Kripto para Flamingo, geniş bir DeFi platformu olan ve çok sayıda modülü kullanabilen Flamingo platformunun resmi para birimi olarak geçer. DeFi protokolleri arasında kümelenme oluşturma amacıyla ortaya çıkan bu kripto para birimi, yakaladığı grafik eğrisi ile yatırımcılarına ciddi kar getirdi. Son dönemin ilgi çeken varlıkları arasına giren bu kripto, Flamingo Coin nedir ve Flamingo gelecek vadediyor mu sorularının cevaplanmasını gerektirdi. Bu yazımızda FLM Coin hakkında merak edilenleri araştırdık.

İçeridekiler

  Flamingo Coin Nedir?

  NEO blockchain tabanlı bir platform olan Flamingo Coin projesi, kendi başına kodlama öğrenen ve OnChain kurucusu olan Çinli girişimci Da Hongfei tarafından 28 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. Hızlı şekilde kripto para piyasasına giren FLM Coin, kısa sürede fiyat artışı yaşadı ve yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. 150 milyonluk toplam arzı ve yakaladığı ivmelenmeyle FLM Coin nedir sorularına neden olan bu kriptoda, varlık sahiplerinin stake etme yöntemiyle token kazanması da mümkün oldu.

  Farklı DeFi uygulamalarını tek bir platformda birleştirmek ve zincir üstü likidite havuzu, varlık kasası, varlık geçidi, sözleşme ticareti ve yönetişim gibi avantajları tek bir merkezden sunmak amacıyla ortaya çıkan FLM Coin geleceği ilgi çekmeye başladı. Flamingo platformunun yönetişim tokenı olarak kullanılan FLM, sahiplerinin oy kullanarak platform parametreleri üzerinde söz sahibi olmasına izin verir ve 6 ana bileşene ayrılarak çalışır:

  • Swap: Blokzincir üstü likidite sağlayıcı
  • Kasa: Tek merkezli varlık yöneticisi
  • Perp: AMM tabanlı sözleşme ticareti platformu
  • FUSD: Sentetik sabit coin
  • DAO: Platform yönetimi sağlayan Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon
  • Wrapper: Zincirler arası varlık geçiti

  Bu bileşenlerle çalışan FLM Coin şu işlemlerde kullanılır:

  • Zincir arası varlık stake etme işlemleri
  • Likidite sağlayıcıları stake etme
  • FUSD ihracı
  • Kalıcı sözleşme işlemlerinde FUSD yatırımı yapma
  • DAO yönetimine katılım

  Flamingo Coin Yorumları

  Çeşitli finansal çözümleri ile büyüyen DeFi platformu, kripto para sektörüne yeni bir bakış açısı getirdiği için çok fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Aracılar ve mali sistemdeki çeşitli açıkları ortadan kaldırarak yatırımcıların gelişmiş finans araçlarına sahip olmasını sağlayan DeFi projelerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Haliyle farklı DeFi protokollerinin tek bir merkezden kontrol edilmesini sağlayan kripto para Flamingo yorumları da sıklıkla araştırılıyor. Kendine has özellikleri ile öne çıkan Flamingo; likidite havuzu, sözleşme ticareti, varlık kasası, token wrap sistemi gibi avantajların hepsini tek bir yerde birleştiriyor. Böylece kullanıcıların herhangi bir merkeze bağlı olmadan ve farklı DeFi platformları arasında geçiş yapmadan kolay ve hızlı şekilde ekstra avantajlara erişmesini sağlıyor.

  Kontrol sisteminin kolaylığı, değişik platform avantajlarını tek merkezde kümelemesi ve herkes için erişilebilir gelişmiş finans araçları sunması nedeniyle Flamingo Coin yorum ve haberleri araştırılıyor. Sunduğu avantajlar nedeniyle yatırımcı varlıklarını değerlendirmeyi mümkün kılan bu proje ileride hedeflerini tamamlarsa, daha fazla kullanıcıya ulaşabilir. Yapılan analizlere göre FLM Coin yorum bakımından yüksek seviyeler beklendiği söylenebilir. Fakat yatırımcıların hızlı karar vermeden, detaylı inceleme yaparak yatırım planlarını gerçekleştirmesi önerilir ve bizim yatırım tavsiyesi vermediğimiz bilinmelidir.

  Flamingo Coine yatırım yapmak istiyorsanız Binance borsasını kullanabilirsiniz. Eğer hala üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve okurlarımıza özel referans kodu indiriminden yararlanarak ömür boyu %10 daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

  Flamingo Coin Geleceği Nasıl?

  Flamingo Coin gerek markete hızlı girişi gerekse farklı özellikleriyle pek çok yatırımcının merakını kazanmış durumda. Çok sayıda kişinin takibi altındaki bu projenin arkasında kod ve yazılım anlamında uzman bir ekibin çalışması Flamingo Coin geleceği konusunda olumlu yorumların yapılmasına neden olur. Halihazırda geniş bir kitleye ulaşan platform sosyal kanallar üzerinden DeFi kullanıcılarıyla etkileşim kurarak, NEO pazarlama faaliyetlerini yürüterek, potansiyel kullanıcılarla iletişime geçerek mevcut topluluğunu genişletmeyi planlar.

  Çevrimdışı konferanslara ev sahipliği yapan platform günlük ve haftalık düzenli güncellemelerle sistemini iyileştirir ve işlevsel oy kullanma hakkı sunar. Topluluk büyütme planlarının başarıya ulaşması halinde, gelecekte Flamingo Coin grafik ve haberleri olumlu şekilde etkilenebilir. Pek çok analiste göre büyüme olasılığı olan bu projenin yakından takip edilmesi ve analizlerinin iyi incelenmesi gerekir. Ancak yatırımcıların kripto market işlemlerinde her zaman dikkatli olması önerilir.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse sitemizde incelediğimiz ve yorumladığımız Holo geleceği ve XLM Coin geleceği gibi yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Flamingo Coin Projesi ve Amacı

  Flamingo platformu, kullanıcıların kapsamlı bir DeFi altyapısına sahip olmasını ve çeşitli modülleri tek bir merkezden etkilemesini sağlayan protokol kümesi mantığı ile oluşturuldu. Ağa bahisçi, tüccar veya likidite sağlayıcı gibi farklı rollerle katılım hakkı sunan Flamingo Coin amacı ilekısa sürede kripto marketin ilgi odağı haline geldi. Merkeziyetsiz otonom kuruluşlar sayesinde pek çok merkeziyetsiz finans aracını kendi ekosisteminde toplayan FLM, kendine özel şu ürünleriyle öne çıkar:

  • Wrapper: Bitcoin, Ethereum, Neo gibi çapraz zincir varlıklar arasında ağ geçidi olarak çalışır. Kullanıcılar bu varlıkları NEP-5 tokenı olarak kilitleme ve sonrasında yerel tokena dönüştürme avantajına sahiptir.
  • Swap: Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) olarak çalışır ve FLM Coin, NEP-5 tokenlar ile paketli varlıklara likidite sağlar. Sabit Ürün Piyasa Yapıcı modelini benimsediğinden, kullanıcıların herhangi bir havuza likidite sağlamasına, işlem çiftinin iki tarafı için de ticaret yapmasına ve token yatırmasına izin verir.
  • Kasa: Tek noktadan varlık yönetimi ve ödül NEP-5 tokenları stake etme imkanı tanıyan kasa, FUSD sabit coinlerini basmada ve LP tokenlarını paylaşmada da kullanılır.
  • FUSD: Fiyatı USD ile sabitlenen, teminatlı sentetik bir sabit tokendır. LP token stake etme karşılığında FUSD basılır. Bu da fiili teminat oranının tasfiye oranından yüksek olmasını sağlar. Kullanıcılar basılan FUSD oranında FLM token kazanır. Ödül kazanmak için gerçek teminat oranının hedef teminat oranından yüksek olması gerekir.
  • Perp: AMM tabanlı bir sözleşme ticaret platformudur. Swap benzeri çalışma sistemine sahiptir ve 10x kaldıraçla sözleşme karşılığı işlem yapmaya izin verir. Kullanıcılar, FUSD varlıkları stake edilen marj halinde kullanabilir ve karşılığında FLM token kazanabilir.
  • DAO: Flamingo iyileştirme önerileri, yapısal değişiklikler ve platform yönetiminin topluluk tarafından devralınmasını sağlar. FLM token sahipleri işlevsel kritik konularda oy kullanma hakkı kazanır. Yönetime katılma karşılığında ödül olarak FLM token dağıtılır.

  Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda gelecekte FLM Coin’in daha iyi yerlere geleceği söylenebilir. Ancak takipçilerin kripto para FLM yorum ve analizlerini inceleyerek işlem açması, kendi fikirleriyle hareket etmesi önerilir. Herhangi bir yatırım kararından buradaki fikirler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  Flamingo Coin Nereden Alınır?

  Flamingo Coin hakkında yazılar okuyan bir çok kişi FLM coin nasıl alınır diye sormaktadır. Flamingo Coin şu an için Binance borsasında listelenmektedir. Eğer siz de hala dünyanın en güvenli kripto para borsası olan Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve size özel komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz.

  Ayrıca farklı Bitcoin borsaları hakkında fikir sahibi de olmak istiyorsanız En güvenli Bitcoin siteleri yazımızı okuyabilirsiniz. Coin incelemelerinin yanı sıra Bitcoin boğa sezonu nedir gibi bilgilendirme yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz