Kripto para borsası Binance’de listelenerek piyasada yankı uyandıran kripto para GTC, yatırımcıların son günlerde en fazla araştırdığı varlıklardan biri oldu. Açık kaynak projeleri fonlama özelliğiyle öne çıkan GTC, yaşadığı fiyat artışıyla da dikkatleri üzerine çekti. Yatırımcılar için projesi ve özellikleriyle büyük merak konusu olan Gitcoin nedir ve amacı nedir sorularını gelin birlikte yanıtlayalım ve GTC Coin geleceği nasıl anlamaya çalışalım.

İçeridekiler

  GTC Coin Nedir?

  Yaşadığı fiyat artışı ve proje özellikleriyle dikkat çeken Gitcoin, son dönemde GTC Coin nedir sorusunu sıklıkla duymamıza neden oldu. Ethereum ağını kullanan proje, geliştiricilerin ağ üzerinde çalışması için maddi kaynak ve fonlama imkanı sunuyor. Böylece blockchain geliştiriciliğine teşvik ediyor. Açık kaynaklı çalışan Gitcoin sistemi, blokchain projelerinin vakıf hibesi ve fon toplama gibi yöntemlerle desteklenmesini sağlıyor. Bu şekilde blokchain girişimlerini artırmayı hedefleyen platform, yeni projelerin hayata geçirilmesine ve devam etmesine de yardımcı oluyor.

  Proje misyonunun Web2 yerine Web3’e odaklanması, GTC Coin geleceği ve fiyat beklentileri göz önünde bulundurulduğunda yüksek seviyelerin hedeflenmesini sağlıyor. Web3, genel olarak merkeziyetsiz web olarak tanımlanır ve temelinde Bitcoin protokolünün bağlı olduğu sistemden biraz daha farklı bir altyapıya sahiptir. Bu altyapıda eşler arasındaki bağlantı, aracılara değil protokollere verilir. Bu şekilde web’in ana katmanı güven ve doğrulanabilirlik gibi özellikler kazanır. GTC platformu, inovasyon dolu Web3 üzerinde oluşturulan açık kaynaklı projeleri destekleyerek, proje devamlılığını sağlar.

  Eğer hala Binance üyesi değilseniz siz de buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Böylece Git Coin sahibi olabilirsiniz.
  Ayrıca bu yazımız ilginizi çektiyse Torn Coin Nedir ve Ada Coin Geleceği yazılarımızı okuyarak farklı coinler hakında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

  GTC Coin Kaç TL ve Dolar?

  GTC Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. GTC Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra GTC Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 GTC Coin 31.27 TL 0.37%

  1 GTC Coin $ 1.08 Dolar 0.37%

  Ayrıca GTC Coin piyasa değeri ise $ 65,781,874 dolardır. Aynı zamanda GTC Coin günlük $ 18,146,439 dolar hacime sahiptir.

  GTC Coin Amacı ve Teknolojisi

  Web3 üzerinde geliştirme yapan yazılımların fonlanması, hayata geçirilmesi ve yürütülmesi GTC Coin amacı düşünüldüğünde en başta gelir. Açık kaynaklı projelerin bağış ve destek yoluyla büyümesine yardımcı olan GTC platformu, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in de desteğini kazanmıştır. Dolayısıyla platformun ana para birimi olan Git Coin, uzun süreli bir yatırımcı kitlesine de sahiptir. Ayrıca Gitcoin, çok sayıda açık kaynağa sahip merkeziyetsiz kripto projesine de destek olmuştur.

  Gitcoin platformu, kodları herkes için açık şekilde sunulan ve geliştirilen projelere, kendi kullanıcılarının destek olmasını sağlar. Çok sayıda kripto projesi bu platform sayesinde fon bulabilir ve ihtiyacı olan yazılımcı desteğini alabilir. Sayısız proje ve geliştiriciliğe ev sahipliği yapan platform, ödül mantığıyla kullanıcıların yeni projelere destek olmasına yardımcı olur. Platformun yeni projelerin gelişimi ve hayata geçirilmesi bakımından önem taşıması, ilerleyen dönemde daha popüler olmasını sağlayacağından yüksek GTC Coin hedef beklentileri vardır. Ayrıca platform sahip olduğu diğer özelliklerle de öne çıkar:

  • Geriye dönük bağış yapan ve geliştirmelere katkı sağlayan bütün kullanıcılara GTC Coin dağıtılmıştır. Bu, platformda merkeziyetsizliği sağlamış ve katkı yapanların GTC Coin ile ödüllendirilmesini teşvik etmiştir.
  • Kamu yararını amaçlayan, bu amaçla geliştirmeler yapan ve yeni projeleri destekleyen topluluk; dünyadaki pek çok soruna çözüm bulmayı da hedefler. Sorunlara yönelik oluşturulan açık kaynaklı projeler, topluluğun desteğini kazanır.
  • Platforma katılım sağlamak isteyen kullanıcılar Github hesabı açmalıdır. Daha sonra bu ekosisteme dahil olarak Gitcoin paydaşlığı veya proje ödülleri kazanabilirler.
  • GTC Coin sahipleri, platformda oy kullanarak geliştiriciliğe katkı sağlayabilirler. Proje ve geliştirmelerin onaylanması için %51’lik çoğunluk gerekir.
  • Oy hakkı olan kullanıcılar, bu oyları kullanmak yerine başka kullanıcılara devredebilir.
  • Platformdaki yönetim sistemi, zincir içi ve dışı oylamayla gerçekleşir.

  GTC Coin Geleceği. Gitcoin Gelecek Beklentisi Nasıl?

  Çok sayıda blockchain yazılım geliştiricisi, Gitcoin platformunu kullanmaktadır. Dünyadaki sorunların çözümüne yönelik daha fazla projenin ortaya çıkmasıyla birlikte platformun daha popüler olması beklenmektedir. Bu nedenle genel olarak analistlerin Gitcoin geleceği hakkında yaptığı yorumlar olumludur. Platformunda yeni projeleri fonlaması ilerleyen süreçte daha fazla benimsenmesine yardımcı olacaktır.

  Şimdiden belirli bir kitlenin onayı alan GTC Coin, platformun bilinirliğiyle birlikte daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşabilir. Ama şunu da belirtmek gerekir ki biz Kripto Para Dünyası olarak yalnızca bu coinler hakkında bilgilendirme amacı gütmekteyiz ve kesinlikle yatırım tavsiyesi vermemekteyiz. Bu piyasaların oldukça riskli olduğunu unutmamak gerekir.

  GTC Coin Hedef Fiyat Ve Yorum

  Gitcoin platformunun ilerisi için oldukça önemli bir işleve sahip olması, kripto para GTC hedef ve beklentilerini olumlu şekilde etkiler. Yeniliğe ve gelişime açık olan Gitcoin platformu, her geçen gün yeni katılımcı bularak büyüme gösteriyor. Ayrıca çoğu yazılımcının platform üzerinde etkinlik düzenlemesi de bilinirlik açısından önem taşıyor. Gerçek potansiyelini henüz göstermemiş olan platformun gelişmesiyle birlikte GTC Coin seviyesinin; 2021 sonuna doğru 12.4, 2025 yılına kadar 26 ve 2028 yılına kadar 28,5 dolara ulaşması bekleniyor. Ancak analistler yaptıkları GTC Coin yorum ve beklentilerine, kripto marketin hızlı hareket ettiğini ve yatırım yapmak isteyenlerin dikkatli davranması gerektiğini de ekliyorlar.

  GTC Coin Nereden Alınır?

  Siz de Gtc Coin nereden ve nasıl alınır diye merak ediyorsanız bizim size önerimiz Binance borsasıdır. Hem en düşük komisyon oranlarına sahip hem dünyanın en büyük ve güvenilir kripto para borsası olan Binance’ye ücretsiz kayıt olmak ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanmak için buraya tıklayabilirsiniz. Eğer farklı borsalar hakkında da bilgi almak istiyorsanız En güvenilir Bitcoin siteleri yazımızdan faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz