Dash Coin, gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren ve son yılların en popüler yatırım aracı olan kripto paralardan biridir. Dash Coin nedir ve Dash Coin geleceği ve yorumları hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İçeridekiler

  Dash Coin Nedir?

  Dash Coin nedir? sorusuna verilebilecek en güzel cevap, Venezuella’da en çok kullanılan ve popüler olan kripto para olduğudur. İlk çıktığı zamanlarda ‘’Darkcoin’’ ismiyle bilinen bu kripto para, günümüzde Dash Coin ismiyle anılmaktadır.

  ‘’Cash’’ ve ‘’Digital’’ kelimelerinin birleşmesi ile oluşan Dash Coin, Aralık 2017’de zirveyi görmüş ve 1540 Dolara ulaşmıştır. Dash Coin’in kısa sürede yatırımcıların güvenini kazanmasının nedenlerinden biri de kullandığı PrivateSend sistemidir. Bu sistemde Das Coin’de yapılan işlemler geriye dönük takip edilememekte ve kullanıcıların kimlikleri açıklanmamaktadır. Dash Coin’in diğer kriptolara karşı en büyük avantajı da budur.

  Dash nedir ve ne zamandan beri piyasalarda bulunmaktadır sorusu da oldukça merak edilmektedir. Dash’in kısaca dijital bir döviz olduğu söylenebilir. 2014 yılında Evan Duffield tarafından piyasaya sürülen Dash, günümüzde kullanılan kripto paralar içinde oldukça popüler bir yere sahiptir.

  Kripto para Dash, yatırımcılarına seri ve hızlı bir veri aktarımını vaat etmektedir. Hızlı veri aktarımı, bilindiği üzere yatırımcıların kar etmelerini kolaylaştırmaktadır.  Dash Coin’in dışa kapalı bir yapısı bulunmaktadır ve bu sistemde kendi kendini idare etmesi üzerine kurulmuştur. Böyle olması nedeniyle Dash Coin, yatırımcılarının ek masrafları olabildiğince alt seviyelerde tutmaktadır.

  Ödeme yapmak ya da almak amacıyla da kullanılan Dash Coin’in çok popüler olmasının nedenleri, diğer kripto paralardan daha iyi gizlilik sunması ve işlem hızının diğerlerinden daha yüksek olmasıdır. Bunların yanı sıra Dash Coin, kendi kendini finanse eden ve yöneten bir sisteme sahiptir. Dash Coin yatırımcıları kendi fikirlerini belirtmekte ve bu topluluğun gelişmesine katkıda bulunabilmektedir. Oldukça önemli olan bu durum, sürekli olarak gelişmesi gereken modern bir teknolojiye sahiptir.

  Eğer siz de Dash Coin almak istiyor ve hala binance hesabınız yoksa buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse sizler için incelediğimiz diğer kripto paralardan Waves Coin ve BitTorent Coin yazımızı da okuyabilirsiniz.

  Dash Coin Kaç TL ve Dolar?

  Dash Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Dash Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Dash Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Dash Coin 900.81 TL -0.93%

  1 Dash Coin $ 31.17 Dolar -0.93%

  Ayrıca Dash Coin piyasa değeri ise $ 360,751,673 dolardır. Aynı zamanda Dash Coin günlük $ 36,915,332 dolar hacime sahiptir.

  Dash Coin Geleceği Nasıl?

  Dash Coin geleceği ile ilgili olumlu yorumlar olduğu kadar olumsuz yorumlarda bulunmaktadır. Dash Coin yorum verileri, diğer kripto paralarda olduğu gibi oldukça önemlidir. Özellikle yatırım uzmanlarının Dash geleceği hakkında yaptığı yorumlar mutlaka yatırımcılar tarafından dikkate alınmalıdır.

  Dash Coin piyasaya sürüldüğü günden bu yana oldukça inişli çıkışlı bir seyir göstermiştir. Fakat bunun yanı sıra yatırımcılarına yüksek oranlarda kar yaptırmıştır. Dash Coin alınır mı sorusunun cevabını arayan yatırımcıların, piyasayı iyi takip etmeleri gerekmektedir. Coinmarketcap verilerine göre dünya üzerinde bulunan kripto paralar içerisinde 15. Sırada olan Dash Coin’in bugün piyasa değeri 920 milyon doların üzerindedir.

  Dash Coin Artar Mı? Dash Coin Yorum

  Tüm kripto paralarda olduğu gibi Dash Coin’de de zaman zaman iniş ve çıkışlar olabilmektedir. Dash artar mı sorusuna bu nedenle cevap vermek oldukça zordur. Kripto para piyasasını yakından takip etmek gerekliliği bu nedenle oluşmaktadır.

  Daha önce de belirttiğimiz gibi Dash Coin’in gelecek vaat etmesinin en önemli nedenlerinden biri de hız ve güvenlik alanındaki gelişmelerinin diğer kripto paralardan daha iyi olmasıdır. Diğer nedeni de Dash Coin’in kendi kendini yöneten bir sisteminin bulunması ve kripto para birimi teknolojisinde olan gelişimidir.

  Bu nedenlerle Dash Coin’in güzel bir gelecek vaat edeceğini savunan yatırım uzmanları olduğu gibi tam tersini söyleyenlerde bulunmaktadır. Bütün yatırım uzmanlarının Dash Coin ile alakalı ortak bir görüşleri bulunmaktadır. bu görüş, Dash Coin’in diğer büyük kripto paralar kadar güvenli bir sistem olduğudur. Piyasaya giriş yaptığı günden bu yana her hangi bir güvenlik sorunu yaşatmamış olması bunun en önemli nedenlerinden biridir.

  Dash Coin, geçmiş işlemleri göstermediği ve takip edilemez olduğu için özellikle yasa dışı alım-satım işlemlerinde tercih edilen bir coin haline gelmiştir. Dash Coin gibi gizlilik hizmeti sunan kripto paralarda yatırımınızdan gelen gelirleri göstermemeyi seçilebilmektedir.  Piyasada bulunan diğer kripto paralara göre her anlamda avantajları bulunan Dash Coin, bu nedenle yatırımcılar tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

  Özetle, eşsiz ve güçlü teknolojisi ile diğer coinler üzerinde hâkimiyet kuran Dash Coin’in performansı ve geleceği hakkında söylenebilecekler bundan ibarettir. Tüm yatırım araçlarında olduğu gibi Dash Coinde de kazanma ya da kaybetmenin olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca unutmamak gerekir ki biz Kripto Para Dünyası olarak okurlarımıza hiç bir zaman yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca bilgilendirme amaçlı bu yazıları yazıyoruz.

  Dash Coin Nereden Alınır

  Biz dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsası olan Binance’yi önermekteyiz. Eğer hala siz de üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boru %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer binance dışında başka borsaları da merak ediyorsanız En iyi Bitcoin siteleri yazımızı okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz