E-ticaret sitesi kurmak istediğinizde tamamlamanız gereken ilk adımlardan biri ürün ve hizmet seçimi olacaktır. Seçtiğiniz ürün sizi başarıya götürecek en önemli faktörlerden biri olacaktır. Müşterilerle aranızdaki bağı kuracak bu ürün ilgi çekici, uygun fiyatlı, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olmalıdır. İstek ve gereksinimler dönemlere göre değiştiğinde ürün seçiminizi uzun dönem etkisini sürdürecek şekilde yapmalısınız. Ürününüzü teşvik edecek özelliklere sahip olan e-ticaret paketleri başarınızı katlamanızı sağlayacaktır. Sitenize fayda sağlayacak ve sizi hedeflerinize ulaştıracak 7 ürün ve hizmet önerileri şu şekildedir:

1. Hazır Yemek

Gün geçtikçe daha da popüler hale gelen online yemek siparişleri yani hazır yemekler sizi başarıya götürecektir. Yapılan araştırmalar internetten alışveriş yapan kişilerin neredeyse tamamının internetten yemek siparişi verdiğini de gösterir. Bu siparişler mobil uygulamalardan ve e-ticaret sitelerinden verilir.

2. Telefon ve Telefon Aksesuarları

Cep telefonu kullanımına gün içerisinde fazla vakit ayrılması ve her geçen gün yeni bir teknolojinin ortaya çıkması onları vazgeçilmez haline dönüştürmüştür. Telefon ve aksesuarlarına ilgi daima fazla olup bu ürünlerin piyasası her zaman aktiftir. Özellikle kulaklık çeşitleri, telefon kılıfları, şarj aleti, powerbank, ekran koruyucular, kişiye özel telefon kılıfları ve telefon taşıma aksesuarları yoğun talep görür.

3. Spor Giyim Ürünleri

Son yıllarda evde geçirilen vaktin artmasıyla birlikte spor giyim ürünleri ön plana çıkmıştır. Taytlar, büstiyerler, eşofmanlar, tişörtler, eşofman takımları, spor ayakkabılar kategorinin dikkat çeken parçalarıdır. Bunların her biri günlük yaşamda da kullanılabilir.

4. Ev ve Dekorasyon Ürünleri

İnsanlar bazen evlerinde değişiklik yapmak isterler ve yeni eşyalara ihtiyaç duyarlar. Özellikle koltuk yastığı, nevresim takımı, tablo, vazo, mum gibi ürünler kategorinin en çok satan parçaları arasındadır. Bu tür ürünlerin satışını yaparak e-ticaret sitesi yönetebilirsiniz.

5. Evcil Hayvan Ürünleri

En uygun fiyatlarla evcil hayvan ürünleri satın almak isteyenlerin genellikle ilk adresi e-ticaret siteleridir. Artan ihtiyaçlara yanıt veren bu ürünler özellikle pandemi döneminde en çok satılan ürünler arasında yerini almıştır.

6. Kişisel Bakım Ve Makyaj Ürünleri

Para kazandıran ürünler arasında bulunan kişisel bakım ve makyaj kategorisi için talep daima fazladır. E-ticaret sitenizi bu ürünler üzerine kurmanız satışlarınızın daha iyi olmasını sağlayacaktır. Böylece bu alandaki taleplere yanıt verebilir ve yüksek gelir elde edebilirsiniz.

7. Sırt Çantaları

Satış hacmi yüksek olan sırt çantaları her yaş kategorisine hitap eder. Tatil, eğitim ve outdoor amaçlı tercih edilen bu çantalar için satış potansiyeli vardır. E-ticaret paketleri ile hızlıca kuracağınız sitenizde bu tür ürünlere yer verebilir, Kobisi desteği ile satış hedeflerinize rahatça ulaşabilirsiniz.

Yazar

2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

Bir yorum Yaz