Tron blok zincirinde oluşturulan kripto para Bittorrent, geçtiğimiz sürede hızlı fiyat artışı yakalayarak pek çok yatırımcının iştahını kabarttı. Kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en büyük merkeziyetsiz dosya paylaşım protokolü olarak bilinen Bittorrent, çeşitli uygulamalarla kendi platformunun ve resmi kripto para birimi BTT’nin daha güçlü hale gelmesini hedefler. Sunduğu avantajlar ve yenilikler nedeniyle öne çıkan bu kriptoya yatırım yapmak isteyenler, BitTorrent Coin nedir ve BitTorrent Coin geleceği nasıl gibi sorular sormaktadır. Öyleyse herkesin dikkatini çeken BTTOLD nedir ve özellikleri nelerdir daha yakından inceleyelim.

İçeridekiler

  (BTTOLD) BitTorrent Coin Nedir?

  Bittorrent, 2001 yılında eşler arası dosya paylaşım protokolü olarak hayata geçirilen bir projedir. Bu proje, platformun resmi para birimi BTTOLD token ile entegre şekilde çalışır. BTTOLD varlıkları; dosya aktarımında, dosya indirme hızını artırmada ve indirilen dosyaları diğer kullanıcılarla paylaşmada kullanılabilir. Yani BitTorrent protokolünde kullanıcılar, dosyaları daha hızlı indirmek için BTTOLD kullanabilir, daha sonra ise indirdikleri dosyaları paylaşıma açarak BTT kazanabilir.

  Torrent işlemcilerine destek veren Bittorrent kimin denildiğinde, Brad Cohen ve David Harrison isimleriyle karşılaşırız. 2001 yılında çalışmaları başlatılan platform, 2004 yılında şirket olduktan sonra 2018’de Tron sahibi Justin Sun tarafından satın alındı ve kripto para ekosistemine dahil oldu. Bu süreçte düzenlenen ilk ICO’su yaklaşık 15 dakikada bitti ve toplam 20 milyar fon toplandı. Piyasaya ilk girdiği andan itibaren yatırımcının büyük ilgisini çeken Bittorrent arzı 990 milyar olarak belirlendi.

  Şu an için yaklaşık 659.9 milyarı dolaşıma sürülen BTT, Tron ağı üzerinde inşa edilen bir TRC-10 tokenıdır. Bittorrent protokolü ile entegre çalışan BTT; kullanıcılara bant genişliği, depolama ve ağ oluşturma kaynaklarına uygun bir ekonomi sunar. Bittorrent Dosya Sistemi, Bittorrent Hızı ve DLive gibi belirteçleri destekleyerek kullanıcılara daha hızlı dosya indirme ve paylaşma imkanı sağlar.

  Eğer siz de BTT Coin’e yatırım yapmak istiyorsanız dünyanın en büyük ve en düşük komisyon oranlarına sahip Binance üzerinden yapabilirsiniz. Eğer hala üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.
  Ayrıca Binance’de listelenen SXP Coin ve KSM Coin gibi diğer yatırım fırsatı olan coin inceleme yazılarımızı da okuyabilir ve bu konular hakkında daha fazla uzmanlaşabilirsiniz.

  BTTOLD Coin Kaç TL ve Dolar?

  BTTOLD Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. BTTOLD Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra BTTC Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 BTTOLD Coin TL

  1 BTTOLD Coin Dolar

  Ayrıca BTTOLD Coin piyasa değeri ise dolardır. Aynı zamanda BTTOLD Coin günlük dolar hacime sahiptir.

  Bittorrent Coin Projesi ve Amacı

  Herhangi bir merkeze bağlı olmadan dosya paylaşım imkanı sunan Bittorrent, kullanıcıların daha hızlı indirme hızına sahip olmasını hedefleyen bir platformdur. Yerel para birimi BTT Coin ile içerik oluşturucuların kitle bağlantısı kurmasına aracı olur. Platformda BTT kullanıcıları diğerlerine göre daha hızlı indirme hızına sahip olur ve tokenlarını yerleşik cüzdanda tutabilir. Ayrıca, dosya paylaşan kullanıcılar BTTC Coin ile ödüllendirir. Dolayısıyla platform, BTT kullanımını teşvik eden bir prensibe sahiptir. Ağ üzerindeki uygulamalara erişim ve içerik satın alma gibi işlemlerin tümünde BTT Coin kullanılır. Platformun oldukça güçlü bir vizyona sahip olması ve özellikleri, çoğu analistin sıklıkla sorulan Bittorrent 1 dolar olur mu sorusuna olumlu yanıt vermesini sağlar.

  Bittorrent, tanımlama dosyaları olan torrentlerin, merkeziyetsiz bir şekilde daha verimli paylaşılması ve indirilmesi üzerine oluşturulan bir protokoldür. Kullanıcıların birbirine bağlanmasını sağlayarak dosya paylaşımına ve takasına izin veren ağ, BitTorrent geleceği göz önüne alındığında oldukça iyi işleyen bir sisteme sahiptir. Bu sistem 3 temel kategoriye ayrılır:

  • Peer (Eş): İndirme işlemi sırasında, dosyanın indirilen kısmı ağ üzerinde paylaşılır.
  • Seeder (Paylaşıcı): İndirme işlemi tamamlandıktan sonra ağ bağlantısı kesilmez ve diğer kullanıcılar dosya erişimi kazanır.
  • Leecher (Sömürücü): Dosya indirmek için ağa bağlanır ve işlem tamamlandığında ağ bağlantısını sonlandırır.

  Bittorrent protokolü, dosyaları daha küçük parçalara bölerek listeler. Kullanıcılar bu şekilde, eşler arası bağlantı kurarak ihtiyaç duyduğu dosya parçasına erişir. Dosyaların parçalanması, düşük boyuta sahip olmasını sağlar ve aynı anda çok sayıda kullanıcı dosya bağlantısı kurabilir. Kullanılan cihazın ve internet bağlantısının gücüne göre, sistem binlerce kullanıcıyla bağlantı kurulmasını sağlar. Bütün bu özellikleriyle BTT Coin geleceği parlak kripto varlıklar arasına girmiştir ve kullanıcılarına ek olarak şu avantajları sunar:

  • BTTC Coin kullanıcıları daha yüksek indirme hızı kazanır.
  • TRON block zinciri tarafından desteklenmesi, TRC-10 uyumluluğu sunar ve transfer işlem hızlarını artı yönde etkiler.
  • İçerik paylaşım platformunun tamamının tokenize olması hedeflendiğinden, dünyanın en büyük merkeziyetsiz paylaşım platformudur.
  • Sistemde veri depolama hizmeti bulunur ve diğer kullanıcılar BTT ödeyerek depolanan verileri indirebilir.

  BitTorrent Coin Geleceği

  Piyasaya sürüldükten ve Binance borsasında listelendikten sonra yükselişe geçen BTT Coin, oldukça yüksek bir potansiyele sahiptir. Platformun Torrent indirme işlemlerinde kullanıcılara büyük fayda sağlaması ve en büyük merkeziyetsiz içerik paylaşım ağı olması gibi özellikler, BTT Coin geleceği hakkında daha yüksek seviyelerin beklenmesini sağlar.

  Platformun içerik paylaşım ve indirme işlemlerinde BTT kullanımı teşvik etmesi, dosya paylaşım hızı ve kalitesini artırmak için sunduğu avantajlar; ileride daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır. Ağ popülerliğiyle birlikte BTT’nin kullanımı da artacaktır. Ayrıca uzmanlar için, BTT uygulamalarının aktif kullanıcılarla desteklenmesi de Bittorrent Coin geleceği bakımından yükseliş habercisidir.

  Unutulmamalıdır ki, Kripto Para Dünyası olarak okurlarımıza yalnızca bilgilendirme amaçlı bu içerikleri oluşturuyoruz ve yatırım tavsiyesi vermiyoruz. Bu coinler’in oldukça riskli yatırım araçları olduğu unutulmamalı ve iyi analizler yapılması gerektiğini de hatırlatırız.

  Bittorrent Coin Yorum ve Hedef Fiyat

  BTT, şimdiden büyük yankı uyandıran ve geniş kitlelerin güvenini kazanan bir kripto para birimidir. Önümüzdeki yıllarda çok daha fazla kullanım sağlaması beklenen Bittorrent Coin yorum ve hedef seviyeleri de oldukça olumludur. 2021 yılının ilk yarısını geride bırakırken fiyatı 0.0029 seviyelerinde seyreden BTT’nin 2021 sonu hedefi 0.01 dolar gibi yorumlar yapılmaktadır.

  Piyasaları sarsan ve hemen hemen herkesin ilgisini çeken BTT’de yatırımcının yüzünü güldüren seviyeler hedeflense de, kripto para piyasalarının hızlı ivmelendiği ve bu nedenle dikkatli işlem açılması gerektiği unutulmamalıdır. Çoğu analist ve kullanıcı beklentisine göre Bittorrent Coin hedef fiyatı önümüzdeki 5 yıl içinde 1 dolara ulaşabilir olsa da; BTT Coin’in arzını göz önünde bulundurursak bu rakamlar oldukça zor görünmektedir.

  BitTorent Coin Nereden Alınır?

  Biz okurlarımıza her zaman Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası olan Binance’yi önermekteyiz. Siz de buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimimizden faydalanabilirsiniz. Eğer başka borsalarda bakmak isterseniz iyi ve güvenilir siteleri incelediğimi “En iyi Ve En Güvenilir Bitcoin Siteleri” yazımızı okuyabilirsiniz.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse sizler için incelediğimiz diğer Ada Coin Geleceği ve Chz Coin Geleceği gibi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz