Son dönemlerde gittikçe popüler hale gelen kripto borsaları sonucunda bu borsalarda işlem yapmak için farklı farklı platformlar gündeme gelmiştir. Platform seçimi konusunda problem yaşayan yatırımcılar arasında Binance mi Paribu mu? Yoksa BtcTurk mü? Hangisi Daha iyi ve hangisi daha güvenilir gibi sorulara cevap aranmaya başlanmıştır. Sorularınızın cevaplarına bu yazımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İçeridekiler

  Binance Nedir?

  Binance altcoin’lerin trade’ini(alım-satım işlemleri) yapabileceğiniz Çin asıllı bir kripto coin borsasıdır. 2017 yılında altcoin’lerin değeri çok hızlı bir şekilde arttığı dönemde piyasaya olan talebe mevcut borsalar yetişememiştir. Bu nedenle üyelikleri durdurmaya başlamışlardır. Bu yoğun talep döneminde bile sağlam alt yapısı ile Binance üye alımına devam etmiştir.Ve ondan sonra yaşanan Ayı piyasası(düşüş) ile bir çok kripto para borasası kapanırken Binance kimseyi mağdur etmeden hayatta kalmıştır.

  Bu kriz yönetiminden sonra Binance bugün Dünya’nın en büyük ve en güvenilir altcoin borsası olarak anılmaya başlanmıştır. Çin’de, Singapur’da, Malta’da, Avrupa’da ve Amerika’daki ofislerinde binlerce insan çalıştıran Binance, kripto para borsaları arasında bir numaralı platform olarak ortaya çıkmaktadır. Binance mi Paribu mu, BTCTurk mü ? sorusu kafanızı karıştırıyorsa ve ilk kez kripto paralara yatırım yapacaksanız işlemlerinize Binance üzerinden başlamanız yatırımlarınız için neden doğru bir karar olacağını yazımızın devamında anlayacaksınız. Ayrıca Binance TR’de bulunan coinler yazımızı okuyarak hangi coinlere yatırım yapabileceğinizi de keşfedebilirsiniz.

  Ayrıca buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde Binance TR’ye üye olabilir ve size özel ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayacak Binance referans kimliği avantajlarından faydalanabilirsiniz.

  BtcTürk Nedir?

  BtcTurk Nedir?

  BtcTurk, 2013 yılında Kerem Tibuk tarafından kurulmuştur. Dünyada dördüncü olarak açılan Bitcoin ve altcoin alım-satım platformu olarak bilinmektedir. Bitcoin ve altcoin alım satım platformu olarak anılan BtcTurk’ün yenilenen adresiyle kullanıcılarına merhaba diyen sitesinde birden çok yenilik yapmıştır. Sadece bir iki dakikada hızlı bir şekilde BtcTürk’e üye olunabilmektedir. Kolay ve kullanışlı paneli ile oldukça da kullanıcı dostudur.

  Paribu Nedir?

  Paribu Nedir?

  Paribu’da Binance gibi Bitcoin ve altcoinlerde işlem yapmayı sağlayan bir kripto para alım satım platformudur. 2017 yılında kullanıcılar ile buluşmuştur. 2015’te ön hazırlık çalışmalarına başlayan ve  2016’da kurulan Paribu, 14 Şubat 2017’de halkın kullanımına açılmıştır. BtcTurk gibi Türkiye’nin başarılı Kripto para alım satım platformlarından birisidir.

  Binance mi Paribu mu? Yoksa BtcTürk Mü? Hangisi Daha İyi?

  Binance Mi Paribu Mu BtcTurk Mü? Hangisi Daha İyi? Hangisi Daha Güvenli?

  Binance kripto para borsasında işlem yapmak isteyen kullanıcılar için en doğru platform olarak gösterilmektedir. Peki Binance mi Paribu mu sorusunun cevabı neden Binance? Binance neden daha iyi ve daha güvenli gibi soruları duyar gibiyiz. Sizler için bunu detaylı olarak anlattık.

  Binance kullanıcıları platform tarafından SAFU adında bir çeşit Sigorta Fonu ile güvence altına alınmışlardır. Bu nedenle herhangi bir saldırıya maruz kalınması durumunda zararları bu fon tarafından karşılanmaktadır. Yatırımcılarına verdiği bu güvence bile Binance’ın tercih edilmesi için yeterli olacak düzeyde olduğunu göstermektedir. Bu nedenle Binance Paribudan da BtcTurk’den de daha güvenli görünmektedir.

  Binance’i en iyi kılan nedenlerden bir tanesi de kripto para çeşitliliği konusunda en gelişmiş platformlardan biridir. Bu nedenle kullanıcılara çok daha fazla yatırım seçeneği sunar. Aynı zamanda Binance gelecek vadeden projeleri kullanıcıları için seçer ve finansmanına katılım ya da imkânlarıyla bu projelerde yer alan coinleri Binance.com sitesinde listeler. İlk arz olarak da bilinen bu işlem kullanıcıların projelerin başlangıç aşamalarında yatırım yapabilmesi ve yüksek kar elde etmeleri için oldukça önemlidir. Bu ilk arzlar oldukça önemli fırsatlar doğurabilmektedir ve ilk arz konusunda Binance en önce gelen platformlardan biri olarak bilinmektedir. Bu nedenle kripto para işlemlerinde Binance kullanılması kullanıcılara avantaj sağlayacaktır. Diğer Türk platformlarında bulamayacağınız yüzlerce altcoine buradan ulaşabiliyor olmamız yine Binance borsasını Paribu ve BtcTurk’den daha iyi kılan büyük faktörlerden bir tanesidir. Ayrıca sizler için hazırladığımız En iyi Kripto Alım Siteleri yazımızdan da diğer başarılı kripto coin borsalarına da göz atabilirsiniz.

  Ayrıca Binance kripto paralar üzerinde vadeli işlemler yapmaya imkan vermektedir. Çoğu kripto para borsasında kaldıraç adı verilen bu işlemlere müsaade edilmemekte ya da düşük oranda izin verilmektedir. Ancak Binance’de bu işlemler kripto paranın hacmine göre belirlenmektedir yani kullanıcılara daha geniş bir alım satım deneyimi sunulmaktadır. Kaldıraç işlemi dikkatli yapılması gereken ve yüksek riskleri barındıran ve bu risklerle birlikte de yüksek kazançlar sağlatabilen bir işlem türüdür.

  Binance’ın çoğu borsanın işlem ve üye alımını durdurduğu dönemde kullanıcı alımına devam etmesi kriz yönetiminde iyi ve güvenilir bir borsa olduklarını göstermektedir. Ayrıca ani yükseliş ve düşüşlerde Paribu ve BtcTurk gibi platformların kitlenmesi, sunucuların çökmesi gibi sorunlar yaşanmıştır ve hala yaşanmaktadır. Bu tip durumlar yatırımcılar için bir çok fırsatın kaçırılmasının yanı sıra güven vermeyen bir izlenim oluşturmuştur. Dünyanın en çok kullanıcısı olan ve en büyük işlemlerin döndüğü Binance borsasında bu tip sorunlarla karşılaşılmamaktadır. Bu nedenle kafasında Binance mi Paribu mu BtcTürk mü sorusu olan okurlarımıza bizim tavsiyemiz daha profesyonel yatırımlar için Binance kullanmaları olacaktır.

  Ayrıca profesyonel yatırımcılar için en önemli noktalardan bir tanesi de komisyon oranlarıdır. Binance sunduğu daha fazla kalite ve güvenin yanı sıra komisyon oranları konusunda da Paribu ve BtcTurk’den daha iyi konumdadır. BtcTurk ve Paribu’ya göre çok daha düşük komisyon imkanları sunan Binance borsası bununla yetinmeyerek ömür boyu komisyon indirimi gibi imkanlar da sunmaktadır.

  Siz de buraya tıklayarak KriptoparaDünyasi okurlarına özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanarak Binance borsasına üye olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz