Kripto para piyasalarında sıklıkla karşımıza çıkan Airdrop kavramı, pek çok varlığın tanıtımında etkin rol oynadı. Bu nedenle pek çok yatırımcı “Coin airdrop nedir?” sorusunu sormaktadır.

İçeridekiler

  AirDrop Nedir?

  Genellikle piyasaya yeni sürülen kripto para biriminin tanıtımını yapmak için kullanılan coin airdrop, belirli cüzdanlara ücretsiz token gönderilmesini sağlayan bir pazarlama stratejisidir. Yeni kripto para biriminin ufak bir miktarı, kurucu şirket tarafından yatırımcı cüzdanlarına aktarılır. Dağıtılan ücretsiz hediyeye hak kazanmak için kullanıcılar bir postayı retweetlemek, fotoğraf paylaşmak ya da sosyal medya platformunda yazı yazmak gibi ufak reklam hizmetinin bir parçası olurlar. Bunun karşılığında paylaştıkları kişisel cüzdanlara ücretsiz airdrop coinler aktarılır.

  Eğer hala Binance üyesi değilseniz siz de buraya tıklayarak ücretsiz cüzdanınızı oluşturabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  AirDrop Nasıl Alınır?

  Airdrop etkinliklerinden faydalanmak için, kripto para dünyasındaki gelişmelerin yakından takip edilmesi ve özellikle piyasaya yeni sürülen kripto varlık projelerinin araştırılması gerekir. Airdropa katılan pek çok coin bu duyuruyu sosyal medya hesaplarından ya da websiteleri üzerinden bildirir ve yatırımcıların katılımını sağlarlar. Ayrıca kripto para borsaları da belirli dönemlerde açılan airdrop etkinlikleriyle ilgili bilgi verir. Kripto “airdrop coin nedir?”, diye merak edenler yeni kripto para projelerini inceleyerek detaylı Airdrop listesine ulaşabilirler.

  Ayrıca buraya tıklayarak sizler için incelediğimiz yeni altcoinler hakkında da bilgiler edinebilirsiniz.

  Borsalar henüz piyasaya sürülmeyen airdrop yapan coinler bularak, bu şirketlerle anlaşma sağlarlar. Daha sonra bu coinlerin tanıtımını yapmak ve kullanımını artırmak için airdrop etkinlikleri düzenlerler. Borsa kullanıcıları düzenlenen etkinlikleri ve en son haberler takip ederek en güncel airdrop listesine ulaşabilir, bu etkinliklere katılım sağlayabilirler. Sosyal medya hesaplarında takipçi sayısı yüksek olan kişilere ise, kripto para şirketleri direkt olarak ulaşık coin tanıtımı hakkında anlaşma sağlar.

  Airdrop Üzerinden Kazanç Elde Etme

  Kripto para ekosisteminde airdrop veren coinler, etkinlik şartlarını kendileri belirlerler. Bu şartlar ve etkinlik detayları kripto paranın internet adresi ve anlaşmalı borsalar üzerinde kullanıcılarla paylaşılır. Etkinlik detaylarını okuyarak ve gereklilikleri yerine getirerek karşılıksız airdrop etkinliklerinden kazanç elde edebilirsiniz. Kripto para birimleri piyasaya girmeden önce tanıtım ve reklam yapmak için çeşitli airdrop etkinlikleri sunarlar. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşmayı ve belirli bir yatırımcı tabanı kazanmayı hedeflerler.

  Airdrop etkinliklerinden kazanç elde etmek için öncelikle bu etkinliklerden haberdar olmanız gerekir. Özellikle kripto para gelişmelerinin ve yeni airdrop etkinliklerinin paylaşıldığı platformları takip ederek airdrop coin kazanma hakkında, en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Belirli siteler üzerinden airdrop bildirimleri almaya başlayarak, yeni projeleri incelemeniz gerekir. Her kripto varlık kendi sitesi üzerinde yaklaşan etkinliği paylaşır. Güncel airdrop haberlerini yayınlayan bir sitede uygun bir etkinlik haberi aldıktan sonra, kripto varlığın kendi internet adresinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Burada airdrop katılım şartları ve bütün teknik detayların açıklandığı dokümanlar bulunur. Bu şekilde araştırma yaparak beğendiğiniz airdrop etkinliklerine katılım sağlayabilirsiniz.

  Her airdrop projesinde farklı katılım şartları olur. Kimi atılan bir gönderiyi retweetlemenizi isterken, kimi fotoğraf paylaşmanızı ya da yorum yapmanızı ister. Bunun karşılığında paylaştığınız cüzdanlara eser miktarda, yeni kripto varlık gönderilir. Airdrop etkinliklerinde dağıtılan miktarlar oldukça küçük rakamlara karşılık gelir ve genellikle coin tanıtımında kullanılır. Bu kripto varlıkları bostalarda listelendikten sonra başka para birimlerine çevirebilir ya da cüzdanınızda bekletmeyi tercih edebilirsiniz.

  Güncel Airdroplar

  Kripto para sistemine giren her yatırımcı “airdrop nedir coin nasıl kazanılır?” gibi sorulara yanıt arar. Airdroplardan faydalanmak için kullanıcıların aktif bir kripto cüzdanı, twitter ve telegram hesabı, e-posta adresinin bulunması gerekir. Bu şekilde belirli airdroplara katılım sağlayarak, ücretsiz kazanç elde edebilirsiniz. Fakat bunun için güncel airdrop etkinliklerine ulaşmanız gerekir.

  Günümüzde pek çok internet sitesi, borsa ve sosyal medya platformu özellikle yeni çıkacak kriptolar hakkında airdrop etkinlikleri paylaşmaktadır. Bu platformlardan birini takip ederek airdrop coin kazanma 2021 konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Piyasada oldukça fazla airdrop etkinliği vardır, ancak bunlar arasından gelecek vaat eden ve güvenilir projeleri tercih etmeniz daha fazla kazanmanızı sağlar. 2021 yılında airdrop yapacak güvenilir kripto varlıklarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Revuto
  • Earniom
  • Latoken
  • Morpher
  • QoinIQ
  • Enedex
  • ProjectX
  • GuessIt
  • Utile Network
  • Index Riders
  • RunNode

  Bu projeleri ve çok daha fazlasını belirli kripto para haber siteleri, borsa etkinlikleri ve kripto varlıkların kendi adresleri üzerinden araştırarak, airdrop katılım gereklilikleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Airdrop kripto paraların ne olduğunu anlattığımız bu yazımız hoşunuza gitti ve daha fazla bilgi istiyorsanız buradan diğer yazılarımıza da ulaşabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz