GALA Coin yorumları, son dönemde marketin ilgi odağı haline geldi. Eylül 2021’de Binance’de listelenerek ciddi bir artış yakalayan GALA Coin, kripto ticaretiyle uğraşanların dikkatini çekmeyi başardı. Blockchain ve oyun teknolojisini bir araya getiren Gala Games’in tokenı olarak işlev gören GALA; yeni oyunları desteklemek, NFT kullanımını artırmak ve oyunculara fayda sağlamak gibi amaçlarla oluşturuldu. Gelin Gala Coin nedir inceleyelim ve kısa sürede büyük ilgi gören bu varlığı yakından tanıyalım.

İçeridekiler

  Gala Coin Nedir?

  GALA Coin, Gala Games ekosistemindeki oyunları desteklemek ve oyun yaratıcıları ile oyunculara faydalı olmak amacıyla piyasaya sürüldü. Hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayarak dikkat çeken bu token Gala Coin hangi ülkenin ve kimin gibi soruların merak edilmesine yol açtı. Gala Games, Zynga kurucu ortaklarından Eric Schiermeyer tarafından 2020 yılında kuruldu. Schiermeyer aynı zamanda Poker, Farmville ve Mafia Wars gibi popüler oyunların piyasaya sürülmesine de yardımcı oldu.

  Gala platformu, kullanıcıların oyun oynayarak Gala Token kazanmasına izin verir. Oyuncular daha sonra oyun içi stratejilerle Gala Tokenlarını NFT kazanmak için kullanabilir. Merakla araştırılan kripto para Gala Coin nedir sorusu, tokenın platformdaki çalışma sistemiyle daha iyi anlaşılabilir:

  • GALA, Ethereum ağında inşa edilen ve ERC-1155 standardını kullanan bir tokendır. Maksimum Gala Coin arzı ise 35 milyardır.
  • Oyun içi satın alma işlemlerinde, düğüm çalıştırmalarında GALA Coin hizmet tokenı olarak kullanılır. Bunlara ek olarak oyun içi işlem doğrulamalarına ve ağ güvenliğine de yarar.
  • Platform oyun geliştirme fonlarını belirlemede varlık sahiplerinin oylama hakkı bulunur.
  • Mevcut standardı sayesinde GALA, aynı anda çoklu NFT gönderimine izin verir. Oyun geliştiricileri NFT’leri kendi oyunlarına dahil etme imkanına sahiptir.
  • Gala ağındaki sistem oyuncuların düğüm ekosistemi üzerinden ilerler. Buna göre; kendi evinde bu düğümleri çalıştıran oyuncular platformu destekler. Düğümleri işleten oyuncular karşılığında GALA Coin ödülleri kazanır ve ekosistemin büyümesine destek olur.
  • GALA düğümleri ağın güvenliğini korur. Düğüm operatörleri günlük token ödülleri kazanır.
  • Platforma yeni kullanıcıları davet eden oyuncular GALA Coin ile ödüllendirilir.
  • Oyun içi kazanılan GALA tokenlar borsalarda alınıp satılabilir.
  • Oyunda kazanılan itemler ve karakterler takas edilebilen, ticareti yapılabilen ve blockchainde doğrulanabilen kişiye özel tanımlı varlıklardır. Bu varlıklar GALA Coin karşılığında alınabilir.

  Eğer bu yazımız ilginizi çekti ise Kripto marketin yoğun araştırılan bir diğer kripto para projesi olan Arpa Coin geleceği hakkında bilgi sahibi olmak için Arpa Coin nedir yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  Gala Coin Kaç TL ve Dolar?

  Gala Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Gala Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Gala Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Gala Coin 0.834147 TL -4.19%

  1 Gala Coin $ 0.02884 Dolar -4.19%

  Ayrıca Gala Coin piyasa değeri ise $ 842,751,419 dolardır. Aynı zamanda Gala Coin günlük $ 554,234,238 dolar hacime sahiptir.

  Gala Coin Yorumları

  Eğer halihazırda kripto para yatırımınız varsa, GALA Coin’i sepetinize eklemeyi düşünebilirsiniz. Çünkü oyun içi varlık alım satımından, düğüm işletmesine ve NFT kazanımına kadar pek çok avantaja sahip olan GALA Coin yorum ve beklentileri oldukça olumlu görünüyor.

  Mevcut oyun düzenini geliştirerek farklı bir deneyimi mümkün kılan Gala platformu da analistlere göre ilerleyen dönemde daha fazla kullanıcıya erişerek bilinirliğini artırma potansiyeline sahip. Bu anlamda Gala Coin yatırımı yapmak mantıklı bir hamle olabilir. Ayrıca çoğu oyun platformunun on ve yüz binler arasında değişen kullanıcı sayısına karşılık platformun, aktif olarak 1 milyondan fazla kullanıcısının bulunması da iyi bir artı.

  Gala Coin Geleceği Nasıl?

  GALA Coin, blockchain teknolojisini kullanarak oyun ekosistemine yeni bir soluk getirmesi nedeniyle öne çıkan bir kripto para birimidir. Yükselişte olan NFT sektörünü de destekleyen bu para birimi, pek çok analiste göre gelecekte büyüme olanağına sahip. Platformun sunduğu ücretsiz ve farklı oyunlar nedeniyle kripto para GALA Coin geleceği ileride daha fazla yükseliş getirebilir. Ancak kripto marketin hızlı dalgalanması GALA Coin artar mı kesin olarak cevap verilememesine neden olur. Bu nedenle GALA Coin alınır mı diye merak eden kullanıcıların kendi analizini yaparak yatırım kararı vermesi ve başka fikirlerin etkisi altında kalmamaya dikkat etmesi önerilir.

  Eğer siz de Gala Coin satın almak istiyorsanız En güvenilir Bitcoin sitesi olan Binance’ye üye olabilirsiniz. Hala üye değilseniz de buraya tıklayarak kayıt olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Gala Coin Projesi ve Amacı

  Gala Games, kullanıcılara farklı oyunlar sunarak blockchain sistemini oyun ekosistemiyle birleştirmeyi hedefleyen bir platformdur ve mottosu “gerçekten oynamak isteyeceğiniz blok zincir oyunları” şeklindedir. Tek bir oyundan ziyade birden fazla oyun seçeneği ile dikkat çeken Gala Coin projeleri, özetle mevcut oyun düzenini kökünden değiştirmeyi ve yaratıcı düşünme biçimi geliştirmeyi hedefler. Bunun için de oyunculara oyun ve oyun içi itemler üzerinde tam kontrol sağlar. Bu anlamda oyun içi varlıklara ve oyun oynama deneyimine yüksek meblağ ödeme gerçeğini reddeder.

  Gala platformu, kullanıcıların arasında seçip oynayabileceği oyunlara %100 ücretsiz sahip olmasına izin verir. Eğlence ve yaratıcılığı öne çıkaran GALA; oyun içi para birimi ve NFT’lerde kullanılır. Platformdaki oyunların tümüne dApp aracılığıyla zincir üzerinden erişim sağlanır. Platform üzerinde oynanabilen oyunlar şunlardır:

  • Mirandus: Fantazi RPG türündeki Mirandus, canavarlarla savaşarak toprak kazanma ve gelir elde etmeye dayalı bir macera oyunu.
  • Fortified: Oyuncuların oyun içi varlıklarla strateji testi yapmasına izin veren Fortified, kule savunma amacıyla ilerleyen bir PvP oyunu.
  • Spider Tank: Örümcekler tanklar ve çeşitli silahlar ile haritada savaş üzerinden ilerleyen bu oyun, çevrimiçi savaş arenası yani MOBA türü bir oyun.
  • Town Star: Bu oyun, Global NFT rekabetine izin vererek şehir kurma ve geliştirme üzerinden gelir elde etmeyi sağlar.
  • Echoes of The Empire: Oyun, evrendeki kısıtlı kaynaklar için savaşarak galaksideki güçlü lordlardan olma üzerine kurulu bir bilimkurgu macerası.

  Özetle, Gala platformu farklı oyun türlerinden hoşlanan kullanıcıların tek bir arayüzden ve ücret ödemeden bu oyunlara kolayca ulaşmasını sağlar. Ayrıca NFT kullanımı ve token ticareti ile blockchain teknolojisini destekler. Bu nedenle kendi kripto para birimi Gala Coin geleceği genellikle olumlu yorumlanır. Ancak platformun yeni olması, token yatırımı yapmak isteyenlerin düzenli takibini gerektirebilir. Bu anlamda yatırımcıların dikkatli hareket etmesi gerekir. Burada paylaşılanlar yatırım fikri olarak yorumlanamaz ve yatırım pozisyonlarından sorumlu tutulamaz.

  Gala Coin Nereden Alınır?

  Gala Coin nereden ve nasıl alınır diye merak edenlere biz Kripto Para Dünyası olarak herzamanki gibi Binance’yi öneriyoruz. Vermiş olduğu güven ve düşük komisyon oranları ile Binance en mantıklı tercih olarak görünmekte. Ek olarak buraya tıklayarak üye olursanız siz üyelerimize özel %10 daha az komisyon ödemenizi sağlayan Binance referans kodu indiriminden de faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  1 Yorumu

  1. Çağdaş Parlu Cevapla

   Gala coin şuan hızlı şekilde yükselişe geçti bence dahada kazandırmaya devam edecek

  Bir yorum Yaz