Automata Network Coin nedir, yakın dönemin en fazla aratılan konularından biri haline geldi. Ünlü kripto para borsası Binance’te listelendikten sonra, büyük sıçrayış yaparak yüksek seviyelere ulaşan Ata Coin haber ve gelecek beklentileri bakımından yatırımcıların merakını kazandı. Merkezi bulunmayan uygulamalara (dApps) gizlilik sağlamasıyla çok konuşulan Ata Coin nedir sorusunu gelin birlikte cevaplayalım ve Ata coin geleceği hakkında yorumlarda bulunmaya çalışalım.

İçeridekiler

  Ata Coin Nedir?

  Kripto para Ata Coin, Decentralized Applications yani dApps olarak da bilinen, merkezi olmayan uygulamalar arasında gizlilik sağlamak için oluşturulan hizmet protokolü Automata Network’ün yerel kripto para birimidir. Ata Coin; izinsiz dizin oluşturma, madenci çıkarılabilir değer minimizasyonu ve anonim oylama gibi çok yönlü kullanım sunarken, aynı zamanda pek çok alanda üst düzey şifreleme ve güvenlik de sağlar. Kullanıcı güvenliği ve veri gizliliği için bilgi işlem teknolojilerinin yanında çeşitli algoritmalardan da destek alan Automata Network, kripto para endüstrisinde tanınan araştırmacılar tarafından 2019 yılında oluşturulmuştur.

  Platformun resmi kripto para birimi olmanın dışında, kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlayan Ata Coin ne işe yarar sorusu sahip olduğu özellikleriyle daha iyi açıklanabilir:

  • Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon yani DAO sistemlerine gizli oylama yapma özelliği sunar. DAO sistemleri herhangi bir merkeze bağlı olmadan bilgisayar kodları ile yönetilebilir.
  • Ağlar arasında güçlü şifreleme sistemi kurarak gizli mesajlaşma avantajı sağlar.
  • Ağ üzerindeki sorgular indekslemelerin tamamından gizli tutulur. Böylece bilgi güvenliği sağlanır.
  • Merkeziyetsiz borsalarda ekstra güvenlik katmanı kurulur. Bu da kullanıcıların daha güvenli işlem yapmasına izin verir.
  • Dünyanın büyük yazılım şirketlerinden olan Oracle’a özel değiştirilemeyen veri imkanı sunar.
  • Çeşitli uygulamalarla birlikte kullanılabilme özelliği vardır. Bu sayede rastgele özelliği kazanır ve farklı alanlara entegre hale gelebilir.
  • Birden fazla zincir arasında kullanılarak işlem süresinin kısalmasına ve daha hızlı sonuç alınmasına yardımcı olur.
  • DeFi işlemlerinde kullanıcılara koruma sağlar ve dış müdahaleleri önler.

  Ata Coin Kaç TL ve Dolar?

  Ata Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Ata Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Ata Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Ata Coin 3.03 TL 2.09%

  1 Ata Coin $ 0.104689 Dolar 2.09%

  Ayrıca Ata Coin piyasa değeri ise $ 48,398,179 dolardır. Aynı zamanda Ata Coin günlük $ 3,677,929 dolar hacime sahiptir.

  Ata Coin Geleceği Nasıl?

  Büyük yükselişiyle yatırımcıların ilgisini çeken Ata Coin grafik ve yorumlarına bakılarak yorumlanması zor bir kripto para birimidir. Haziran 2021 tarihinde piyasalara giren bu kripto para biriminde, sağlıklı analiz yapılması için gelecekte yapacağı hareketlerin incelenmesi gerekir. Ancak Ata Coin, Binance geliştirme programı içine dahil edilmiştir. Bu nedenle ileride topluluk gücü ve sunduklarıyla öne çıkarak yüksek seviyeleri görmesi mümkündür.

  Eğer siz de Ata Coine yatırım yapmak istiyor ve hala dünyanın en büyük büyük borsası Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Böylece Binance üzerinden YFİ Coin ve BNB Coin gibi yüzlerce kripto parayı alıp satabilirsiniz.

  Konumuza dönecek olursak henüz gelişim aşamasında olan Ata Coin geleceği ve analizleri, genellikle Automata Network platformunun potansiyelinden etkilenir. Platformun merkeziyetsiz otonom topluluklar ile kripto para borsalarına çözümler üretmesinin, ileride market hacminin genişlemesine neden olacağı düşünülmektedir. Çok sayıda ekosistemi destekleme özelliği bulunan bu kripto para birimi, analistlerin ve yatırımcıların yakın takibi altındadır. Henüz net bir yol haritası çizilemeyen Ata Coin’de ileride gerçekleşecek haberlere göre yükseliş hareketleri gözlenebilir. Ancak yatırımcıların, hızlı hareket eden kripto para dünyasında kendi kararlarını vererek yatırım planlarını tamamlaması gerekir.

  Ata Coin Yorumları

  Automato Network platformunda oy verme, diğer zincirler arası bağlantı kurma, dizin oluşturma ve merkeziyetsiz finans araçlarından faydalanma gibi işlemler için kullanılan Ata Coin yorum ve analizleri çok sayıda yatırımcının araştırdığı konulardandır. Geçmiş veri eksikliği olan Ata Coin hakkında destekli ve doğru yorum yapılması gelecekte yapılacak proje geliştirmelerine bağlıdır. Ata Coin’in Ethereum ağında işlem görmesi ve diğer ağlarla kolay entegre olması artı yönlerinden sayılır. Ayrıca Ethereum ve Polkadot ağına özel çözümler üretmesi ve diğer merkeziyetsiz uygulamalara adapte olması ileride daha farklı dAppler için kullanılma ihtimalini artırır. Daha fazla uygulamayla etkileşime geçerse, Ata Coin’de yüksek seviyeler hedeflenebilir.

  Sunduğu gizlilik planları ile öne çıkan Ata Coin, arzı kısıtlı bir ürün olmasıyla da ilgi görür. Çok yönlü olması, farklı platformlara eklemlenebilen bir arayüz gibi çalışması ve ERC20 altyapısını kullanması, şimdiden geniş bir çevrenin dikkatini çekmiştir. Genellikle yapılan Automata Network Coin yorum ve analizlerine yönlerine göre, yatırımcılar özellikle yüksek güvenlik seviyeleri nedeniyle Ata Coin’i tercih etmektedir. Bunun dışında diğer uygulamalarla çalışmak, güçlü veri kaynakları elde etmek gibi özellikler de bu kriptonun tercih edilme nedenleri arasındadır. Dolayısıyla, yatırımcı yorumlarına bağlı olarak geliştirme ve güncellemeler yapılması bu kriptoda beklenen seviyelerin yükselmesine neden olabilir.

  Ata Coin Projesi Ve Amacı

  Hızlı yükselişiyle dikkat çeken Ata Coin projesi ve amacı ile de öne çıkar. Zincirler arası bağlantı kurma amacına dayanan platform, Binance Smart Chain, EVM ve Ethereum gibi farklı zincirleri destekler niteliktedir. Platform, kullanıcılarına anonim kimlikler vererek şeffaf oy verme imkanı da tanır. Kullanıcıların depolama alanına sahip olmasını sağlayan platformda işlemlerin madenciler tarafından onaylanması esas alınır. Sağlanan bu koruma işlemi, kullanıcıların token kazanmasına izin verir. Bütün bunlar dışında Ata Coin projesi nedir ve ne işe yarar sorularını açıklamak için platformun avantajlarından bahsetmemiz gerekir.

  Ata Coin Avantajları:

  • Hız: Ata Token, alım satım ve cüzdanlar arası transfer işlemlerinde, kullanıcıların çok beklemeden işlem onayı almasına izin verir. Bu sayede işlemler, kısa bekleme sürelerinin ardından onaylanır.
  • Yönetişim: Ata Coin varlık sahiplerinin ağ üzerinde parametre oluşturma, platform özelliklerini geliştirme, teklif sunma ve oy kullanma gibi hakları vardır. Bu sayede ağ yönetimi topluluk tarafından sağlanır.
  • Anonimlik: Ata Token sahiplerinin ağ üzerinde anonim kimlikle görünme imkanı vardır. Oy kullanma ve ağ geliştirme gibi işlemler gizli kimlikle yapılabilir.
  • DeFi Erişimi: Token sahipleri merkeziyetsiz finans araçlarına erişim sağlayabilir ve pasif gelir, kredi alma/verme, faiz getirisi gibi işlemler gerçekleştirebilir.
  • Madencilik Ödülü: Depolama ve hesaplama madencileri, kullanıcılar için uygulama çalıştırarak işlemlerin gerçekleşmesini sağlar. Bunun karşısında da Ata Coin kazanır.
  • Geode Tahsisi: Ata Coin kullanıcıları, Geode açık artırmalarında yer alabilir.
  • Protokol Ücreti: Madenciler gerçekleştirdikleri depolama ve hesaplama işlemleri için kullanıcılardan ödeme alarak gelir elde eder.

  Ata Coin Alınır Mı?

  Analistlere göre, nispeten yeni bir proje olmasına rağmen, Automata Network geleceği genel anlamda olumlu gözükmektedir. Bu da çok sayıda yatırımcının “Ata Coin artar mı?” diye araştırmasına neden olur. Kripto markette geniş kitlelere erişme potansiyeli olan bu projenin ileride değer kazanması beklense de, yatırımcıların yatırım yapmadan önce detaylı araştırma yapması ve riskleri göz önünde bulundurması gerekir. Çünkü çok volatil kripto para ekosisteminde kesin bir fiyat garantisi bulunmaz ve her yatırım kendi riskini de beraberinde getirir. Ayrıca bilinmelidir ki biz kripto para dünyası olarak yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca bu teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmanızı yağlayan inceleme yazıları yazıyoruz.

  Ata Coin Nasıl Alınır?

  Ata Coin artık dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsası olan Binance üzerinde de listelenmektedir. Eğer siz de hala üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu yüzde %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca farklı kripto para alım satım platformlarını merak ediyorsanız da daha önce sizler için hazırladığımız En güvenilir Bitcoin siteleri yazımızı okuyabilir ve farklı borsalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz