Kripto para ANY nedir, DeFi projelere duyulan yoğun ilgi nedeniyle son zamanların en çok araştırılan konularından biri. Dünya devi Binance borsasına girdikten sonra fiyatı tavan yapan ANY Coin, kripto para piyasasının büyümesine katkı sağlayacak güçlü projeler arasında gösterilir. Ekosistemlerin birbirinden bağımsız çalışması, zincir entegrasyon sorununu ortaya çıkarır, Anyswap Coin ise cross-chain özelliği ile bu sorunu ortadan kaldırır. Bu yazımızda farklı ekosistemleri destekleyerek kullanım kolaylığı sunan ANY Coin nedir diye inceledik; proje amacı, avantajları ve gelecek beklentilerini araştırdık.

İçeridekiler

  ANY Coin Nedir?

  Kripto para ekosistemini, farklı zincirleri birbirine bağlayarak desteklemek üzerine kurulu olan Anyswap, çapraz-zincir özellikli bir takas protokolüdür. Otomatik fiyatlandırma ile likiditeye sahip tokenlara merkeziyetsiz borsa sunan bu protokolün resmi para birimi ise ANY Coin’dir. Anyswap protokolünün Fusion Merkezi Olmayan Kontrol Hakları Yönetimi teknolojisi ile desteklenmesi, kullanılan güçlü algoritma nedeniyle herhangi bir zincirdeki birimleri dönüştürmeye izin vermesi, Any Token nedir sorusunun merak edilmesini sağlar.

  Farklı zincirleri destekleyerek yatırımcıların çeşitli dönüştürme avantajlarına sahip olmasını hedefleyen protokolde, ANY Coin ana para birimi olarak kullanılır. Fusion platform standartlarına uygun olan Anyswap Coin amacı, yönetim ve hizmet tokenı olarak kullanım sağlamaktır.

  • Elinde ANY Coin tutan kullanıcılar, ağ nodeları üzerinden oy kullanma ve yönetime katılma hakkı kazanır.
  • Holderlar Anyswap borsasında hangi para birimlerinin listeleneceğine karar verebilir.
  • Sistem değişiklikleri ve önemli protokol geliştirmeleri de ANY Coin sahipleri tarafından oylanır.

  Bunların yanı sıra ANY Coin kullanıcılara şu avantajları sunar:

  • Ağ güvenliği ve çeşitli piyasa çözümleri sağlar.
  • Yatırımcılara göre orta ve uzun vadede değerlenmesi beklenen projelerdendir.
  • 6 farklı blockchain ağını destekler. Bunlar; Ethereum, Fantom, Binance Smart Chain, Polygon, Huobi ECO Chain ve Fusion protokolleridir. Bu yönüyle farklı kullanımlara izin verir.
  • ERC20, BEP20 ve FSN standartlarını destekler, pek çok türde tokenın listelenmesine uygun algoritma ile protokole sahiptir.

  Eğer siz de ANY Coin satın almak istiyor ve hala Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak dünyanın en güvenli kripto para sitelerinden olan Binance’ye üye olabilir ve size özel Binance referans kodu fırsatlarından yararlanarak ömür boyu %10 daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

  ANY Coin Kaç TL ve Dolar?

  ANY Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. ANY Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra ANY Coin hacmi ve marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 ANY Coin TL

  1 ANY Coin Dolar

  Ayrıca ANY Coin piyasa değeri ise dolardır. Aynı zamanda ANY Coin günlük dolar hacime sahiptir.

  ANY Coin  Geleceği Nasıl?

  ANY Coin, 2020 Temmuz ayında DJ Qian tarafından başlatılan bir çapraz-zincir projesidir. Gücünü ECDSA desteğinden alan ANY Coin gelecek beklentisi, dijital varlıkları tek bir platform üzerinden takas etmeye izin veren yapısı nedeniyle dikkat çeker. Token takası ve ticaretini daha basit hale getirmeyi amaçlayan ANY Coin, DeFi sektörünün başarılı projelerinden biridir. Piyasaya girdiği günden beri yüksek fiyat performansıyla da analistlerin başarılı bulduğu Anyswap Coin, takas işlemlerine sağladığı ekstra kolaylık ve zincirler arası köprü gibi yönleriyle son derece güçlü görünür. Token takas akışının daha iyi yönetilmesine izin veren Anyswap protokolü ve yerel tokenı, piyasa uzmanlarının radarına girmiş durumdadır. Yapılan incelemelere göre ANY Token, işlem görüdğü borsalarda genel olarak olumlu hareketler sergilemektedir.

  Toplam ANY Coin arzı 100 milyon ile sınırlıdır ve sonraki dönemde ön satış veya kaynak yaratma gibi işlemlerin yapılmayacağı kesindir. 15 milyon ile sınırlandırılan ilk arz dağıtımında; 10 milyon ANY topluluk ve ekosisteme, 5 milyon ANY ise takım likidite fonuna ayrıldı. Geriye kalan 85 milyon token arzı için blok ödülleri dağıtımı planlandı:

  • Likidite ödülleri
  • Takas ve trade ödülleri
  • Cross-chain node ödülleri
  • Takım ödülleri
  • Hissedar ödülleri

  5 farklı şekilde dağıtıma uygun olan ANY Token’da sabit arz ve düzenli blok ödülü dağıtımı ağ teşvikini artırmayı sağlayabilir. Genel özellikleri nedeniyle ANY Coin geleceği, kripto piyasada öne çıkan konulardandır. Ancak Anyswap’ta platform talebinin az olması, fiyat performansını olumsuz şekilde etkileme riskine sahiptir, ek olarak DeFi projeler arasındaki rekabetin fazla olması da risk katsayısını artırır.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse site içerisinde bulunan Bella Coin geleceği nasıl ve KSC Coin geleceği gibi inceleme yazılarımızı da okuyarak bu dünyanın teknolojisine daha çok hakim olabilirsiniz.

  ANY Coin Yorumları

  Uzmanların yaptığı araştırmalara göre Anyswap Coin geleceği, piyasaya ilk girdiği günden beri yükseliş yönlü hareketler sergilemektedir. İlk sürüm sırasında manipülatif hareket risklerine karşı yatırımcıların çekimser kaldığı bu coinin, kısa sürede hızlı yükseleceğini söyleyen büyük bir kesim bulunur. Binance borsasında listelenmesi ile projenin çok daha güçlü hale gelmesi hakim beklentilerden biri olarak görülür. Ek olarak güçlü ANY Coin whitepaper algoritması ile proje amacı da gelecekte bu coinin adını daha fazla duymaya neden olabilir. Piyasaya adaptasyon sürecinin tamamlanması ile birlikte, Anyswap projesinde istikrarlı bir yükseliş hareketi başlayabilir. Ancak şu an için kesinlik belirten bir durum söz konusu değildir.

  Sitemiz içerisinde bulunan Ren Coin yorum ve Bico Coin yorum gibi blog yazılarımızı okuyarak yatırım yapmadan önce fikir sahibi olabilirsiniz.

  ANY Coin  Projesi ve Teknolojisi

  Anyswap, sahip olduğu güçlü detaylar ve özellikle Binance borsasında listelendikten sonra artan işlem hacmi ile yatırımcıların dikkatini çeken projelerden biri. Popülerliğini kısa sürede artıran Anyswap Coin teknolojisi ve çapraz-zincir özellikleri ile öne çıkar. Farklı tokenları birbirine dönüştürmede işlevsel ve basit işlem adımları sunan platform, yatırımcıların çok daha hızlı şekilde takas yapmasına izin verir. Temel ANY Coin amacı, farklı standartları ve algoritmaları destekleyerek çok çeşitli dönüşüm işlemleri sunmak, ek olarak DeFi ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmaktır.

  Bunların yanı sıra ANY Coin ağ üzerindeki şu kullanımları destekler:

  • Zincirler Arası Köprü: Anyswap kullanıcıları, ağ üzerinden ECDSA algoritması ile uyumlu token oluşturabilir, çekebilir, ya da üçüncü taraf olmadan bu tokenları alabilir.
  • Zincirler Arası Takas: Ağ kullanıcıları elindeki tokenları anlık olarak dönüştürme avantajı elde eder.
  • Programlanmış Fiyat ve Likidite: Takas çiftlerine likidite sağlayıcıları tarafından likidite eklenebilir. Programlanmış fiyatlandırma mekanizması, sağlayıcıların gönderdiği likiditeye bağlıdır.
  • Cüzdan: Ağ temelde Metamask ve Ledger cüzdanları destekler, fakat protokole zamanda daha fazla donanım cüzdanının eklenmesi beklenir. Bu sayede protokol farklı cüzdanlara uyumlu hale getirilecektir.

  Bütün bu özellikleri ile Anyswap projesi, oldukça benzersiz ve çok yönlüdür. Aynı zamanda Uniswap ve Pancakeswap projelerine de göz atabilirsiniz.

  ANY Coin Güvenli mi?

  Pek çok yatırımcının Binance listelemesinden sonra tanıdığı projelerden olan ANY Coin hakkında, Anyswap güvenli mi sorusunu soran oldukça büyük bir kesim bulunur. Uzmanların incelemelerine göre Anyswap Coin risk oranının düşük, gelecek beklentisinin ise yüksek olduğu bir kripto para birimidir. Ancak her para birimini gibi, volatil market hareketlerinden etkilenir. Öte yandan, DeFi ekosistemi için sunduğu çözümler ve getirdiği yenilikler ile dikkat çeker. Altyapısının Fusion tarafından desteklenmesi ek olarak ERC-20 ve BEP-20 standartları ile de uyumlu olması ANY Coin’in güçlü ve güvenli yanlarındandır. Protokolde kullanılan ECDSA algoritması da platformda güvenliği sağlayan kilit bir mekanizmadır. Bu nedenle Anyswap güvenilir ve güçlü projeler arasında gösterilebilir.

  ANY Coin  Alınır mı?

  Platform likiditesine ve madenciliğine katılma, farklı platformlar tarafından desteklenme, kripto para ekosistemini geliştirme özellikleri ile öne çıkan ANY Coin, gelecek beklentisinin yüksek olduğu bir projedir. Buna rağmen, ANY Coin alınır mı gibi soruların yatırımcılar tarafından kararlaştırılması gerekir. Yatırımcılara öncelikle Anyswap Coin nedir ve özellikleri nelerdir gibi konuları incelemeler, daha sonra, herhangi bir tarafın etkisi olmadan yatırım yapmaları önerilir. Anyswap her ne kadar güvenilen, gelecek vadeden ve güçlü bir kripto para birimi olsa da, kripto para marketinde pek çok yüksek risk faktörü bulunur.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz