Binance Borsası Nedir Ve Nasıl Üye Olunur?
İçeridekiler

  Binance Borsası Nedir Ve Nasıl Üye Olunur?

  Binance pek çok kripto para birimlerinin ticareti için kurulan bir kripto para borsasıdır. 2018 yılından bu yana faaliyette olan Binance Türkiye’de kripto para borsasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Binance, Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. Yasal düzenlemeye tabii olan bu borsa da güvenli bir ödeme servis sağlayıcısı bulunmaktadır. Ayrıca kullanıcıların Türk Lirası ile işlem yapma erişimine sahip olduğu bir platformdur.

  En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de “Binance nasıl üye olunur?” ve “Binance nasıl kullanılır?”sorusudur. Binance borsasına üye olarak coin alım satımı yapmak oldukça kolaydır. Binance borsasına üye olmak için aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca kriptoparadunyasi okurlarına özel referans linki ile ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayacak Binance referans kodu avantajlarından faydalanabilirsiniz.

  • Üyelik ekranında karşınıza çıkan formda geçerli bir e-posta ve şifre girmeniz gerekmektedir. Burada güncel e-postanızı girmeniz önemlidir. Şifreniz ise en az 8 karakter olmalıdır. İçerisinde en az 1 büyük harf ve en az 1 sayı olmalıdır. Bu sayede şifreniz daha güvenilir olacaktır.
  • E-posta ve şifre doldurulduktan sonra onay kutusuna tıklayın ve Register butonuna tıklayınız. Üyelik işleminizin bir kısmı tamamlanmış olacaktır.
  • Daha sonra girmiş olduğunuz mail adresine üyelik onaylama maili gönderilecektir. Bu üyelik onaylama mailindeki bağlantıya tıklayarak hem mail adresinizi onaylayacaksınız hem de üyeliğinizi kesin olarak tamamlamış olacaksınız.
  • Telefon onaylaması için telefon onayı alanına girildikten sonra onay butonuna tıklayınız. Telefonunuza gelen kodu Binance üye olma ekranındaki boş alana yazınız.
  • Daha sonra karşınıza çıkan ekranda Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, isim, soy isim, adres, posta kodu bilgilerinize tam olarak yazınız. Bu bilgilerin doğru olması oldukça önemlidir. Yanlış olduğu takdirde bir sonraki ekranda kimlik onayından geçmeniz mümkün değildir. Bu sayede üyelik işleminde gereken tüm bilgiler doldurulduktan sonra kimlik onayı yapmanız gerekmektedir.
  • Kimlik onayı için kimliğimizdeki bilgilerin okunabilir şekilde ön ve arka fotoğraflarını çekerek ekrana yüklemelisiniz. Son adımda ise yüz doğrulama işlemi için bir öz çekim yapmanız gerekmektedir.

  Bu işlemlerin ardından yaklaşık 15 dakika içerisinde kimlik doğrulama onayı ve üyelik için bir mail gelmektedir. Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra kimlik doğrulaması yapılmazsa Binance para yatırma ve çekme işlemleri kısıtlı bir şekilde gerçekleşecektir. Kimlik onayı ilerisi için sizin güvenliğinizi de sağlamaktadır.

  Binance Nasıl Para Yatırılır?

  Binance para yatırma işlemi için öncelikle BinanceTr’ye Binance.com hesabınız ile kayıt olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bir banka hesabınızın olması gerekir. BinanceTr hesabınıza direkt binance.com hesabı ile giriş yaptıktan sonra BinanceTr hesabınızdaki üyelik onay işlemlerinizi güvenliğiniz açısından tamamlamanız gerekmektedir.

  Daha sonra ise TR Binance hesabına herhangi bir banka hesabınız ile istediğiniz miktarı gönderebilirsiniz. Daha sonra ise TR Binance e yolladığınız parayı USDT çevirerek bu USDT’yi daha sonra tek bir tuş ile Binance hesabıma aktar diyebilirsiniz. Böylece paranız direkt olarak global binance hesabına aktarılacaktır, Daha sonra da bu dolar ile istediğiniz coinleri satın alabilirsiniz. Böylece banka hesabınızdaki parayı önce TR Binance hesabına atıp orada dolara çevirerek global binance hesabınıza geçirmiş oldunuz. Hem kısa hem de en düşük komisyon bedeli olan bu işlem şu an için en doğru ve en kolay yol durumunda.

  Ayrıca buradan en güvenli diğer kripto para sitelerinin listesine de ulaşabilir ve size en uygun platformu bulabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz