Firo Coin ya da eski adıyla Zcoin, kullanıcılara Bitcoin ve diğer kripto varlıklara kıyasla daha yüksek gizlilik sunan bir kripto paradır. Kullanıcı gizliliğini sağlamak için kriptografiyi kullanan Firo Coin, pek çok yatırımcının dikkatini çekmiş durumda. evde kripto para madenciliğini kolaylaştıran sistemi ve çeşitli gizlilik özellikleriyle öne çıkması, çoğu kripto para yatırımcısının “Firo Coin nedir?” ve Firo Coin Geleceği Nasıl? gibi soruları sormasına neden oluyor. Biz de siz kripto para dünyasi.net okurları için Firo Coini inceledik.

İçeridekiler

  Firo Coin Nedir?

  Firo Coin, kullanıcılarına özgürlük tanıyan ve daha erken piyasaya sürülen kripto paralara göre çok daha fazla gizlilik avantajına sahip olan bir kripto varlıktır. Gizliliği temel insan hakkı olarak gören bu proje, kullanıcılara sahip oldukları varlıklar üzerinde tam kontrol sağlarken, bir yandan da özel şifreleme sistemiyle üst düzey bir gizlilik sunar. Bu nedenle Firo Coin yorumlar bakımından da oldukça olumludur ve yatırımcı kitlesinin geniş seviyeye ulaşma ihtimali bulunur.

  Eski adıyla Zcoin olarak bilinen Firo Coin, Zerocoin protokolünü ilk kullanan kripto para birimi olma özelliğine sahiptir. Buna göre, yatırımcı gizliliğine odaklıdır ve sıfır bilgi kanıtı kullanır. Yatırımcının para yönetimine katkıda bulunmasına izin veren Firo, harici bir işlem gereksinimi duymadan çalışan bir sisteme sahiptir. Bu sistemle kripto para işlemlerindeki Ip’leri gizler ve kullanıcılara gizlilik sunar. Madenciliği teşvik eden sistemi, hafızayı zorlaştırma ve hızlı doğrulama gibi özellikleri beraberinde getirir. Bu sayede madencilik işlemlerine %51’lik bir ek koruma sağlar. Yatırımcıların gerçekleştirdiği Firo yatırım işlemleri başkaları tarafından değiştirilemez ve geçmiş aramalarında saptanamaz. Bütün bu özellikler takas ve alım-satım işlemlerinde geçerlidir.

  Siz de Firo coin sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayarak binance kayıt olabilir ve siz okurlara özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Firo Coin Avantajları Nelerdir? Firo Coin Teknolojisi.

  Firo Coin, oldukça teknolojik ve yeni bir gizlilik protokolüne sahiptir. Bu sayede yatırımcı kitlesini artırmış ve belirli bir tabana ulaşmış seviyededir. Aynı dönemde çıkan diğer altcoinlere göre daha fazla tercih edilme sebeplerinden biri budur. Gelişmiş özellikleri ve avantajları nedeniyle Firo Coin beklenti açısındanyüksek seviye hedefleyen pek çok analist bulunur. Firo Coinin yatırımcısına sağladığı avantajlar şunlardır:

  • Kendi yazılımıyla uyumlu kripto para cüzdanına sahiptir.
  • Cüzdan geçmiş ve hareketleri, cüzdan sahibi dışında biri tarafından görüntülenemez.
  • Firo Coin ile yapılan bütün işlemler görünür olmadan saklanır ve bu sayede yüksek güvenlik sunar.
  • Cüzdanlararası transferlerde saat kısıtlaması yoktur.
  • Madencilik işlemleri için ASIC cihaz kullanım zorunluluğu bulunmaz. Bu sayede düşük enerjiler harcanarak kazınabilir.
  • Firo transfer işlemlerinde kıta kısıtlaması bulunmaz. Bir kişi dünyanın başka bir köşesine istediği an Firo transfer edebilir.
  • Her türlü işlemde oldukça düşük masraf harcanır.
  • Alım-satım ve takas işlemleri hızlı gerçekleşir. Çünkü Firo blok oluşumu oldukça hızlıdır.
  • Takas özelliği diğer kripto para birimlerine sahip olmayı kolaylaştırır.
  • Yakım için elverişli bir model sunar.
  • Fiyat dalgalanmalarından etkilenmemek için kendine ayırdığı 100.000 dolarlık bir coin rezervi bulunur. Bu sayede anlık piyasa hareketlerinden yatırımcısını korur ve sabit bir fiyat elde eder.

  Firo Coin Geleceği Nasıl?

  Firo Coin Geleceği Nasıl Ve Firo Coin Nereden Alınır?
  Firo Coin Geleceği Nasıl Ve Firo Coin Nereden Alınır?

  Firo Coin özellik, altyapı ve teknolojisiyle pek çok analistin ve kripto yatırımcısının ilgisini çeken varlıklardan biridir. Aynı dönemde çıkan altcoinlerle kıyaslandığında daha stabil bir fiyata sahip olması ve yüksek dalgalı piyasadan daha az etkilenmesi, kendine sabit bir yatırımcı kitlesi kazanmasını sağlamıştır. Bu nedenle analistlerin pek çoğu Firo Coin geleceği açısından olumlu yorumlar yaparlar.

  Analistlerin genel kanısına göre Firo Coin, 2021 ilk yarısını değer kaybederek kapatacak olsa bile, orta-uzun vadede yükselme potansiyeline sahip bir kripto para birimidir. Yakın geleceğinde fiyat kaybı beklenen Firo, 2021 Ağustos ayından sonra yükseliş hareketine başlayabilir. Fakat her altcoinde olduğu gibi Firo Coin’de de genel hareket, Bitcoin’in yapacağı harekete bağlıdır. Bitcoin’de oluşacak herhangi bir hızlı hareket bütün altcoin piyasasını yakından etkiler. Bu nedenle yatırımcıların kendi risk ve analizlerini yaparak işlem açmaları önerilir. Unutmamak gerekir ki burada yazılan hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir.

  Firo Coin Nereden Alınır?

  Firo Coin, sunduğu gizlilik özellikleriyle gelecek beklentisi yüksek olan kripto varlıklardandır. Pek çok yatırımcı “Firo Coin artar mı?” diye merak etmekte ve bu coini nereden alacağını araştırmaktadır. Firo Coin Binance ve Huobi gibi kripto para borsalarında listelenen bir kripto varlıktır. Bu borsalar üzerinden alım-satım ve takas işlemleri gerçekleştirilebilir. Bunun için yatırımcıların öncelikle Firo Coin desteklenen borsalarda kendilerine üyelik açmaları gerekir.

  Eğer hala Binance borsasına kayıt olmadıysanız buraya tıklayarak kripto para dünyasi.net okurlarına özel referans kodundan faydalanabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz