Son dönemde kripto para çeşitliliğinde ciddi bir artış yaşandı. Piyasaya sürekli olarak yeni yatırımcının girmesi ve blok zincir ağının güvenlik seviyesi nedeniyle, kripto para ekosistemi hız kazandı. Mobil veri paketlerini kullanarak ödeme gerçekleştirmeye yarayan DENT Coin, yatırımcının ilgisini çeken kripto varlıklar arasında yer alıyor ve bu nedenle de hızlı bir şekilde popüler hale geldi. Bu popülerlik ile birlikte kullanıcılar Dent yükselir mi ve Dent Coin’in geleceği nedir gibi sorular sormaya başladı. Peki nedir bu Dent Coin ve DENT Coin artar mı? Sizler için bu soruları ayrıntılı bir şekilde cevapladık. Keyifli okumalar.

İçeridekiler

  DENT Coin Nedir?

  DENT, telekom şirketlerine blok zincir tabanıyla yeni bir bakış kazandıran bir projedir. Sahip olduğu teknolojiyle blok zinciri kullanarak bilgi alışverişini kolaylaştırmayı amaçlayan proje, akıllı telefon kullanıcılarına mobil veri satma, alma ve bağışlama imkanı sunuyor. DENT geliştiricileri, bu projeyle mobil trafiklerin farklı ağ üyelerine satılabileceği bir platform oluşturmayı hedefliyor. Akıllı telefon kullanıcılarının satın aldıkları mobil ağın sadece bir kısmını kullanması üzerine oluşturulan projede, kullanılmayan mobil ağın değerlendirilmesi ana amaç. Bu sistemle, kullanıcılar arta kalan ağı satıp bağış yapabiliyorlar.

  Mobil veri sistemini yeniden düzenlemeyi hedefleyen bu platformun ana tokenı ise DENT Coindir. Ethereum tabanlı bir coin olan Dent, ERC-20 ağını kullanıyor.  Telekomünikasyon ekosisteminin merkezinde olan DENT, mobil veri paket ödemelerinde ve kripto para birimi değişimlerinde kullanılabilir. Dünyadaki pek çok insan için en az temiz su ve elektrik erişimi kadar önemli olan mobil veri erişimi, DENT ağının geleceğinin iyi şeyler vaat etmesini sağlıyor.

  DENT Coin Teknolojisi Ve Özellikleri.

  DENT Coin, mobil veri erişiminin sadece birkaç şirketin kontrolünde olması, mobil operatör arzını kısıtlarken fiyatların yükselmesine neden oluyor. İnternet erişimi olmamasının pek çok kullanıcı için felaket kabul edilmesi operatörlerin çok kazanmasına ve yüksek fiyatlara kalitesiz hizmet sunmasına yol açıyor. Buna karşılık geliştirilen DENT, var olan bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

  Temel olarak kullanıcıların daha az ödeyerek daha iyi bir mobil veri ağına sahip olmasını amaçlayan DENT, mobil veri ve bant genişliğini merkeziyetsiz bir hale getirmeye çalışıyor. Mobil ağlar için küresel bir platform kuran ve ödemeleri globalleştiren DENT Coin geleceği bakımından da yatırımcısına güven veriyor. Ethereum Akıllı Sözleşmelerini kullanan DENT, katılımcıların ilk başta düşük bir ücretle sisteme girmesini ve DENT Coin sahibi olmasına imkan tanıyor. Bütün bu özellikleriyle kripto para piyasasına güç veren bir birim oluyor.

  DENT Coin Geleceği. Dent Coin Artar Mı?

  DENT Coin, yatırımcıya ve piyasaya güven vermesi, teknolojisiyle mobil veri sistemini kökünden değiştirmeyi amaçlaması nedeniyle yatırımcıların tercih ettikleri kripto varlıklardan biridir. Bu nedenle çoğu kişi “Dent Coin yükselir mi?” , “Dent Coin geleceği nasıl?” ve “Dent Coin Alınır mı?”sorusuna yanıt arıyor. Her ay yaklaşık 5 milyar dolar değerinde mobil verinin boşa gittiğini söyleyen DENT geliştiricileri, arta kalan veriden yeni bir pazar ekonomisi yaratarak değerlendirmeyi planlıyorlar. Bu nedenle analistlere göre DENT Coinin, mobil veri piyasasını şeffaf ve kullanışlı bir hale getirerek kullanıcı talebiyle karşılaşması bekleniyor. Unutmamak gerek ki bu yazı kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir ve sadece Dent Coin hakkında bilgilendirme amaçlı yazılmış ve okuyucunun aklında süzgeçler oluşturulması hedeflenmiştir.

  Temmuz 2017’de piyasaya sürülen Dent Coin, en yüksek fiyatını 2018 yılında yaklaşık 0,093522 dolar ile yaşadı. Toplam 100.000.000.000 arzı olan DENT’in şu anki fiyatı 0.0073 dolar seviyesinde. Ancak pek çok analiste göre telekom pazarına odaklı tek kripto olması, ilerleyen yıllarda DENT Coin fiyatından artış beklenmesine neden oluyor gibi. Blok zincir kontrolüne dayalı bir çalışma sistemi olan DENT Coin fiyatının önümüzdeki yıllarda 1 dolar bandına ulaşması zor görünsede yatırımcıları tarafından ümit ediliyor. Dentin Arzının bu kadar fazla olması ve her bir Dent Coin’in 1 dolar olması demek çok ciddi bir piyasa hacmi gerektiyor ve bu rakamlar şimdilik çok yakın görünmüyor.

  Dent Coin alınır mı bilinmez ama şunu bilmek gerekiyor ki; Dent Coin’in bir altcoin olması, Bitcoin fiyatındaki majör hareketlerden etkilenmesine neden oluyor. Günümüzdeki Kripto para piyasasında, neredeyse diğer bütün altcoinler gibi DENT Coin de olası bir Bitcoin düşüşünden veya yükselişinden derinden etkileniyor. Bu nedenle yatırımcıların yüksek riskli işlemlerden kaçınmaları ve kripto para piyasasının yüksek volatiliteye sahip olduğunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Analistler, kripto varlık yatırımı yapan kişilerin alım-satım işlemlerini kendi sorumluluklarında gerçekleştirdiklerini ve paylaşılan fiyat verilerinin yatırım tavsiyesi olmadığının altını çiziyor.

  Dent Coin ne kadar yükselir bilinmez ama teknolojisi ile gelecekte bir şeylere çözüm olduğu açık bir şekilde görünüyor ve bu nedenle de gelecek vaat ediyor.

  DENT Coin Nasıl Alınır?

  Kripto para borsaları arasında en yüksek işlem hacmine ve en düşük komisyon oranlarına sahip olan Binance, DENT Coin alım satımına imkan tanıyor. Farklı borsalar ya da Binance üzerinden satın alınan DENT Coin geleceği hakkında analistlerin olumlu yorumları bulunuyor. Bu nedenle özellikle yeni yatırımcılar bu varlığa sahip olmak istiyor.

  Binance borsası üzerinden DENT Coin almak için öncelikle borsaya üye olmanız gerekli. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra kredi kartı veya bankanız aracılığıyla sisteme para aktarabilir, farklı borsalar üzerinden kripto varlıklarınızı Binance spot cüzdanınıza gönderebilirsiniz. Para birimi ya da kripto aktarım işlemlerini tamamladıktan sonra, al-sat sayfasından DENT/USDT ve DENT/ETH işlem çiftlerinden birini kullanarak DENT Coin satın alabilirsiniz. Satın aldığınız DENT Coinleri Binance spot cüzdanınızda güvenle saklayabilir, dilerseniz anlık alım satım işlemleri yapabilirsiniz

  Eğer hala Binance üyesi değilseniz siz de buraya tıklayarak referans linkinden yararlanarak ücretsiz kayıt olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse sizler için incelediğimiz diğer AltCoinler’i keşfedebilir ve belki de başka yatırım fırsatlarını fark edebilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz