsal saldırılara karşı yüksek koruma sağlar.
  • Yedek bilgi işlem gücünü kullanarak para kazanma imkanı tanır. Bu nedenle oldukça kullanışlıdır.
  • Kullanıcıların rakiplere göre çok daha hızlı ve ucuz hizmet almasını sağlar.
  • Birden fazla borsada işlem gördüğü için, yatırımcılarına arbitraj hakkı tanır. Ayrıca kolay erişim imkanı sunar.
  • Çevrimdışı cüzdanlarda saklanabilmesi, kripto para borsalarının karşılaşacağı saldırı olasılığından korunmayı sağlar. Cüzdanlar arası transfer olanağı sunması, düşük masrafla 7/24 transfer avantajı tanır.
  • Arzı kısıtlı bir üründür ve ileride değerlenme potansiyeli barındırır. Bu nedenle arz-talep oranına bağlı olarak yatırımcısının daha fazla kazanmasına neden olabilir.

  Ankr Coin Özellikleri

  Sahip olduğu bu özellikler nedeniyle, Ankr geleceği olumlu görünmektedir. Ancak her kriptoda olduğu gibi Ankr Coin’de de bazı olumsuz özellikler bulunur. Bunlardan ilki, projenin güçlü rakipler karşısında tek olmasıdır. Kendini kanıtlamış, dev firmalara alternatif sunması hem olumlu hem de olumsuz bir özelliktir. Buna göre; dev firmaların kendini daha hızlı geliştirme ve güncelleme imkanı vardır. Bu nedenle Ankr platformunun da bu yeniliklere ayak uydurması gerekir ve gelecek dönemde bu bir sorun haline gelebilir.

  Ankr Coin arzının 1 milyarla kısıtlı olması da hem olumlu hem olumsuz şekilde yorumlanır. Önceden yüksek miktarda Ankr Coin alan balinalar, fiyat yükselmesi sonrasında piyasada satış baskısı kurarak, yatırımcıların kazanç kaybı yaşamasına neden olabilir. Ayrıca her kripto parada olan fiyat oynaklığı Ankr Coin için de geçerlidir. Bu nedenle yatırım yapmak isteyenlerin anlık fiyat takibi yapması zordur. Bütün bunlara bağlı olarak, bu kripto para birimine yatırım yaparken kayıp yaşamamak için Ankr Coin nedir yorumlar hakkında detaylı araştırma yapılmalı ve yatırım stratejisi buna göre belirlenmelidir. Aksi halde kripto para piyasasındaki dev dalgalanmalar yatırımcıları kötü şekilde etkileyebilir.

  ANKR Coin Nereden Alınır

  Biz okurlarımıza her zaman Binance’yi önermekteyiz. Hem sağlamış olduğu güven hem de hem de düşük komisyon oranlarıyla Türkiye için en mantıklı tercih Binance borsası olarak görülmektedir. Eğer siz de ücretsiz bir şekilde üye olup ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Ya da farklı Bitcoin siteleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız da alakalı yazımızı okuyabilirsiniz. Son olarak iste diğer kripto coinler hakkında oluşturduğumuz inceleme yazılarını okuyarak bu teknolojiler hakkında kendinizi geliştirebilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz