Decentraland Coin yorumları, son dönemde kripto para piyasasında öne çıkıyor. Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland (MANA), içerik oluşturucu ve geliştiricilere içerik oluşumundan para kazanma imkanı tanıyor. 3 boyutlu bir deneyime ev sahipliği yaparak içerik paylaşımında devrim oluşturmak isteyen MANA, sınırsız eylem kapasitesi sunuyor. Ayrıca tamamen kullanıcıların sahip olduğu ilk dijital platform olarak geçiyor. O halde yatırımcıların ilgi duyduğu ve merak ettiği Decentraland Coin nedir, Mana Coin gelecek beklentileri nelerdir inceleyelim.

İçeridekiler

  Mana Coin Nedir?

  MANA Coin nedir, çok fazla yatırımcı tarafından soruluyor. Blockchain temelli bir proje olan MANA; kullanıcıların dijital dünyada arazi satın almasını, geliştirmesini ve bunun üzerinden kar elde etmesini sağlayan bir platform. Bu platformun yerel para birimi ise MANA Coin. Platformda kullanım amacıyla geliştirilen MANA Coin, Ethereum ağına inşa edilmiş bir tokendır. 2015 yılında Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından kurulan Decentraland Vakfı, MANA Coin kimin sorusunun cevabıdır. Vakıf tarafından 2017 Ağustos ayında piyasaya sürülen MANA, başarılı bir ilk ICO gerçekleştirerek birkaç saniye içinde tükendi ve yankı uyandırarak kripto para dünyasına adım attı.

  MANA, temel olarak kullanıcıların sanal dünyada arazi kurmasına ve bu araziler üzerinde tam kontrole sahip olmasına izin veren bir evren sunar. Kullanıcıların MANA evreninde arazi, sanat eseri ile oyun içi obje satın alması, arazide yükseltme yapması ve oyun kurallarını belirlemesi mümkündür. Bu durum, istenildiği zaman arazi üzerinden kar elde etme olanağı tanır. Teknik olarak kripto para MANA Coin farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bu kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Uygulama ve 3 boyutlu dünya oluşturma
  • Benzer ilgi alanlarına sahip kullanıcılar için “mahalle” oluşturma ve organik toplumlar kurma
  • Kullanıcı trafiğinden yararlanmak isteyen markalar için arazi satın alarak reklam verme
  • Kullanıcılar için oluşturulan ürünlerin sahiplik haklarını verme imkanı tanıyan NFT oluşturma ve pazar yerinde alım satım yapma
  • Çevrimiçi ve çevrimdışı topluluklar için sosyalleşme

  Mana Coin Kaç TL ve Dolar?

  Mana Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Mana Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Mana Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Mana Coin 13.55 TL 1.27%

  1 Mana Coin $ 0.468507 Dolar 1.27%

  Ayrıca Mana Coin piyasa değeri ise $ 867,558,843 dolardır. Aynı zamanda Mana Coin günlük $ 130,137,787 dolar hacime sahiptir.

  Mana Coin LAND Nedir, Ne İşe Yarar?

  MANA dünyasında kullanıcıların, LAND adı verilen 33*33 feet boyutlarıyla sınırlandırılmış arazi parçalarını alma hakkı vardır. Alınan bu parçalar genişletilebilir, yükseltilebilir ve oyuncu bunun üzerinden kar sağlayabilir. Yani dijital arazi parçacıklarını özelleştirmek ve üzerinde istenilen şeyi yapmanın bir sınırı yoktur. Araziler turizm, eğitim, eğlence gibi hizmet ve özellikler taşıyabilir. Oyundaki arazi sayısı ve boyutları sınırlıdır, fakat yükseklik limiti yoktur. ERC-721 tokenı olarak çalışan LAND, bu arazilerin dijital tapusudur. Decentraland evrenindeki bütün LAND parçaları MANA karşılığında alınır. Burada harcanan token adeti yakılır ve tekrar kullanılamaz. Bu da zamanla MANA Coin arzı için olumlu bir durum meydana getirir.

  Mana Coin Geleceği Nasıl?

  Decentraland evreninde oyuncular arazi, mal ve hizmet satın almak için Mana Coin kullanır. Çok çeşitli kullanım alanı olan Decentraland Coin geleceği, hakkında araştırma yapılması gereken bir konudur. Potansiyel olarak güçlenme ihtimali yüksek olan bu projede zaman içinde daha yukarı seviyeler test edilebilir. Günümüzde oyun ve eğlence sektörünün en hızlı büyüyen sektörlerden olması, Decentraland evreninin de ileride değerlenmesine neden olabilir. Kurulacak güçlü ortaklıklar ve anlaşmalar, Mana Coin fiyatında yukarı yönlü hareketler görmemizi sağlayabilir.

  Oyuncuların eğlenerek, tasarım yaparak ve yeni dünyalar kurarak kazanç elde etmesini sağlayan Mana, çoğu analiste göre yatırım yapılması gereken projelerden biri olarak görülüyor. Fakat kripto para dünyasındaki belirsizlik net bir Mana Coin geleceği ve analizi yapmayı imkansız hale getiriyor. Bu nedenle yatırımcıların her zaman kendi fikirleri ile hareket etmesi ve en risksiz yatırım hamlelerini tercih etmesi öneriliyor.

  Eğer siz de Mana Coine yatırım yapmak istiyor ve hala dünyanın en güvenli kripto para borsası olan Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

  MANA Coin Yorumları

  Blockchain teknolojisini kullanarak yenilikçi projelerin geliştirilmesinin önünü açan MANA Coin yorumları pek çok yatırımcı için büyük merak konusudur. Kurduğu sanal dünya ile oyunculara oluşturdukları arazi üzerinden gelir sağlayan ve bu alanların istenilen şekilde kullanılmasına izin veren proje, kripto dünyasına oldukça eğlenceli bir bakış açısı getiriyor. Kullanıcıların SketchUp, MAYA ve Blender benzeri programlarda ürettiği 3 boyutlu modelleri yüklemesine ve paylaşmasına izin veren sistemi, sonsuz tasarım ve esneklik gibi özellikler sunuyor. Dolayısıyla MANA’nın ileride oyun sektöründe yaygın olarak kullanılabilir ve buna bağlı bir fiyat artışı yaşayabilir.

  Çoğu analistin yaptığı MANA Coin yorum ve beklentileri gelecekte hedeflediği kullanıcı seviyesine ulaşıp ulaşmamasıyla ilgili. Eğer proje istediği kitleye erişirse, 3 boyutlu model pazarına harika bir alternatif sunabilir. Tasarım ucu açıklığı ve deneyime izin veren sistemi sayesinde genç ve heyecanlı bir kitlenin ilgisini çekebilir. Dolayısıyla geleceğin değerlenen projeleri arasında yer alabilir. Fakat unutmamak gerekir ki biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca inceleme ve bilgilendirme yazıları yazıyoruz.

  Sizler için yorumladığımız BTT Yorum ve CHZ yorum yazılarımızı da okuyarak başka kripto paralar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  MANA Coin Projesi ve Amacı

  Decentraland, oyunculara 3 boyutlu gelişmiş bir evrende arazi, mal ve hizmet satın alarak geliştirme yapma ve kendi dünyasını kurma imkanı tanıyan blockchain temelli bir protokoldür. Protokolün resmi para birimi ise MANA Coin’dir. Decentraland evreninde uygulama ve içerik oluşturarak gelir elde etmek, temel Mana Coin amacı olarak sayılır. Bu anlamda da bir ilk olma özelliği taşır. Platformun temel özelliklerinden bir diğeri herhangi bir otorite ya da kontrol mekanizmasına sahip olmadan çalışan merkeziyetsiz sistemidir. Böylece platformdaki her şey açık zincirde kayıt altında tutulur.

  Blockchain teknolojisiyle arazi sahipliği imkanı tanıyan ilk VR platformu olan Decentraland, web tarayıcılarının dışında VR cihazlar üzerinden de erişim sağlamanın mümkün olduğu bir evrendir. Genel VR platformlarının merkezi sunuculara bağlı çalışmasının yanında, merkeziyetsiz büyüme ve özgürlük sunar. Bu protokolde 3 ana katman bulunur:

  • Fizik Birliği Katmanı: Ethereum akıllı sözleşmesi kullanılarak arazi içeriği ve mülkiyetinin izlenmesine izin verir.
  • Arazi İçeriği Katmanı: Merkeziyetsiz bir dağıtım sistemi kullanarak içeriğin sanal dünyada işlenmesini mümkün kılar.
  • Gerçek Zamanlı Katman: Farklı kullanıcıların aralarında etkileşim kurmasına ve eşler arası bağlantı sağlamasına imkan tanır.

  Farklı fikirlerin geliştirilmesi için ideal bir ortam hazırlayan bu varlığa yatırım yapmayı planlayanların acele karar vermemesi ve Mana Coin grafik incelemelerini yapması önerilir. Hızlı dalgalanan kripto markette fiyatlama, Mana Coin haberleri dışında Bitcoin’deki ana hareketlere de bağlıdır. Bu nedenle yatırımcıların coin avantajları, yorumları ve ivmelenlerini iyi takip etmesi, kendi fikrine göre hareket etmesi gerekir. Oluşabilecek herhangi bir zarar durumunda, buradaki içerikler yatırım tavsiyesi olarak görülemez ve sorumlu tutulamaz.

  Mana Coin Nereden Alınır?

  En iyi Bitcoin sitesi olan Binance üzerinden Mana Coine yatırım yapabilirsiniz. Eğer hala üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Böylece Mana token gibi listelenen yüzlerce kripto paraya da erişim sağlayabilirsiniz.

  Eğer Coin yorum ve incelemeleri yazılarımız dışında blog içeriklerimizi de merak ediyorsanız; Binance referans kodu nedir ve Bitcoin ne zaman çıktı gibi bilgilendirme yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz