En ucuz coinler hakkındaki araştırmalar, kripto para birimlerinin pek çoğu için olumlu bir yıl olan 2021’den sonra fazlasıyla araştırılmaya başlandı. DeFi ve NFT gibi araçların da kripto para dünyasına hızlı bir giriş yapması, her geçen gün daha fazla para biriminin oluşturulmasını sağladı. Bu durum ise yatırımcılar için ucuz ve projesi sağlam coin araştırması yapmayı biraz zor bir hale getirdi. Bu yazımızda sizler için piyasadaki en ucuz coin hangisi araştırdık ve altyapısı güçlü olan geleceği parlak kripto para birimlerini listeledik.

İçeridekiler

  En Ucuz Coinler Hangisi?

  2017 yılından beri Bitcoin’de yaşanan olumlu gelişmeler ve 2020-21 boğa sezonu, pek çok altcoinin de bu durumdan iyi şekilde etkilenmesine neden oldu. Visa, MasterCard, NBA ve Tesla gibi dünya devi şirket ve markanın kripto para anlaşmaları yapması, yeni nesil para birim sistemlerinin günlük hayata daha hızlı adapte edilmesinde ve kripto paralara yönelik kamuoyunda olumlu bakış açısının geliştirilmesinde etkili oldu. Ancak Bitcoin’deki yüksek fiyat, çoğu yatırımcının Bitcoin yerine başarılı ve ucuz coinler arasında seçim yapmasını sağladı. Pek çok kurumun imzaladığı anlaşmalar da Bitcoin’e göre çok daha ucuz ve yenilikçi çözümler sunan kripto para birimleri ile yapıldı.

  Ucuz ve başarılı altcoinler, hem Bitcoin ve Ethereum gibi piyasayı domine eden ağır para birimlerine göre çok daha hızlı işlem onayı alması, hem de ucuz ödemelere imkan tanıması gibi özellikleriyle gündeme gelmeye başladı. BTC ve ETH’deki hantal ve ölçeklenemez sistem yerine hızlı, hafif, ucuz ve modern bir altyapıyı benimseyen en ucuz altcoin projeleri çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Bu altcoinler aynı zamanda fiyatı zaten oldukça yüksek olan diğer para birimlerine göre  yüzdesel oranda bakıldığında daha fazla kazanç vadetmesi nedeniyle de dikkat çekmeye başladı.

  Geleceği Parlak En Ucuz Coinler Listesi

  Kripto para birimlerinin bugüne kadar pek çok yatırımcıyı zenginleştirdiği bir gerçek. Oldukça cüzi fiyatlara alınan yüksek potansiyelli kripto para birimleri ile yatırımını katlamak isteyen çok sayıda kullaıcı bulunuyor. Güncel piyasa şartları göz önünde bulundurulduğunda analistlere göre ileride değerlenmesi beklenen pek çok ucuz coin var. Biz de sizler için başarılı projeleri değerlendirerek kapsamlı bir en ucuz coinler listesi oluşturduk…

  Shiba Inu (SHIB)

  Shiba Inu, Dogecoin ile benzerliği nedeniyle “Dogecoin katili” olarak anılan bir para birimi. Deneysel nitelikli bir swap platformunun para birimi olarak kullanılan SHIB, son zamanların adı en sık duyulan ucuz coinlerinden biri. Fiyatının oldukça düşük olması ve projeye inanan büyük bir yatırımcı kitlesinin bulunması, gelecekte bu para biriminde birkaç sıfırın atılabileceği yönünde. Analistlere göre, yeni bir boğa sezonunun gelmesiyle birlikte fiyatı en hızlı yükseliş gösterecek kripto paralardan biri Shiba Inu Coin.

  Eğer siz de Shib Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak Binance TR’ye üye olabilir ve Shiba gibi onlarca ucuz alt coine yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca size özel Binance Tr referans kodu indirimi sayesinde ömür boyu %10 daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

  Bittorrent (BTT)

  Türk yatırımcılar arasında oldukça popüler olan Bittorrent, en ucuz coin listesinin 2. sırasında yer alıyor. 100 milyondan fazla kullanıcısı ve güçlü geliştirici ekibiyle dikkat çeken BTT, aynı zamanda piyasanın en eski para birimlerinden biri konumunda. Gelişmiş bir dosya paylaşım protokolü olarak çalışan BTT, arkasındaki teknoloji nedeniyle gelişticiler, izleyiciler ve 3. taraf katılımcılara aynı anda kazanç imkanı tanıyor. Dolayısıyla gelecekte bu kriptoda işler yolunda giderse çok daha yüksek seviyeleri görmek mümkün gibi görünüyor.

  VeChain (VET)

  2017 yılında Çin merkezli başlatılan VET projesi, ucuz ve güçlü kripto para birimlerinden biri olarak görülüyor. Blockchain teknolojisini kullanarak tedarik zincirine dair çözümler geliştiren ve finansal hizmetlere yenilikçi araçlar tanımlayan VET, akıllı sözleşmeleri gelişmiş şekilde kullanıyor, aynı zamanda nesnelerin internetine odaklanıyor. Çin hükümetiyle ortak çalışması da fiyatı son derece ucuz olan VET Coin’in gelecekte daha güçlü pozisyonlara gelebileceğini gösteriyor.

  Stellar Lumens (XLM)

  En ucuz coin denilince akla gelen en popüler kripto para birimlerinden biri Stellar Lumens ya da diğer adıyla XLM Coin. Banka ve piyasalar arasında ekstra hızlı dijital ödemelere izin veren XLM, genel anlamda gelişmiş bir takas ağı kurmayı hedefliyor. Oldukça hızlı ve ucuz şekilde işlem onayı alan Stellar platformu, orjinalinde bir diğer popüler altcoin olan XRP Coin’in çatallanmasıyla oluşturuldu. Sonuç olarak XRP’ye göre güvenli ve hızlı ağ bağlantıları sayesinde iyi bir alternatif sundu. Kısa sürede yatırımcıların güvenini kazanan proje, hem fiyat ucuzluğu hem de hızlı çalışma sistemi sayesinde en fazla kullanılan takas ve değişim platformlarından biri haline geldi. Bu nedenle analistlere göre XLM, yeni bir boğa sezonunun gelmesiyle birlikte geleceğin parlayan yıldızlarından olabilir.

  Polygon (MATIC)

  2017 yılında başlatılan MATIC projesi, DeFi, dApp ve DAO’lara odaklanan ETH tabanlı bir kripto para birimi sunuyor. Bütün Ethereum tabanlı ağları birleştiren bir platform kurarak, farklı geliştiricilere tek bir yerden hizmet etmeyi amaçlayan proje, aynı zamanda en hızlı ve en ucuz para birimi olmayı da hedefliyor. Fiyatı son derece ucuz olan kripto para birimleri arasında yer alan MATIC, buna rağmen oldukça yüksek pazar hacmine sahip durumda. Altyapı geliştirmeye uygun sistemi, kullanımı kolay platformu ve farklı uygulamaları desteklemesiyle öne çıkan bu birim gelecek hedeflerini tamamlar ve çok daha yüksek işlem hacmine ulaşırsa yatırımcısına ciddi kar getirebilir.

  En Ucuz Coinler Hangi Borsada?

  Piyasada binlerce farklı kripto para birimi bulunuyor, bu da yatırımcıların en ucuz coinler hangi borsada diye merak etmesine yol açıyor. Bu durumda piyasada çok sayıda ucuz coin bulunsa da bunlar arasında projesi güçlü olanını bulmak da önem taşıyor.

  Dünyaca ünlü Binance borsası, Launchpad platformu ile piyasaya yeni sürülecek veya Binance’de yeni listelenecek potansiyel sahibi kripto para birimlerini paylaşmasıyla yatırımcıların dikkatini çekiyor. Böylece ufak paralarla gelecekte yükseliş getirecek para birimlerine yatırım yapma olanağı sunuyor. Bu nedenle pek çok kripto yatırımcısının ilk tercihleri arasında, yüksek işlem kapasitesi ve kripto para çeşitliliği ile öne çıkan Binance borsası yer alıyor. Yatırımcılar için gelecekte değerlenebilecek en ucuz coin Binance üzerinden rahatlıkla bulunabilir.

  Eğer siz de hala Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu sürecek siz üyelerimize özel komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz.

  Binance’deki En Ucuz Coinler

  Kripto para ekosisteminde kar elde etmek için piyasanın doğru analiz edilmesi ve doğru projelere yatırım yapılması gerekiyor. Yatırımcılar genellikle çoktan yükseliş hareketini tamamlamış projelere yatırım yaparak, karlarını eritiyor. Bu nedenle pek çok yatırımcı henüz yükseliş hareketine başlamamış, ucuz ama gelecekte kazanç getirmesi beklenen kripto para birimlerini daha fazla tercih ediyor. Yatırım yapılabilecek güçlü ve en ucuz altcoinler hangisi denildiğinde listeye çok sayıda kripto para birimini dahil etmemiz gerekiyor. En fazla konuşulan ve uzmanlara göre değerlenmesi beklenen diğer altcoinlerin başında şunlar geliyor:

  • Dogecoin
  • Solana
  • Cardano
  • Binance Coin
  • Chainlink
  • Axie ınfinity
  • GoChain
  • DIA Coin
  • Injective Protocol
  • Horizen
  • Navcoin
  • AMP Coin
  • Harmony
  • Enjin
  • Iota
  • Tezos

  Bununla birlikte, yatırımcıların ucuz kripto para birimlerini araştırırken her zaman piyasadaki arz-talep dengesini, analist yorumlarını, piyasa gidişatını, yatımcı bakış açısını ve projenin amacını araştırması gerekiyor. Kripto para dünyasında risksiz bir yatırım aracı bulunmuyor. Bu nedenle, kaybedildiğinde üzülmeyecek miktarlarla alım-satım yapılması ve burada paylaşılanların yatırım tavsiyesi olarak alınmaması gerekiyor.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse Altcoin nedir ve Bitcoin halving nedir gibi bilgilendirici yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  1 Yorumu

  1. En uygun coinleri listelemeniz benima açımdan çok iyi oldu.Tesekkur ederim.

  Bir yorum Yaz