BandCoin, en büyük kripto para birimi sıralamasında 97. Sırada yer alan BankChain ağının temel kripto para birimidir. Coin kullanıcıları token’larını sadece yatırım için kullanmıyorlar, Staking ve ağın yönetiminde de etkili olmak için kullanıyorlar. BandCoin, teminat olarak gösteriliyor ve veri seti token’larını satın alabiliyor. Ağın yönetiminde de katkı imkanı sağlayabiliyor. Eğer siz de staking hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız stake etmek nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Band Protokolü doğrulanabilir gerçek dünya verilerini sağlaması dışında, blok zincirlerine saygınlığı ile geliştiricilerin odak noktası haline geliyor.

BandCoin piyasaya girişini, Eylül 2019’da ERC-20 projesi ile yaptı. Band Protocol’ün 2,0’ın piyasaya sürülmesinin ardından Haziran 2020’de Cosmos ağına geçti. Band, protokol ekosisteminin yerel belirtecidir aynı zamanda veri taleplerini yerine getirmek adına doğrulayıcılar tarafından temin olarak kullanılır. BandChain’deki ana değişim aracı olarak ve özel verilerin ödemesini yapmak için de kullanılıyor.

içeridekiler

  Band Protocol Coin Analizi

  Analiz verileri analistler tarafından incelendiğinde “geleceğe yönelik olarak iyi bir yatırım planı kurulabilir gibi görülüyor” görüşünü söylüyor… Lakin bunun temelde olan ana kaynak ise son derece geniş bir veri ağını işlemekten ve coin üretimi yapmasından geçiyor. Çok geniş bir kitleye hitap edeceği anlamına da geliyor. Dolayısı ile arz ve talep olarak son derece büyük rağbet görecek gibi.

  Band Coin Geleceği ve Band Coin Yorumları

  CoinMarketCap verilerine göre Band, 7,22 dolarlık birim fiyata sahip. DeFi sektörünün tanınma elde etmesine rağmen bu etkinin fazla uzun sürmeyeceği ve etkisini kaybedeceği, Band coin gibi kripto paraların düşüşe geçeceğini düşünüyoruz. Kripto Para analistlerinden geçtiğimiz günlerde şöyle bir yorum geldi. “DeFi sektörünün gidişatına bağlı olarak değişime uğrayacaktır, gelecek vaat ediyor olması düşüşe geçmeyecek anlamına gelmiyor.” Unutmamak gerekiyor ki burada yazdığımız hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir, sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

  Band Protocol hakkında yorumlar genellikle Staking imkanından dolayı olumlu yönde. Fakat rakiplerinin de arttığını söyleyebiliriz.

  Şu an ki verilere dayanarak;

  • 2021 yılı sonlarına doğru 9 dolar seviyesine geleceği,
  • 2022 yılı sonlarına doğru 10,5 dolar seviyesine geleceği,
  • 2025 yılı itibari ile 47 dolar seviyesine geleceği öngörülüyor.

  Band Protocol Coin için yapılan iddialı yorumlardan biriside Bolinger bandı bazında en dip seviyeye geldiği belirtiliyor. Bunun anlamı ise daha fazla düşüş görülmeyeceği anlamına gelmektedir. Takip edilen süreç yükseliş ya da alçalış durumuna göre şekillenecektir.

  Tüm yorumlar olumlu olsa dahi, daha kesinleşmiş olan bir veri bulunmadığını söylemekte fayda var. Bu nedenle Band Coin geleceği hakkında bir yorum yapmak oldukça zor ve riskli olacaktır.

  Band Protokolünün Benzersiz Olmasının Nedeni Nedir?

  BandCoin, rakip halinde olan oracle çözümlemelerinden verimli ve hızlı olacak biçimde tasarlanmıştır. Aynı zamanda çoğu blok zinciri ve akıllı sözleşme geliştirme konusunda ki çerçeveye oldukça uygundur. Güvenilir verilerin birçok blok zincirinden beslenmesini sağlar.

  Zincirler arası veri aktarımı da mümkün. Lakin bunu geliştirmek adına Band protokolü, Cosmos’un geliştirmekte olduğu IBC protokolünden yararlanmayı düşünüyor. Şimdilik IBC için kullanıma hazır hale gelme sürecinin ne zaman olacağı bilinmemekte.

  Band, izinsiz oracle oluşturma imkanı ve herhangi birisinin veri talebine hizmet vermeye başlamasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Band, son derece basit ve akıllı bir sözleşme entegrasyonu sunuyor. Oracle’dan gelen verileri önceden tanımlanmış oluyor ve arabirimi arayarak, sadece birkaç kod ile kullanılmaya başlamasını sağlıyor.

  BAND Protokolünü Nereden ve Nasıl Satın Alabilirsiniz?

  Band ilk olarak CoinMarketCap tarafından halka açık borsalarda görüldü. O zaman itibari ile Binance, Coinbase Pro ve OKEx gibi bazı kademe 1 borsa dahil olmak üzere çeşitli platformlarda görüldü.  Eğer siz de hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  BandCoin satın almak için Binance’e üye olmalısınız ve arından para göndermeniz gerek. TL yada Dolar gönderimi yapabilirsiniz. BandCoin’in işlem görmüş olduğu BNB, USDT ya da BTC alarak BAND işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Bunlardan ziyade sadece piyasa değeri değil daha düşük değerden satın alım işlemi emri vererek kullanıcıların istedikleri fiyattan satın alma imkanına sahipler. Bunun için sadece limit sekmesini kullanmanız yeterli olacak. İstediğiniz miktarı ve almak istediğiniz miktarı girmeniz yeterlidir.

  Band Protokol Ağı Nasıl Sağlanmakta?

  Band Protokolü ana ağında yerel Band belirteçleri olarak yeniden başlatıldı. Eski token sahipleri, ERC20 Bans tokenlerini yatırdılar ve sonrasında bunları yerek token olarak geri çekerek takas işlemini tamamlama imkanı sağlayabilirler. Bu sadece ana ağ tokenlerı için geçerlidir. Band staking’e katılmak için gerekli olacak.

  BandChain, saldırılara istinaden bir koruma ile güvence altına alınmıştır. Bu koruma Bizans Hata Toleransıdır. Fikir birliği algoritması ile güvenceye alınmıştır. Band’in oracle’larını güvence altına alan ve BAND sahipleri için hisselerinin devretmeleri için stake ödülleri kazanmasını sağlıyor.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz