Celo Coin gelecek beklentisi, son dönemde fazlasıyla ilgi çekiyor. Ethereum tabanlı ve açık kaynaklı Celo platformunun yerel tokenı olarak geçen Celo Coin, tüm dünyada kripto para birimlerinin benimsenmesi için blockchain sistemini daha verimli kullanmayı planlıyor. Bu nedenle bankacılık hizmetine erişemeyen insanlara mobil numaralarını anahtar olarak kullanma ve kripto para birimlerini kullanarak işlem yapma izni veriyor. Bu yazımızda PoS algoritmasını kullanan Celo ağını inceledik ve Celo Coin nedir yakından baktık.

İçeridekiler

  Celo Coin Nedir?

  Celo Coin, henüz pek çok açıdan pahalı ve verimli kullanım sağlamayan blockchain teknolojisi ile bankacılık işlemlerinde devrim yapmayı planlayan bir proje. Bu ağın tokenı olarak bilinen kripto para Celo Coin nedir anlamak için blockchain teknolojisine göz atmakta fayda var. Devlet otoritelerini aradan çıkaran zincir teknolojisi, çok güçlü olmasına rağmen çoğunlukla pahalı bir teknoloji olarak biliniyor. Celo ise tam olarak blockchain hakkındaki olumsuz yorumlara odaklanıyor ve temelinde bu teknolojiyi en verimli şekilde kullanmayı hedefliyor. Bunun için akıllı telefonu olan kullanıcıları sisteme dahil ediyor ve merkeziyetsiz finansı uygulanabilir kılıyor.

  Her internet kullanıcısına hızlı ve verimli bir hizmet götürmeyi planlayan proje yatırımcıların Celo Coin kimin diye araştırmasına neden olmuştur. Celo projesi ilk olarak 2017 yılında Rene Reinsberg tarafından ortaya çıktı. Reinsberg daha önce internet sağlayıcısı olan GoDaddy firmasındaki çalışma deneyimini kullanarak zincir teknolojisini bir üst seviyeye taşıyan Celo ağını kurdu. Platformun para birimi Celo Coin arzı ise 1 milyar ile kısıtlandı ve birkaç yıl sonra piyasaya sürüldü.

  Eğer siz de Binance üzerinden Celo Coin sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayarak Binance’ye ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve siz okurlarımıza özel ömür boyu devam edecek %10 Binance referans kodu komisyon indiriminden faydalanabilirsinzi.

  Celo Coin Kaç TL ve Dolar?

  Celo Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Celo Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Celo Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Celo Coin 15.29 TL 1.59%

  1 Celo Coin $ 0.528778 Dolar 1.59%

  Ayrıca Celo Coin piyasa değeri ise $ 273,929,818 dolardır. Aynı zamanda Celo Coin günlük $ 13,590,799 dolar hacime sahiptir.

  Celo Coin Geleceği Nasıl?

  Celo ağı blockchain teknolojisini daha yaygın hale getirerek internet kullanıcılarına benimsetmeyi amaçlamasıyla biliniyor. Bu nedenle geleceğin teknolojisine getirdiği çözümler Celo Coin geleceği bakımından yapılan yorumları da etkiliyor. Celo, en temelinde günümüzde blockchain teknolojisini kullanmak için komplike cihazlar gerekmesi sorununu ele alıyor ve bunu ortadan kaldırarak dünyanın her köşesine verimli zincir kullanımı tanımlamayı hedefliyor. Dolayısıyla Celo Coin teknolojisi, gelecekte daha fazla kullanım alanına sahip olmakla birlikte yükselme planlarına sahip gözüküyor. Bütün bunları sahip olduğu benzersiz özellikleriyle tamamlıyor.

  • Celo Coin’i diğer kripto para projelerinden ayıran en önemli özelliği kendine özel bir gelişme planına sahip olması ve kişisel potansiyelleri önemsemesi. Buna göre; Celo ağı kullanıcıları memnun etmek insani değerleri önemsiyor ve geliştirmelerini bu yönde yapıyor.
  • Ayrıca insani ilişkilerin birbirinden bağımsız olamadığı fikri üzerinden hareket ediyor ve sosyal topluluğun güçlenmesi, sağlıklı bir toplum kurulması gibi değerleri benimsiyor.

  Bu değer yargılarını kullanarak herkese adil bir finans ağı kurmak isteyen Celo, ek olarak şunları hedefliyor:

  • Eğitimin herkese kazanç sağlaması
  • AR-Ge ve teknik araştırmalara eşit erişim imkanı
  • Herkese adil katılım sunulması
  • Çevreyi etkili şekilde korumak
  • Blockchain teknolojisinin herkes için kolay, ucuz ve erişilebilir olması

  Bütün bunlara bakıldığında uzmanlara göre Celo, herkese eşit ve adil bir sistem götürmeyi hedefliyor. Bunu da blockchain teknolojisinin gücünden faydalanarak yapıyor. Bu sayede hem zincir kullanım ve tanınırlığını artırıyor, hem de merkeziyetsiz finans sisteminin mümkün olduğunu gösteriyor. Uzmanlara göre gelecek odaklı bir proje olduğu için Celo Coin geleceği umut vadediyor. Gerçek kapasitesine ulaşır ve daha fazla bilinirlik sağlarsa, Celo Coin hedeflediği başarıya erişebilir.

  Kripto Para Dünyası olarak sizler için oluşturduğumuz Link Coin geleceği nasıl ve Vet Coin Geleceği nasıl gibi diğer inceleme yazılarımızı da okuyabilirsiniz

  Celo Coin Yorumları Neler?

  Celo Coin yorumları, blockchain teknolojisini her internet kullanıcısına erişilebilir kılması nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Pek çok kişinin bilinmeyen, kullanımı zor ve pahalı bir dünya olarak bildiği blockchain hakkındaki olumsuz görüşleri ortadan kaldırarak erişilebilir bir ağ kurmak, Celo nedir sorusunun temellerini oluşturuyor. Celo ağı zincir özelliklerini şu şekilde kullanarak avantaja çeviriyor.

  • Celo platformu, herhangi bir merkeze bağlı olmamak için PoS yani Hisse İspatı altyapısını kullanır. Bu sayede ağ katılımcıları eldeki varlıklarına göre ödüllendirilir ve yönetişime katılma hakkı kazanır.
  • Katılımcılar istedikleri takdirde oy hakkı ya da işlem ücreti ödüllerini paylaşabilir.
  • Celo ağında Celo Coin ve Celo Dollar olmak üzere iki token kullanır. Celo Coin yönetişim, işlem ücreti ve platform için ödemelerde kullanılan temel para birimidir. Celo Dollar ise stabil para birimidir. Bunun yanı sıra ağ, ERC20 stabil para birimleriyle uyumludur.
  • On-chain yönetişim sistemi protokol değişikliklerinin daha kolay gerçekleşmesini sağlar.
  • Kolay kullanım sağlamak için telefon numaralarının eşleştirilmesiyle tamamlanan basit anahtar yapısına sahiptir.
  • Ağdaki hızlı senkronizasyon özelliği cep telefonlarıyla anında bağlanma imkanı sunar. Bu sayede blockchain teknolojisini karmaşık kılan kullanım biçimler ortadan kalkar.
  • Ağ kullanıcıları kendi ağ erişim ve kontrol hakkını elinde tutar. Bütün anahtar sistemleri kullanıcıya özeldir ve diğer taraflarla paylaşılmaz.
  • İşlem ücretleri Celo token veya desteklenen bir sabit para birimi ile ödenebilir. Bu da katılımcıların esnek ödeme yöntemlerine sahip olmasına izin verir.
  • Celo ağı, Ethereum Sanal Makinesi ile uyumludur ve yeni akıllı sözleşme geliştiriciliğine imkan tanır. Bu nedenle dApp geliştiriciliğini de destekler.

  Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurulduğunda Celo yorum ve gelecek beklentilerinin olumlu olduğu söylenebilir. Bunların yanı sıra platformun teknoloji, özel sektör ve yazılım gibi çeşitli alanlarda tecrübeli bir geliştirici ekibe sahip olması da geleceği bakımından son derece faydalıdır. Celo ağı Celo Foundation başta olmak üzere çeşitli kuruluşların desteğine de sahiptir. Bu nedenle benzer gelecek amaca hitap eden yenilikçi projelerle ortaklık kurma ihtimali yüksektir. Gerekli tanıtım ve reklamın yapılması, yeterli desteğin alınması halinde Celo Coin yorum ve beklentileri hedeflenen seviyelere gelebilir. Analistlerin yaptığı açıklamalara göre bu yenilikçi projeyi yakından takip etmek faydalı olabilir.

  Ayrıca Bkz: Etherum Yorumları Nasıl.

  Celo Coin Amacı ve Projesi

  Celo ağı, genel anlamda blockchain teknolojisinin kullanım alanını genişletmek için oluşturuldu. Platformun yerel tokenı Celo Coin amacı da zincir teknolojisini bütün internet kullanıcılarına erişilebilir kılmak olarak belirlendi. Zincir teknolojisini farklı bir bakış açısı ile ele alan proje, benzersiz özellikleriyle yatırımcıların dikkatini çekmiş durumda. Celo’yu benzersiz kılan farklılar şu şekilde:

  • Mobil Ağ uyumluluğu: Blockchain teknolojisi nde bir ilk olan bu özellik, rakip projelere göre gerçekçi oluşu ve uygulanabilirliği nedeniyle önemlidir. Bu uyumluluk mobil ağ ile blockchainin merkeziyetsiz finans özelliklerinden faydalanılmasını sağlar.
  • Stabilite Mekanizması: Stabil coin destekleyen yapı, platformun gelecek kullanılabilirliğini artıran bir etkendir. Bu sayede kripto para yatırımcıları, yatırımlarını daha kolay kontrol edebilir ve belirli bir standart oluşturabilir.
  • Ultra Hafif İstemci: Bu özellik sayesinde blockchainin gerektirdiği bilgisayar gücü yüksek oranda hafifletilir ve akıllı telefon gibi basit cihazlar üzerinden bile ağa katılım mümkün hale gelir.

  Sonuç olarak, Celo projesi gelecek vadeden güçlü bir platform sunar. Gerek arka plandaki geliştirici kadrosu, gerekse rakiplerine oranla uygulanabilir ve gerçekçi misyona sahip olması Celo’nun ileride değerlenmesine katkı sağlayabilir. Öte yandan Celo Coin artar mı kesin olarak yorum yapmadan önce Celo Token nedir, avantajları nelerdir gibi konuların detaylıca araştırılması gerekir. Kripto para piyasalarındaki volatilitenin dikkate alınarak işlem açılması, kayıp yaşamamak adına son derece önemlidir.

  Burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez ve yatırımcı pozisyonları karşısında sorumluluk kabul etmez.

  CELO Coin Nasıl Alınır?

  Dünyanın en güvenli kripto para borsası olan Binance üzerinden Celo Coin satın alabilirsiniz. Eğer hala Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve Kripto Para Dünyası okurlarına özel ömür boyu sürecek %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Ayrıca site içerisinde bulunan geleceği en parlak Coinler neler gibi blog yazılarımızdan da faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  1 Yorumu

  1. Ayca Ozdemir Cevapla

   Sayenizde CELO coin nedir ve CELO coin ile alakalı bilgilere sahip olmuş oldum, yazınız için teşekkürler ?

  Bir yorum Yaz