Eos Coin, Kripto para marketinde yıldızı parlayan varlıklardan birisidir. Kendini merkeziyetsiz uygulamalar için oluşturulan en güçlü altyapı olarak tanımlayan kripto para EOS, dApps geliştiriciliğine ve yürütülmesine izin veren blockchain tabanlı bir platformdur. Benzersiz özellikleri ve rekor kıran ICO’suyla öne çıkan EOS, medyada büyük ilgi gördü. Yeni nesil bir blockchain ekosistemi sunan EOS, yatırımcıların “EOS Coin nedir ve nasıl alınır?” diye araştırmasına neden oldu ve Eos Coin geleceği nasıl diye merak etmesine ne den oldu. Biz de sizler için bu kripto parayı inceledik ve yatırım tavsiyesi vermeden bilgilendirmek istedik.

İçerikler

  EOS Coin Nedir?

  EOS, 2017 yılında Block.one şirketi tarafından oluşturuldu. Kurucusu, Block.one şirketinin CTO’su aynı zamanda da DPoS sisteminin yaratıcısı Daniel Larimer’dir. İlk coin arzı (ICO) 2017’de gerçekleşen EOS, toplam 2.5 milyar para toplayarak ICO rekoru kırdı ve piyasaya sürüldü. En yüksek ICO girişimlerinden olması piyasada yankı uyandırırken, EOS kripto para markette ilgi çeken ürünlerden biri oldu.

  EOS platformu, işlem ücretlerini ciddi oranda düşüren benzersiz bir altyapıya sahiptir. Bu platformun en önemli özelliklerinden biridir. Bunun yanı sıra, büyük ölçüde ölçeklenebilirlik sağlaması ve saniye başına düşen yüksek işlem sayısıyla da ilgi çeker. EOS, Visa başta olmak üzere kredi kartlarından daha iyi çalışan bir sisteme sahip olduğunu belirtir. Böylece Dapp geliştiricilerine de mükemmel bir temel hazırlar. Bu nedenle EOS geleceği parlak kripto varlıklar arasında yer alır.

  EOS Coin Geleceği

  Standart blokchain tabanlı ağlardaki sorunları çözmeyi hedefleyen EOS Coin geleceği ve hedef beklentileri yüksek kripto varlıklardan biridir. Geliştiricilere yönelik sunduğu imkanlarla büyüme potansiyeli yüksek olan EOS’un ileride daha geniş bir kitle tarafından tercih edilmesi bekleniyor. Bu nedenle analistler, özellikle uzun vade cüzdanlarda bulunan EOS Coin’lerin yatırımcısına yüksek kazanç getireceğini belirtiyor. Bugün itibari ile CoinMarketCap’in 26. sırasında yer alan EOS Coin hedef beklentileri arasında 2030 yılına kadar 80-100 dolar gibi ütopik seviyeler hedeflense de, analistler yatrımcıların kendi riskini alarak hareket etmesi gerektiğini belirtiyor. Unutmamak gerekir ki bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir sadece bilgilendirme amacıyla kaleme alınmıştır.

  Eğer siz de Eos Coin satın almak istiyor ve hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak dünyanın en büyük kripto para borsasına üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bunun gibi incelediğimiz diğer kripto paralardan Shiba Coin ve Ont Coin yazımızı okuyabilir ve bu konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  EOS Coin Amacı

  EOS, kullanıcılarına benzersiz avantajlar sunmayı ve buna bağlı olarak kripto markette öne çıkmayı hedefler. Bu avantajlar şu şekildedir:

  • EOS, paralel işlemler uygulayarak, işlemleri birden çok işlemci arasında paylaştırmayı amaçlar ve daha kısa sürede gerçekleştirmeyi amaçlar.
  • Platform üzerinde gerçekleşen bütün işlem ve uygulamalar şeffaftır. Bu, herhangi hatalı bir işlemin bütün ağda görünür olmasını ve hızlı düzeltilmesini sağlar.
  • Saniye başına düşen işlem hızı yüksektir, böylece kullanıcılar işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilir.
  • Yazılım kullanıcılarına, merkeziyetsiz uygulamalarda yatay ve dikey ölçeklenebilirlik sağlar.
  • Yönetişim yapısına sahip olan EOS Coin projesi, oylama modeline sahiptir. Bu şekilde ağ üzerinde yapılacak değişiklik ve geliştirmeler oylamaya sunulabilir.
  • Geliştiriciler veritabanı şemaları, çeşitli işlevler ve web araç setini verimli şekilde kullanma imkanına sahiptir. Geliştiricilere sunulan benzersiz özellikler, dApp oluşumunu kolaylaştırır.
  • Ağ üzerinde herhangi bir çıkar çatışmasının oluşması, blok üreticilerinin platformu dondurmasına yol açar. Platform, sorunlar çözülene kadar dondurulur ve böylece hard forkların az riskli ve kolay olması amaçlanır.
  • Akıllı sözleşmeye ihtiyaç duymayan sistemde ICO’lar büyük yer tutar.

  Kendi kendine yeten bir sisteme sahip olan EOS Coin yorum ve hedef beklentileri, sahip olduğu bu avantajlar nedeniyle yüksektir. Yeni geliştiricilerin ve fikirlerin EOS platformuna taşınmasını teşvik eden platform, gelecekte daha hızlı büyüme potansiyeline de sahiptir.

  EOS Coin Artar mı ve EOS Coin Hedef Fiyat

  Bir süredir fiyat düşüşü yaşayan EOS, buna rağmen kripto para piyasasının en güvenilir kripto varlıklarından biri sayılıyor. Yüksek hacimlenme ve büyüme potansiyeline sahip olması, dApp geliştiricilerini platforma çekmesi farklı sektörlerden destek almasını sağlıyor. Hal böyle olunca, pek çok kripto para yatırımcısı da “EOS Coin artar mı?” sorusunu soruyor.

  Analistlere “EOS Coin alınır mı?” sorusunu olumlu yanıtlıyor ve EOS Coin’in özellikle uzun vadede ciddi hacimleneceğini söylüyor. Şimdilerde 5 dolar seviyelerinde seyreden EOS’un 2021 ikinci yarısından itibaren yükselişe geçmesi ve 2025 yılına kadar 40-50 dolar, 2030 yılına kadar ise 80-100 dolar seviyelerini görmesi bekleniyor. Ancak analistler, Bitcoin’deki majör hareketlerden EOS pazarının da etkileneceğini ve bu nedenle BTC dominansındaki hızlı artış veya fiyatındaki hızlı düşüşlerin bütün kripto marketin yanında EOS için de tehlikeli olacağını söylüyor. Dolayısıyla yatırımcıların hızlı ivmelenen kripto para pazarında kayıp yaşamamak için son derece dikkatli olması gerekiyor.

  EOS Coin Nasıl Alınır?

  Biz her zaman okurlarımıza dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’yi öneriyoruz. Eğer siz de hala üye olmadıysanız ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanmak istiyorsanız buraya tıklayarak kayıt olabilir ve Eos Coin gibi bir çok altcoin’i satın alabilirsiniz. Eğer başka borsaları da merak ediyorsanız En Güvenli Bitcoin Siteleri yazımızı okuyarak başka kripto para platformları hakkında da bilgilenebilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz