Bake Token geleceği, Binance Smart Chain üzerinde kurulan bir oyun jetonu olması nedeniyle ilgi görüyor. Hızlı yükseliş hareketleriyle pek çok traderın dikkatini çeken Bake Coin, Binance altyapısıyla tanıtılan ve BakerySwap pazarı oluşturmak için piyasaya sürülen bir yönetişim tokenıdır. Bu içerikte Bake Token nedir detaylı şekilde inceleyeceğiz ve Bake Token yorumları gibi konulara değineceğiz. Gelin Bake Coin geleceği nasılmış birlikte inceleyelim..

İçeridekiler

  BakerySwap Nedir?

  Yenilikçi özelliği ve değerlenme potansiyeli ile yatırımcıların merak ettiği projelerden olan Bake Coin, Binance tarafından desteklenen bir projedir. BakeryToken nedir en popüler sorulardan olsa da, bu konunun anlaşılması için BakerySwap nedir sorusunun cevaplanması gerekir. Kısaca, BakerySwap Binance Smart Chain üzerinde oluşturulmuş merkeziyetsiz bir otomatik pazar yapıcı protokolü olarak tanımlanır. Bake Coin ise BEP-20 ağında üretilmiş resmi protokol tokenıdır. BakerySwap, Uniswap protokolünün daha hızlı, ucuz ve yeni versiyonu olmayı hedefler. Protokol, Bake Coin yatırımcılarına varlıklarını ağ yönetim oylamalarında ve işlem ücreti paylarında kullanma hakkı sunar.

  Bake Coin Nedir?

  Bake Coin, yiyecek temalı bir oyun platformu olan BakerySwap’ın yerel para birimidir. Anonim bir geliştirici ekip tarafından Binance üzerine inşa edilen BakerySwap borsası, yatırımcıların token havuzlarına likidite sağlaması karşılığında Bake Coin ödülleri dağıtır. Bake Coin, Ethereum tabanlı değildir ve ağ üzerinde pek çok alanda kullanılır. Bu nedenle Bake Coin nedir konusu sıklıkla araştırılır. Yönetim ve likidite tokenı olarak üretilen Bake Coin, stake işlemi ile veya likidite havuzları aracılığıyla kazanılabilir. Dağıtılan BakeryToken ödülleri BTC, ETH, BUSD, LINK, DOT, BNB ve BAKE gibi farklı paritelerde havuzlara dahil edilir. Bake Coin arkasındaki ekip, dağıtılan ödüllerden nispeten düşük pay alarak merkezi otonom olmayan organizasyonları (DAO) geliştirmeyi hedefler.

  Piyasaya ilk sürüldüğünde platform kullanıcılarına ödül olarak dağıtılan Bake Coin, hala stake va farm gibi çeşitli işlemler sonucu %0,25 oranında token sahiplerine dağıtılır. Diğer adıyla BakeryToken olarak geçen Bake Coin, DeFi teknolojisinin getirdiği özelliklerin yanı sıra NFT alım satım avantajları da sunar. Özel altyapısı sayesinde NFT projelerini destekler ve aynı zamanda BSC’de aktif olarak kullanılır.

  Eğer siz de Bake Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak Binance Tr’ye üye olabilir ve böylece Bake Coin satın alabilirsiniz. Hem de size özgü Binance referans kodu indiriminden faydalanarak ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayabilirsiniz.

  Bake Coin Kaç TL ve Dolar?

  Bake Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Bake Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Bake Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Bake Coin 5.18 TL 0.51%

  1 Bake Coin $ 0.179079 Dolar 0.51%

  Ayrıca Bake Coin piyasa değeri ise $ 51,449,828 dolardır. Aynı zamanda Bake Coin günlük $ 23,335,311 dolar hacime sahiptir.

  Bake Coin Yorumları

  BakerySwap, NFT ve DeFi teknolojilerini bir arada kullanarak oyunlaştırma üzerinden kullanıcıların Bake Coin ile ödüllendirilmesine imkan tanır. Çekiliş ve kazanç üzerine kurulu bu sistem Bake Coin yorumları hakkında merak eden çok sayıda kişinin olmasını sağlar. Kurduğu sistem ile Ethereum ağının yüksek ücretlerinden mağdur olan yatırımcıları platformuna dahil etmeyi amaçlayan bu kripto birimi; düşük ücret, hızlı işlem ve takas gibi avantajlar da sunar. Bütün bunlara bağlı olarak ileride NFT pazarlarına duyulan ilginin artması, bu para biriminin değerlenmesine yol açabilir. Ayrıca global bir stake ve farming imkanı sunan platform, herkes için erişilebilirdir. Fakat yatırım yapmak isteyenlerin öncelikle Bake Coin grafik ve analizlerini detaylı şekilde incelemesi ve kendi fikirleri üzerinden pozisyon açması önerilir. Panik alım satımlarda yüksek kayıp yaşamak mümkündür.

  Sitemizde bulunan Flamingo Coin Yorum ve Alice Coin Yorum gibi diğer yazılarımızı da okuyabilir ve farklı kripto paralar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Bake Coin Geleceği Nasıl?

  Hızlı yükselişi ile yatırımcıların dikkatini çeken Bake Token geleceği ve hedef beklentileri pek çok kişi için merak konusu oldu. Merkeziyetsiz BakerySwap borsasının popüler hale gelmesiyle birlikte kripto para piyasasında Bake Coin haber ve yorumları daha sık görülmeye başlandı. BSC’nin de desteğini alan Bakery platformu, düşük işlem ücretleri ve NFT market gibi bir takım avantajlarla öne çıkar. Ayrıca tokenların merkeziyetsiz şekilde takas edilmesine izin verir. Bu nedenle analistlerin yaptığı Bake Coin yorumları genel olarak olumludur ve projenin gelecekte yatırımcısına daha fazla kar getirme beklentisi vardır.

  Oldukça popüler olan UniSwap’ın daha yenilikçi ve gelişmiş versiyonu olarak görülen BakerySwap, oyun ve NFT unsurlarını bir arada kullanır. Böylece oyunlaştırarak token kullanımını artırmayı ve Bake Coin yatırımlarını değerlendirmeyi hedefler. Platform eğer amacına ulaşır ve yerel para birimini daha fazla kişiye tanıtmayı başarırsa ileride BakeryToken geleceği çok daha yüksek seviyelere ulaşabilir. Yine de bu dijital para birimine yatırım yapmayı düşünenlerin, öncelikle kripto para piyasasındaki risklere karşı dikkatli olması ve iyi piyasa analizi yapması gerekir. Her yatırımcının kendi riskini alarak yatırım yapması önerilir. Oluşabilecek herhangi bir kayıp pozisyonunda buradaki içerikler sorumlu tutulamaz.

  Bake Coin Projesi Ve Amacı

  Ethereum tabanlı olmaması nedeniyle çoğu DeFi projesinden ayrılan kripto para Bake Coin, direkt olarak BakerySwap’a bağlıdır. Otomatik piyasa yapıcı (AMM) özelliği olan borsa, sunduğu likidite havuzlarıyla yatırımcıların kilitledikleri fonlar üzerinden likidite sağlamasına yardımcı olur ve emir defterleri olmadan çalışır. Böylece kilitlenen varlıklar üzerinden kazanılan Bake Coin miktarında kullanıcı performansına göre değişiklikler olur. Bu anlamda BakerySwap, UniSwap gibi diğer AMM’ler ile benzer bir çalışma sistemine sahiptir.

  Bakery platformu, kullanıcıların Bakery adlı menü üzerinden cüzdanda bulundurdukları Bake Coin varlıklarını stake ederek kazanç elde etmesine uygun bir ortam hazırlar. Ayrıca Waffle, Bread, Doughnut ve Rolls gibi farklı yatırım şekilleri de sunar. Böylece kullanıcıların kendileri için en uygun yatırım yöntemini seçerek gelir elde etmesini amaçlar. Platformun bir diğer özelliği de bütün özelliklerden fayda sağlamak için kripto para cüzdanı gerektirmesidir. Bu nedenle tam özellikli araçlardan yararlanmak isteyen kullanıcıların MetaMask gibi kripto para cüzdanlarını platforma bağlaması önerilir. MetaMask cüzdanlar, Ethereum altyapılı tokenların yanı sıra Binance Smart Chain yapısını da destekleyen çok yönlü cüzdanlardır. Bunlar dışında diğer Bake Coin avantajları şunlardır:

  • Kullanıcılar stake etmek istedikleri tokenları belirleyerek işlemleri tamamlayabilir. Stake işlemi karşılığında elde edilen Bake Coin varlıkları kullanıcı cüzdanına otomatik olarak tanımlanır ve istenilen şekilde kullanılır.
  • Platformda Bake Coin kazanmak için uygulanan bir diğer yöntem de likidite havuzlarına katkı sağlamaktır. Bunun için ilk başta havuza iki farklı coin yatırarak girmek gerekir. Sonrasında kullanıcılar farm etme seçeneği ile veya havuzlara eldeki varlıklarını kilitleyerek Bake Coin kazanabilir.
  • BakerSwap’ın en önemli özelliği, kullanıcılara NFT market sağlamasıdır. Bu şekilde kullanıcılar NFT market üzerinden alım satım yapabilir ve oyun içi varlıkları paraya dönüştürebilir.
  • Bake Coin platformu, BakerySwap Launchpad ile ağdaki diğer uygulamaların da erişilebilir olmasını sağlar. Böylece kullanıcılar farklı uygulamaları deneyimleme fırsatı bulur. BakerySwap Launchpad genellikle Binance Launchpad ile karıştırılsa da tamamen farklı bir oluşumdur. BakerySwap Launchpad NFT tokenlara yer verirken, Binance Launchpad standart kripto varlıkları içerir.

  Her ne kadar Bake Coin amacı itibari ile ilgi çeken bir varlık olsa da çeşitli dezavantajlarla birlikte gelir. Bunlardan ilki bu tokenın BakerySwap platformuna doğrudan bağlı olmasıdır. Platform şimdiye kadar herhangi bir güvenlik riskiyle karşılaşmamış ve bütün testleri başarılı şekilde geçmiştir. Ancak yatırımcıların özellikle akıllı kontrat kullanırken ufak da olsa risk taşıyan işlemler yaptığını bilmesi gerekir.

  Henüz nispeten yeni olması nedeniyle gelecekte oluşabilecek sorunların çoğu öngörülemeyebilir. Bu nedenle her zaman kaybetme riski göz önünde bulundurulmalı ve özellikle ilk başta kaybedilse bile üzmeyecek miktarda parayla yatırım yapılmalıdır. İleride platform ve akıllı kontrat sisteminde bir açık bulunması söz konusu olursa, Bake Coin yorum ve grafikleri de bundan olumsuz şekilde etkilenebilir. Bu kadar hızlı dalgalanan bir piyasada yatırım yaparken son derece dikkatli olunması ve panik alım satımlar yapmaktan kaçınılması gerekir.

  Bake Coin Nereden Alınır?

  Bake Coin de diğer bir çok popüler kripto para gibi Binance Tr üzerinden alınabilir. Eğer hala Binance Tr’ye üyedeğilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer farklı kripto para borsalarını merak ediyorsanız da En iyi Bitcoin Sitesi yazımızı okuyabilir ve böylece farklı borsalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz