Kripto para EPS Coin, özellikle merkeziyetsiz finans araçları ve stabil coinlere ilgi duyanlar için geliştirilmiş bir para birimi. Minimum ücretlerle sabit coin almaya izin veren EPS Coin nedir, sıklıkla araştırılan bir konu. Bu yazımızda kripto para Ellipsis hakkında merak edilenleri yanıtladık ve Ellipsis Coin nedir sorusunu bütün detaylarıyla açıkladık.

İçeridekielr

    EPS Coin Nedir?

    Ellipsis.finance borsasının yerel tokeni olarak geçen Ellipsis Coin geleceği ve işlevi ile fazlasıyla ilgi çeken coindir. Binance Smart Chain zincirinde çalışan Ellipsis.finance platformu, kullanıcılar için merkezi olmayan kalıcı sözleşmeler sunan bir platform. Sanal bir otomatik piyasa yapıcı kullanan Ellipsis platformu, yatırımcıların karşı taraflara gereksinim duymadan işlem yapmasına izin verir. Platformda temel işlevleri gerçekleştirmeye yarayan EPS Coin nedir ne işe yarar denildiğinde ise şu özelliklerinden bahsetmek gerekir:

    • Platformun yerel yardımcı tokeni olan Ellipsis, likidite sağlayıcılar (LP) ve token sahipleri için işlevsel bir birimdir. Kullanıcıların protokolden ücret almasına yaradığından Ellipsis nedir sorusu “gelir kazanma tokeni” şeklinde de yanıtlanabilir.
    • EPS token sahipleri platformda stake etme ve karşılığında pasif getiri kazanma imkanına sahip olur. Platform ücretleri likidite sağlayıcı ödül havuzu, stake havuzu ve EPS stake edenler arasında eşit olarak bölünür.
    • Ellipsis kullanıcıları oldukça düşük kaymalarla çeşitli stabil coinler arasında işlem yapabilir. Bu özellik Ellipsis Coin yorumları arasında en fazla öne çıkan avantajıdır.
    • Platforma stabil coin yatıranlar LP olur ve protokol içindeki stabil coinlerin bir kısmında sahiplik elde eder. Alım satım ücretlerinin bir kısmı LP’lere dağıtıldığı için kazanç zamanla artar.
    • Likidite madenciliği yapanlar farklı stabil coin hediyeleri kazanabilir.
    • EPS Coin kullanıcıları akıllı sözleşmeler de dahil olmak üzere ücretsiz işlem olanağına sahip olur.

    EPS Coin sahip olduğu bu özellikler ile öne çıkan bir varlıktır, kullanıcılara göre pek çok açıdan ek getiri sağlaması Ellipsis geleceği açısından oldukça avantajlıdır. Eğer siz de geleceği olan bu EPS Coini satın almak istiyor ve hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve %10 komisyon indirimi sağlayan ve ömür boyu sürecek Binance referans kodu avantajlarından yararlanabilirsiniz.

    EPS Coin Kaç TL ve Dolar?

    EPS Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. EPS Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra EPS Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

    1 EPS Coin 0.711274 TL -2.07%

    1 EPS Coin $ 0.037339 Dolar -2.07%

    Ayrıca EPS Coin piyasa değeri ise $ 26,081,736 dolardır. Aynı zamanda EPS Coin günlük $ 263 dolar hacime sahiptir.

    EPS Coin Geleceği Nasıl?

    Stabil coin takasına izin veren EPS token geleceği çoğu analist ve uzmana göre fazlasıyla parlak. Ancak kullanıcıların bir kısmının, henüz yeni sayılabilecek bir token olan EPS Token nedir bilmediği için bu birime temkinli yaklaştığı da bilinir. Yatırımcı yorumlarına proje oldukça işlevsel olmasına rağmen, platformda hala yapılması gereken geliştirme ve özellikler bulunur. Bu nedenle projenin zaman içindeki gelişim hızının, gelecek fiyatlamasında etkili olacağı söylenebilir. Uzmanlara göre kripto para piyasasına yenilik getirme potansiyeli yüksek olan EPS Coin haberleri daha yakından takip edilmelidir.

    Ayrıca “EOS Coin geleceği nasıl?” yazımızı da okuyarak başka Coinlerin geleceğine dair de bilgi sahibi olabilirsiniz.

    EPS Coin Yorumları

    EPS Coin, şu an için piyasadaki ilgi çekici tokenlerden biri. Bu durum EPS Coin yorum ve beklentilerinin öne çıkmasını sağlıyor. Uzmanlara göre, EPS platformu güçlü kalmayı başarır ve gerekli geliştirmeleri yaparsa yerel token fiyatında ciddi yükselişler gözlenebilir. Platformun Curve çatallanmasıyla ortaya çıkması ve DeFi sektörüne farklı bir hizmet sunması da EPS Coin yorumları bakımından oldukça iyi bir özellik gibi görünüyor. Dünyaca ünlü Binance borsasında listelenen bu tokenin hedeflenen kitleye ulaşması halinde yükselen bir trend gelebilir. Ancak volatil kripto para piyasasında her zaman mevcut piyasa risklerini göz önünde bulundurarak yatırım yapılması önerilir. Ayrıca site içerisinde bulunan Huobi token yorumları ve DCR Coin yorumları gibi diğer inceleme yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

    EPS Coin Projesi

    Ellipsis Finance, Curve platformundan destek alan ve para yatırma çekme işlemlerinde ücretsiz işlem avantajı sunan bir proje. Bu projenin yerel tokeni olarak geçen Ellipsis Coin teknolojisi ise kullanıcılar için likidite kilitleme zorunluluğu olmadan stake etme imkanı sunar. En temel Ellipsis amacı kullanıcıların minimum fiyat kaymaları ile kolay ve hızlı stabil coin alışverişi yapabilmesidir. Bunu yanı sıra sunulan avantajlar şunlardır:

    • Pasif Gelir: EPS token sahipleri platformdaki havuzlara dahil olarak stake etme avantajına sahip olur. Bu işlem sonunda kazanç farklı stabil coinler üzerinden sağlanır.
    • Stabil Coin İşlemleri: Platform kullanıcıları piyasadaki stabil coinlerden çoğunu Ellipsis arayüzünde bulabilir, böylece minimum fiyat kaymaları ile her birimde işlem yapma avantajı elde eder.
    • Hız ve Ucuzluk: Ellipsis, kripto para alışverişi ve cüzdanlar arası işlemlerde herhangi bir ücret talep etmez. Ayrıca yapılan işlemlerde minimum bekleme süresi avantajı sunar.

    Bunların yanı sıra; EPS Coin özellikle sanal cüzdanlarda saklanırken belirli bir saldırı riskine sahiptir. Bu nedenle özellikle uzun vade yatırımların donanım cüzdanlarda saklanması gerekir. Ayrıca Ellipsis platformundaki havuzlarda stabil coin kazanma ve staking ile kazanç elde etme imkanı olsa da, bu kazançlarda piyasadaki oynak fiyatlar belirsiz ücret ödemelerine neden olabilir.

    EPS Coin Güvenilir mi?

    BSC ağında işlem yapan ve Certic sertifikasına sahip olan EPS Coin güvenilir mi değil mi sıklıkla araştırılıyor. EPS platformunun arkasında güvenilirliği kanıtlanmış Curve Finance ekibi bulunuyor, bu da EPS Coin grafik ve haberlerinin yakından takip edilmesine neden oluyor. Ellipsis, verimli stabil coin takası ve likidite zorunluluğu olmayan kilitleme işlemlerini Curve Finance temelleri ile destekliyor.

    EPS Coin Hangi Ülkenin ve Kimin?

    Ellipsis Finance tarafından 2021 Mart ayında piyasaya sürülen EPS Coin hangi ülkenin sorusuna verilecek net bir yanıt bulunmaz. Çünkü kripto para birimleri temel yapı olarak herhangi bir devletten bağımsızdır, bu nedenle Ellipsis Coin nerenin denildiğinde bir yere ait olduğunu söylemek mümkün olmaz. Platform yaratıcılarının ise Michael Egorov ile Ben Hause olduğu bilinir. Aynı zamanda Curve kurucusu olarak da geçen bu iki isim 2021 yılında Curve Finance çatallanması ile Ellipsis platformunu oluşturdu.

    1.000.000.000 ile sınırlı olan EPS Coin arzı ise şu şekilde dağıtıldı:

    • %55 likidite sağlayıcılarına 5 yıllık süre içinde azalan bir oranla
    • %25 veCRV airdrop için haftalık olarak
    • %20 geliştirme fonu ve ekip için

    Pek çok uzman, sahip olduğu potansiyel nedeniyle EPS Coin geleceği ve analizlerini olumlu şekilde yorumluyor. Ancak kripto para ekosisteminin volatil hareketlerinden korunmak için yatırımcıların dikkatli şekilde pozisyon alması ve EPS Coin amacı ile genel market hareketlerini inceleyerek yatırım yapması öneriliyor.

    Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

    EPS Coin Nasıl Alınır?

    EPC Coin şu an Binance üzerinde işlem görmektedir. Eğer üye değilseniz buraya tıklayarak dünyanın en güvenilir Coin sitesi olan Binance’ye ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve siz Kripto Para Dünyası okurlarına özel %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

    Yazar

    2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

    Bir yorum Yaz