Son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve yatırım yapmak isteyen insanların kullandığı kripto paralardan Cosmos (Atom) Coin nedir? Atom Coin geleceği ve yorumları hakkında kullanıcılar pek çok şeyi merak etmektedir. Cosmos Coin ile ilgili merak edilen tüm bilgileri yazımızda sizler için inceledik ve derledik.

İçeridekiler

  Cosmos Coin nedir?

  Cosmos Coin nedir? sorusunun en iyi cevabı, kripto para birimlerini ayrıştırmak yerine hepsini bir araya getirerek ve birlikte çalışmayı hedefleyen bir ekosistemdir. Birbirinden bağımsız olan ve bir merkezi olmayan kripto para dünyasına karşı başlatılmış olan bu sistem, IBC (Blockchain İletişim Protokolü) ve Tendermint ortaklığı ile 14 Mart 2019 yılında piyasaya dahil olmuştur. Cosmos Coin’in geliştiricileri Jae Kwon, Ethan Buchman ve Zarko Milosevic’dir.

  Piyasaya oldukça iddialı ve güçlü bir proje ile dâhil olan Cosmos Coin, birkaç ay gibi kısa bir süre sonra bilgisayar korsanlarının siber saldırısına uğradı. Bu saldırı güvenlik açıklarının tespitine olanak sağladı ama Cosmos Coin’in büyük kayıplar yaşamasına neden oldu.

  Cosmos ağı, IoB yani blockchainlerin interneti olarak tanımlanmaktadır. Kendi içinde kuralları olan bu ağ, farklı sistemlerin birbirleriyle iletişime girerek, zincir bir işlem sistemi oluşturmayı mümkün hale getirecektir.

  Atom Coin Nedir?

  Atom Coin nedir? sorusunun cevabı ise, Cosmos’un kripto para birimidir. Atom Coin, Coinbase, Okex ve Binance gibi önemli kripto para sistemlerinde kabul görmüş durumdadır. Piyasaya 17,3 milyon dolarlık bir yatırım ile giren Atom Coin’in %75 gibi ciddi bir rakamı satıldı.

  Eğer siz de Atom Coin’e yatırım yapmak istiyor ve hala Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak dünyanın en büyük ve en güvenilir borsasına ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz. Böylece size özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilir ve CHZ Coin ve Hot Coin gibi yüzlerce altcoin yatırımı da yapabilirsiniz.

  Bugünkü coinmarketcap verilerine göre küresel para sıralamasında 34. Sırada yer alan Atom Coin, günlük yaklaşık 622,12 M işlem hacmine ulaşmaktadır. Şu anda 9.59 dolar seviyesinde işlem gören Atom Coin, dolaşımda 238 526 146.89 kripto para atom coin bulunmaktadır. piyasada bulunan diğer kripto paralara benzer özellikte olmasının  yanı sıra, sistemde oluşan sorunların giderilmesine yönelik çözüm önerileri üretmeyi hedefleyen Atom Coin, piyasada bulunan 150’den fazla kripto para ile takas edilebilmektedir.

  Atom Coin satın almak için piyasada bulunan güvenilir kripto para borsaları kullanılmaktadır. Bu işlemi yapmak için kullanacağınız sisteme TL bakiyesi açmak ya da kullanılabilecek bir kripto paranızın olması yeterli olmaktadır. Banka kartı ya da kredi kartı ile alım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

  ATOM Coin Kaç TL ve Dolar?

  ATOM Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. ATOM Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra ATOM Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 ATOM Coin 279.17 TL 2.35%

  1 ATOM Coin $ 9.66 Dolar 2.35%

  Ayrıca ATOM Coin piyasa değeri ise $ 2,831,387,447 dolardır. Aynı zamanda ATOM Coin günlük $ 111,582,556 dolar hacime sahiptir.

  Cosmos Coin Geleceği

  Cosmos Coin geleceği hakkında yatırımcıların merak ettiği çok şey bulunmaktadır. Cosmos Coin, blockchain tabanından kaynaklı karmaşaları ve güçlükleri çözebilmek için oluşturulduğu için gelecek vadeden bir sistemdir. Proje çalışmaları 2014 yılında başlayan ve 2019 yılında piyasaya giriş yapan Cosmos Coin, alıcılarının da söz sahibi olmasına olanak sağlamaktadır.  

  Cosmos Coin, yatırımcılarının yüzünü güldürecek gibi görünse de yatırımcıların her zaman ani düşüşlere karşı hazır olmaları gerekmektedir. Bilgi ve tecrübe gerektiren kripto para yatırımları, kısa vadeli düşünülmemeli ve bu düşünceden yola çıkılarak yatırım yapılmalıdır.

  Atom Coin geleceği hakkında olumlu yorumlar yapan uzmanlar, her kripto parada olduğu gibi piyasaların iyi takip edilmesi konusunda kullanıcılarını uyarmaktadır. Son yılların en hareketli piyasasına sahip olan kripto paralar, yatırımcılarına çok fazla para kazandırabildiği gibi kaybettirebilmektedir. Yatırımcıların bunu göze alarak Atom Coin’e yatırım yapmaları gerekmektedir.

  Atom Coin, dünya çapında kullanılan bir kripto paradır. Atom Coin, her yatırım aracında olduğu gibi kısa vadede değil uzun vadede yatırımcısına kar getirmektedir. Önemli olan doğru zamanda işlemleri yapmaktır. Yanlış yapılan alım-satım işlemleri yatırımcıları istenilmeyen zararlara uğratabilmektedir. Bu nedenle Atom Coin hakkında tüm tüyoları bilmek ve gerekli araştırmaları yapmak çok önemlidir. Ayrıca bilinmelidir ki biz kripto para dünyası olarak hiç bir zaman yatırım tavsiyesi vermemekteyiz. Yalnızca bilgilendirme yazıları paylaşarak siz okurlarımızı neyi satın aldığınızı bilmenizi sağlamaktayız.

  Cosmos Coin Yorumları

  Cosmos Coin yorum verileri, bu kripto paraya yatırım yapacaklar için çok önemlidir. Piyasaya giriş yaptığı dönemden bu yana verdiği vaartleri ve yatırımcılarına sunduğu avantajları sunduğunu düşünen yatırımcılar olduğu gibi olumsuz düşünen yatırımcılarda bulunmaktadır.

  Atom Coin yorum verilerine göre, belli bir kısım yatırımcı düşüş döneminin sona erdiğini ve Atom Coin’in hızla artacağı görüşündedir. Bu nedenle ciddi kayıplar yaşayan Cosmos Coin’in yükselişinin her an olabileceği düşünülmektedir. Atom Coin artar mı? sorusunun cevabını merak eden yatırımların piyasayı takip etmeleri ve uzmanların görüşlerini dikkate almaları gerekmektedir.  Bunların yanı sıra, güvenilir bir sistem üzerinden yatırım işlemlerinin yapılması da gereken bir detaydır.

  Atom Coin Nasıl Alınır?

  Eğer siz de Atom Coin nereden ve nasıl alınır diye merak ediyor ve güvenilecek bir borsa bulamıyorsanız bizim size tavsiyemiz Binance olacaktır. Hem dünyanın en büyük ve en güvenli borsası olması nedeniyle hem de düşük komisyon bedelleriyle Binance şu an için en iyi seçenek gibi görünmektedir. Siz de buraya tıklayarak Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca farklı borsalar hakkında da bilgi almak istiyorsanız En güvenli Bitcoin sitleri yazımızı okuyarak farklı borsalar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz