Binance Launchpad üzerindeki en yeni projelerden olan Stepn, özellikle son dönemde pek çok kişinin ilgi duyduğu Metaverse alanına odaklanıyor. Yerel token GMT Coin ile en son gelişmelerden olan Game-Fi ve Social-Fi ögelerini Web3 altyapısı üzerinde birleştiriyor. Bu sayede hem yeni nesil teknolojilerin verimli şekilde adapte edilmesini, hem de kripto para yatırımcılarının eğlenirken gelir elde etmesini sağlıyor. Bu yazımızda Binance Launchpad 28. projesi olan GMT Coin nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt verdik.

Table of Contents

  GMT Coin Nedir?

  Web3 tabanlı bir sağlık ve spor uygulaması olan Stepn, yerel kripto para birimi GMT Token ie Social-Fi ve Game-Fi alanlarına odaklanan yeni nesil bir blockchain projesi. Yaşam tarzı odağıyla işleyen bu uygulama, günlük hayatta aktif olarak hareket eden, egzersiz yapan ve koşan kişilerin bu eylemlerinden gelir elde etmesi fikrine dayanır. Bu sayede kullanıcıların NFT kazanmasına ve yerel yardımcı belirteç ile çeşitli işlemler yapmasına izin verir.

  Temel olarak oyun ve sağlık uygulaması işlevleri sunarak kullanıcıların gerçek hayat hareketlerini kazanca dönüştürmesini sağlar. Bunun için ise oyun içi özel bir sneaker NFT’si kullanır. NFT sahibi kullanıcılar bu ayakkabıyı başka kullanıcılara kiralayarak para kazanabilir, aynı zamanda elde ettikleri bu kazancı kiralayan kişilerle paylaşmayı da tercih edebilir. Bu şekilde sosyal ve etkileşimli bir para kazanma süreci başlar. Platform tokeni GMT Token nedir, bu kazanç mantığı nedeniyle sıklıkla araştırılmaktadır ve genel kullanım alanları şu şekildedir:

  • Stepn kullanıcıları platform yönetişimine katılmak için yerel token stake ederek söz sahibi olur.
  • Token stake etmek pasif gelir elde etmenin en kolay yoludur, kullanıcılar kilitledikleri varlık oranında ek kazanç sağlar.
  • Uygulama içindeki ögeleri satın almak, NFT ticareti yapmak ve kiralama işlemlerinin tümünde yerel token GMT kullanılır.

  Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsasına aşağıdaki Binance referans kodu ile üye olarak, komisyon ödemelerinde ek indirim kazanabilirsiniz!

  https://accounts.binance.com/tr/register?ref=65767806

  GMT Coin Geleceği

  Stepn yönetişim tokeni GMT, kullanıcıların yaptıkları fiziksel aktivite üzerinden hem eğlenmesini, hem de NFT’ler başta olmak üzere çeşitli dijital varlıklara erişmesini sağlar. Bu sayede metaverse ve fiziksel hayat kavramını birleştirerek kullanıcıların gelir elde etmesine yardımcı olur. Aynı zamanda yatırım amaçlı kullanılan bir varlık olan GMT Token geleceği, başta bu Game-Fi özelliği nedeniyle öne çıkmaktadır. GMT Coin, platform içi NFT markette kullanıcıların sneaker almasına ve çeşitli oyun varlıklarını satmasına imkan tanır. Sağladığı en temel avantajlar ise şunlardır:

  • Stepn kullanıcıları yürüme ve koşma gibi günlük aktivitelerinden kazanç sağlar.
  • Kripto para piyasalarında işlem yapmayı sağlar.
  • Daha fazla bireyin sağlıklı yaşam alışkanlığı elde etmesine yardımcı olur.

  Bu özelliklerinin yanı sıra; arkasında oldukça güçlü ve güvenilir bir çalışma ekibinin bulunması da GMT Coin yorum ve beklentilerini iyi yönde etkilemektedir. Kripto para pazarından Solana Ventures, Alameda Research ve DeFi Alliance gibi güçlü yapıların, Stepn projesini desteklemesi GMT bakımından olumlu bir gelişmedir.

  GMT Coin Yorumları

  Metaverse ve NFT odaklı bir kripto para projesi olan Stepn (GMT), merkezi Avustralya’da bulunan fintech stüdyosu Find Sarashi Lab tarafından, Mart 2022 tarihinde piyasaya sürüldü. Proje özellikle Ekim 2021 tarihli Solana Ignition Hacklanton parkurundaki başarısıyla dikkat çekti ve birinci gelerek pek çok analistin olumlu GMT Token yorumları yapmasına neden oldu.

  Stepn projesi pek çok uzmana göre kullanışlı, sıradışı ve faydalı bir yazılım olarak görülüyor. Bu nedenle kullanıcıları spora teşvik eden, metaverse dünyasına girişi kolaylaştıran ve ek getiri sağlayan GMT Token yorum ve gelecek hedefleri de öne çıkıyor. NFT öge erişimi, stake gelirleri ve kiralama gibi özellikleri nedeniyle projenin gelecekte büyümeye başlayacağı düşünülüyor. Ayrıca yatırımcılar da uygulamanın spor yapanlara özel ayrıcalıklı erişimler sunma özelliğini fazlasıyla beğeniyor.

  GMT Coin Ne İşe Yarar?

  Stepn yerel tokeni GMT Coin amacı, kullanıcıları oyunlaştırma özellikleri üzerinden ayrıcalıklı bir dünyaya dahil etmektir. Eğlenceli unsurlarla donatılan bu Web3 yazılımı, sosyal hayata spor aktivitelerini dahil edenler için metaverse girişini oldukça kolay hale getirir. Uygulama kullanıcıları oyun içi sneaker NFT’leri ve diğer varlıkları satın alarak, günlük hareketlerinden gelir elde etmeye başlayabilir. Bu sayede hem spor yapan birey sayısını artırmak, hem de Game-Fi özellikleri üzerinden kazanç elde etmek amaçlanır. Eğlence ve fiziksel aktivite özelliklerini birleştiren bu farklı yazılım, düzenli kullanıcılar için ayrıcalıklı erişim imkanları da sunar.

  Uygulamayı indirip kaydolan kullanıcılar, kripto para cüzdanlarını bağlayarak oyun oynama ve NFT üzerinden gelir elde etmeye başlayabilir. Analistlerin GMT Coin geleceği hakkında yüksek hedefler belirlemelerinin başında oyundaki NFT ticareti, kiralama mantığı ve stake özelliği yer alır. Sonuç olarak Stepn kullanıcıları yerel token GMT Coin kullandıklarında günlük aktivitelerinden gelir elde edebilir, platform oylamalarına katılabilir ve geniş bir topluluğun parçası olabilir.

  Uzmanlar Stepn uygulamasını genel olarak geliştirilebilir ve yüksek potansiyel sahibi bir proje olarak görse de, kripto para piyasasındaki bazı risklere de dikkat çeker. Buna göre, yerel token GMT ileride daha yüksek seviyeleri test edebilir, fakat yatırım yaparken piyasa şartlarını göz önünde bulundurmak önemlidir.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  1 Yorumu

  1. Hem spor yapan birey sayısını artırmak, hem de Game-Fi özellikleri üzerinden kazanç elde etmek amaçlanması gayet değişik bir yöntem olmuş fiziksel aktiviteler üzerinden ilginç.

  Bir yorum Yaz