En büyük ve en iyi bitcoin borsası arasında yer alan “Binance güvenilir mi?” sorusu herkesin merak ettiği bir sorudur. Öncelikle cevap vermek gerekirse Binance güvenilir bir bitcoin borsasıdır. Binance, güvenlik önlemleri ve kendi coininin (BNB) değeri ile piyasada en iyisi olarak yer almaktadır.

Binance borsa sitesini değerlendirmek gerekirse pek çok artıları ve eksileri bulunmaktadır. Fakat artıları eksilerinden çok daha fazladır. Bu nedenle de pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yeni ürünlerin geç Türkçeleştirilmesi ve yavaş müşteri hizmetleri eksileri arasında yer alırken; yüksek şirket itibarı, Türkçe dil desteği, kripto para çeşitliliği ve düşük komisyon oranları artıları arasında yer almaktadır. Güvenilirliğini değerlendirmek gerekirse 10 üzerinden 9.6 verilir. Doğal olarak paranızı en güvenli ve en iyi işlemleri yapabileceğiniz bir yerde tutmak saklamak istiyorsanız en doğru adres Binance borsasıdır.

Kullanıcıyı korumak için geliştirmiş olduğu savunma yazılımları ve güvenlik önlemleri, sağlam altyapısı ve tehlike durumlarında sistem kendini korumaya almaktadır. Sektörün en iyisi olan Binance güvenilir, gelişmiş ve sürekli yenilenen borsa ekranı ile düşük komisyon ücreti, kripto para çeşitliliği ve çeşitli kazanç imkanları yer almaktadır.

Binance sitesinde kimlik doğrulaması yapılması için hesaba giriş yapmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama alanında doğrula tuşuna tıklayın. Girmiş olduğunuz tüm bilgilerin kimlik bilgileriniz ile aynı olduğundan emin olmalısınız. Onaylama verildikten sonra bu bilgileri değiştirmek mümkün değildir. Ardından kişisel bilgilerinizi girerek devam tuşuna tıklayın. Bu işlemlerin ardından kimlik belgelerinin fotoğraflarını uygulamaya yüklemeniz gerekmektedir. Kimlik doğrulamasının ardından, sistem yüz doğrulamasını talep edecektir. Bu doğrulamalar yaklaşık 1 saatten daha az bir sürede tamamlanmaktadır.

Binance Kimlik Paylaşmak Güvenilir Mi?(Kimlik Doğrulama)

binance güvenli mi

Coin almak ya da Binance gibi kripto para borsasında yatırım yapmak isteyen kişilerin akıllarında ki ilk sorulardan birisi de “Binance kimlik doğrulama güvenilir mi?” sorusudur. Sonuçta insanlar kimliklerini bu platform ile paylaşırken doğal olarak endişe duyarlar. Binance milyonlarca kullanıcısı olan ve milyarlarca dolarlık işlemlerin döndüğü bir platformdur. Bu kimlik fotoğraflarının istenmesi sizin güvenliğiniz ve ilerisi için sıkıntı yaşanmaması adına gerçekleştirilen politikalardır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kimliğinizi Binance borası ile paylaşabilirsiniz ki ileride şifre kaybı gibi sıkıntılarda sorun yaşamayın. Anlayacağınız “Binance borsası güvenilir mi?” sorusununa bizim cevabımız; şu an için en güvenli ve en iyi kripto para borası olduğudur.

Kripto para borsası arasında en güvenilir ve en akla gelenler arasında yer alan Binance Türkiye’de popüleritesini arttırmaya devam etmektedir. Yerli borsaların sık sık sistemsel sorunlar yaşaması insanları Binance borsasına üye olmaya ve paralarını oraya geçirmeye itmiştir.

Binance’ye giriş yapılırken SMS ile doğrulama istenmesi güvenilir olduğunu göstermektedir. Her giriş esnasında SMS doğrulaması yaparak siteye en güvenilir şekilde ulaşmanız sağlanır. Bunun yanı sıra sistemde bir robot doğrulaması da yer almaktadır. Bu durumda ise hesabınızı ele geçirmek isteyen botların ve kişilerin önüne geçilir. En Güvenilir borsaya adını yazdıran Binance’de böylece çift doğrulama yöntemi de bulunmaktadır. Yani hem SMS ile hem de Google doğrulama yöntemi ile giriş yapılması istendiği için sizin dışınızda birilerinin hesabınıza erişmesi oldukça zorduur. Binance hesap güvenilirliğini arttırmak için kullanılan yöntemler arasında da SMS ile giriş, Google doğrulama ile giriş seçenekleri de yer almaktadır.

Türkiye’de popüler hale gelmesinin nedenlerinden bir tanesi de güvenilirliğinin son derece yüksek olmasıdır.  Kimlik doğrulama işlemi için günde 10 kez deneme işlemi yapılabilir. Bunun yanı sıra 24 saat içerisinde 10 kez yapılan denemenin reddedilmesi durumunda bir sonraki denemeye kadar 24 saatlik sürenin geçmiş olması gerekmektedir. Binance üyeliği yapılırken istenilen bu bilgilerde tamamen güvenliği sağlamak içindir.

Günümüz şartlarında doğru bir borsayı bulmak kolay bir durum değildir. Borsaya giriş yaparken dikkate alınması gereken en önemli kriterlerden bir tanesi güvenliktir. Borsada tuttuğunuz varlıklar yalnızca borsanın kullandığı güvenlik yöntemleri kadar güvende olur. Bu sebeple gizli verilerinizi ve fonlarınızı en iyi güvenlik standartlarında koruyabilecek bir sistem tercih etmek en iyisi olacaktır.

Dünyanın en iyi borsaları, en son güvenlik standartlarını kullanarak izinsiz giriş vakalarına engel olan çalışanlara sahiptir. Binance borsası Siber güvenlik konusunda düzenli eğitimler vererek çalışanlarını eğitmektedirler. Fonların güvenliğinde ise fon kurtarma ve sigorta planına sahip bir borsa kullanmak en güvenilir olanıdır ve Binance yine bu standarta uymaktadır. Tüm bunların anlayacağınız borsadaki en önemli ekipte güvenlik ekibidir. Siber güvenlik uzmanları kişilerin varlıklarını korumak kadar kimliklerini de dikkatle korumakta görevlidir. Yani kimliğinizi paylacağınız en güvenli borsalardan birisi Binance’dir.

Genel olarak Binance %100 güvenli mi sorusuna cevap vermek gerekirse veri güvenliğini yazılımsal ve donanımsal olarak sağlayan uygulamalarda kullanıcı haklarına dair riskler bulunabilir. Basit şifre seçimi, casus yazılım ya da virüs kaynaklı sorunlar tamamen kullanıcının sorumluluğundadır.

Siz de artık işlemlerinizi Binance Borsasından yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu yazı ilginizi çektiyse sizin için hazırladığımı en Güvenli Ethereum Siteleri içeriğimize de göz atarak diğer güvenli borsaları da keşfedebilirsiniz.

Yazar

2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

Bir yorum Yaz