Bancor Network, Silikon Vadisi’nden de çok sayıda yatırımcıyı kendine çekerek büyüyen bir blok zincir ağıdır. Platformun resmi para birimi olan BNT Coin, kullanıcılarının kripto paraları kullanarak alışveriş yapmasının yerine doğrudan farklı jetonları birbiriyle takas etmesine izin veren bir para birimidir. Getirdiği yenilikçi ağ çözümleriyle piyasalara likidite sağlayan kripto para BNT yorum ve analizleri, son dönemde çok sayıda kullanıcının ilgisini çekmiş durumda. Öyleyse, Bancor Coin nedir ve özellikleri nelerdir inceleyelim. Bancor Coin geleceği nasıl birlikte inceleyelim.

İçeridekiler

  Bancor Coin Nedir?

  Piyasadaki istikrarlı arz-talep dengesine sahip olmayan tokenlara likidite sağlamak için oluşturulan Bancor BNT, Ethereum ERC-20 tabanlı bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkar. Tam adı Bancor Network olan platform, bir çeşit DeFi projesidir ve kullanıcıların geleneksel finans araçlarını özgürce kullanmasını hedefler. Akıllı sözleşmeler ve “Akıllı Simgeler” olarak adlandırılan yeni kripto para sınıfı üzerine kurulan Bancor Coin, otonom şekilde akıllı token geliştirmek ve yönetmek için ortaya çıktı. 2. Dünya Savaşı sonrasında finans standardizasyonu için önerilen bir yapıdan ilham alan Bancor Coin, 2017 yılında Eyal Hertzog tarafından oluşturuldu. Daha sonra milyarder Tim Draper’ın da destek verdiği proje, çok sayıda kullanıcıya ulaştı ve BNT Coin nedir sorularını beraberinde getirdi.

  Kripto para birimlerini birbiriyle değiştiren ve herhangi bir borsaya gereksinim duymadan işlemlere izin veren Bancor Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışır. Bancor ağında açılan işlemlerde alıcı ve satıcıların yerine yenilikçi bir ürün kullanılır. Bu sayede bir kripto parayı başka bir birime değiştirmek çok daha ucuza mal olur. Ağda yapılan işlemler algoritma ya da topluluğun kararı ile gerçekleştirildiğinden, adil bir sistem vardır. Kripto para geçişini kolaylaştırarak, kullanıcıların eş değer değişimleri kolayca gerçekleştirmesini sağlayan Bancor, şu özelliklere sahiptir:

  • Bancor Coin, kripto paralar arasında yapılan değişim işlemlerinde Akıllı Sözleşmeler tarafından tutulur. Bu, bankalardaki sürekli rezerve benzer bir yapı sağlar.
  • DeFi token olan Bancor, şeffaflığı ön planda tutar. Buna göre; akıllı sözleşmelerle tutulan BNT bakiyeleri herkes tarafından görüntülenebilir. Ayrıca, kullanıcıların varlık havuzundaki diğer kripto para bakiyelerini görüntüleme imkanı da bulunur.
  • Bancor Coin, ERC-20 ve EIP228 ile uyumlu yapıya sahiptir. Protokolün zamanla daha fazla esneklik, daha yüksek güvenlik ve daha gelişmiş bir zincir uyumluluğu için ilave standartlar getirmesini mümkün kılar.
  • Para birimleri arasında alıcı ve satıcıya ihtiyaç olmadan değişim yapmayı sağlayan Bancor Coin, Bitcoin ve Ethereum gibi değerli bir yatırım aracı değil, piyasa kolaylaştırıcı ve değerlendirme aracı olarak kullanılır. Böylece, tek başına yatırım amacı güderek alınıp satılan bir varlık olmaktan çıkar ve faydalı bir yapı sunar.

  Bancor Coin Kaç TL ve Dolar?

  Bancor Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Bancor Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Bancor Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Bancor Coin 21.90 TL 3.66%

  1 Bancor Coin $ 0.757081 Dolar 3.66%

  Ayrıca Bancor Coin piyasa değeri ise $ 102,609,564 dolardır. Aynı zamanda Bancor Coin günlük $ 660,045 dolar hacime sahiptir.

  Bancor Coin Geleceği Nasıl?

  Kripto para birimlerini takas etmede büyük kolaylık sunan Bancor Coin geleceği fazlasıyla merak edilen bir konudur. Bitcoin ile benzer şekilde kendi değerini korumak için rezervlerini kullanan BNT Coin grafik ve gelişmeleri incelendiğinde, olumlu haberler göze çarpar. Bu nedenle bu para biriminde, yavaş fakat istikrarlı bir kazanç haritası çizilebilir.

  Düşük dalgalanma, sürekli likidite, kolay dönüşüm ve öngörülebilir fiyat hareketleri gibi özellikleriyle yatırımcısına güven aşılayan BNT Coin, ileride daha geniş kitlelerin ilgisini çekme potansiyeline sahiptir. Bu anlamda, borsaları aradan çıkararak hızlı ve kolay dönüşüme izin vermesi de ileride kullanıcıların bu para birimini tercih etmesine neden olabilir. Analistlere göre, böyle bir senaryonun gerçekleşmesi ve platformun yaygın kullanımı BNT Coin’de yüksek fiyat seviyelerinin hedeflenmesini sağlayabilir. Ancak yatırım yaparken, kripto para piyasasının genel anlamda oynak bir hareket sergilediği ve kimsenin önceden kesin bir analiz yapamayacağını da gözden kaçırmamak gerekir.

  Eğer siz de BNT Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak dünyanın en güvenilir kripto para borsası Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu yüzde 10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.
  Eğer bu yazımız ilginizi çekiyorsa Zil Coin Nedir ve Dot Coin geleceği nasıl gibi diğer inceleme içeriklerimizi de okuyarak bilgi alabilir ve bu dünyanın teknolojileri hakkında daha çok şey öğrenebilirsiniz.

  Bancor Coin Yorumları

  Oldukça radikal bir projeye sahip olan BNT Coin geleceği ve fiyat beklentileri ile yatırımcıların merak ettiği bir para birimidir. Farklı tokenlara likidite sunrak küresel pazarlarda yer almalarını sağlayan Bancor, düşük işlem hacimlerine sahip para birimlerini alıp satmayı son derece kolay hale getirir. İleride etkili projelerin Bancor platformunda yer alması, BNT Coin’i merkezi bir üs haline getirebilir.

  Binance, Coinbase ve Huobi gibi popüler borsalarda listelenen BNT Coin, kullanıcı erişiminin kolay olduğu bir varlıktır. İşleyiş ve mantık olarak diğer para birimlerinden ayrışan Bancor Coin; Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto varlıkların saklandığı cüzdanlarda tutulabilir. Bu anlamda da kullanıcılarına büyük kolaylık sağlar. Analistlerin yaptığı genel BNT Coin yorumları, ileride bu para biriminin daha fazla kullanıma bağlı bir fiyat artışı yaşaması yönündedir. Ancak kripto para piyasasının hızlı hareket ettiği bir gerçektir ve yatırımların buna göre yönetilmesi gerekir. Burada paylaşılanlar herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ve yatırımcıların kendi analizleriyle portföylerine yön vermesi önerilir.

  Bancor Coin Projesi Ve Amacı

  Kripto para piyasasına likidite sağlamak için oluşturulan Bancor Network, kullanıcıların farklı tokenlardan yararlanmasına izin verir. Bitcoin ve Ethereum gibi belirli bir piyasa kabulüne erişmiş varlıklarda, likidite problem değildir. Çünkü bu para birimlerini her zaman alıp satmak isteyen yatırımcılar bulunur. Fakat pek çok tokenda durum bunun tersidir ve Bancor, genel olarak bu durumu ortadan kaldırmaya çalışır. Düşük likiditeye sahip pek çok tokenın liste dışı kalması, yatırımcıların bu varlıklardan yararlanmasına engel olur. Bancor Coin, sunduğu çözümlerle bu varlıkları piyasalara entegre etmeyi hedefler. Böylece gelecekte küresel olarak kabul görmüş, etkili kripto varlık sayısında artış olmasına yardımcı olur ve bu nedenle Bancor Coin yorum konusunda analistler, olumlu fikirlere sahiptir.

  Akıllı sözleşmeler aracılığıyla belirteç kullanılabilirliğini ve verimliliğini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Bancor platformu, temel olarak şu özelliklere sahiptir:

  • Düzenli Likidite: Piyasalara düzenli likidite sağlayan BNT Coin, dijital para birimlerini herkes tarafından ticareti yapılabilir varlıklar haline getirir.
  • Karşı Taraf Riski Bulunmaması: Borsaları aradan çıkaran sistemde, birim dönüşümü için herhangi bir merkeze para yatırma zorunluluğu yoktur. Yatırımcılar, dönüşüm işlemlerini direkt olarak tamamlayabilir.
  • Geriye Dönük Uyumluluk: Platform, herhangi bir ERC-20 altyapısını kullanan token için likidite ve fiyatlama imkanı sunar.
  • Düşük Oynaklık: Platformda rezerv olarak tutulan BNT Coin varlıkları, piyasaya derinlik kazandırır. Böylece fiyatlamada yüksek dalgalanmalar beklenmez ve yatırımcıların yüksek zarara uğraması engellenir.

  Kripto para birimleri arasındaki şeffaflığı artıran ve piyasada kalıcı olduğunu garantileyen BNT Coin haberleri pek çok yatırımcı tarafından yakından takip edilir. İlerleyen süreçte, sunduğu farklılıklarla öne çıkması beklenen bu para biriminin, kitlelerin ilgisini çekmesi mümkün görünmektedir. Fakat yatırımcıların, dalgalanan piyasalara karşı dikkatli hareket etmesi gerekir.

  Bancor Coin Nereden Alınır?

  Bnt coin nasıl ve nereden alınır diye merak eden okurlarımıza biz kripto para dünyası olarak her zaman Binance’yi önermekteyiz. Binance borsasında çok fazla coin listelenmesi ve düşük komisyon oranlarına sahip olmasının yanı sıra buraya tıklayarak size özel %10 komisyon indirimi sağlayan referans kodundan yararlanarak üye olabilirsiniz. Ayrıca referans kodu nedir diye merak ediyorsanız da Binance Referans kodu nedir yazımızı okuyarak bu konuyu da derinlemesine öğrenebilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz