Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ödeme ve yatırım biçimleri de değişmeye başladı. Son zamanlarda gündemden inmeyen yatırım araçlarından olan Ethereum, kripto paralar arasında sağladığı güven ve hızlı transfer özellikleriyle öne çıkıyor. Bitcoin’den sonra marketin en gelişmiş coini olan bu merkeziyetsiz yatırım aracı ile transfer işlemleri 15 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor. Ethereum’un arkasında gelişmiş bir teknoloji ve yatırım bulunması, her geçen gün değer kazanmasında etkili oluyor ve insanların aklında “Ethereum en kolay nasıl alınır” ve “Ethereum’a nasıl yatırım yapılır” sorularını doğuruyor.

Kripto para piyasasının kullanıcılara kolay ödeme yöntemleri ve yüksek kazanç sağlaması, birbirinden farklı borsaların bu alanda hizmet vermesine neden oluyor. Sayısız kripto para borsası arasından en iyi Ethereum alma siteleri ile yatırımlarını güvence altına almak isteyen kullanıcılar, kendini kanıtlamış ve yüksek işlem hacmine sahip borsalardan herhangi birini tercih edebilir. Ethereum alım satımı konusunda hizmet veren en başarılı kripto para borsalarını şu şekilde listeleyebiliriz:

İçerikte Neler Var

  En İyi Ve En Güvenli ETH (Ethereum) Alma Siteleri Listesi.

  • Binance
  • Coinbase
  • Bitci.Com
  • Bitfinex
  • Paribu
  • Kraken
  • Poloneix

  Binance

  Binance, 2018 yılından beri kripto para işlemlerine izin veren, dünyanın en güvenilir Ethereum alma siteleri arasında yer alır. Çin’de kurulan bu borsa Ethereum’un yanı sıra, Bitcoin, Ripple, Litecoin, Dogecoin ve Cardano gibi yüzlerce farklı kripto para alım satım ve yatırım işlemine izin verir. Ayrıca borsanın kendine ait kripto parası olan Binance Coin, kendini kanıtlamış ve uzun süreli yatırımcısı olan bir yatırım aracıdır. Kripto para işlemlerinde kendi para birimini kullananlara düşük komisyon imkanı sunan Binance borsası, dönemsel açtığı yarışmalar ve yüksek işlem hacmiyle de öne çıkar.

  Piyasadaki en düşük komisyon oranlarının yanı sıra en fazla kripto Coin çeşidi de yine Binance borsasında bulunmaktadır.

  Binance borsası basit ve anlaşılır arayüzü, farklı dil seçenekleri ile kullanıcılara kolay kullanım sağlar. Mobil uygulamada borsadaki bütün özelliklerin kullanılabilir olması, yatırım takibinin 7/24 yapılmasına izin verir. Fiyat alarmları, stop limit özellikleri ve vadeli opsiyonlarıyla yüksek kazanç imkanı sağlayan Binance borsası, kullanıcılara kredi kartıyla kripto para alım satım imkanı da sunar.

  Kriptodunyasi.net ziyaretçilerine özel ücretsiz Binance üyesi olmak ve ömür boyu %10 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Coinbase

  En iyi Eth sitelerinden bir diğeri ise Coinbase. Amerika merkezli bir kripto para borsası olan Coinbase, en güvenilir Ethereum siteleri arasındadır. Dijital para birimlerinin güvenli şekilde alım satımına izin veren bu popüler borsa, Ethereum ve diğer para birimlerinin güven içinde saklanmasına ve ticaret aracı olarak kullanılmasına izin verir. Borsanın sahip olduğu basit arayüz, Ethereum ve diğer kripto para işlemlerinin kolaylıkla yapılmasını sağlar. Kullanıcılar kişisel dijital cüzdanlarında sahip oldukları para değerlerini saklayabilir ve günlük faiz imkanlarından yararlanabilirler.

  Bitcoin ve Ethereum saklamak için oldukça güvenilir ve kullanışlı olan Coinbase borsası, Android ve IOS cihazlarda uygulama aracılığıyla da erişime açıktır. Kullanıcıların anlık fiyat takibi yapmasına, fiyat alarmları ve limit değerleri oluşturmasına izin veren sistemiyle Coinbase borsası, her an her yerden Ethereum ve Bitcoin paritelerindeki değişimlerin takip edilmesini sağlar.

  Bitci.com

  Bitci.com adresi Türkiye’de kurulan ve her geçen gün büyüyen bir kripto para borsasıdır. Bu borsa, gelişmiş altyapısı sayesinde yüksek işlem hacmine sahiptir ve böylelikle kullanıcıların anlık olarak Ethereum ve Bitcoin al sat işlemleri gerçekleştirmelerine izin verir. Borsa Ethereum parite ve grafiklerinin yanı sıra, kendi özel coinleriyle de Türk kullanıcıların taleplerini karşılar. Bu nedenle Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alır. İyi ve güvenilir Eth alma siteleri arasında sayılabilir. Ethereum ve Bitcoin gibi kendini kanıtlamış kripto para birimlerinin dışında, özel coinlere yatırım yapmak isteyen kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir coin platformudur.

  Bitfinex

  Dünyanın en eski ve en güvenilir Ethereum siteleri dikkate alındığında, 2012 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulan Bitfinex borsası öne çıkar. Oldukça eski kripto para borsalarından olan Bitfinex, kullanım kolaylığı ve detaylı grafik özellikleriyle yatırımcıların güvenli bir şekilde kripto al sat işlemi yapmalarını sağlar. Bitcoin ve Ethereum dışında sayısız altcoin işlemine izin vermesi, kripto para borsaları arasında öncü kabul edilmesi ve basit bir arayüze sahip olması nedeniyle yüksek işlem hacmine ve yoğun kullanıcı profiline sahiptir.

  Paribu

  Bir diğer en güvenilir ethereum alma sitesi ise Paribu.com diyebiliriz. Türk kullanıcıların en fazla tercih ettiği borsalardan olan Paribu, en eski Ethereum sitelerinden biridir. Tamamen Türk girişimciliğiyle kurulan Paribu, güvenilir ve kendini kanıtlamış bir kripto para borsasıdır. Yüksek işlem hacmi, Ethereum ve altcoin al sat imkanları ve 7/24 Türkçe destek servisi ile öne çıkar ve en kolay Ethereum alma sitelerindendir.

  Kraken

  Kraken, 2011 yılında kurulan ve yüksek Euro hacmine sahip olan bir kripto para borsasıdır. En büyük borsalar arasında kabul edilen Kraken, tamamen şeffaf bir yönetici kadrosuna sahiptir. Bu nedenle son derece güvenilir bir Bitcoin ve Ethereum sitesi olarak görülür. Ethereum dışında yüzlerce farklı altcoin seçenekleriyle, kullanıcılarına farklı yatırım araçları sunan bu borsa, aynı zamanda kripto para kullanarak ticaret imkanı da sunar. Site, kullanıcılara sunduğu marj ticareti ve farklı ticaret yöntemleriyle öne çıkar.

  Poloniex

  En güvenilir Ethereum sitelerinden sayılan Poloniex borsası, 2014 yılında kuruldu. Kullanıcıların kimlik onaylamadan günlük 10.000$ limite kadar işlem yapmasına izin veren bu borsa, kullanımı en basit kripto para borsalarından biridir. Ethereum al sat işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirilmesine imkan tanıyan borsa, Türkçe dil desteğiyle de öne çıkar.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz