Bat Token geleceği ve fiyat hareketleri ile kripto marketin ilginç yatırım araçlarından biri olarak görülüyor. Gittikçe büyüyen reklamcılık sektörüne yüksek kazanç ve ödül sistemi gibi yenilikler getiren Bat Coin haber sayfalarından eksilmiyor. Sunduğu yenilikçi çözümler sebebiyle ilgi gören bu proje, yatırımcıların da ilgisini çekiyor. O halde büyük şirketlerin de fonladığı Basic Attention Token projesi nedir daha yakından inceleyelim ve gelecek beklentilerini yorumlayalım. İşte Bat Coin nedir ve geleceği nasıl yazımız sizlerle..

İçeridekiler

  (Bat Coin) Basic Attention Token Nedir?

  Kripto para Bat Coin veya uzun adıyla Basic Attention Coin, özetle reklam harcamalarından daha yüksek kazanç elde etmek için üretilmiş bir reklam tokenıdır. Kullanıcı ödüllendirme sistemi ile daha verimli bir reklamcılık sistemini mümkün kılan Bat, Firefox ve Mozilla kurucularından, ayrıca Java Script yaratıcısı olan Brendan Eich tarafından 2017 yılında piyasaya sürüldü. Ethereum ERC-20 tabanında geliştirilen bu para birimi, piyasaya sürüldükten sonra yoğun ilgi gördü ve en hızlı kripto para ICO’larından birini gerçekleştirdi. Kısa sürede 35 milyon dolar para toplayarak piyasaya bomba gibi giren Bat Coin geleceği ve misyonu ile herkesin merakını kazanmaya başladı.

  Bat Token; reklamveren, yayıncı ve kullanıcı gibi reklamcılık sektöründeki bütün birimlere verimli ve adil kazanç sağlama fikriyle ortaya atıldı. Modern reklamcılığın Google, Youtube ve Facebook gibi dev firmaların tekelinde olması, kullanıcı bilgilerini 3. taraflarla paylaşan ve şeffaf olmayan reklamcılık politikaları, internet üzerinde içerik izlemeyi imkansız hale getiren faydasız pop-up reklamlar gibi sorunlar Bat’in önemsediği ana konulardı.

  Bütün bu problemleri blockchain teknolojisinin şeffaf, güvenli, merkeziyetsiz ve dürüst altyapısıyla birleştiren Bat Coin, reklamverenleri ve yayıncıları araya aracı sokmadan direkt olarak tüketicilere bağlıyor. Böylece tüketiciye gerçek teşvik sunmayan, şeffaf olmayan ve gelirini reklamverenden alan klasik reklam platformlarından ayrılıyor. Bu durumda akıllara Bat Coin nedir sorusu geliyor? Bat Token’ın ne olduğu, çalışma mantığı ile daha iyi açıklanabilir:

  • Bat Token, reklam içeriklerindeki aracıları ortadan kaldırır ve üretici ile tüketiciyi direkt olarak birbirine bağlar. Bu sayede verimli bir gelir sistemini mümkün kılar.
  • Bat sistemine katkı sağlayan bütün kişiler ödüllendirilir. Kullanıcı, yayıncı ve reklamverenleri ödüllendirmeye dayanan sistem, tüketicide reklam izleme isteği oluşmasını sağlar.
  • Kullanıcılar reklamlara gösterdikleri ilgi oranında ödüllendirilir.
  • Reklamverenler daha kaliteli içerik üretmek için belirli bir getiri sağlayan ROI kazanır.
  • Yayıncılar elde ettikleri gelirin bir bölümünü norm olarak alır.

  Bat Coin Kaç TL ve Dolar?

  Bat Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Bat Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Bat Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Bat Coin 6.92 TL -0.68%

  1 Bat Coin $ 0.239293 Dolar -0.68%

  Ayrıca Bat Coin piyasa değeri ise $ 357,931,377 dolardır. Aynı zamanda Bat Coin günlük $ 83,926,964 dolar hacime sahiptir.

  Basic Attention Token Geleceği Nasıl?

  Basic Attention Token olarak geçen Bat, Türkçe’ye Temel İlgi Tokenı olarak çevrilir. Dijital reklamcılık temelli bir kripto varlık olan Basic Attention Token geleceği, sıklıkla araştırılan bir konudur. Bat, hızla büyüyen reklamcılık sektörüne fayda sağlayan çözümleriyle öne çıkar ve bu nedenle piyasaya ilk sürüldüğü andan beri pek çok yatırımcının takibi altındadır.

  Analistlere göre, içerik üretimi ve reklamcılık üzerinden gelir elde edilen dijital çağda, Bat Token yüksek potansiyel taşımaktadır. Platform şimdiden Pantera Capital, Danhua Capital, DCG, Foundation Capital, Founders Fund, Huiyin Blockchain Venture ve Propel Venture Partners gibi pek çok şirketle ortaklık halindedir. Ayrıca sunduğu Brave Rewards programı sayesinde, çoğu ülkede reklamcılık alanında yaygın olarak kullanılır. Buna göre; 2020 yılından beri ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’ta uygulanan reklam kampanyalarında aktif rol oynamaktadır. Bütün bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda, gelecekte Bat Coin grafik ve fiyatının artış yaşaması beklenebilir. Fakat unutmamak gerekir ki biz yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca inceleme ve bilgilendirme yazısı yazıyoruz.

  Eğer siz de Bat Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak dünyanın en güvenilir ve iyi borsasına Binance’ye ücretsiz bir şekilde inance’ye üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indrimi sağlayan Referans kodu imkanından faydalanabilirsiniz.

  Bat Token Yorumları

  Benzersiz tarayıcı özelliği ve ödül sistemine dayalı reklamcılık fikriyle çalışan Bat Coin arzı 1,5 milyar ile sınırlandırılmıştır. Hemen hemen tamamı piyasaya sürülmüş olan Bat Token, çoğu analiste göre patlamaya hazır bir bomba gibidir. Brave tarayıcı deneyimi ile reklam sahtekarlığı ve rahatsız içerik gibi problemleri en aza indirgeyen Bat, kullanıcı gizliliğini de blockchain teknolojisi ile korur. Reklamcılık ve yeni nesil blockchain teknolojisini aynı çatıda birleştiren proje, bu nedenle analistlerin de ilgisini çekmiştir.

  Hedefli reklamlar sunan ve kullanıcıların sadece izlemek istediği reklamlarla karşılaşmasını sağlayan Bat sistemi, yayıncı ve reklamveren dışında tüketiciyi de ödüllendirir. Bu ödül mekanizmasının ileride platformun çok daha fazla işine yaraması beklenebilir. Reklam içeriklerine harcanan maliyeti azaltıp, kaliteli yayınlardan herkesi ödüllendiren bu yapı, dijital reklamcılık için yeni bir devrimdir. Bu nedenle de analistler genel anlamda olumlu Bat Token yorumları yapar.

  Proje, eğer daha fazla kullanım seviyesine ulaşır ve yeni nesil reklamcılıkta aranan bir platforma dönüşürse, Bat Coin yatırımcılarının ciddi kar görmesi mümkün olabilir. Ancak, herhangi bir kripto varlığa yatırım yapmadan önce market analizinin iyi yapılması ve dikkatli işlem açılması gerekir. Herhangi bir kar ya da zarar durumunda, bütün yükümlülük yatırımcının kendisindedir.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse ve başka kripto paralar hakında da bilgi almak istiyorsanız Bitcoin Cash nedir ve Neo Coin yorumları yazımızdan faydalanabilirsiniz.

  Bat Token Projesi ve Amacı

  Bat Token nedir denildiğinde akıllara ilk gelen merkeziyetsiz ve şeffaf bir reklam piyasası olmalıdır. Projenin ilk amacı; yayıncı, reklamveren ve tüketiciyi aracısız şekilde birbirine bağlayarak ödüllendirmektir. Bu nedenle Bat, kullanıcıları reklam izlemeye teşvik ederek ödüllendirir ve gereksiz ara giderlerin tümünü ortadan kaldırır. Bunu da sistemine dahil ettiği Brave Browser aracılığıyla sağlar.

  Brave, temel olarak gizlilik ve hıza odaklanan bir internet tarayıcısıdır. Brave tarayıcısında gereksiz reklam ve içeriklerin tümü engellenir. Ayrıca tarayıcı, kullanıcıların ilgi alanını takip ederek yayıncılara ödeme yapan bir yapıdadır. Bütün verileri blockchain teknolojisiyle takip ettiğinden, kaydedilen verileri bozma gibi bir imkan yoktur. Dolayısıyla bu tarayıcıdaki içerikler korunaklıdır. Brave’in bir diğer özelliği de reklamlara olan ilgi değerini ölçmektir. İlgi değeri; izlenme süresi, sayısı, alaka oranı ve piksel miktarı gibi pek çok farklı etmene göre hesaplanır. Bu da kullanıcıların ilgi alanına giren reklamları görmesini sağlar.

  Brave tarayıcısı, Bat Coin yorumları ve analizleri arasında en fazla ilgi çeken özelliktir. Bu benzersiz tarayıcı Bat Token fiyatlamasında da doğrudan etkilidir. Genel özellikleri ise şu şekildedir:

  • Gelişmiş Eşleştirmeler: Etkin sekme, URL, anahtar kelime, göz atma ve arama bilgisi gibi pek çok veri tarayıcı tarafından kullanılır. Bu da kullanıcıların ilgi alanına özel reklamlarla eşleştirilmesini sağlar. Tarayıcı aynı zamanda kullanıcının belirlenen reklam için uygun bir an veya konumda olup olmadığını da algılar.
  • Gizlilik: Blockchain sistemini kullanan tarayıcıda, kullanıcı verilerinin tamamı gizlidir ve 3. taraflarla paylaşılamaz.
  • Gelişmiş Deneyim: Reklam eşleştirilmelerinin yerel yapılması, sayfa yüklemelerine harcanan süre ve enerjiyi minimuma indirir. Böylece verimli tarama, sağlıklı pil ömrü, minimum rahatsız edici akış ve minimum veri kullanımı gibi avantajlar sağlar.

  Mayıs 2019 tarihinden itibaren Android cihazlarda 10 milyondan fazla indirilen Brave, Wikipedia kurucusu Larry Sanger’in Chrome yerine bu tarayıcıyı kullandığını söylemesiyle oldukça popüler hale geldi. Böylece çok sayıda kullanıcı bu platform ve token hakkında bilgi sahibi olmaya başladı. Brave deneyiminin gizliliğe önem vererek ödül dağıtan ve izleyici, reklamveren, yayıncı arasındaki eşitsizliği düzenleyen sistemi ileride onu çok daha popüler hale getirebilir. Bu nedenle Bat, mutlaka takip edilmesi gereken kripto para projelerindendir.

  Bat Coin Nereden Alınır?

  Açıkcası Bat Token bir çok BTCTürk ve Paribi gibi Türk kripto para borsasında da listelenmektedir. Ama biz Kripto Para Dünyası olarak okurlarımıza her zaman Binance’yi önermekteyiz. Siz de buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde Binance’ye üye olabilir ve bizim referans linkimiz ile üye olduğunuz için ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ya da en iyi Bitcoin sitesleri yazımızı okuyarak daha farklı kripto para borsaları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz