GNO Coin nedir, kripto para pazarında sıklıkla araştırılan sorulardan biri. GNO Coin, Ethereum zincirinde merkeziyetsiz uygulama hizmeti vermek için oluşturulan bir tahmin pazarı platformunun yerel para birimi olarak kullanılıyor. Hollanda Borsası ile multisig cüzdan da barındıran Gnosis platformu, sadece bir tahmin pazarı kurmaktan çok daha fazlasını sağlıyor. Bu yazımızda, katılımcılarına özel bir altyapı katmanı kurarak kendi piyasa uygulamasını hazırlama imkanı tanıyan platformun yerel birimi kripto para Gno nedir ve ne işe yarar gibi sorulara yanıt verdik.

İçeridekiler

  Gno Coin Nedir?

  Gno Coin, tahmin piyasası olarak çalışan Gnosis platformunda kullanılan bir para birimidir. Çok merak edilen Gnosis Coin nedir sorusunu cevaplamak için öncelikle tahmin piyasasının ne olduğuna açıklık getirmek gerekir. Tahmin piyasası, klasik borsalardan çok farklı olmayan bir pazardır. Buradaki tek fark, borsalardaki varlık ticareti yerine olay sonucu tahminine dayalı bir ticaret yapmasıdır. Gnosis platformu, kullanıcıların herhangi bir açık pazardaki olay sonuçlarını GNO Coin kullanarak tahmin etmesini sağlar ve böylece kripto para ticaretini tahmin piyasasıyla birleştirir. Bu anlamda GNO geleceği çoğu analiste göre oldukça ilginç yorumlanır. Çünkü GNO belirteçlerinin değeri, katılımcı tahminlerine göre yükselip alçalabilir. Olayların netleşmesiyle birlikte kesin değer belirlenir ve piyasalara yansır.

  GNO protokolünde amaç; pazardaki tahmin mekanizması için çeşitli araçlar, standartlar ve veri kaynaklarını kullanarak merkeziyetsiz bir altyapı sağlamaktır. Platformda GNO ve OWL olmak üzere kullanılan iki tip ERC-20 tokenı bulunur. Bunlardan GNO, platformun ICO sırasında dağıttığı toplam arzı 10 milyonla sınırlandırılmış resmi belirteçtir. OWL ise markette tahminler için ödenen ücretlerde kullanılır. OWL token, fiyatı USD ile sabitlenmiş bir stabil coindir. Buna göre; 1 OWL token 1 ABD Doları değerindedir. Buradaki amaç, platformdaki fiyat dengesini korumaktır. Öte yandan, kullanıcılar işlem ücretlerini OWL dışındaki diğer Ethereum tabanlı tokenlar ile de ödeyebilir.

  Platformun ana tokenı olarak işlev gören GNO Coin avantajları ile OWL tokendan çok daha farklıdır. Gnosis Coin, temel olarak OWL tokenları üretmek için stake edilme işlevine sahip bir varlıktır. Bu sistemde, stake eden katılımcılar belirli süre sakladıkları GNO varlıklarının karşılığında ödül token elde eder. Kazanılan OWL miktarı eldeki GNO Coin sayısı ve cüzdanda kilitleme süresine göre değişiklik gösterir. Genel olarak yapılan GNO Coin yorumları, bu para birimlerinin özelliklerinden etkilenir:

  • GNO Coin, kullanıcıların platforma güvenli şekilde erişmesini sağlar.
  • Kamuoyu verilerini sansürsüz şekilde toplar ve kaynak olarak kullanır. Bu sayede kripto para piyasaları dışında; hükümet, sigorta ve finans gibi sektörlerde de güvenilir tahmin araçlarının oluşturulmasını sağlar.
  • GNO ve OWL belirteçleri bir arada çalışan ve platformun sürdürülebilirliğini sağlayan tokenlardır. OWL Coin’in kullanılmadığı durumlarda ceza politikası devreye girer. Platform ücretlerinin OWL ile ödenmesi daha fazla token oluşturulmasını sağlar. Bu nedenle her iki token da işlem güvenliği ve dağıtımı için önemlidir.

  GNO Coin Kaç TL ve Dolar?

  GNO Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. GNO Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra GNO Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 GNO Coin 5,623.46 TL -1.71%

  1 GNO Coin $ 194.43 Dolar -1.71%

  Ayrıca GNO Coin piyasa değeri ise $ 504,838,995 dolardır. Aynı zamanda GNO Coin günlük $ 4,826,489 dolar hacime sahiptir.

  GNO Coin Yorumları

  Gnosis protokolü, sektöre sağladığı doğru fikir paylaşımı ve tahmin piyasa uygulama geliştiriciliği ile öne çıkan bir proje. Uzmanların yaptığı GNO Coin yorum ve analizleri incelenirse, bu kriptoya şans veren geniş bir yatırımcı kitlesi olduğu anlaşılabilir. Özellikle kripto marketin yeni bir boğa piyasasına girmesi, GNO Coin’de yeni yükseliş trendlerini getirebilir. Ayrıca, sağladığı ek kullanım özellikleri nedeniyle pek çok alanda tercih edilen bir para birimi haline gelebilir ve kısa sürede hızlı artış yaşayabilir. Genel yorumlara göre, bu kriptoda fiyat takibi yapmak ve anlık haber paylaşımından faydalanmak yatırımcılara yüksek kar getirebilir.

  Siz de GNO Coin satın almak istiyorsanız dünyanın en günenilir Bitcoin sitelerinden biri olan Binance üzerinden işlem yapabilirsinz. Eğer hala Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  GNO Coin Geleceği Nasıl?

  Platformun ana tokenı olan GNO Coin, 2017 yılında ilk para teklifi ile piyasaya sürüldü ve sadece 10 dakikada satıldı. Geliştirici ekip bu sırada GNO Coin’in %95’ini alarak kasaya kilitledi ve herhangi bir şekilde satmama sözü verdi. Bu nedenle GNO Coin’de belirli bir fiyat tabanı oluştu, ayrıca olası düşüş risklerine karşı satış baskısı ortadan kalktı. Bu da GNO Coin tahminleri açısından olumlu seviyelerin hedeflenmesine yol açtı.

  Genel uzman incelemeleri göz önüne alınırsa; proje arkasında güçlü bir ekibin bulunması ve uygulama geliştiriciliğini teşvik eden sistemi nedeniyle Gnosis Coin geleceği olumlu gözükmektedir. Ancak bir diğer tahmin piyasa projesi olan Augur, Gnosis’in ana rakibidir. Farklı özellikleriyle öne çıkan bu proje, ileride Gnosis’in büyümesini olumsuz şekilde etkileyebilir. Bu nedenle her ne kadar GNO geleceği parlak gözükse de, yatırım yapmadan önce bütün piyasa şartlarının kontrol edilmesi önerilir. Ayrıca unutmamak gerekir ki biz Kripto Para Dünyası olarak yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca inceleme ve bilgilendirme yazıları oluşturuyoruz.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse XTZ Coin yorum ve Rev Coin yorum gibi yazılarımızı da okuyabilir ve bu dünya hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  GNO Coin Projesi ve Amacı

  Gnosis platformu, 2015 yılında Stefan George ve Martin Koeppelmann tarafından kurulan bir tahmin piyasasıdır. Aynı zamanda Ethereum İnkübatör Konsensüs desteğini alan ilk projeler arasında yer alır. Bunlara ek olarak, Ethereum konsensüs kurucusu ve kurucu ortağı Joseph Lubin ile Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de Gnosis danışmanları arasındandır. Bu nedenle Gnosis Coin yorumları, arkasındaki güçlü ve başarılı ekipten etkilenir. Tahmin piyasası hizmeti veren GNO Coin amacı kullanıcılar için doğru ve güvenilir paylaşımın olduğu bir platform sunmaktır. Gnosis platformu bunun için ayrı platformları kullanır:

  • Olympia: Gnosis’in test sürümü olarak oluşturulan Olympia, ücretsiz turnuvalara ev sahipliği yaparak kullanıcıların para kaybetmeden kendini denemesini sağlar. Olympia (OLY) jetonları birkaç günde bir dağıtılır ve kullanıcılara kendi geliştirme şansı tanır. Bu piyasada başarılı olan kullanıcılar, GNO Coin ile ödüllendirilir ve herkese açık ana pazara geçiş yapabilir.
  • Apollo: Tahmin pazarının 1.0 sürümü olarak ortaya çıkan Apollo, Gnosis Kasası’nı geliştirmeye odaklanır. Kasa ise dApp’ler ile etkileşime girmek için kullanılan bir cüzdan ve tarayıcıdır.
  • DutchX: 2018 yılında oluşturulan DutchX, token ticareti ve açık arttırmasına izin veren merkeziyetsiz bir borsadır.

  Gnosis katılımcıları bu ayrı yapıları kullanarak, kendilerini test edebilir, çeşitl gösterge tablolarını kullanabilir ve piyasa dengesi kurarak varlık ticaretine başlayabilir. Bunlara ek olarak Gnosis sisteminde farklı gelişim katmanları da yer alır:

  • Çekirdek: Çekirdek Katmanı; olay, sonuç, piyasa ve takas işlemleri için farklı akıllı sözleşmeler barındırır. Platformu güçlendiren bu katmanda ufak işlem ücretleri alınır. Ancak gelecekte bu ücretin ortadan kalkması planlanmaktadır.
  • Hizmet: Stabil Coin ve chat gibi hizmetler bu katman sayesinde sunulur. Belirli bir işlem modeline göre işleyen bu sistemin, gelecekte çoğu tüketici uygulamasıyla etkileşime girmesi beklenmektedir.
  • Uygulama: Özel uygulamaların yer aldığı bu katman, kullanıcıların Gnosis özelliklerini kullanarak yeni uygulama geliştirmesine izin verir. Ayrıca platformdaki ek hizmetler de bu alanda kullanılabilir.

  Toparlayacak olursak; Gnosis projesi sunduğu farklı katman ve platfomlarla tahmin piyasalarında doğru bilgi paylaşımı ve yeni uygulama geliştiriciliğini mümkün kılar. Özelleştirilmiş bilgi almak için kapsamlı bir arayüz sunan platform, gelecekte verimli bir tahmin aracı haline gelebilir. Düzensiz token dağıtımı ile hedeflerini tamamlamayı planlayan GNO Coin geleceği pek çok yatırımcının ilgisini çekmektedir. Çeşitli güncelleme ve yeniliklerle ek işlevler kazanan bu proje çok daha fazla değer kazanabilir. Ancak yatırım yapmadan önce GNO Coin grafik ve haberlerinin incelenmesi önerilir. Kripto para piyasasındaki hızlı dalgalanmalar GNO Coin’de sert hareketlere neden olabilir. Bu nedenle yatırımcıların her zaman kendi risk analizini yapması ve piyasa hareketlerine karşı hazırlıklı olması gerekir.

  Bu içerikte paylaşılanlar hiçbir koşulda yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz ve yatırımcı kayıpları karşısında sorumlu tutulamaz.

  GNO Coin Nereden Alınır?

  Bu tarz Coinlerin nasıl alındığını merak eden kullanıcılara bizim her zaman önerimiz Binance borsasıdır. Hem düşük komisyon oranları nedeniyle hem de vermiş olduğu güven sayesinde en güvenli adres olarak görünmektedir. Eğer siz de bu kripto para borsasına üye olmak istiyor ve hala üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 daha az komisyon ödeminizi sağlayan Binance Referans kodu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz