AXS Coin nedir, özellikle pandemi döneminde yeni yatırımcıları kendine çekerek popülerlik kazanan Axie Infinity oyunu ile birlikte sorulmaya başlandı. Bu savaş oyununun resmi para birimi olan AXS, oyun içi savaşlarda, görevleri tamamlamada ve yükseltmelerde kullanılabilir. Bunun yanı sıra, oyunculara ödeme ve takas gibi çok sayıda avantaj da sunar. Bu yazımızda AXS Coin nedir ne işe yarar etraflıca derledik ve AXS coin geleceği hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştık.

İçeridekiler

  AXS Coin Nedir?

  Vietnam asıllı Trung Nyugen ve ekibi tarafından geliştirilen kripto para AXS, 2020 yılında piyasaya sürüldü. Oyun içi para birimi olarak ortaya çıkan AXS, ilhamını Pokemon ve Tamagotchi gibi oyunlardan alan Axie Infinity savaş oyununun yerel kripto para birimidir. Bu nedenle yatırımcılar Axie Infinity nedir ve ne avantajlara sahip öğrenmek isterler. Ethereum ağında geliştirilen bu oyunda kullanıcılar, oyun oynayarak ve ekosisteme katkıda bulunarak ödül token kazanabilir. Dijital evcil hayvan evreni olarak tasarlanan Axie Infinity, kripto para dünyasını eğlence sektörüyle birleştirerek daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefler.

  Kullanıcıların oyunda evcil hayvanları için savaşma, eşya toplama, yükseltme yapma ve krallık kurma gibi imkanları vardır. Ayrıca oyun verilerinin tamamı üçüncü kişilerin erişimine açıktır. Bu sayede topluluk geliştiriciler kendi deneyim ve araçlarını oluşturma olanağına sahiptir. “Kazanmak için Oyna” mottosuyla geliştirilen Axie Infinity, canavarların üremesine, gelişmesine, toplanmasına, savaşmasına ve takas edilmesine izin verir. Oyun içi görevlerin tamamlanması ve çeşitli etkinliklerle kullanıcılara token dağıtımı yapar. Bu nedenle özellikle Covid-19 ile birlikte kendine gelir arayışı içinde olan pek çok kişinin ilgisini çekerek, binlerce oyuncuyu sistemine dahil etmiştir. Oyuncuların çoğunu blockchain teknolojisini hiç kullanmamış kişilerin oluşturması da sistem adaptasyonu bakımından önemlidir. Oyun içi AXS kripto para kazanmak isteyen oyuncular şunları yaparak gelir elde edebilir.

  • PVP savaşlarında farklı oyuncularla rekabet edebilir.
  • Yaratıklarını üretip pazarda satabilir.
  • Nadir yaratıklar hakkında bilgi toplayıp spekülasyon yapabilir.
  • Yaratık geliştirmede kullanılan iksirler için çiftçilik yapabilir. Bu ürünler daha sonra Binance ve Uniswap gibi borsalarda ticarete sunulur.
  • Oyuncular yönetimde hak sahibi olduğu için, ödül token dağıtımına katılabilir.
  • Ready Player adı verilen tek tip görevlerde yer alabilir. Kazananın bütün ödülü aldığı bu görevlerde, evrenin bir kısmını kazanmak mümkündür.

  AXS Coin Kaç TL ve Dolar?

  AXS Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. AXS Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra AXS Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 AXS Coin 186.85 TL -4.95%

  1 AXS Coin $ 6.46 Dolar -4.95%

  Ayrıca AXS Coin piyasa değeri ise $ 855,547,034 dolardır. Aynı zamanda AXS Coin günlük $ 69,353,724 dolar hacime sahiptir.

  AXS Coin Geleceği Nasıl?

  Ethereum tabanlı oyunlar arasında ilk sıralarda yer alan Axis Infinity, blockchain teknolojisini oyun sektörüyle birleştirmesiyle bilinir. Oyun tutkunlarının ilgisini çeken bu platform, AXS Coin grafik ve hedef fiyatlarının da yükselmesine neden olur. Platformun en önemli özelliklerinden biri, anlaşılması güç bir teknoloji olan blockchaini kitlelere eğlenceli bir yolla öğretmesidir. Bu da yorumculara göre, ileride çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayabilir. Oyun oynayarak gelir elde etmeye ve oyun içi her türlü işlemde token kullanmaya yönlendiren sistemi, AXS Coin geleceği bakımından yüksek seviyelerin hedeflenmesini sağlar.

  AXS Coin ekibinin blockchain konusunda bilgili ve oyun dünyasına ilgili olması da fiyatlamayı etkileyen faktörlerdendir. Analistlere göre, oyunun popülarite kazanarak daha geniş bir kitleye ulaşması hacminin ve token talebinin artmasına neden olabilir. Bu durumda 270 milyon ile sınırlı AXS Coin arzı fiyatın yükselmesine neden olabilir. Ancak bu varlığa yatırım yapmadan önce dikkat edilmesi gereken konulardan biri, Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik sorunudur.

  Ethereum tabanına sahip AXS platformunda, kullanıcı sayısının hızlı şekilde artması, ileride sistem yükünün artmasına bağlı olarak çeşitli sorunları da beraberinde getirebilir. Bu nedenle platformun, hızlı büyümeye bağlı gelişebilecek problemlere şimdiden çözüm aramaya başlaması gerekir.

  Eğer siz de şimdiden AXS Coin’e yatırım yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak Binance’ye üye olabilir ve bu dünyanın en büyük ve en güvenli kripto para borsasından size özel ömür boyu %10 komisyon indiri sağlayan referans kodundan yararlanabilirsiniz. Böylece AXS Coin gibi bir çok altcoine yatırım yapabilirsiniz.

  AXS Coin Yorumları

  Axie Infinity, son dönemde gördüğü yoğun ilgi ile öne çıkan bir oyun platformu. Oyun oynayarak gelir elde etmeye ve blockchain yapısına dahil olmaya izin veren sistemi ile dikkat çeken platform, pek çok analistin de radarına girmiş durumda. Topluluk katkılarına önem veren yapı, Discord üzerinden aktif etkileşim kurma yöntemi ve düzenli güncellemelerle her geçen gün kendini geliştiriyor. Bunun yanı sıra MakerDAO, Kyber Network ve Samsung gibi güçlü ortaklıklar kurması da pek çok analist tarafından ileride gelecek yüksek seviyelerin habercisi olarak görülüyor. Analistlere göre AXS Coin yorumları genel bakımdan olumlu gözükse de, yatırımcıların herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce iyice düşünmesi gerekiyor.

  AXS Coin projesi oldukça sağlam ve güvenli gözükse de, ileride aşırı büyümeye bağlı sorunlara yol açabilir. Ayrıca bütün kripto marketin BTC ile doğrudan bağlı olması, Bitcoin’de yaşanacak bir ayının hepsini etkilemesine neden olabilir. Bu nedenle yatırım yapmak isteyenlerin AXS Coin haber ve güncellemelerinin dışında, genel market analizlerini de incelemesi gerekir. Burada paylaşılanların yatırım tavsiyesi olmadığı göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse diğer bir oyun platformuna ait Sand Coin yazımızı veya Safemoon Coin nedir gibi diğer inceleme yazılarımızı okuyarak bu teknolojiler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  AXS Coin Projesi ve Amacı

  Blok zincir üzerinde geliştirilen ve kısmen oyuncuların sahip olduğu AXS Coin projesi, bir ticaret ve savaş oyunu üzerinden para kazanma imkanı sunar. Böylece oyun tutkunlarının ilgisini çekmeyi ve blockchain teknolojisini kilelere aşılamayı hedefler. Oyunda kullanıcılar, Axie adı verilen yaratıkları toplayarak, üreterek ya da geliştirerek savaşlara katılabilir ve toprak kazanabilirler. Oyundaki yaratıklar canavar, böcek, bitki, su parçaları gibi 500’den fazla vücut bölümünden oluşur. Bu da Axie çeşitliliğini fazlasıyla artırır.

  Eğlenceli ve eğitici bir oyunda kullanılan AXS Coin amacı, blockchain teknolojisini oyun aracılığıyla tanıtmaktır. Kendi platformunu güçlendirerek oyunculara ekonomik fırsatlar ve gelir sağlamayı da hedefler. Axie Infinity projesinin en önemli misyonu, oyun içi sevimli yaratıkları kullanarak dünyanın değişebileceği hayalini kurmasıdır. Ayrıca geleceğin dünyasında iş ve oyunun tek olduğunu fikrini savunur ve bu nedenle güçlü bir oyuncu kitlesine sahip olmayı hedefler. Bütün bunları sağlamak için kullanıcılarına şu avantajları sunar:

  • Stake Etme: Oyun içi haftalık token kilitleyerek ödül kazanmak isteyen oyuncular, varlıklarını cüzdanda tutabilir.
  • Ödeme: AXS Coin varlık sahipleri, bakiyelerini hisseye ayırarak yönetimde söz sahibi olabilir ve hazine fonlarının kullanım amacını oy kullanarak belirleyebilir.
  • Yönetim: AXS Coin, oyun içi alışveriş, ödeme ve geliştirme gibi işlemlerin tamamında kullanılır.

  Axie Infinity evreni oyuncularına şu etkinlikleri gerçekleştirerek kazanç elde etme imkanı da sunar:

  • Savaş: Axies adı verilen hayvanların birbiriyle savaşması, seviye atlama ve gelişmeye yarar.
  • Kara: Kaynakların ve işçilik malzemelerinin kullanılmasıyla kazanılan kara parçaları, genişletilebilir ve yükseltilebilir. Böylece hayvanlar için daha gelişmiş üsler haline gelebilir.
  • Üreme: Evcil hayvanlar yeni yavru üretmek için kullanılabilir. Hayvanların çok çeşitli bölümlerden oluşması, yeni hayvan denemelerini de mümkün kılar.
  • Market: Oluşturulan evcil hayvanlar, markette diğer oyuncularla takas edilebilir.

  AXS Coin Nereden Alınır?

  AXS Coin nereden alınır diye merak ediyorsanız, biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza her zaman Binance’yi önermekteyiz. AXS Coin alırken dünyanın en güvenli ve en büyük kripto para borsası olan Binance’den yararlanabilirsiniz. Eğer buraya tıklayarak üye olursanız siz kripto para dünyası okurlarına özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden de faydalanabilirsiniz.

  Ayrıca Binance güvenilir mi diye merak ediyorsanız da Binance Borsası güvenilir mi yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz