Kripto paraların hayatımıza girmesi, her geçen gün bu alanda daha fazla yatırım yapılmasını sağladı. Sahip olduğu market hacmi ve güvenilirliğiyle en büyük 4. kripto para olan Binance Coin, yatırımcıların en fazla ilgi gösterdiği varlıklardan biri haline geldi. Hal böyle olunca Binance Coin nedir ve nasıl alınır sorularıyla daha sık karşılaşmaya başladık. En fazla tercih edilen kripto para borsası Binance’in, yerel kripto varlığı olarak işlem gören kripto para BNB Coin hakkında bilinmesi gerekenleri bu yazımızda derledik ve Bnb Coin geleceği hakkında yazdık.

İçeridekiler

  Binance Coin Nedir? (Bnb Coin)

  2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulan Binance, dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından biri oldu. Zaman içinde Binance Smart Chain, Binance Launchpad, Binance DEX, Binance Labs, Binance Margin ve Binance Loans gibi ürünler sunarak kullanıcılarına daha fazla esneklik sağlamaya başladı. Sunduğu farklı ürünlerle kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlayan Binance, dünyanın en ücra köşelerinde bile tercih edilen ve popülerliği giderek artan bir borsadır. Bu borsanın yerel para birimi ise Binance Coin olarak adlandırılır. İşlem hacmi bakımından en büyük borsanın kendi para birimi olması nedeniyle BNB Coin nedir ve geleceği nasıldır diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

  2017 yılında ilk Coin arzıyla piyasaya sürülen BNB, ERC-20 tokenı olarak toplam 200 milyonluk arzla çıkarıldı. Bu sırada 1 ETH ile 2.700 BNB, 1 BTC ile 20.000 BNB alınabiliyordu. Şimdiki fiyatıyla karşılaştırıldığında ilk çıktığında oldukça ucuz olan BNB, Binance borsasında kullanılsa da, Binance karından pay alma hakkı sunmaz ve Binance’e yapılan bir yatırım olarak görülmez. Sonraları, Ethereum tabanını bırakarak BEP-20 ağına geçirilen BNB, Binance Smart Chain’in ana para birimidir. Düzenli aralıklarla yakımı yapılan ve ilk başta belirlenen arzına göre daha düşük arza sahip olan Binance Coin geleceği ve beklenti seviyeleri parlaktır. Binance platformunun yaygın kullanımı bu kripto para birimine olan güveni artırdığından BNB Coin geleceği ve hedef fiyatı da artar.

  Eğer siz de hala Binance borsasına üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Böylece kripto para BNB’ye yatırım yapabilirsiniz.
  Ayrıca bu yazımız ilginizi çektiyse diğer inceleme yazılarımız olan BitTorent Nedir ve EOS Coin Nedir gibi yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  BNB Coin Kaç TL ve Dolar?

  BNB Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. BNB Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra BNB Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 BNB Coin 19,826.07 TL 0.98%

  1 BNB Coin $ 600.28 Dolar 0.98%

  Ayrıca BNB Coin piyasa değeri ise $ 92,327,598,001 dolardır. Aynı zamanda BNB Coin günlük $ 998,746,960 dolar hacime sahiptir.

  Binance Coin Amacı

  Binance’in, Eylül 2020 yılında Binance Chain’e entegre çalışan Binance Smart Chain blokchain ağını ortaya çıkarmasıyla birlikte, BNB formları da farklılaştı. Günümüzde BNB Coin’in Binance Chain ağında BEP-2, Binance Smart Chain ağında BEP-20 ve Ethereum ağında ERC-20 olmak üzere 3 farklı formu bulunur. Farklı formlarla işleme giren Binance Coin amacı ve kullanımı bakımından kullanıcılara çeşitli avantajlar sunar.

  • Binance borsası, transfer ve alım-satım işlemlerinde BNB tercih eden kullanıcılara daha düşük komisyon oranı sunar. Fakat bunun için kullanıcı cüzdanlarında bir miktar BNB bulunması gerekir.
  • Binance’de farklı kripto para birimleriyle yapılan işlemlerden geriye kalan küçük miktarların tamamı BNB’ye çevrilerek değerlendirilebilir.
  • Kullanıcılar, herhangi bir altcoine yatırım yapar gibi BNB’ye yatırım yapabilirler. Market hacmi ve piyasa değeri geçmiş verilere göre artış gösteren BNB, değerli kripto varlıklardan biridir.
  • Binance borsasında yaşanan olumlu gelişmelerin tamamı BNB hedef fiyat seviyelerine etki eder.
  • Özellikle komisyon avantajı nedeniyle daha fazla kullanıcının Binance borsasına geçmesi, BNB geleceği ve hedef seviyelerinde istikrarlı bir artış olmasını sağlar.

  Binance Coin Geleceği Nasıl? Bnb Geleceği

  Kripto para piyasasının çok volatil olması nedeniyle, BNB Coin hedef fiyatının tam olarak doğru tahmin edilmesi mümkün değildir. Yatırımcıların kendi risk analizini yaparak hareket etmesi gerekir. Buna rağmen BNB’nin yüksek komisyon ücreti alan Ethereum ağından Binance Smart Chain ağına geçmiş olması ve kullanıcılara düşük komisyon imkanı sunması gibi avantajları genel olarak, BNB gelecek beklentilerini olumlu yönde etkiler. Binance’in işlem hacmi göz önüne alındığında, dünyanın lider borsalarından olması hem borsaya hem de borsanın ana kripto para birimine olan güveni artırmaktadır.

  Binance Coin Hedef ve Yorum

  2017’de 0.11 dolardan piyasaya sürülen BNB Coin yorum ve beklentileri genel anlamda olumludur. Geçtiğimiz birkaç ay içinde 690 dolar seviyelerini gördükten sonra 314 dolarlara gerileyen BNB’nin, uzun vadede çok daha yüksek seviyeleri görmesi ve yatırımcısını sevindirmesi beklenmektedir. Yaygın beklentilerden biri; BNB’in 2025 yılına kadar 1.000 doları aşması ve sonrasında 1.300, 1.400 dolarları görmesi yönündedir. Borsa popülerliğinin artmasıyla birlikte BNB kullanımı ve fiyatı da artmaktadır. Düzenli olarak arzı kısıtlanan bir ürün olması da beklenen seviyeleri olumlu şekilde etkiler.

  Fakat unutmamak gerekir ki biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza kesinlikle yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca uzmanların söylediklerini inceleyerk bilgilendirme yazısı oluşturuyoruz.

  BNB Coin Nasıl Alınır?

  BNB Coin yalnızca kendi borsasında listelenmektedir. Yani dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası olan Binance üzerinden satılmaktadır. Eğer siz de hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve size özel %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bir diğer borsa tokenı olan Cake Coin inceleme yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz