Celr Token nedir ve ne işe yarar, Binance Launchpad listesine girdikten sonra büyük merak konusu oldu. BTT ve Fetch gibi Launchpad tokenlarının hızlı ICO sonrası artış eğiliminde bulunması, yatırımcıları sonraki Launchpad projelerinden olan Celr Coin hakkında merak etmeye itti. Hedefleri arasında merkeziyetsiz uyulamalar için ölçeklendirme sağlamak ve akıllı sözleşmeleri kullanarak ücretsiz işlemler sunmak gibi amaçlar olan proje, analistlerden topladığı olumlu yorumlarla da bakışları üzerine çekti. Bu yazımızda merak edilen kripto para birimlerinden olan Celr Coin nedir, avantajları ve gelecek hedefleri nelerdir gibi sorulara yer verdik.

İçeridekiler

  Celr Coin Nedir?

  Celr Coin, blockchain üzerinde çeşitli uygulamalar geliştirmek ve Celer Network ağı üzerindeki işlemlerde kullanılmak üzere piyasaya sürülen bir para birimidir. Ana amaçları arasında projenin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamak bulunur. 2019 yılında Binance Launchpad projeleri arasında yer alan birim, yatırımcıların Celr Coin nedir ve ne işe yarar konularında meraklanmasına yol açmıştır. Mart 2019 tarihinde piyasaya sürülen Celr Coin kimin sorusunun arkasında, platformun geliştirici ekibindeki Dr. Junda Liu, Dr. Mo Dong, Dr. Qingkai Liang ve Dr. Xiaoxhou Li 4 isim yer alır. Bu ekip MIT ve Berkeley gibi üniversitelerde bilgisayar bilimi doktorasına sahiptir, ayrıca piyasadaki gelişmiş teknoloji firmalarında çalışma geçmişleri vardır.

  Celr geliştiricileri, Celer Network 2018 yılında platformunu kurduktan sonra, platformun resmi birimi olarak Celr Coin’i piyasaya sürdü. Herhangi bir ülke veya otoriteden bağımsız olarak hayata geçirilen proje, blockchain verimliliğini ölçeklendirmek için off-chain çözümler sunmasıyla öne çıkar. Böylece saniyeler içinde milyarlarca işlemin ölçeklenmesini sağlar ve gelecek hedefleri arasında internet düzeyinde ölçeklenebilirlik getirmek bulunur. Bu hedefe göre Celr Coin, ileride kullanıcı dostu ağına bağlanmayı internete girmek kadar kolay hale getirmeyi planlamaktadır. Bu da bu kripto para biriminin daha hızlı benimsenmesinde etkili olabilir. Bu nedenle Celr Coin geleceği genel olarak olumlu gözükmektedir.

  Celr Coin Kaç TL ve Dolar?

  Celr Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Celr Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Celr Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Celr Coin 0.422039 TL -0.40%

  1 Celr Coin $ 0.014592 Dolar -0.40%

  Ayrıca Celr Coin piyasa değeri ise $ 82,544,350 dolardır. Aynı zamanda Celr Coin günlük $ 8,942,116 dolar hacime sahiptir.

  Celr Coin Yorumları

  Celr Coin, güçlü platformu nedeniyle değerlenmesi beklenen kripto varlıklardan biridir. Kullanıcılar ve geliştiricilere ayrı ayrı avantajlar sunan proje, analistlerin yaptığı Celr Coin yorum ve analizlerini de olumlu yönde etkiler.

  Celr Coin kullanıcılar için şu özelliklere sahiptir:

  • Gelişimiş zincir dışı işletim ağı tarafından destekllenir, böylece normalde yavaş olan dApp’leri 10.000 kat daha hızlı hale getirir.
  • Hızlı dApp’ler sayesinde anlık ödeme yapma ve gecikme yaşamadan borsa işlemleri gerçekleştirme mümkün olur.
  • Celr, kullanıcılara sadece milisaniyelik gecikmelerle hızlı bir oyun oynama deneyimi sunar.
  • Oyun, iddia ve uygulama gibi pek çok şeyi destekler. Kullanıcılara çok yönlü bir eğlence ve etkileşim platformu sunar. Platformdaki bütün işlemler için Celr Coin kullanılır.

  Celr Coin’in geliştiricilere sunduğu özellikler ise şunladır:

  • Celr Coin, SDK adı verilen ve iOS, Android, Web ile uyumlu olan bir yazılım geliştirme kiti kullanır. Böylece geliştiriciler her türlü platform ile uyumlu uygulamalar geliştirebilir.
  • Blockchain platformunda geliştirme yaparken yeni bir kodlama dilini öğrenmeye gerek yoktur. Bu da geliştiricilerin Celr Coin sayesinde yüksek etkileşimli dApp tasarlamasına izin verir ve harcanan çabayı en aza indirger.
  • Platformun bütün özellikleri Celr Coin aracılığıyla kullanılır. Kullanıcı deneyimi üzerinde kurulu olan bu kullanımda, uygulama takılmaları minimumda tutulur. Bu sayede geliştirilen uygulamaların kitle kabulü görmesi daha hızlı gerçekleşir.

  Kullanıcı ve geliştiricilere daha hızlı, ucuz ve gelişmiş bir deneyim sunan Celr Coin yorumları incelendiğinde, genellikle olumlu faktörler göze çarpar. Her iki tarafa da hitap etmesi, geniş kullanıcı sayısına ulaşmasını sağlayabilir.

  Analistlere göre, Celr Coin arkasındaki güçlü ekip ve platform desteği ile de öne çıkıyor. En temel özelliklerinden olan akıllı kontrat işlemlerine hız katması, Celr Coin’i diğer altcoin projelerinden ayıran özelliklerinden biri olarak görülüyor. Sadece saniyelik, hatta milisaniyelik gecikmelerle oyun deneyimi sunması da en hızlı büyüyen sektörlerden olan gaming sektörüyle daha iyi entegre olabileceğini gösteriyor.

  Eğer siz de Celr Coin satın almak istiyorsanız Binance’ye üye olabilir ve bu Coine yatırım yapabilirsiniz. Hala üye değilseniz de buraya tıklayarak size özel %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodundan faydalanabilirsiniz.

  Celr Coin Geleceği Nasıl?

  Celr Coin, özellikle hem bireysel yatırımcılar hem de uygulama geliştiriciler için farklı avantajlar sağlaması nedeniyle öne çıkıyor. Pek çok analiste göre; Celr Token geleceği farklı kripto para borsalarında listelenmesi, seri alım-satım fırsatları vermesi, cüzdanlarası transferlerde hızlı işlem imkanı tanıması gibi özellikleri nedeniyle gayet parlak görünüyor. Öte yandan sunduğu şu avantajlar nedeniyle de pek çok analistin değerlenecek altcoinler listesinde bulunuyor.

  • Zincir dışı akıllı sözleşmelerde sıfır işlem ücreti
  • İşlem gecikmesini 10.000 kat azaltması
  • Yüksek lidite ve güvenlik için ilk zincir dışı kripto modeli olması
  • Geliştirici ekibinde deneyimli ve doktora yapmış mühendislerin bulunması
  • Mikro ödemelerde Ethereum ağından 100 kat daha ucuz komsiyon ücretleri sunması

  Bunlarında yanı sıra, Celr Network Coin geleceği yükseliş potansiyeline sahip olsa da bu altcoinin çeşitli dezavantajları da bulunur. Bunların başında sanal cüzdanda veya borsa üzerinde saklanırken saldırıya uğrama riski bulunuyor. Öte yandan Celer’ın kullandığı SGN teknolojisi kullanıcı birikimlerine ek güvenlik duvarı getiriyor. Bu sisteme dahil olmak isteyen kullanıcılar Celr Coin varlıklarını stake ederek ek gelir elde etme imkanı da yakalıyor. Kısaca analistlere göre güçlü bir altcoin olarak görülen Celer’da daha yüksek seviyeler hedefleniyor. Ancak piyasa oynaklığı, net şekilde Celr Coin fiyat tahmini yapmayı olanaksız hale getiriyor.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse Kripto Kara Dünyası olarak sizler için hazırladığımız Rev Coin geleceği ve CHZ Coin geleceği içeriklerimizi de okuyarak bu teknolojiler hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

  Celr Coin Projesi ve Amacı

  Celr Network projesi temelinde ödeme işlemleri ve zincir dışı akıllı sözleşmelere kolay, güvenli, güçlü ve hızlı bir ağ sunar. Bu nedenle Celr Coin amacı 2. katman ölçeklendirme altyapısını kullanarak yatırımcılara güçlü bir deneyim sunmak ve blockchainin kitlesel ölçekte benimsenmesini sağlamak olarak ifade edilebilir. Merkeziyetsiz uygulamalara ölçeklendirme sağlayarak işlemleri hızlı gerçekleştiren platformun çalışma sistemi 4 temel unsurla açıklanabilir. Buna göre; Celer Network platformunun üzerine inşa edildiği ana özellikler şunlardır:

  • cOS: Ağ çekirdeği olarak tanımlanan bu yapı işlem akışını sağlar.
  • cRoute: Ağdaki işlemler bu yapı ile düzene sokulur ve bu sayede işlem kapasitesi artar.
  • cChannel: Ağdaki işlemlerin iletilmesi için kanal yapıları kullanılır, böylece işlemler daha hızlı gerçekleşir.
  • cApps: Kullanıcı gizliliği ve ölçeklendirme için uygulama katmanı etkin olarak görevlendirilir.

  Bunun yanında Celer platformu dPoS mekanizmasını kullanır ve katılımcıların oy kullanarak ödül token stake etmesine izin verir. Platformun bu özellikleri yatırımcıların Celer Network Coin yorum ve hedef bakımından yüksek seviyeleri beklemesine neden olmaktadır. Fakat her kripto birimde olduğu gibi Celr Coin de yüksek risk barındırır.

  Celr Coin Alınır Mı?

  Toplam Celr Coin arzı 10 milyar ile sınırlıdır. Bu nedenle ileride kitle kabulü görme hedefi olan proje misyonunu tamamlarsa, arzına bağlı bir fiyata ulaşabilir. Ancak özellikle Celer Netwotk nedir ve Celr Coin alınır mı diye merak eden yatırımcıların öncelikle Celr Coin analizlerini ve kripto para piyasasındaki güncel gelişmeleri takip etmesi önerilir. Çünkü Celr Coin, Bitcoin fiyatından büyük oranda etkilenen bir altcoindir. Bu nedenle BTC’de yaşanan olası bir düşüş, bütün altcoin piyasasıyla birlikte Celr Coin’i de kötü şekilde etkileyebilir. Fiyat oynaklığı nedeniyle yatırımcıların bu piyasada dikkatli olması ve az miktarlarla yatırım yapması önerilir.

  Celr Coin Nereden Alınır?

  Celr Coin şu an için Binance borsasında listelenmektedir. Eğer siz de Celr coin almak istiyor ve en güvenli Bitcoin sitelerinden biri olan Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Böylece referans kodu indirimimizden faydalanabilir ve ömür boyu %10 daha az komisyon ödersiniz.

  Son olarak, burada paylaşılan fikirler yatrıım tavsiyesi özelliği taşımaz ve yatrıımcı kayıpları karşısında sorumlu tutulamaz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz