Günümüzde klasik para ve bankacılık sisteminin dijitale kayması, kripto paralara olan ilgiyi artırmaya başladı. Herkes en iyi kripto para uygulamasını arar ve güvenilir kripto para sitelerini öğrenmek ister durumda. Her geçen gün daha fazla insan çığ gibi büyüyen kripto dünyasının bir parçası olmak istiyor. Dev şirketlerden güvenilir firmalara kadar herkes, Bitcoin ve Altcoinler konusunda araştırma yapıyor. Bu da bireysel yatırımcının piyasaya girmesini daha kolay hale getiriyor.

Arza bağlı olarak artan kripto para borsaları arasında en güvenilir ve en iyi olanını bulmak yatırımcı için gittikçe zorlaşıyor. Yüzlerce Altcoin ve Bitcoin borsası ortaya çıkıyor ve yatırımcılar da haklı olarak “En iyi bitcoin Sitesi ?” ve “En Güvenilir Bitcoin Siteleri ? ” gibi soruları soruyor. Kripto yatırımı yapmak isteyenler için en güvenilir ve doğru kripto borsa rehberini hazırlayarak bir çok Coin Borsalarını inceledik ve akıllardaki “En Güvenli Ve En İyi Bitcoin Sitesi Nedir?” sorusunu sizler için ve cevapladık.

Eğer yazının devamını merak etmiyor ve direkt olarak en güvenli Bitcoin sitesine üye olmak istiyorsanız buraya tıklayarak Binance TR’ye üye olabilir ve size özel ömür boyu yüzde 10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

İçeridekiler

  En İyi Bitcoin Borsasını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Piyasada yaklaşık olarak 200’den fazla Bitcoin borsası mevcut. Bu nedenle bunlar arasında en güvenilir olanını bulmak, özellikle yeni yatırımcılar için bir hayli zor. Yatırımcıların en güvenli Bitcoin sitesi seçmek için göz önünde bulundurmaları gereken belirli kriterler ve Coin borsalarını seçerken dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır.

  İşlem Hacmi: Bitcoin borsası seçilirken en önemli noktalardan biri, borsanın sahip olduğu işlem hacmidir. İşlem hacmi düşük olan borsalar, yatırımcılara istedikleri işlemi yapma izni vermediğinden mağduriyete neden olabilirler. İşlem hacminin düşük olması, borsayı kullanan kişi sayısının az olduğu anlamına gelir. Böyle bir borsada alım satım hacmi de düşük olur. Bu nedenle siz, elinizdeki kripto varlıkları satarken ya da yenilerini almaya çalışırken güçlük çekersiniz. İşlem hacmi yüksek Bitcoin borsaları arasında seçim yaparsanız, böyle sorunlarla karşılaşmazsınız. Bu nedenle en iyi Coin sitesinin yüksek işlem hacmine sahip olmasını beklemelisiniz.

  Komisyon Oranları: Bitcoin borsaları her işleminiz için sizden belirli bir oranda komisyon keserler. Borsaya para yatırırken, dışarıya para aktarırken ya da Bitcoin alıp satarken borsaya bir miktar ödemek yapmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle seçtiğiniz borsanın komisyon oranı bakımından yatırımcıyı zorlamaması gerekir. İyi bir Bitcoin sitesinin düşük komisyon oranına sahip olmasını beklersiniz.

  Kripto Miktarı: Kripto para borsaları Bitcoin’in yanı sıra diğer altcoinlerle işlem yapmanıza da izin verir. Borsadaki kripto çeşitliliği ne kadar fazlaysa, yatırım şeklinizi buna göre çeşitlendirebilir ve farklı parite çiftlerini kullanarak daha gelişmiş yatırım araçlarından faydalanabilirsiniz. Böylece otomatik olarak sadece en iyi Bitcoin sitesinden değil En iyi Altcoin sitesinden de işlem yapmış olursunuz.

  Güven: Güvenilir kripto para siteleri seçilirken önemli olan bir diğer konu, borsanın piyasadaki saygınlığı ve güvenilirliğidir. Seçtiğiniz kripto para borsasındaki güvenlik önlemlerinin gelişmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda borsanın global çerçevedeki kalitesi ve saygınlığı da borsayı seçerken önemli bir faktördür. Uzun süredir piyasada olan, kullanıcıların beğenisini kazanan, yüksek güvenlik önlemlerine sahip Bitcoin borsalarından birini tercih ederseniz; yatırımlarınızı daha sağlıklı bir ortamda saklayabilirsiniz. En iyi kripto para sitesi kesinlikle en güvenli olandır diyebiliriz.

  En İyi Ve En Güvenilir Bitcoin Siteleri Listesi.(Coin Borsaları)

  1. Binance
  2. Coinbase
  3. Bitpanda
  4. Okex
  5. Kraken
  6. BTCTurk

  Sizler için bir çok Bitcoin borsasını, dikkat edilmesi gereken hususları belirledikten sonra inceledik. Kullanıcı ve uzman yorumlarını da göz önünde bulundurarak en iyi Bitcoin sitesi listesini oluşturduk. Siz de oluşturduğumuz bu sıralamaya bakarak en güvenli Bitcoin sitelerinden birinde işlemlerinizi yapabilirsiniz

  1. En İyi Bitcoin Sitesi: Binance

  2. En İyi Bitcoin Sitesi:Binance
  En İyi Bitcoin Sitesi: Binance

  Okurlarımıza özel %10 komisyon indiriminden yararlanmak ve ücretsiz bir şekilde Binance’ye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Binance en güvenilir Bitcoin borsaları arasında ilk sırada yer alıyor. CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatlik işlem hacmi 2021 yılında ortalama 10 milyar dolar olan Binance, kripto para pazarının en büyük borsalarından biri. Henüz 4 yıllık bir borsa olmasına rağmen, piyasaya güven vermesi nedeniyle pek çok yatırımcı tarafından tercih ediliyor. Özellikle 2017 yılında Bitcoin fiyatında yaşanan sert düşüş sonrası, piyasadaki pek çok borsa” kullanıcıların işlem yapmasına izin vermezken Binance; yatırımcı işlemlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirdi. Bu nedenle de en güvenilir Bitcoin ve Altcoin borsası olduğunu kanıtladı ve hızla büyümeye devam etti.

  Binance borsasının tek artısı yüksek işlem hacmi değil. Borsanın sahip olduğu düşük komisyon oranları da rakiplerine göre daha fazla ilgi görmesini sağlıyor. Ayrıca Binance yüzlerce altcoin ile bir çok yatırım fırsatı sunuyor ve kendi kripto birimi olan BNB ile yapılan işlemlerden çok daha düşük komisyon ücreti alıyor.

  Kriptoparadunyasi.net okurlarına özel olan referans linkinden faydalanmak için siz de buraya tıklayıp en iyi coin borsasına ücretsiz kayıt olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Ayrıca Binance borsasında bir çok farklı özellik de bulunuyor. Kripto parlarınızı faize yatırır gibi staking ve lending işlemleri yapabilir veya yüksek riskler alarak kaldıraçlı işlemler yapabilirsiniz. Bağlantılara tıklayarak da bu konular hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

  Avantajları

  • Yüksek İşlem Hacmi
  • Fazla kripto çeşitliliği
  • Kullanımı Kolay Arayüz
  • Mobil Uygulama
  • Kolay Kullanım
  • Canlı Türkçe Chat
  • Kısa Onay Süresi
  • Güçlü Güvenlik Önlemleri
  • Kredi Kartı Ve Havaleyle Para Yatırma İmkanı
  • Vadeli İşlem, Stake Ve Farming Gibi Özellikler
  • Düşük Komisyon
  • Türkiye’de Fiziki Ofis Bulundurma
  • Detaylı Grafikler

  2. En Güvenli Bitcoin Sitesi: Coinbase.

  2. En Güvenilir Ve En İyi Bitcoin Sitesi: Coinbase
  2. En Güvenli Bitcoin Sitesi: Coinbase

  İşlem hacmi kıyaslandığında 2. sırada Coinbase geliyor. 14 milyona yakın kullanıcısı olan Coinbase, piyasadaki altcoinlerin çoğunu destekliyor. Aynı zamanda yatırımcıların varlıklarını sigortayla korumasına da imkan tanıyor. Bu sayede herhangi bir hacklenme ihtimalinde, yatırımcıların para kaybetmesini önlüyor. Amerika merkezli bir borsa olan Coinbase, yasal lisansa sahip olması nedeniyle en güvenli Bitcoin sitesi olarak görünüyor.

  Avantajları

  • Kullanımı kolay arayüz
  • Adım adım kripto para başlangıç rehberi
  • Dolar ve Euro gibi itibari para kabul etme
  • Sadece güvenilir kripto birimleri olan BTC, ETH, LTC ve BCC ile işlem yapma
  • Banka transferi, kredi kartı ve PayPal transferlerine izin verme
  • Anında al sat imkanı
  • Yatırımcı varlıklarını soğuk cüzdanda koruma
  • Yüksek güvenlik önlemleri

  Dezavantajları

  • Otomatik hesap sınırlamaları
  • Yüksek komisyon ücretleri
  • Kullanıcı bilgilerinin resmi kayıtlara geçirilmesi ve olası vergilendirmeye tabii tutulması
  • İşlemlerin anonim olmaması

  3. En İyi Kripto Para Uygulaması: Bitpanda

  3. En Güvenilir Ve En İyi Bitcoin Sitesi: Bitpanda
  En İyi Kripto Para Uygulaması: Bitpanda

  Viyana merkezli bir kripto para borsası olan Bitpanda, 50’den fazla coin listeliyor ve alım satıma izin veriyor. Kolay kullanımıyla öne çıkan borsa Havale, Eft, Papara ve Kredi kartı gibi ödeme yöntemlerini kabul ediyor. Yürürlükteki kripto yasalarına uyan borsa, yüksek güvenlik önlemleriyle çalışıyor.

  Borsa; fazla vakti olmayanların sıklıkla tercih ettiği “kripto sepeti” özelliğiyle, kullanıcıların çeşitli kripto varlıkları otomatik olarak alıp satmasına izin veriyor. Platform, daha profesyoneller için geliştirdiği Bitpanda Pro ile kullanıcılara gelişmiş araçlar ve özellikler de sunuyor ve böylece en iyi kripto para uygulamaları arasında yer alıyor.

  Avantajları

  • Türkçe dil desteği ve TRY yatırım imkanı
  • Banka transfer işlem kolaylığı
  • Üst düzey güvenlik
  • Lisans ve yasa uyumluluğu
  • Detaylı grafikler

  Dezavantajları

  • Sadece 50 kripto çiftine sahip olma

  4. En Güvenilir Kripto Para Borsası: Okex

  4. En İyi Ve En Güvenilir Bitcoin Sitesi: Okex
  En Güvenilir Kripto Para Borsası: Okex

  En güvenilir kripto para borsalarından bir diğeri de Okex. 2014 yılında Çin’de kurulan Okex borsası, yüksek sayıda Türk kullanıcıya sahip. 2017 yılından beri Malta merkezli çalışan borsaya aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerden birinde yaşıyorsanız, kolaylıkla üye olabilirsiniz. Borsa aynı zamanda, Visa ve Master Card kullanarak işlem yapmaya izin veriyor. Son derece zengin bir kripto çeşitliliğine sahip olan Okex borsası, kullanıcıların spot alım satım, vadeli işlem ve swap özelliklerinden faydalanmasına izin veriyor. Değişkenlik gösteren komisyon oranlarıyla ortalama ücretler sunuyor.

  Avantajları

  • Kullanışlı Arayüz
  • İyi seviyede güvenlik
  • 100’den fazla altcoin paritesi
  • Kaliteli müşteri desteği
  • Kampanya ve ödül dağıtımı
  • Türkçe dil desteği

  Dezavantajları

  • İşlem yoğunluğundan kaynaklanan erişim kısıtlamaları
  • Türkiye’den doğrudan para yatırma ve çekmedeki zorluk

  5. En İyi Kripto Para Borsası: Kraken

  5. En İyi Ve En Güvenilir Kripto Sitesi: Kraken
  En İyi Kripto Para Borsası: Kraken

  Kraken, kripto borsaları arasında en eski olanlardan biri. 2011 yılında kurulan borsa, 10 yıllık bir deneyime sahip. Yaklaşık 300 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olan Kraken, CoinMarketCap verilerine göre dünyanın en büyük 4. kripto para borsası. Bugüne kadar herhangi bir saldırıya uğramayan borsa, güçlü güvenlik duvarıyla dikkat çekiyor ve böylece en güvenli Bitcoin siteleri arasında yerini alıyor. İtibari para birimleriyle kripto ticaretine izin veren Kraken, 250’den fazla coini listeliyor.

  Avantajları

  • En eski ve güvenli borsalar arasında
  • Kaliteli grafikler
  • İngilizce bilenlere yönelik iyi kripto kursları
  • Hızlı işlem
  • Güçlü güvenlik
  • Kredi kartıyla yatırım imkanı
  • Vadeli işlem gibi gelişmiş yatırım araçları
  • Stake özelliğiyle kripto ödül dağıtımı

  Dezavantajları

  • Uzun süren site bakımları
  • Kötü Türkçe dil desteği
  • Türkiye’den doğrudan para yatırma ve çekme işlemlerindeki zorluk

  6. En İyi Türk Bitcoin Borsası: BTCTurk

  En İyi Ve En Güvenli Türk Bitcoin Sitesi
  En İyi Türk Bitcoin Borsası: BTCTurk

  En eski Türk kripto para borsalarından olan BTCTurk; şeffaf yönetim kadrosu, yüksek işlem hacmi, güçlü altyapısı ve sponsorluklarıyla dikkat çekiyor. BTCTurk, Türkiye Kadın ve Erkek Milli Takımları ve Yeni Malatyaspor sponsorluğuna sahip ethereum sitelerinden biri. Kullanıcılara kolay kullanım imkanı sunan borsa, Türk lirası ile farklı altcoin alım satımına izin veriyor ve böylece en iyi Türk Bitcoin borsalarından birisi olmayı başarıyor.

  Borsa, bulundurduğu kripto varlıkların %97’sini soğuk cüzdanlarda saklıyor ve böylece yatırımcıların kayıp yaşama ihtimalini ortadan kaldırıyor. Kademeli güvenlik önlemlerine sahip olan BTCTurk, her türlü kullanıcı bilgi ve verisini yüksek güvenli sunucularda koruyor. Komisyon ücretlerini düşüren borsa, kripto çekim işlemlerinde ise kullanıcılardan ücret talep etmiyor.

  Avantajları

  • Türk borsası ve Türkçe destek
  • TL ile kripto alım satım imkanı
  • Basit arayüz
  • Yüksek güvenlik

  Dezavantajları

  • Dönemsel Bakımlar
  • Yoğunluk Sırasında İşlem Yapamamak.
  • Az Altcoin

  Güvenli kripto para sitelerini listelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Piyasada binlerce borsa mevcut fakat bizim yaptığımız araştırmalara göre en iyi btc sitesi diye adlandırabileceklerimiz yukarıdakiler. Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse ve yatırım yapmadan önce coinler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizler için incelediğimiz Kripto Paralara bir göz atabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor.

  13 Yorumları

  1. Tunca Akyüz Cevapla

   En güvenilir bitcoin siteleri listesinde 1. sırayı kesinlikle Binance hakediyor. O konuda çok haklısınız. Ama belki kraken daha yukarılarda yer alabilirdi. Teşekkürler bilgilendirmeler için

  2. Yasemin Bilir Cevapla

   En iyi kripto para sitesi kesinlikle Binance. Çok fazla coin mevcut

  3. Korkut Önder Cevapla

   Kripto para uygulamalarından güvenilir olanlardan bir tanesi

   • Taraftar Tokenları sayesinde fırsatların olduğu bir site haline geldi. Yakında bu listeye ekleyebiliriz.

  4. Okan cem mutlu Cevapla

   ADA (cardano) coinin yıl sonu hedefi hakkında bir bilginiz var mı ? Teşekkürler.

   • Bedirhan Yaylaoğulları Cevapla

    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Oldukça faydalı bir liste olmuş. Bence de en güvenli kripto para sitesi Binance. Hem daha güvenli hem de çok fazla altcoin mevcut. Ayrıca daha önce hiç bir donma sorunu da yaşamadım.

  5. Derya Gökkoyun Cevapla

   Bir çok kripto para uygulaması kullandım ama en başımın ağrımadığı Binance oldu

  Bir yorum Yaz