Dünyaca ünlü kripto analistleri, kripto para yatırımı yaparken takip edilmesi gereken kişilerdir. Her ne kadar yatırım yaparken herkesin kendi analizlerini yürütmesi gerekse de, deneyimli ve güvenilir analistlerin paylaşımlarına bakmak gerçekçi hedeflere sahip olmanızı sağlar. Bu yazımızda en iyi kripto para analisti denilince akla gelen yıldız isimler hakkında bilgi paylaştık.

İçeridekiler

  En İyi 5 Kripto Para Analisti

  Kripto para ekosistemi hiç durmadan devam eden bir mekanizmadır, bu nedenle kişinin kendi analizlerini yapması ve takip etmesi her zaman mümkün olmayabilir. Bu aşamada güvenilir kaynaklara başvurulması önemlidir ve en iyi kripto analizcileri de burada devreye girer. Neredeyse bütün gün paylaşım yaparak marketin nabzını tutan 5 en iyi kripto analizcisi şu şekilde:

  • Michael Van de Poppe
  • Aayush Jindal
  • Mike McGlone
  • Tom Lee
  • Justin Bennet

  Michael Van de Poppe

  Michael Van de Poppe, dünya çapında ünlü kripto para analistleri arasında ilk sıralarda yer alan bir isim. Özellikle kısa vade yatırımlardaki başarılı analizleri ile öne çıkan Poppe, Amsterdam Borsasının tanınmış kişilerinden. İsabetli tahminleri ve verdiği hedef seviyelerdeki gerçekçi değerler, Poppe’nin pek çok yatırımcı tarafından takip edilmesini sağlıyor. Ekonomi alanındaki eğitimi, güçlü öngörüleri ve tahminleri sayesinde verdiği hedefler genel olarak gerçekleşiyor. Nokta atış altcoin analizleri ve blockchain alanındaki gelişmeler için sayısız isim Poppe’nin fikirlerine başvuruyor.

  Aayush Jindal

  Ünlü ekonomi dergileri ve kripto para platformlarında öne çıkan, dünyanın en iyi kripto para yorumcusu olarak değerlendirilen isimlerden bir diğeri de kripto para ekosistemine ait son gelişmeleri paylaşan Aayush Jindal. Piyasadaki güncel verileri ve popüler coin analizlerini yakın mercek altına alan Jindal, aynı zamanda profesyonel bir yazar ve Kıdemli Forex ile finansal piyasa stratejisti olarak çalışmış ünlü bir isim. 10 yıldan uzun süredir analist ve stratejist olarak çalışıyor olması, paylaştığı verilerin güvenilir olmasını sağlıyor.

  Mike McGlone

  Mike McGlone, yaptığı isabetli tahminler sayesinde son yılların en ünlü kripto analistleri arasına girmeyi başardı. Kıdemli bir emtia stratejisti olan McGlone ayrıca Bloomberg kanalındaki emtia panosunu da yönetiyor. Gerçekleştirdiği tahminlerle yatırımcıları yakından bilgilendiren McGlone, finans yazarlığı tecrübesi ile gerçekçi veriler paylaşıyor.

  Tom Lee

  Bağımsız bir araştırma şirketi olan Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Tom Lee, yatırımcıların güvenilir analizleri için başvurduğu bir diğer ünlü isim. Tom Lee yaptığı doğru paylaşımlar nedeniyle en iyi coin analistleri arasında gösteriliyor ve bir yandan Wall Street analizcisi olarak çalışıyor. Alanındaki uzmanlık sayesinde doğru ve iyi analiz edilmiş tahminler paylaşıyor. Özellikle Bitcoin yorumları ile öne çıkan Lee, Ethereum hakkında önemli paylaşımları ile de sık sık gündeme geliyor ve dedikleri genellikle doğru çıkıyor. Lee’nin en ünlü fikirleri arasında, Bitcoin almak için yılda sadece 10 ideal gün olduğu ve bunun dışında yükseliş beklentisinin devam ettiği gibi paylaşımlar bulunuyor. Uzun dönem yatırımları daha güçlü bulan Lee, aynı zamanda Bitcoin’in kısa sürede dünya genelinde kabul göreceğini ve Wall Street’e gireceğini savunuyor. Onun 2022 hedefi ise Bitcoin için 25 bin dolar seviyesini işaret ediyor, ancak Lee bunların sadece bir tahmin olduğunu söylemekten geri kalmıyor.

  Justin Bennet

  KriptoacademyHQ kurucusu Justin Bennet, Bitcoin analistleri arasında güvenilir paylaşımları ile öne çıkıyor. Kripto haber bülten yönetimi yapan Bennet, lider coinlerin yanı sıra altcoin verileri de paylaşıyor ve detaylı analizleri ile hedef seviyeleri gösteriyor. Analizlerini daha derinlemesine takip etmek isteyenler için yıllık abonelikler sunuyor ve anlık paylaşımları ile güncel görünümleri değerlendiriyor.

  Sonuç

  Kripto para analistlerini takip etmek yatırımcıları için pek çok açıdan faydalıdır. 7/24 takip ve analiz isteyen kripto para ekosisteminde güvenilir verileri incelemek ve bu isimlerden gelen paylaşımları değerlendirmek gerekir. Güncel teknik seviyeleri, güvenilir alanları ve hedef noktaları paylaşan kripto para analistlerinin bu anlamda takip edilmesi doğru yatırımlar gerçekleştirmek adına oldukça önemlidir. Ancak kişinin kendini sadece bu verilerle sınırlandırmaması ve mümkün olan bütün kaynakları incelemesi gerekir. Ayrıca her zaman kendi fikirlerine göre hareket etmesi ve kendi temel analizlerini yapması da önemlidir. Doğru ve güvenilir veriler sunan analistleri takip etmek, sizi daha başarılı birer yatırımcıya dönüştürür ve kendi analizinizi yapmanıza yardımcı olur.

  Eğer siz de hala en iyi Coin sitesi olan Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu sürecek Binance referans kodu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz