BEL Token geleceği ile kripto pazarının ilgi çekici projelerinden biri. DeFi ürünlerini kripto para bankacılığı ile birleştiren Bella Protocol resmi tokenı BEL Coin, daha kolay bir ekosistem öneriyor. Kullanıcı deneyimini geliştirmeye odaklanan proje verimli yield farming araçları, birikim hesap yönetimi, lending imkanı ve özelleştirilmiş robotik danışmanları ile iyileştirilmiş bir platform sunuyor. Bu yazımızda DeFi ekosistemlerin benimsenmesini artırmaya yönelik çalışmalar yapan Bella Protocol nedir inceledik ve  gelecek beklentilerini derledik.

İçeridekiler

  BEL Coin Nedir?

  Kripto para bankacılığını basit ve erişilebilir hale getirmeye çalışan Bella Protocol, DeFi ürünlere özel paketler sağlayan bir platformdur. Özellikle blockchain platformlarını etkileyen yavaş işlem hızı ve yüksek işlem ücreti gibi sorunları ortadan kaldırmayı hedefler. Bunun için de akıllı portal aracılığıyla çalışan basitleştirilmiş bir platform sunar ve kullanıcı deneyimini iyileştirir. Bu kadar geniş özellikli platformun yerel para birimi olarak bilinen kripto para BEL Coin nedir diye merak eden yatırımcı sayısı oldukça fazladır.

  2020 yılında piyasaya sürülen BEL Coin, Ethereum ağında çalışır ve protokol sürekliliği için önemli bir bileşendir. Varlık sahiplerini yönetime katmak, ödül dağıtımı sağlamak ve hizmet tokenı olarak çalışmak gibi amaçları bulunur. Yatırımcılar tarafından sıklıkla araştırılan Bella Protocol Coin nedir sorusu, tokenın kullanım alanları ve özellikleri üzerinden açıklanabilir:

  • BEL Coin ile kullanıcıların ödediği gaz ücreti neredeyse sıfıra yakındır. Bu sayede en iyi DeFi ürünlere, en uygun fiyatlarla erişim sağlarlar.
  • Ağdan ücret ödülü toplama ve stake ödüllerinin dağıtımında BEL Coin kullanılır.
  • Robo-danışman aracı gibi ağa özel indirim ödüllerinin toplanmasından sorumludur.
  • Varlık sahipleri oylama ve yönetişim ayrıcalığı kazanır.
  • Potansiyel platform yükseltmeleri, sürüm yenilemeleri ve diğer parametreler de varlık sahipleri tarafından oylanabilir.

  Eğer siz de BEL Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu sürecek %20 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodu fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

  BEL Coin Kaç TL ve Dolar?

  BEL Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. BEL Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra BEL Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 BEL Coin 18.96 TL -0.20%

  1 BEL Coin $ 0.655921 Dolar -0.20%

  Ayrıca BEL Coin piyasa değeri ise $ 39,037,166 dolardır. Aynı zamanda BEL Coin günlük $ 4,163,103 dolar hacime sahiptir.

  BEL Coin Geleceği Nasıl?

  Arkasındaki ekip ve proje ortakları nedeniyle BEL Coin geleceği genel anlamda parlaktır. 2020 yılında Yemu Xu ile Felix Xu tarafından kurulan Bella Protocol, merkezi Pekin’de bulunan bir platformdur. Kurucu ortaklardan Felix Xu, aynı zamanda gizliliği koruma amacıyla ortaya çıkan ARPA protokolünün de kurucu ortağı olarak geçer. Girişim yatırımcısı ve analist olarak deneyime sahip olan Felix, finans sektöründe tecrübeli bir isimdir. Yemu Xu ise danışman ve analist olarak geçmişi dolu olan bir girişimci olarak bilinir.

  Bella kurucu üyelerinin kripto piyasanın bilinen isimlerinden olması Bella Protocol geleceği bakımından yüksek seviyelerin hedeflenmesini sağlar. Geri kalan ekibe gelince, proje geliştiricilerinin büyük çoğunluğunun alanında deneyimli ve bilgili isimlerden oluştuğu bilinir. Bu anlamda Bella, ARPA ile taban tabana örtüşen bir yapıya sahiptir ve bu sayede piyasa güvenilirliği yüksektir.

  Çok sayıda kişinin araştırdığı BEL Coin nedir sorusu, Binance Launchpool’un da ilk projesi olarak cevaplanabilir. BNB ve BUSD gibi paritelerle hızlı ve kolay işlem imkanı tanıyan EBL Coin, kısa süredir piyasada olmasına rağmen dikkatleri çeken bir varlıktır. Bu nedenle kripto para uzmanlarına göre, BEL Coin gelecekte iyi getiri fırsatı sunan potansiyel sahibi bir varlıktır. Yakından takip edilmesi, yatırımcısına ciddi kazanç sağlayabilir. Ancak BEL Token’ın piyasa volatilitesinden etkilenerek dalgalı bir grafik çizdiği de unutulmamalıdır.

  Aynı zamanda geleceği parlak olan Coin’lerden PYR Coin ve RNDR Coin gibi yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  BEL Coin Yorumları

  Otomatikleştirilmiş araçları ile yatırımcıların tek bir tıkla kazançlarını artırmasına izin veren Bella Protocol yorumları ve beklentileri ile piyasanın dikkat çeken birimlerindendir. Herkesin özgür bir şekilde finans araçlarına erişim imkanına sahip olmasını sağlayan bu protokol, yatırımcıların önündeki en büyük engellerden ikisine odaklanır. Bu engeller yüksek işlem ücretleri ve düşüş işlem hızıdır.

  Engelleri ortadan kaldırarak daha verimli bir protokol sunan Bella, sahip olduğu ortaklıklar ile de ilgi çeker. Arrington Capital, Alphabit, Binance, Ledger Capital ve Koi Ventures gibi büyük isimlerin desteğini almış olması, BEL Coin yorum ve beklentileri bakımından analistlerin umut vadeden açıklamalar yapmasına neden olur. Piyasanın önde gelen isimlerinden yatırım alan protokolün, katman 2 çözümü olarak bilinen ARPA ekibi tarafından oluşturulmuş olması da önemli bir artıdır. Platformun sunduğu gelişmiş araçlar ve ekibin deneyimi birleşince ortaya çıkan BEL Coin arzı ise 100.000.000 adet ile sınırlıdır. Buna göre; gerek arkasındaki ekip, gerekse proje nitelikleri ile hızlı yükseliş hareketleri gerçekleştirmesi beklenebilir.

  Ayrıca bkz: En güvenilir kripto para siteleri.

  BEL Coin Projesi ve Teknolojisi

  Bella Protocol, en temelinde basit ve iyileştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefler, bunu da geniş ürün yelpazesi ile sağlamaya çalışır. Platform belirteci BEL Coin amacı; sahip olduğu çeşitli araçlar ile desteklenir. Bu araçlar şu şekilde sıralanır:

  • Bella Flex Savings: Stabil coinler ile diğer kripto para birimleri platformlar arası arbitraj getirisi için çeşitli yatırım stratejileri sunar.
  • Bella Borç Verme: Yapılandırılmış finans ürünlerinin yanı sıra, LP tokenları ile merkeziyetsiz borç verme imkanı bulunur.
  • Bella Likidite Madenciliği: ARPA / USDC, BEL / USDC gibi likidite sağlayıcı tokenlar kullanıcılar tarafından paylaşılabilir ve karşılığında BEL Coin ödülleri alınır.
  • Bella Tek Tıkla: Sahip olunan varlıklar, Bella saklama hizmeti aracı ile sübvanse edilen gaz ücretleri sağlar ve bu sayede popüler DeFi ürünlerinin dağıtımı akıllı portal üzerinden gerçekleşir.
  • Bella Robo-Advisor: Yatırımcı risk profiline uygun endeks portföyü sunulur. Bu sayede özelleştirilmiş getiri stratejileri kurulur ve sabit paralar ile diğer varlıklar üzerinden elde edilecek en ideal getiri hesaplanır.

  Yatırım sürecine yardımcı olan bu araçların tümü, Bella Protocol teknolojisi sayesinde kullanıcıların en risksiz şekilde kazanç elde etmesini sağlar. Yakın zamanda piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, bu araçların tümü aktif olarak çalışır ve yatırımcıya kullanımı kolay bir mobil bankacılık hizmeti sunar. Ek olarak gelişmiş özellikleri ile yatırımların en iyi şekilde değerlendirilmesine yardımcı olur.

  BEL Coin Güvenli mi?

  ARPA ekibi tarafından, DeFi sektörünü genişletmek adına yapılan stratejik bir hamle olarak görülen BEL Coin güvenilir mi araştırılan konulardan biridir. ERC-20 altyapısına sahip olan BEL Coin’in güvenliği Ethereum altyapısı ile desteklenir. Bu ağda bütünlüğü korumak için PoW konsensüs algoritması kullanılır, ancak Ethereum 2.0 ile birlikte ağın daha verimli bir algoritma olan PoS konsensüsüne geçmesi planlanmaktadır. Şu an için kapsamlı bir madencilik ağı ile ağ güvenliği sağlanmış olsa da, gelecekte çok daha fazla iyileştirme görülmesi beklenebilir. Ek olarak platformun arkasında, halihazırda başarılı bir projenin ekibi yer alır. Bu nedenle BEL Coin Whitepaper işinde güvenilir ve uzman geliştiriciler tarafından ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla proje, en güvenilir kripto para birimlerinden biri olarak görülebilir.

  BEL Coin Alınır mı?

  Yatırımcısına gelişmiş araçlar sunarak, kolay ve basit bankacılık araçları sağlamaya odaklanan BEL Coin yorumları pek çok açıdan olumludur. Analistlerin gelecekte yükselmesini beklediği projelerden biri olan Bella Protocol, gelişmiş özelliklere sahip olsa da bazı yatırımcıları BEL Coin alınır mı diye meraklandırmaktadır. Her anlamda olumlu gelişmeler gösteren BEL Coin geleceğin değerlenecek birimleri arasında gösterilir. Ancak analistlere göre volatil kripto para pazarının doğası gereği, her ne kadar güvenilir bir birim olsa da yatırım stratejilerinde dikkatli olmak oldukça önemlidir.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz