Binance referans kodu ne işe yarar ve nedir diye merak eden çok sayıda kripto para yatırımcısı bulunur. O halde Binance referans kodu nedir ve nasıl alınır daha detaylı inceleyelim. Dünyanın en fazla kullanılan kripto para borsası Binance, sahip olduğu yüksek işlem hacminin yanı sıra, uyguladığı komisyon indirimleriyle de öne çıkar.

Binance TR Referans koduyla üye olan kullanıcılar indirimli ödeme imkanından faydalanabilir. Binance referans kodu: F3IXXNNA şeklindedir. Bunun yanı sıra Binance TR referans kimliği ise: 2U85X6ZU‘dur. Ömür boyu sürecek komisyon indirimi için bu referans kodlarını kullanabilirsiniz.

İçeridekiler

  Binance Referans Kodu Nedir?

  Binance Referans Kodu Nedir? Binance Tr Referans Kodu Nasıl Alınır?
  Binance Referans Kodu Nedir? Binance Tr Referans Kodu Nasıl Alınır?

  Sadece Binance referans kodu ve Binance TR referans kimliği nedir diye merak edenler için referans kodu aşağıdaki gibidir;

  • Global Binance Referans Kodu: F3IXXNNA şeklindedir.
  • Binance TR Referans Kimliği: 2U85X6ZU şeklindedir.

  Binance’ye üye olmaya çalışan bir çok kullanıcı referans kodu ile karşılaşıyor ve Binance referans kodu nedir diye sormaya başlıyor. Kolay kullanım ve basit ara yüzüyle yüksek işlem hacmine sahip olan Binance, çok sayıda kripto para birimini listelemesinin dışında, kullanıcıların avantajlı komisyon indirimlerinden faydalanmasına da izin verir. Sunduğu bütün bu özelliklerle dünyanın kabul gören borsalarından olan Binance, özellikle yeni yatırımcıların Binance referans kimliği ile üyelik açmasını teşvik eder. Bu nedenle çoğu kullanıcı Binance TR referans kimliği nedir sorusuna cevap aramaktadır.

  Kısaca açıklamak gerekirse; Binance referans kodu, borsaya daha önce üye olan kişilerin kendi kodları olarak tanımlanabilir. Kullanıcıların kullanacağı bu Binance referans kodu F3IXXNNA‘dır. Binance referans kodu nasıl alınır sorusu oldukça basit şekilde yanıtlanabilir. Çünkü borsaya üye olan herkesin kendine ait bir referans kodu bulunur. Ancak üyelik işlemlerini başka kullanıcıların referans kimlikleri ile gerçekleştirenler komisyon indirimi kazanabilir. Her kullanıcının kendi referans kimliği ile borsaya yeni kullanıcı davet etmesi mümkündür. Binance Tr’ye üye olacak kullanıcılar için ise Binance referans kimliği 2U85X6ZU‘dur. Bu referans kimliğini ve kodunu kullanarak ömür boyu komisyon indirimi sağlayabilirsiniz.

  Binance TR Referans Kodu

  Binance Referans Kodunun Avantajları

  Davet eden taraf, yeni üyenin yaptığı alım satım işlemlerinin tümünden belirli bir komisyon payı kazanır. Bu nedenle Binance referral code, her iki taraf için de oldukça avantajlıdır. Borsanın kullanıcı sayısını yükseltmek için uyguladığı referans kodu sistemi kullanıcılarına şu fırsatları sunar:

  • Binance referans kodu kullanarak üye olan kullanıcılar, diğer kullanıcılara oranla her alım satım işlemlerinde, daha az komisyon öder.
  • Binance referans kodunu paylaşan kullanıcı, üye olan kişinin bütün işlemlerinden küçük bir miktar komisyon alır.
  • Binance referans kodu, borsa işlem hacmi ve popülaritesinin artmasında önemli bir etmendir.

  Binance Referans Kodu Ekleme

  Binance Referans Kodu nasıl alınır
  Binance Referans Kodu Ekleme.

  Binance borsasına üye olacak kişiler, Binance referans kodu nereye yazılır diye merak etmektedir. Binance referans kodu ekleme için iki farklı seçenek bulunur. Diğer kullanıcıların başka platformlarda paylaştıkları kodlarını giriş sayfasına ekleyerek üye olmak mümkündür. Bunun yanı sıra, kullanıcı Binance referans linkine tıklayarak da üye olunabilir. Bu şekilde otomatik olarak Binance üyelik sayfasına yönlendirilen kişiler, ekstra bir işlem yapmadan komisyon indirimiyle hesap oluşturabilir ve Binance referans kodu öğrenme sayfasından indirim oranını kontrol edebilirler.

  Eğer siz de direkt indirimli bir şekilde Binance’ye üye olmak istiyorsanız buraya tıklayabilir ve hazır Binance referans kodundan yararlanarak ömür boyu komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer sadece kodu kullanmak istiyorsanız da referans kimliği kısmına F3IXXNNA bu kodu yazarak komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Sonradan Binance Referans Kodu Eklenir Mi?

  Global Binance Referans Kodu
  Global Binance Referans Kodu

  Borsaya üye olan ve kimlik doğrulaması yapan kullanıcıların, Binance referans kodu sonradan ekleme seçeneği bulunmaz. Bu özellik, sadece yeni üyelik işlemlerinde geçerlidir. Ayrıca kimlik doğrulaması yapan kullanıcılar da daha sonradan yeni bir hesap açtıklarında bu indirimden faydalanamaz. Üyeliği olan fakat kimlik onayı yapmamış kişiler ise, Binance referans kimliği kullanarak yeni üyelik oluşturabilir. Web sitesi veya mobil uygulama üzerinden referans kodu ile üyelik oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Binance Global ya da Binance TR “Kayıt Ol” ekranına gidin ve ilk üyelik işlemleri için gerekli e-posta ve şifre kısımlarını doldurun.
  • Aşağıda yer alan “Binance referans ekleme” kısmına F3IXXNNA kodunu yazın ve %10 komisyon indiriminden faydalanın.
  • Eğer Binance Tr’ye üye olmak istiyorsanız da Binance Tr referans kimliği kısmına 2U85X6ZU kodunu yazın.
  • Hizmet koşullarını kabul ederek “Hesap Oluştur”u seçin.
  • Girdiğiniz referans kodunun oranına bağlı olarak artık ömür boyu komisyon indirimiyle işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

  Binance Referans Kodu Nasıl Alınır?

  Yüksek işlem hacmine sahip Binance borsası, özellikle sahip olduğu düşük komisyon oranlarıyla öne çıkar. Alım satım işlemlerinde BNB kullanan üyelerine %25 komisyon indirimi sunan borsa, referans kimliği ile hesap oluşturan kullanıcıların bu komisyona ek olarak %20’ye varan indirim almasına da imkan tanır. Bu nedenle çoğu kripto para yatırımcısı Binance referans kimliği nasıl alınır sorusuna cevap aramaktadır.

  Borsa üzerine kayıt olan her kullanıcının, kendi referans linki bulunur ve kullanıcılar bu linki yeni kullanıcılarla paylaşarak bu üyelerin işlemlerinden komisyon payı kazanabilir. Referans ile üye olan yeni kullanıcılar ise alım satım işlemlerinde ekstra komisyon indirimi kazanır. Bu anlamda “kazan-kazan” mantığına sahip olan referans kodu, her iki taraf için de büyük avantaj sağlar.

  Siz de Kripto Para dünyasının Binance referans kodunu kullanmak isterseniz referans kimliği kısmına F3IXXNNA yazabilirsiniz.

  Binance referans kodu ile üyelik işlemlerini tamamlayan kullanıcılar, Binance referans ne işe yarar diye merak ederler. Kod üzerinden açılan hesaplarda, işlemlere harcanan komisyon miktarının %20’ye kadarı kişilere geri ödenir. Bu, sürekli al sat yapan kullanıcılar için güzel bir orandır. Bu nedenle de referans kodu kullanarak hesap açmak gerekir. Ancak, Binance sonradan referans ekleme özelliği sunmaz. Bu özellik, sadece yeni hesap oluştururken geçerlidir. Binance hesabı bulunan ve kimlik doğrulaması yapan kişilerin, daha sonradan referans ekleme şansı yoktur. Kimlik doğrulaması olmadan üyelik açmış olan kimseler ise, yeni hesap oluşturarak referans kodu indirim oranlarından faydalanabilir. Bunun için yeni hesap oluşturma sayfasından, kullanıcı mail ve şifresi belirlendikten sonra kullanılacak referans kodu girilmelidir.

  Binance borsası, kullanıcı referans kodunun yanı sıra referans linki de bulundurur. Bu link bağlantılarına tıklayarak direkt olarak üyelik sayfasına gidebilirsiniz. Link üzerinden kayıt olma işlemlerinde, ekstra referans kodu girmeye gereksinim yoktur ve sistem otomatik olarak kullanılan referans kimliğini algılar. Hesap açma işlemi tamamlandıktan sonra gerçekleştirilen alım satım işlemlerinin tümünde, link sahibinin belirlediği komisyon oranı geçerli olur. Referans linki spot işlemler dışında vadeli işlemlerde de geçerlidir.

  Binance Referans Kodu Ne İşe Yarar?

  Bir çok kişi de Binance Referans kodu ne işe yarar diye merak etmekte. Binance Kullanıcı kimliği olarak da bilinen Binance referans kodu, her kullanıcıya özel kimlik numarasıdır. Referans kodu kullanarak üyelik açan kullanıcılar, alım satım işlemlerinde koda bağlı olarak; %5, %10, %15 ve %20 daha az komisyon ödeme hakkı kazanır. Referans kodu en fazla %20 komisyon indirimi sağlar. Örneğin; referans kodu ile kayıt olmayan bir kullanıcı, 1000 dolarlık işlem açtığında 1 dolar komisyon ücreti öder. %20’lik bir kodla üye olan kullanıcı ise, ödenen 1 dolarlık komisyonun %20’sini yani 0,2 dolarını geri alır. Sürekli al sat yapan yatırımcılar için, referans kodu kullanmak ciddi anlamda komisyon ödemesi almak anlamına gelir. Sunulan bu komisyon indirimi, Binance referans kodu ne işe yarar sorusunun temel cevabıdır. Referans kimliği, sadece yeni üyelerin değil kod sahibinin de komisyon elde etmesine izin verir. Kimlik sahibi, kendi kodu ile üye olan her kullanıcının işleminden komisyon payı elde eder.

  Binance, kullanıcılarına referans alanını kullanarak birden fazla link oluşturma imkanı sunar. Böylece kullanıcıların, farklı platformlar üzerinden gelen üye sayısını izlemesine imkan tanır. Referans kodu, sadece Binance Global’de değil, Binance TR’de de kullanılan bir sistemdir. Aynı şekilde, Binance TR referans kimliği de faydalı bir çalışma mantığına sahiptir ve kullanıcıların tamamlanan işlemler için daha az komisyon ödemesini sağlar.

  Binance Referans Kodu Önemli Mi?

  Alım satım yapan yatırımcılar için Binance referans kodu oldukça önemlidir. Sonuçta her alım satımlarınızda bir komisyon oranı ödersiniz. Bu nedenle referans bağlantısı ile kayıt olmak size her seferinde yüzde 10 gibi ciddi bir komisyon indirimi sağlar ve uzun zaman sonra yüksek miktarların birikmesine neden olur.

  Binance Referans Kodu Öğrenme

  Binance Global ve TR referans kimliği, kullanıcıların kendi özel kodlarıdır. Borsaya yeni üye kazandırarak komisyon payı elde etmek isteyen kullanıcılar, Binance referans kodum nerede sorusuna cevap aramaktadır. Binance’in sağ üst menüsünden kullanıcı menüsünün altında bulunan “Referans” kısmına tıklayarak mevcut kodunuzu öğrenebilirsiniz. Bu menüden linkinizi kopyalayarak arkadaşlarınızla paylaşabilir veya farklı platformlarda kullanmak üzere yeni link oluşturabilirsiniz. Yeni link oluşturmak için, “referans linki oluşturun” seçeneğini kullanabilir ve yeni linklerinizde farklı komisyon oranları belirleyebilirsiniz.

  Binance’in kullanıcılarına sunduğu, birden fazla kod ekleme özelliği, farklı platform ve sitelerden gelen üye sayısını kontrol etmek için oldukça elverişlidir. Referans panosundan referans kodunuzu kullanarak kaç üyenin borsaya kayıt olduğunu ve bu kodlardan elde ettiğiniz komisyon payını görüntüleyebilir, kod bağlantı linklerini kopyalayabilir ve kodlarınıza açıklama ekleyebilirsiniz. Üstelik, her koda farklı bir komisyon oranı atayabilir ve bu kodları ayrı ayrı takip edebilirsiniz. Kodun yanında bulunan “Davet Et” seçeneği ile QR kodu ya da dış bağlantı linki oluşturabilirsiniz. Borsaya kazandırdığınız yeni kullanıcıların spot, vadeli veya madencilik işlemlerinden komisyon payı elde edebilirsiniz.

  Binance Referans Kodu Nerede?

  Yukarıda Binance Referans Kodu nerede sorusunun ayrıntılarını cevapladık. Yazımızın başına giderek Global ve Tr olmak üzere iki Binance platformu için de Binance referans kimliklerine ulaşabilir ve böylece komisyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Eğer anlaşılmayan bir nokta varsa yorumlar kısmından biz sorabilirsiniz. Kripto para dünyası olarak her zaman hızlı bir şekilde yardımcı olmaya çalışırız.

  Binance TR Referans Kimliği İle Binance Referans Kodu Arasındaki Farklar Neler?

  Bir tanesi Türkiye için oluşturulmuş BinanceTR’nin referans kimliği iken bir diğeri Global Binance’nin referans kodudur. Aslında ikisi de aynı işlevdedir ve aynı amaca hizmet etmektedir. Fakar ikisi ne kadar aynı marka olsa da farklı platformlardır. Eğer global ile kıyaslayacak olursak Binance TR, Türkiye için açılmış ve daha kısıtlı coinlerin olduğu bir platformdur. Üye olurken hangi platforma üye olduğunuza göre yukarıdaki referans kodlarından birini kullanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  53 Yorumları

  1. 2 Saattir Binance Referans Kodu yerine ne yazacağım diye bakıyordum. Çok teşekkür ederim.

  2. Tunca Akyüz Cevapla

   Binance Referans kodu ne işe yarar nedir sorusuna yanıt aldığım bir içerik oldu. Teşekkürler!

   • Muhammed cingöz Cevapla

    Kullandım çok teşekkür ederim ihtiyacım olan şeydi çok faydalı oldu

  3. Çok teşekkürler. Yazdığınız bilgiler gayet açıklayıcı ve yardımcı oldu. İyi çalışmalar dilerim.

   • Gökçe Polat. Cevapla

    Referans kodunun ne olduğunu ne işe yaradığını makaleniz de iyice anlamış oldum makale anlatımı çok güzel Anlaşılır bir dille bilgilendirmiş bizi

  4. Göksel TAŞÇI Cevapla

   Binance referans kodu konusunda detaylı bilgi arıyordum ama bulamamıştım. Çok teşekkürler sayenizde bilgi sahibi oldum.

  5. Ersan Kuneri Cevapla

   Binance Tr referans kodu için sizin vermiş olduğunuz kodu kullandım. Çok teşekkürler

  6. Çok faydalı oldu. Çok teşekkürler. Diğer içeriklerinize de göz atacağım

   • Murat Coşkun Cevapla

    Gerçekten Çok faydalı bilgiler edindim sayenizde binance tryi kullanabiliceğim teşekkür ederim

   • Ferhat Dalkılıç Cevapla

    Bu konu hakkında birçok araştırma yaptım ama sizin gibi detaylı ve güzel açıklayanı görmedim binance referans kodu hakkında verdiğiniz önemli bilgiler için çok teşekkürler hocam

  7. Buketsu Kaya Cevapla

   Aradigim tum detayli bilgileri buldum cok tesekkurler acik ve net bir yazi sayesinde bilgi edindim

   • Serap yetkin Cevapla

    Çok yararlı olmuş uzun uzun güzelce anlatmışsınız teşekkür ederim işime yaradı ?

  8. ne kadar nçok bilmediğimiz şey var diye sayesinde kripto para ile ilgili her şeyi öğrendim.site mukkemel

  9. Serkan abdioğlu Cevapla

   Binance Referans Kodu Nedir? Sayenizde öğrenmiş olduk bilgi verici faydalı bir yazı olmuş gerçekden teşekkürler

  10. Binance referans kodu kripto para hakkinda herseyi sayfanizdan ögrendim muhtesem bir site tebrik ederim

   • Melek karabulut Cevapla

    Referans kodu ile ilgili aradigim tüm bilgiler buradqn buldum gercekten cok isime yaradi

  11. Buradan her şeyi detaylı bir şekilde öğrendim gerçekten bana çok yardımcı oldu çünkü hiçbir bilgi sahibi değildim buradan okuyarak öğrendim

   • Ayca Ozdemir Cevapla

    Binance referans kodu ile alakalı tüm bilgilerin yer aldığı güzel bir makale olmuş

  12. GÜLCİHAN DEMİR Cevapla

   Referans kodu ile ilgili aradigim tüm bilgiler burada mevcut tesekkür ederim yararli bir makale olmus

  13. Ayca Ozdemir Cevapla

   Binance referans kodu ile alakalı tüm bilgilerin yer aldığı güzel bir makale olmuş ??

   • Melek karabulut Cevapla

    Referans kodu ile ilgili aradigim tüm bilgiler burada mevcut tesekkür ederim yararli bir makale olmus boyle bilgiler okudukca dahada gelisiyorum

   • Çağdaş Parlu Cevapla

    Teşekkürler bilgileriniz için referans kodunun ne işe yaradığını çok güzel açiklamassiniz bilgi sahibi olduk ☺️?

  14. Gökçe Polat. Cevapla

   Referans kodunu ne olduğunu ne işe yaradığını makalede ki detaylı anlatımdan öğrendim açıklayıcı bilgilendirici bir makale

  15. Çağdaş Parlu Cevapla

   Teşekkürler bilgileriniz için referans kodunun ne işe yaradığını çok güzel açiklamassiniz bilgi sahibi olduk ☺️?

  16. Filiz kiytak Cevapla

   Refarans kodu ben ne işe yaradigini anlatan blogunuzu çok beğendim ayrıntılı ve kaliteli bir anlatım olmuş emeğinize sağlık

  17. Binance referans koduna ne işareti nasıl kullanıldığını biliyor muydum çok detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı yakaladım teşekkür ederim yardımcı oldu bana

  18. Hocam sayende Kripto hakkındaki birçok şeyi öğrenme fırsatı buluyorum binance referans koduna duydum ama daha önce bilmiyordum şimdi öğrendim

  19. Hepsi hakkında çok detaylı şekilde bilgi sahibi oldum yardımcı oldu teşekkür ederim

  20. Ahmet Sünbül Cevapla

   Binance hakkında fazla bilgim yoktu sayenizde bilgi sahibi oldum baya açıklayıcı kelimelerle anlatımınız hoşuma gitti teşekkür ederim kararsız kalmam artık yatırım yapacağım zaman

  Bir yorum Yaz