Flow Coin nedir, Temmuz 2021 tarihinde dünyaca ünlü Binance borsasında listelendikten sonra fiyat artışı yaşaması nedeniyle yatırımcıların araştırmaya başladığı bir konu. Yeni nesil oyunlar, uygulamalar ve bütün bunlara güç sağlayan dijital varlıklara özel olarak tasarlanan Flow protokolü hızlı, geliştirici dostu ve merkeziyetsiz bir blok zinciri olarak tanımlanır. Mükemmel kullanıcı deneyimi oluşturmak üzere ortaya çıkan bu zincir, yerel kripto para birimi Flow ile ilgi görmeye başladı. Peki kripto para Flow Coin nedir ve Flow Coin geleceği nasıl gelin birlikte inceleyelim.

İçeridekiler

  Flow Coin Nedir?

  Flow ağının resmi kripto para birimi olan Flow Coin, Binance borsasına girdikten sonra hızlı yükselişiyle bütün dikkatleri üzerine çekti. Bu nedenle yatırımcıların çoğu Flow Coin ne zaman çıktı gibi sorular sormaya başladı. Binance borsasına piyasaya sürüldükten daha sonra giren Flow Coin, ilk olarak 2018 yılında oluşturuldu.

  Sınırsız, kapsayıcı ve yenilikçi bir ekonominin temel elemanı olan Flow Coin, sahip olduğu altyapı sayesinde ağına güç veren bir yakıt özelliği gösterir. Ağ üzerindeki bütün uygulamalar çalışmak için Flow Coin’e ihtiyaç duyar. Bunun yanı sıra ödeme yöntemi ya da uzun vadeli bir yatırım aracı olarak da kullanılır. Flow ağındaki kullanıcı, geliştirici ve doğrulayıcıların tümü Flow Coin ile ağ katılımı, ödül kazanımı ve protokol yönetiminde hak sahibi olma gibi avantajlar elde eder.

  Bu kadar özellikli bir kripto para birimi olan Flow Coin kimin denildiğinde de akıllara Dapper, NBA Top Shot ve Cryptokitties gibi platformların kurucusu Dapper Labs şirketi gelir. Çok sayıda ortakla birlikte çalışan Dapper Labs, 2018 yılında kurulduktan sonra bütün dünyaya blok zincir teknolojisini kullanarak yeni dijital etkileşim yöntemleri sundu. Piyasaya sürdüğü Flow Coin ile de bu teknolojiyi kripto para evreniyle birleştirmeyi ve daha fazla kullanıcı sayısı elde etmeyi amaçladı. Arkasına aldığı büyük destek ile ilgi gören Flow Coin şu özellikleri ile dikkat çeker:

  • Topluluk için üretilmiş ve tabana yayılmış bir token olması güçlü balinalar tarafından toplu alımını engeller ve ağ güvenilirliğini artırır.
  • Yeni nesil bir zinciri tanımlayan Flow, yazılımcı, tüketici ve içerik üreticilere platforma sağladıkları katkı oranında dağıtılır.
  • Platformu destekleyen doğrulayıcılar yani madenciler, sahip oldukları bakiye oranında işlem ücretlerinden pay verir. Flow ağındaki madenciler çoğu zincirin tersine, daha ucuz ekipmanlarla token kazanır ve ağ güvenliğini korur.
  • Flow, ağ gelişimine katkıda bulunmak isteyenleri teşvik eder, bu sayede kararlı bir yatırımcı kitlesi kazanmayı hedefler. Ağdaki herkes aktif bir role sahiptir, yönetişim hakkı kazanır ve ödül sistemi ile gelir elde eder.
  • Flow, geliştirmeye ve farklı programlama dillerini öğrenmeye uygun bir yazılım dili kullanır.
  • Her kullanıcının kimlik gizliliği tam anlamıyla sağlanır. Bu da Flow yatırımcılarının güvenle işlem yapmasını sağlar.

  Flow Coin Kaç TL ve Dolar?

  Flow Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Flow Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Flow Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Flow Coin 19.41 TL -2.19%

  1 Flow Coin $ 0.671658 Dolar -2.19%

  Ayrıca Flow Coin piyasa değeri ise $ 990,208,170 dolardır. Aynı zamanda Flow Coin günlük $ 21,633,598 dolar hacime sahiptir.

  Flow Coin Geleceği Nasıl?

  Flow Coin Geleceği Ve Yorumları
  Flow Coin Geleceği Ve Yorumları

  Herkesin kullanımına açık ve geliştirilebilir sistemi ile öne çıkan Flow, arkasındaki şirket sayesinde Reddit, Coinbase, Angellist, Zynga, Samsung, Venrock, Warner Music Group, NBA, Google Ventures, AppWorks, Ubisoft, Endeavor, USV, SVAngel, Andreessen Horowitz, DreamWorks ve Union Square Ventures gibi güçlü yatırımcıların desteğini almıştır.

  Küresel IP markaları, önde gelen oyun geliştiricileri ve kripto para liderlerinin ilgisini çeken Flow, hacim olarak yükselme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle analistler Flow Coin geleceği bakımından yüksek seviyelerin gelebileceğini söyler. Platform bu kadar kısa sürede adını duyurduğu için resmi para birimi Flow Coin yorumları da genel anlamda olumludur. Fakat unutmamak gerekir ki biz kripto para dünyası olarak kesinlikle yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca bilgilendirme ve inceleme yazıları yazıyoruz.

  Eğer siz de Flow Coin satın almak istiyor ve hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve siz okurlarımıza özel %10 komisyon indirimi sağlayan Binance Referans kodu indiriminden yararlanabilirsiniz. Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse de Binance üzerinde yeni listelenmeye başlamış Orn Coin ve Qtum Coin gibi inceleme yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Flow Coin Yorumları

  Kısa sürede marketin odağı haline gelen Flow Coin arzı sınırlıdır. Güçlü ekibi ve yatırımcı kitlesi ile hızlı bir gelişim gösteren Flow projesi, çoğu analiste göre ileride değerlenme ihtimali yüksek bir birimdir. Kolay, anlaşılır ve hızlı çalışma sisteminin yanı sıra uygulama geliştiriciliğini de önemseyen ağın büyümesi Flow Coin fiyatında da artışa neden olur. Ancak yatırım yapmak isteyenlerin Flow Coin yorum, analiz ve çalışma sistemini iyice araştırarak hamle yapması tavsiye edilir.

  FLow Coin Amacı ve Projesi

  Flow platformu mevcut çözümlerden deneyim kazanmak ve yeni geliştirmeler yapmak amacıyla benimsenme temeliyle, sıfırdan ortaya çıkan bir ağdır. Protokol katmanına kullanım sağlamak için iyileştirmeler yapan bu ağın, şimdiden büyük markalar ve deneyimli geliştiricilerin desteğine sahip olması kripto para dünyasında kabul görmesine neden olur. Önde gelen eğlence firmaları, girişim destekleri ve geliştirme stüdyolarının meydana getirdiği zengin ekosistemiyle öne çıkan Flow Coin amacı yeni nesil uygulama ve oyunların geliştirilmesine uygun zemini hazırlamaktır.

  Yazılımcı dostu, merkeziyetsiz ve hızlı bir platform olan Flow ağının merkezinde dijital varlıklar, NFT’ler, uygulamalar ve oyunlar yer alır. Ağ katılımcıları ağdaki uygulamalar sayesinde veri kontrolü yapabilir. Flow, standart zincir ağlardaki node sistemini konsensüs, toplama, doğrulama ve uygulama olmak üzere 4 farklı kola ayırır. Bu sayede işlemleri daha hızlı ve verimli şekilde gerçekleştirir. Kullandığı güvenli ve anlaşılır programlama dili ile akıllı sözleşmeler üzerinde geliştirme, düzenleme ve güncelleme yapmayı bir hayli kolay hale getirir. Ayrıca fiat tabanlı stabil coinleri ağına entegre edebilir. Bütün bunların yanı sıra şu avantajları sağlar:

  • Geliştirici Ergonomisi: Değerli ürünler oluşturmak için tasarlanan Flow ağında yükseltilebilir akıllı sözleşmeler ve Flow emülatörü gibi topluluğa kolay kullanım sağlayan geliştiriciler bulunur.
  • Çok Yönlü Tasarım: Türünün tek örneği olan Flow’un tasarımı benzersizdir. Konsensüs dağıtımı ve merkeziyetçiliği azaltma gibi işlemlere ihtiyaç duymadan milyarca kullanıcı için ölçeklendirilebilir.
  • Kaynak Odaklı Yazılım: Platformdaki kripto para, akıllı sözleşme ve uygulamaların tümü kolay, anlaşılır ve güvenilir Cadence programlama dilini kullanır.
  • Tüketici Katılımı: Flow, fiat paraları güvenli ve hızlı şekilde kripto para birimlerine çevirmek için ödeme rampalarını kullanır. Böylece ağda tüketici katılımı sağlanır.

  Bütün bunların yanı sıra, burada paylaşılan bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgi vermek ve kripto para projelerine dair fikir edinmek için üretilmiş içeriklerdir. Bu nedenle herhangi bir yatırım pozisyonunda bu fikirler sorumlu tutulamaz.

  Flow Coin Nereden Alınır?

  Analistleirn Flow Coin hakkında bu kadar olumlu yorumlarda bulunması yatırımcıların bu kripto parayı nereden satın alabileceklerini sordurmaya başlamıştır. Şu an için Flow Coin Binance üzerinde listelenmektedir. Eğer siz de dünyanın en güvenli kripto para borsası olan Binance’ye üye olmak istiyorsanız buraya tıklayabilir ve ömür boyu komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Böylece Flow gibi bir çok altcoine de yatırım yapabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz