Biconomy Coin geleceği ve amacı ile kripto pazarına yeni giren, heyecan verici projelerden biri. Kullanıcılara düşük ağ ücretleri ödeyerek merkeziyetsiz uygulamalardan herhangi birine hızlı bağlanma imkanı sağlayan platform, ERC-20 tabanlı BICO Coin tarafından desteklenir. Ağ ücretlerini ödeme ve potansiyel geliştirmeleri oylama gibi işlevleri bulunan yerel token Biconomy Coin, yakın zamanda piyasaya girmesine rağmen Binance gibi dev bir borsada listelenme hakkı elde etmiştir. Bu yazımızda Biconomy Coin nedir özellikleri ve proje hedefleriyle birlikte inceledik.

İçeridekiler

  Bico Coin Nedir?

  Kısa sürede herkesin dikkatini çeken Biconomy Coin amacı, merkeziyetsiz interneti herkes için erişilebilir kılmak olarak bilinir. Platformun kendi açıklamasına göre; Biconomy API’leri ve SDK’ları, herhangi bir dAPP’in kripto bilgisi ve deneyimi farketmeksizin herkes tarafından kullanılacak şekilde dönüştürülmesine izin verir. Böylece herhangi bir dApp Biconomy platformunda herkes için dönüştürülerek erişilebilir hale gelir. Çok zincirli geniş altyapısı ile Web 3.0’ın bütün avantajlarını Web 2.0 ile birlikte kullanmayı hedefler. Günde yaklaşık 50 bin işlem tamamladığını söyleyen bu potansiyeli yüksek platformun resmi tokenı ise BICO Coin olarak geçer. Yerel token Bico Coin nedir, aşağıdaki kullanım alanları üzerinden açıklanır:

  • Ağ Ücretleri

   BICO Coin, platformun desteklediği bütün ağlarda, yerleşim ve doğrulama katmanı olarak çalışır. Node operatörleri ile ağa bilgi eklemek için BICO üzerinden işlem ücreti ödenir ve ağ üzerinde gerçekleştirilen işlem sayısı ile orantılı şekilde BICO Coin elde edilir.

  • Paydaş Teşvikleri

  Ağ teşvikleri 2 şekilde çalışır. Bunlar node operatörleri ile temsilcilerdir.

  Doğrulayıcı ve yürütücüler ağa katkı sağlamak için BICO Coin paylaşır. Bu katkılar ve eldeki BICO varlıklar ile orantılı BICO Coin elde edilir. Kanıt sistemi ile kötü davranış tespit edilmesi halinde hisselerde azaltmaya gidilir. Ağ işlemleri tek tek izleyerek kötü aktörleri tespit eder ve gerekli engellemeleri sağlar.

  Temsilciler ise BICO Coin sahipleridir ve ağa ekstra güvenlik katmanı sağlamak için varlık stake ederler. Stake için cüzdana kilitlenen varlık miktarıyla orantılı ödül BICO kazanırlar.

  • Yönetim:

  BICO sahiplerinin protokolü ve ağ gelişimini etkileyen kararları önerme ve oylama hakkı vardır. Bu kararlar arasında ek hizmet çeşitleri, hazine fonlarını ödeme biçimi, şebeke kodu değişiklikleri gibi kararlar bulunur. BICO sahiplerinin hepsi, topluluğa değerlendirmesi için öneride bulunabilir. Bu şekilde topluluk liderliğindeki büyüme ve sürdürülebilirliğin sağlanması hedeflenir.

  Biconomy Coin, Web 3.0 kullanıcı deneyiminin basitleştirilmesi ve iyileştirilmesinde aktif şekilde rol oynar. Geleceğin teknolojisine yapılan bir yatırım olarak görülen Bico Coin yorum ve hedef seviyeleri de bu nedenle genellikle olumludur. Ağın gelişmiş yol haritası ve planladıkları, bu ürünün popüler bir değer birimi haline gelmesini sağlayabilir.

  Eğer siz de Bico Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak dünyanın en güvenli kripto para borsası olan Binance’ye ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu sürecek %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodu fırsaylarından faydalanabilirsiniz.

  Bico Coin Kaç TL ve Dolar?

  Bico Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Bico Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Bico Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Bico Coin 7.77 TL -1.15%

  1 Bico Coin $ 0.268781 Dolar -1.15%

  Ayrıca Bico Coin piyasa değeri ise $ 188,910,479 dolardır. Aynı zamanda Bico Coin günlük $ 6,763,575 dolar hacime sahiptir.

  Bico Coin Geleceği Nasıl?

  Kullanıcılara farklı araçlar sunarak, Web 3.0 deneyimini geliştirmeyi hedefleyen Bico Coin geleceği fazlasıyla tartışılan bir konudur. Uzmanların bir kısmı bu coinde gelecekte yükseliş hedeflerini sürdürürken, bir kısmı risklere karşı temkinli yaklaşmayı önermektedir. Altta yatan teknolojisi ve gelecek yeniliklerine odaklanması nedeniyle heyecan verici bir proje olan Biconomy, temelinde kullanıcılara düşük ücretler ile geniş ürün çeşitliliği sunmayı hedefler. Bunu da 3 ana aracı ile sağlar:

  • Gazsız: DeFi uygulamalarının kullanıcı adına ücret ödemesine izin verir. Akıllı sözleşmelerin gazsız çalışması için EIP 2771 protokolü kullanılır.
  • İleri: ERC-20 ve stabil coinler ile gaz ücretlerinin alınmasını sağlar. Ethereum ağında üretilen dApp’ler ile uyumludur ve yerel token ödemeleri ile özellikle yoğun işlem saatlerinde ucuz ücretler sunar.
  • Tire: Polygon ve Ethereum gibi diğer ağlar arasında anında birim transferine izin verir. Çapraz zincir hattı olarak çalışan Tire, özellikle yüksek hacimli işlemler için elverişlidir. Katman 2’den Katman 1’e hızlı ve ucuz kripto aktarım imkanı sunar.

  Bu araçlar ile kullanıcıların verimli, hızlı ve ucuz işlem yapmasına izin veren Bico Coin gelecek beklentisi pek çok analiste göre oldukça yüksektir. Birkaç yıldır bu teknoloji üzerinde çalışan BICO platformu, gelecekte bu alanın öncüsü olabilir. Bu da fiyatlama anlamında yüksek seviyelerin test edilmesini sağlayabilir. Özellikle internette devrim yaratacak Web 3.0 teknolojisini adapte etmeye veya anlamaya çalışan diğer projelere göre Biconomy’nin daha deneyimli olması, ona ileride büyük avantaj sağlayabilir.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse site içerisinde bulunan en güvenilir kripto para siteleri yazımızı okuyarak dünyanın en iyi Bitcoin siteleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Bico Coin Yorumları

  Çok zincirli altyapısı ile kullanıcısına yüksek verimlilik sağlayan Biconomy Coin yorumları, düşük ağ ücretleri ve hızlı işlem avantajı gibi özelliklerinden etkilenir. Bütün paydaşlara ağ güvenliğini sağlama ve sürdürme görevi veren platform, bu özelliği token ve oy teşvikleri ile gerçekleştirir. Kısa süre önce piyasaya sürülmesine rağmen Binance borsasında listelenmesi de BICO Coin yorumları ve gelecek beklentilerinin yüksek olmasında rol oynar. Ancak yatırımcıların yine de yeni bir token olan BICO Coin’e temkinli yaklaşması önerilir.

  Ayrıca bkz: Bel Coin geleceği.

  Bico Coin Projesi ve Teknolojisi

  Merkezi olmayan webin herkes için erişilebilir hale getirilmesinde görevli olan Bico Coin whitepaper ve teknolojisi ile dikkat çeken bir projedir. dApps kullanıcılarının geniş zincir altyapısından faydalanarak karmaşıklıkları aşmasına odaklanan Biconomy teknolojisi, herhangi bir zincir ile çalışır va gazsız işlem ücreti avantajı sunar. Bu araçlar ile geleceğin teknolojisine daha kolay adapte olmaya da yardım eder. Platformun en güçlü yönleri şunlardır:

  • Ücretsiz işlemler
  • Anında zincirler arası transfer özelliği
  • Esnek gaz ücret seçenekleri
  • Başarılı ve garantili işlem onayları
  • Ölçeklendirme açısından basit ve anında katılımlar
  • EVM ve Katman 2 zincirlere otomatik bağlanma
  • Düşük ücretli ve anında zincirler arası işlemler

  Çalışmaları 2019 yılından beri devam eden Bico Coin arzı ise şuna göre dağıtılmıştır:

  • %0.5 stratejik yatırımcılar
  • %5 halka açık satış
  • %6 kaynak round
  • %6.38 ön kaynak round
  • %10 vakıf
  • %12 özel round
  • %22 çekirdek ekip ve geliştiriciler
  • %38.12 topluluk

  Bico Coin Güvenli mi?

  Biconomy, kripto para yatırımcıların çoğuna göre gelecek vadeden projeler arasında gösterilir. Binance ve Coinbase gibi borsalarda listelenmesi yatırımcıların Bico Coin güvenli mi diye merak etmesine yol açmıştır. Ethereum tarafından desteklenen ağ, güçlü altyapısı ve çok zincirli çözümleri ile dikkat çeker. Gelecek teknolojilerini geliştirme ve adapte etmeye odaklanan kripto para Bico, ağ güvenliğini katılımcı teşvikleri yoluysa sağlar. Bu nedenle hem potansiyeli yüksek, hem de güvenilirliği fazla bir ağ olarak gösterilir.

  Bico Coin Alınır mı?

  Gelecek hedefleri ve potansiyeli nedeniyle ilgi çeken Bico Token, analistlerin yakından takip edilmesini önerdiği bir projedir. Katman 2 ve Katman 1 arası geçişi hızlı, verimli, ucuz hale getiren ağ; aynı zamanda bütün ödemelerde gaz esnekliği sunar. Bu sayede yatırımcının yüksek verimlilik ile ağ katılımı sağlamasına destek olur. Gelecekte yükselmesi beklenen BICO Coin alınır mı net bir şekilde söylemek mümkün değildir, ancak genel yorumlar incelendiğinde projeye yüksek güven duyulduğu görülebilir. Hızlı ivmelenen kripto para pazarında, market analizinin iyi yapılması ve her yatırımda yüksek risk bulunduğunun bilinmesi de oldukça önemlidir.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz