Bonfida Coin nedir sorusu, dünyaca ünlü Binance platformunun Solana ve Serum merkeziyetsiz borsalarında işlem yapan FIDA tokenı listelemesiyle birlikte merak edilmeye başlandı. Aktif işlem yapan ve sürekli büyüyen kulanıcı kitlesiyle boşlukları dolduran Bonfida projesi, DeFi ekosistem oyuncularını artırmayı hedefliyor. Bunun için tek duraklı çözüm yöntemi olan Solana veri analitiğini kullanıyor ve amiral gemisinde Serum GUI’yi entegre ediyor. Bu yazımızda güçlü altyapısı ile ilgi çeken Bonfida projesini inceledik ve FIDA Coin nedir sorusuna yanıt aradık.

İçeridekiler

  FIDA Coin Nedir?

  Bonfida, kripto para pazarında ve blockchain alanında uzmanlardan oluşan Bonfida Vakfı tarafından geliştirilen bir platformdur. Vakfın lider ürünü olarak piyasaya sürülen Bonfida Coin ise Serum protokolü üzerinde yapılandırılan, ek olarak Solana zinciriyle desteklenen yerel para birimidir. Bu nedenle, Bonfida nedir sorusuna yanıt vermek için öncelikle Serum ve Solana yapılarının kavranması gerekir. Serum ve Solana yapısının Bonfida’ya sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanır:

  • Serum gelişmiş ve geniş alanda kullanılan bir yapıdır, Bonfida’nın bu yapıyı entegre etmesi halihazırda güven kazanmış bir kullanıcı kitlesine erişmesini sağlar.
  • FIDA platformunda satın alma ve yakım işlemlerinin %10’u stake edenlere ödül olarak dağıtılır.
  • API sayesinde Serum üzerindeki işlemlere zincirleme erişim sağlanır.
  • Solana ve Serum DEX üzerinde aktif ticaret yapan ve büyüyen kullanıcı tabanı arasındaki boşluk Bonfida’yla tamamlanır.
  • Kullanıcılar Solible NFT ticaret mağazası ile koleksiyon ürünlerine erişim imkanına sahip olur.

  Halihazırda büyük piyasa yapıcılarının desteğini alan FIDA Coin geleceği sunduğu ücret indirimi, bahis ödül sistemi ve yönetim oyu gibi avantajlarıyla ilgi çeken bir konudur. Solana üzerine kurulan bu güçlü ekosistem hızlı değer kazanan platformuyla da öne çıkmaktadır.

  Eğer siz de FIDA Coin’e yatırım yapmak istiyorsanız dünyanın en güvenli Bitcoin sitesi olan Binance’ye buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Böylece size referans kodumuzdan faydalanmış olur ve ömür boyu %10 daha az komisyon ödersinzi.

  FIDA Coin Kaç TL ve Dolar?

  FIDA Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. FIDA Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra FIDA Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 FIDA Coin 6.45 TL 5.06%

  1 FIDA Coin $ 0.223115 Dolar 5.06%

  Ayrıca FIDA Coin piyasa değeri ise $ 24,812,847 dolardır. Aynı zamanda FIDA Coin günlük $ 13,523,129 dolar hacime sahiptir.

  FIDA Coin Geleceği Nasıl?

  Bonfida, uzun vadeli hedefleri oldukça yüksek olan kripto para birimleri arasında yer alır ve Serum GUI’nin lider ürünüdür, toplam FIDA Coin arzı ise 1 milyar ile limitlidir. Serum kullanıcılarının bütün ihtiyaçlarını karşılamak ve en iyi GUI (Grafiksel Kullanıcı Arayüzü) olmak hedefiyle çalışan Bonfida ağında katılımcılar şu faydaları kazanır:

  • Ağ katılımcıları özel pazar alanları ve listelerine erişim sağlayabilir. FIDA token sahipleri tarafından yönetilen bu pazarlar, likidite sağlamada da etkilidir.
  • Bonfida’nın kar ve zarar stoploss emir türlerine sahip olması, varlık sahiplerinin kazancını artırır. Ayrıca varlık sahipleri FIDA stake etmede on-chain ve off-chain sipariş türlerini de kullanabilir.
  • TradingView grafikleri Bonfida siparişlerine otomatik olarak yerleştirilir. Bu özelliğiyle grafiklerin zincir içi verilerle entegre halde geliştirildiği ilk platformdur. Ayrıca sınırsız ve gelişmiş ticaret fırsatına izin veren FIDA Coin grafik sisteminin ilerleyen yıllarda hem borsalar hem de yatırımcılar için vazgeçilmez bir özellik olması beklenmektedir.
  • Bonfida üzerinde gelişmiş ve temel olarak iki farklı ticaret modu aktif hale getirilir. Gelişmiş mod, gelişmiş emir türleri ve botlar ile ticaret imkanı sağlarken; temel mod dönüştürme işlemleri için kolaylık sunar. İki farklı mod farklı kullanıcı profillerini kazanmada etkilidir.
  • Bonfida ağı tamamlanan işlemlerden ücret elde etme üzerine kuruludur. Elde edilen ücretler FIDA Coin alım ve yakım işlemlerinde kullanılır.

  Bunların yanı sıra mevcut zincir yapılarının pek çoğunun gelecek için hazır olmadığı bilinmektedir. Ethereum 2.0 güncellemesinin dışında kalan platformlar, zamanla değişen ihtiyaçlara yanıt veremez hale gelecektir. Solana zinciri, zincir üstü siparişler için çok sayıda farklı kullanım olasılıkları sunan güçlü bir yapıdır. Ek olarak hızlı işlem ile düşük maliyet avantajı sunar, fakat pek çok kullanıcı için garip kullanım dezavantajına sahiptir.

  Kullanıcıların merkezi olmayan borsaya erişmesini ve Solana potansiyelinden verimli şekilde yararlanmasını sağlayan Bonfida, bu dezavantajı tersine çevirmede etkilidir. Özetlendiğinde FIDA yorum ve gelecek beklentilerinin yüksek olduğu söylenebilir. Fakat yatırımcıların FIDA coin haber konularını takip ederek kendi analizlerini yapması önerilir.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse sizler için hazırlamış olduğumuz SafeMars Coin geleceği ve Shiba Coin geleceği yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  FIDA Coin Yorumları

  Bonfida, ilgi çekici platformu ve yerel tokenı ile gelecekte değerlenmesi beklenen bir projedir. Bu nedenle piyasada FIDA Coin yorum ve analizlerini araştıran geniş bir yatırımcı tabanı bulunur. Bonfida’nın öne çıkan özelliklerinden biri Serum üzerindeki zincir içi işlemleri saklama potansiyelidir. Saklanan işlemler sayesinde Binance gibi kripto para borsalarına kullanışlı veriler sağlanır. Bu yapı, Web 2.0 ile Solana zinciri arasındaki boşluğu kapatma konusunda da etkilidir.

  Bonfida ağını büyütmek ve daha fazla kullanıcı kitlesiyle buluşturmak için kullanılan yerel para birimi FIDA Token, topluluk benimsenmesinde etkilidir. Uzun süreli yatırımcı kitlesine erişme hedefleri olan Bonfida Coin, bu amaca ulaşmak için pek çok tokendan daha farklı bir kilitleme sistemi kullanır. Bu sistemde tokenların çoğunu en az 1 yıl, kalanını ise 4 yıl cüzdanda kilitlemek gerekir. Sınırlı arz nedeniyle balina sahibi olması beklenmeyen FIDA Coin yorumları, sunduğu diğer avantajlar göze alındığında genellikle olumludur. FIDA Coin’in ek kullanım durumları şunlardır:

  • Bonfida net ücretlerinin %95’i FIDA Coin ile yönetilir. Bu ücretler satın alma ve yakma için kullanılır.
  • Bonfida botları, DEX erişimi, Solible listelerine katılma ve VIP API gibi çeşitli izinler FIDA Token ile sağlanır.
  • FIDA Coin stake etmek çözülebilir pazar alanlarına, gelişmiş analizlere ve çok daha fazlasına erişim imkanı sunar.
  • Belirli platform parametreleri token sahiplerinin oylarıyla yönlendirilir.

  Eğer başka Coinlerin de yorumlarını merak ediyorsanız Ethereum yorum ve Bittorent yorum yazılarımıza göz atabilirsiniz.

  FIDA Coin Amacı ve Projesi

  Serum GUI’deki lider ürünlerden olan Bonfida Coin yorumlar ve gelecek analizleri ile oldukça ilgi çekicidir. Solana zincirinin desteklediği, Serum ticaret protokolü üzerine inşa edilen bu merkeziyetsiz borsa, kendine özgü platform özelliklerine sahiptir ve mevcut sistemler arasındaki açıklıkları kapatmayı amaçlar. Buna ek olarak mükemmel müşteri hizmeti sağlama, aktif topluluk kurma gibi alanlarda deneyim sahibi olan bir geliştirici ekibe sahiptir. Bu ekip analitik, mühendislik ve yazılım gibi alanlarda etkinlik taşımanın yanı sıra blockchain ve kripto para konularında da deneyim sahibidir. Bu nedenle Bonfida projesinin temelleri oldukça sağlamdır. Haftalık işlem hacmi sürekli olarak artan bu kripto para birimi, hem platformu hem de altyapısı ile yatırımcı ve analistlerin güvenini kazanmış durumdadır.

  Finans sektörünün önce kripto para birimlerine, daha sonra DeFi ürünlerine kaymış olması kripto para FIDA Coin geleceği bakımından olumlu yorumlanmaktadır. DeFi sektörünün büyüyen pazara sahip olması, gelecekte Bonfida potansiyelini artıran bir etki yaratabilir. Hem blockchain sistemlerinin daha fazla alana dahil olması, hem de sürekli olarak gelişim göstermesi nedeniyle ilerleyen dönemde Bonfida platformuna yoğun kullanıcı akışı olabilir. Bu da Bonfida Coin geleceği konusunda beklenen seviyelerin gelmesine yol açabilir.

  Öte yandan, kripto para piyasaları kazancın olduğu kadar riskin de yüksek olduğu alanlardır. Dolayısıyla kripto para yatırımı yapmadan önce projelerin detaylı araştırılması ve market analizinin iyi yapılması önerilir. Özellikle sosyal medya üzerinden yatırımcıları hızlı pozisyon almaya itecek içeriklerin takibi ise kısıtlanmalıdır. Burada paylaşılanların genel bilgilendirme amacı taşıdığı ve yatırım tavsiyesi olmadığı da bilinmelidir. Her yatırımcı kendi kazancı ve zararı ile yükümlüdür.

  FIDA Coin Nereden Alınır?

  FIDA Coin şu an için dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance üzerinde listelenmektedir. Eğer Binance’ye hala üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve Binance referans kodu sayesinde ömür boyu sürecek %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Kripto paralar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız da Coin airdrop nedir ve Binance borsası güvenli mi gibi diğer blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz