Oyun endüstrisine özel üretilen Enjin Coin bir diğer adı ile Enj Coin, 250.000’den fazla oyun topluluğu ve 19 milyona yakın oyuncu kitlesine sahip, en büyük çevrimiçi oyun topluluğu platformudur. Oyun platformlarında kullanılan bu dijital para, yakaladığı hızlı yükselişle yatırımcının dikkatini çekti. Hem oyun web sitelerindeki yaygın kullanımı hem de fiyat potansiyeli, pek çok kişinin Enjin Coin nedir ve Enj Coin geleği diye merak etmesine yol açtı.

İçeridekiler


  Enjin Coin Nedir?

  Enjin, 2009 yılında Enjin Network platformunun bir girişimi olarak ortaya çıktı ve piyasaya arzı 2017 yılını buldu. Oyun geliştiricisi ve markası olarak bilinen platformun resmi tokenı olarak ortaya çıktı ve kullanıcılarına web sitesi, çevrimiçi oyun platformu gibi ortamlarda dijital para kullanma olanağı tanıdı. Ethereum ağında piyasaya sürülen ENJ Coin, kısa sürede güçlü ortaklıklar kurdu ve geniş bir oyuncu kitlesinin dikkatini çekti. Bu nedenle “Enj Coin nedir” ve nasıl alınır?” gibi sorular daha sık sorulmaya başlandı.

  Oyun platformlarında ve oyunlarda kullanılan Enjin Coin, kullanıcıların oyun oynayarak ENJ kripto para birimi kazanmasına izin verir. Kazanılan bu varlıklar oyun içinde seviye yükseltme, oyun mağazasından içerik, nesne ve obje satın alma gibi farklı işlemlerde kullanılabilir. Enj oyun platformlarına yönelik hazırlanan diğer projelerden farklı olarak, topluluk kabulü görmüş ve büyük toplulukların desteğini almış bir kripto değerdir. Uzun süredir oyun sektöründe bulunan şirketlerin çoğu, oyun platformlarında Enjin Coin’i aktif olarak kullanmaktadır. Dolayısıyla Enjin Coin geleceği bakımından sabit yatırımcı kitlesine sahip olmasıyla, aşırı fiyat dalgalanmalarından belirli bir ölçüde korunur.

  Enjin Coin Projesi Ve Teknolojisi

  Oyun sektöründe tanınan ve güvenilen Enjin Network’un ürünü olarak piyasaya sürülen Enjin Coin, arkasındaki firmaya bağlı olarak istikrarlı bir büyüme yakaladı ve geniş oyun topluluklarının kabulünü gördü. ERC-1155 standartını ortaya çıkaran ekip, bu standardın dijital varlıklar için temel standart olmasını hedeflemektedir. Buna göre Enjin Coin amacı emlak, dijital sanat ve oyun içi varlıkların alımına imkan tanıyan bir kripto para birimi olmaktır. Ethereum ağında oluşturulan ENJ Coin, sahip olduğu standart nedeniyle benzersizdir ve Ethereum’dan bağımsız şekilde devreye girer. Kullanıcılarına hem ağ içi hem ağ dışı çözümler sunar.

  Geleneksel yöntemlerde oyun platformlarında kullanılan dijital ürünlere yüksek paralar harcanır. Enjin teknolojisi ise, bu ticaretin daha güvenli ve kolay olması için blockchain yapısını kullanır. Buna göre; kullanıcılar oyun içi ENJ Coin ödül kazanabilir ve kazançlarını oyun marketinde harcayabilir. Herhangi bir oyunda kazanılan ENJ, başka bir oyuna aktarılabilir ve aynı şekilde kullanılabilir. Bu özellik nedeniyle analistler Enjin Coin hedef ve beklenti seviyeleri hakkında olumlu yorum yapmaktadır. Daha az para harcayarak oyun pazarının çalışmasını sağlayan ENJ, oyun dağıtıcılarının dağıttığı bir varlıktır. Bu da özellikle oyun kitleleri arasında popüler olmasını sağlamıştır. Yeni oyuncuların ilgisini çekmek, yeni yatırımcı edinmek ve online oyunlardaki kullanımını artırmak için uygulanan bu yöntem iyi bir pazarlama anlayışıdır.

  Enjin Coin Geleceği

  Enjin Coin, uygulanan iyi pazarlama yöntemleri ve oyun platformlarına getirdiği çözümlerle 20 milyona yakın kullanıcının tercih ettiği para birimidir. Sunduğu çözümler ve avantajlar ENJ Coin geleceği bakımından yüksek seviyelerin hedeflenmesini sağlar. ENJ, sahip olduğu  çeşitli özelliklerle öne çıkar.

  • Geniş kitle kabulü görmüş ve yatırımcı desteği almıştır.
  • ERC-1155 standardını kullanması onu Ethereum ağında üretilen diğer altcoinlerden farklı kılar.
  • Unity, Samsung, PC Gamer ve benzeri firmalarla kurduğu anlaşmalar, yatırımcısına güven verir, gelecek fiyat beklentilerini artırır.
  • Merkeziyetsiz veri tabanına sahip olması adaletli monetizasyon ve tasarım özgürlüğü gibi fırsatlar sunar. Bu sayede oyun sektöründe edinilen gelirlerin üçüncü partilerle paylaşılması gerekmez ve oyuncular akıllı büyüme sağlayabilir.
  • Ödül kazancını teşvik etmesi borsalarda alınıp satılabilen bir varlık olması daha geniş bir pazara ulaşmasını sağlar.

  Unutmamak gerekir ki burada yazılan hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir ve sadece sizleri bu teknolojiler ve kripto paralar hakkında bilgilendirmek için yazılmıştır.

  Enjin Coin Fiyat Beklentisi

  Binance, Bithumb, KuCoin ve Bittrex gibi borsalar üzerinden farklı paritelerle işleme açık olan ENJ, geleceğin güçlü kripto para birimlerinden olabilir. Yatırımcısının desteğini alan bu varlık analistlerin de onayını almış durumda. Çoğu analist, “Enjin artar mı ve Enjin Coin alınır mı?” sorularını olumlu şekilde yanıtlasa da; her yatırımcının kendi riskini alması ve kendi analizi doğrultusunda işlem açması gerekir. Kripto para piyasasının hızlı dalgalanması ve volatil olması unutulmamalıdır! Enjin Coin Fiyat beklentisi ne olur bilinmez ama şu an için olumlu rüzgarlar estiği söylenebilir.

  Enjin Coin Nereden Alınır

  Biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’yi öneriyoruz. Eğer siz de hala Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Eğer bu yazı ilginizi çektiyse UniSwap Nedir Ve Filecoin Nedir yazımızı da okuyabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz