Geçtiğimiz aylarda genel olarak büyüyen kripto para markette, Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmasıyla birlikte pek çok altcoinde de ciddi yükselişler yaşandı. Cüzdanda unutulan küçük miktarlarıyla sahiplerine ev ve araba aldıran Chiliz, yaklaşık 20 kat artarak yatırımcıların dikkatini çeken varlıklardan biri oldu. Socios platformunun resmi kriptosu Chiliz hakkında “Chiliz nedir ve Chiliz geleceği nasıl?” soruları sorulmaya başlandı. Bizler de sizin için Chz geleceğini inceledik ve Chz Coin nedir sorusunu yanıtladık.

İçeridekiler

  (Chiliz) CHZ Coin Nedir?

  Alexandre Dreyfus ve ortakları tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen kripto para Chz, yakaladığı yükseliş ivmesi ve özellikleriyle CoinMarketCap’in demirbaşlarından oldu. Socios.com platformunun resmi kripto para birimi olarak bilinen Chiliz, Ethereum ERC-20 ağı üzerinde kurulan bir tokendır. Özellikle e-spor, eğlence ve spor dünyasında yaygınlaşan Chiliz, kullanıcılar ve eğlence kurumları arasında etkileşim kurmayı hedefler. Taraftarların coin aracılığıyla takım kararlarında söz hakkına sahip olması gibi amaçları olan CHZ Coin yorum ve beklentileri, platformun sunduğu özellikler nedeniyle genellikle olumludur.

  Piyasanın ciddi yatırım araçları arasına giren Chiliz hakkında sorulan “CHZ Coin nedir?” sorusuna, spor ve e-spor kulüpleri ile taraftar arasında etkileşim kurmayı amaçlayan kripto varlık şeklinde yanıt verebiliriz. Chiliz, taraftar ve kulüp arasındaki bağlantıyı en iyi oyuncu seçiminde, takıma ait forma ve ürün tasarımında, transfer seçeneklerinde ve benzeri farklı konularda taraftara söz hakkı vererek kurmayı hedefler. Bu nedenle, özellikle spor dünyasının en ilgi gören kripto para birimi olarak bilinir. Chiliz, daha sonra piyasaya sürülen taraftar tokenlarının da önünü açtı ve taraftarlara yeni yatırım araçlarının sunulmasını sağladı.

  Eğer siz de Chz token almak istiyor ve hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak dünyanın en büyük borsası Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer başka coinler hakkında da bilgi almak istiyorsanız Cake Coin ve Holo Coin gibi diğer kripto para incelemelerimizi de okuyabilirsiniz.

  CHZ Coin Geleceği

  Taraftarlara, destekledikleri takımları blockchain tabanlı platformdan destekleme olanağı tanıyan CHZ geleceği hakkında sayısız yorum mevcut. Türkiye’den Galatasaray ile yaptığı anlaşmayla Türk yatırımcı arasında popülaritesi artan Chiliz, öncesinde Juventus ile anlaşarak dünya çapında bilinir hale gelmişti. Son dönemde anlaşma sayısındaki artış ve spor takımlarının birer birer bu platforma dahil olması, Chiliz’in daha fazla kullanıcıya hitap etmesini sağladı. Doğru pazarlama hamlelerini kullanan CHZ, aynı zamanda geniş kullanım alanı sunan projesiyle ilerleyen yıllarda daha fazla değer kazanacak gibi duruyor.

  Analistler, net bir CHZ Coin yorum ve fiyatlaması yapamasa da, bu tokenın projesi nedeniyle market sıralamasında üst sıralara çıkması bekleniyor. Dolayısıyla Chiliz coin geleceği oldukça parlak gözüküyor. Daha fazla spor kulübünün ilgisini çekmenin yanı sıra, e-spor platformuna da dahil olabilen Chiliz, özellikle bu alanda yapılacak girişimlerle hızlı bir yükseliş yakalayabilir. E-spor alanında gerçekleştirilecek ortaklıklar ve yeni spor kulüpleriyle düzenlenen anlaşmalar, Chiliz gelecek beklentileri ve hedef fiyat seviyelerini yükseltiyor.

  Burada yazılan hiç bir şeyin yatırım tavsiyesi olmadığı ve sadece siz okurlarımızı bu kripto paralar hakkında bilgilendirmek amacıyla yazıldığı unutulmamalıdır.

  CHZ Coin Amacı Ve Chiliz Projesi

  Temel olarak, yüzlerce takıma ait kripto parayı tek bir platform üzerinden sunmayı hedefleyen CHZ Coin amacı, taraftar ve spor kulüpleri arasında etkileşim ve bağlantı kurmaktır. Bunu da takımların kendi tokenlarını oluşturmasına izin veren bir yapı sunarak gerçekleştirir. Bu sisteme göre, taraftarlar destekledikleri takım tokenına sahip olarak spor kulübündeki belirli konularda söz hakkı sahibi olabilir ve lisanslı ürünlere token kullanarak ulaşabilirler. Böylece taraftar tokenları hem takıma destek olur, hem de taraftarın takım işleyişinde yer almasını sağlar. İki taraf arasında bağ kurarak daha fazla etkileşim sunan bu sistem, ödeme yöntemi olarak da kullanılabilir.

  Özellikle büyük futbol kulüpleriyle anlaşmalar imzalayarak adından bahsettiren Chiliz, yatırımcıların Chiliz projesi nedir diye internette arama yapmasına neden olmuş bir kripto varlıktır. Benzersiz projesiyle takım ve taraftar ikilisini desteklerken, kullanıcısına bir takım avantajlar da sunar. Chiliz’in kullanıcılarına sunduğu chz coin özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Farklı taraftar kullanımına uygun olma
  • Transfer ve alım-satım işlemlerinde yüksek işlem hızı sunma
  • Taraftarların kulüp kararlarına dahil olmasına zemin hazırlama
  • Akıllı sözleşmeler aracılığıyla iş kanıtı ve güvenliği sağlama
  • Cüzdanlar arası ve sınır ötesi transfer işlemlerinde düşük masraf alma

  Chiliz Coin Anlaşmaları

  Chiliz, Juventus kulübüyle anlaşarak kripto para dünyasında kendi adından bahsedilmesini sağladı. Devamında güçlü ve taraftar kitlesi geniş başka kulüplerle kurduğu ortaklıklar ve son dönem anlaşmalarıyla hala gündemde olan Chz Coin anlaşmaları şunlardır:

  • Juventus
  • FC Barcelona
  • AC Milan
  • Atletico De Madrid
  • Galatasaray
  • Trabzonspor
  • Paris Saint-Germain
  • AS Roma
  • Club Atletico Independiente
  • Apollon Limassol
  • Team Heretics
  • Sint-Truidense Voetbalvereniging
  • Natus Vincere
  • Novara Calcio
  • Young Boys
  • OG
  • Alliance
  • İstanbul Başakşehir
  • REVV
  • Aston Martin Cognizant
  • Alfa Romeo Racing Orlen

  Son dönemde kurduğu F1 ortaklıklarıyla da öne çıkan platformun, CHZ Coin yorumlar ve değerlendirmeleri göz önünde bulundurulduğunda yatırımcısına yeni fırsatlar getirmesi bekleniyor.

  CHZ Coin Yorum ve Hedef

  Özellikle futbol camiasının yoğun ilgisini gören CHZ Coin hacmi, son 24 saatte yaklaşık 381 milyon dolardır. Toplam arzının yaklaşık %65’i piyasaya sürülmüştür. Analistlere göre, özellikle bahis ve spor sektöründen ilgi gören bir token olması, CHZ yorum ve hedef seviyelerini artıran bir etmendir.

  Hedef seviyeleri oldukça yüksek olan Chiliz’in 2021 ikinci yarısından itibaren değerlenme ihtimali vardır. Tek bir kulübün değil de farklı takımlara ait taraftar kulüplerine hitap etmesi, Chiliz’den beklentileri yükseltmektedir. Daha önce Manchester City ve PSG anlaşmalarının dedikodusu Chz Coin’in fiyatını oldukça yükseltmişti. Bu günlerde Fiyatı güncel olarak 0.28 dolar seviyelerinde seyreden CHZ’nin 2022’de 5, 2025’de ise 20 dolar seviyelerini görmesi bekleniyor. Ancak, yatırımcıların kripto marketin volatil yapısına karşı dikkatli olması ve kendi analizlerine göre hareket etmesi ve bizim yatırım tavsiyesi vermediğimizi unutmaması gerekiyor.

  CHZ Coin Nereden Alınır

  Biz okurlarımıza dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası olan Binance Borsasını önermekteyiz. Sizde buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve size özel %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer başka borsaları da araştırmak istiyorsanız sizin için incelediğimi En iyi Bitcoin Siteleri yazımıza bakabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz