Harmony One Coin geleceği, platformun yüksek ölçeklenebilirlik ve optimizasyon sunması nedeniyle yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Harmony platformu, merkezi olmayan uygulama geliştirilmesini ve kullanımını daha kolay hale getirmeyi hedefliyor. “Tam-yığın” yaklaşımı ile kanıtlanabilirlik ve enerji verimliliği gibi avantajlar sunuyor. Bu nedenle platformun kripto para birimi One Coin nedir sıklıkla araştırılıyor. Bu içeriğimizde Harmony Coin nedir ve gelecek beklentileri nelerdir gibi soruları sizin için cevapladık.

İçeridekiler

  One Coin Nedir?

  One Coin, Harmony platformunun yerel para birimi olarak 2020 yılında piyasaya sürüldü. Şirket CEO’su güvenlik protokolleri ve derleyiciler üzerine doktora yapan, Microsoft Research, Google ve Apple gibi firmalarda kariyer geçmişi olan Stephen Tse’dir. Stephen Tse, 2017 yılında Harmony platformunu kurdu ve 2018’de toplam one coin arzı 12,6 milyar olarak belirlenmişken yaklaşık %22.4’lük kısmını özel token satışına çıkardı. One Coin, kullanıcıları ekosisteme dahil etmek ve çeşitli eylemlerde ödeme mekanizması olarak görev görür. Protokol içindeki temel işlevleri ile kripto para One Coin nedir daha iyi anlaşılabilir. Bu işlevler şunlardır:

  • EPoS konsensüs modelinde stake işlemlerinde kullanılır. Böylece kullanıcılar çeşitli blok ödülleri ve işlem ücretleri kazanma imkanı yakalar. Stake yapan kullanıcılar vade sonu coin getirisinin yanı sıra, ağın ek olarak verdiği coin ödülünü de kazanır.
  • One Coin, platformdaki blok oluşum hızının yüksek olmasına bağlı olarak, kısa süred işlem onayı alınmasını sağlar.
  • Çevrimdışı kripto para cüzdanlarına aktarılabildiğinden, güvenli bir yatırım aracıdır.
  • One Coin, farklı cüzdanlar arası transferlerde ve sınır ötesi gönderimlerde düşük masraf ve 7/24 işlem avantajı sağlar.
  • One Coin; Gas ücreti, işlem ücreti, depolama ücreti gibi eylemlerde ödeme aracı olarak çalışır.
  • Token sahipleri One Coin ile yönetişimde oy hakkı sağlar.
  • “Zincirler Arası Finansman Ölçeklendirme” ana hedefiyle hareket eder. Bu anlamda Ethereum, DeFi ve NFT gibi uygulamaları ölçeklendirir.

  One Coin ölçeklenebilir, kanıtlanabilir ve sharding avantajlarına sahip platformu ile öne çıkan bir tokendır. Bu nedenle bu kripto para birimini yakından takip eden ve yatırım yapmak isteyen kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Fakat yatırımcıların her ne kadar One Token yorum bakımından olumlu dursa da, hızlı dalgalanan piyasada son derece dikkatli olması gerekir.

  Eğer siz de One Coin satın almak istiyor ve nereden alınır diye merak ediyorsanız Binance Tr üzerinde One Coin listelenmektedir. Eğer hala Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve size özel ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayan Binance Tr referans kodu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  One Coin Kaç TL ve Dolar?

  One Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. One Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra One Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 One Coin 0.385664 TL -0.14%

  1 One Coin $ 0.013334 Dolar -0.14%

  Ayrıca One Coin piyasa değeri ise $ 164,068,024 dolardır. Aynı zamanda One Coin günlük $ 10,202,380 dolar hacime sahiptir.

  One Coin Yorumları

  Harmony platformu, kripto marketin değerlenmesi beklenen projelerinden biridir. Platformun arkasında son derece aktif ve düzenli toplantılar yapan bir topluluk bulunması, yatırımcıların One Coin geleceği konusunda beklenti içinde olmasına katkı sağlar. Ağ gelişimini tamamladıktan sonra yerel para birimi üzerine çalışmalar yapmaya başlayan platform, kısa sürede geniş bir kitlenin dikkatini çekti ve hızlı şekilde evrildi. Buna göre güçlü tasarımına çabuk ve etkili geliştirmeler eklemeyi başardı. Ayrıca geliştirici ekibinin uzman bir kadrodan oluşması nedeniyle de One Coin oldukça güçlü bir duruş sergiledi.

  Analistlere göre One Coin yorumları ve geleceği özellikle orta vadede yatırımcısını sevindirebilir. Platformun işlevsel, ölçeklenebilir ve hız gibi avantajlar sunması DeFi sektörüne yeni bir bakış açısı getirebilir. Ancak One Coin’in piyasada benzer rakiplerinin bulunması ve genellikle kısa vadede yüksek kar imkanı sunmaması gibi dezavantajları bulunuyor. Fiyat oynaklığının yüksek olması da alım-satım için ciddi bir takip gerektiriyor. Bu nedenle yatırımcıların One Coin tercih ederken bütün artı ve eksileri göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerekiyor.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse SafeMoon Coin Yorum ve AAVE Coin yorum gibi diğer inceleme ve bilgilendirme yazılarımızı okuyabilir ve bu teknolojiler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece kripto para dünyasında yatırımda bulunduğunuz Coinlerin ne işe yaradığını ve neye hizmet ettiğini öğrenmiş olursunuz.

  One Coin Geleceği Nasıl?

  Harmony platformu, oldukça dikkat çeken protokoller arasındadır. Nispeten küçük bir ekibi olan protokol; yazılım geliştirme, yapay zeka, blockchain teknolojisi, makine öğrenimi ve sanal gerçeklik gibi alanlarda uzman ve deneyim sahibi bir ekip tarafından geliştirilmiştir. Bu nedenle kripto para piyasasına son derece güçlü bir giriş yapmıştır. Bu nedenle Harmony Coin geleceği sıklıkla araştırılan bir konudur.

  Analistlere göre One Coin yorum ve beklentileri genellikle orta vadede değer kazanacağı yönündedir. Ancak yatırımcıların, bu piyasada hareket ederken geçmiş grafik analizlerinden faydalanması ve şahsi fikirlere bağlı kalarak yatırım yapması önerilmektedir. Kripto para piyasasının ani değişmesi pek çok yatırımcının terste kalmasına neden olabilir. Olumsuz durumlardan korunmak için buradaki paylaşımlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli ve sorumlu tutulmalıdır. Her yatırımcının kendi riskini alarak hamle yapması gerekir.

  One Coin Amacı ve Projesi

  Harmony, geleceğin merkesiyetsiz ekonomisine katkı sağlamak için tasarlanan bir protokoldür ve resmi para birimi One Coin projesi ile enerji verimliliğine sahip, gecikme süresi düşük olan ve ucun bir konsensüs platformu sunar. Amacı itibariyle farklı blockchain sistemlerinde var olan sorunları ortadan kaldırmayı hedefler. Bunun için de en gelişmiş mühendislik uygulamalarının yanı sıra araştırma birimlerini kullanır. Harmony platformunun yapı taşı sahip olduğu resharding ve güvenli staking özelliklerini kapsar. Platform ayrıca hızlı blok yayılımı ve cross-shard yönlendirme gibi işlemleri de uygular.

  PoS konsensüsünün yenilenmiş bir versiyonuyla karşımıza çıkan Harmony, EPoS (Efektif PoS) olarak adlandırılan bir sistemi kullanır. Bu yöntem ile çok sayıda doğrulayıcının eş zamanlı çalışmasını sağlar. Fikir birliği sistemi, ağdaki parçalama sistemiyle de uyumludur. Diğer PoW mekanizmalarının aksine hızlı işlem süresi, yüksek ölçeklenebilirlik ve enerji verimliliği gibi avantajlar sunar. Stake etme yöntemlerini de geliştirmeyi hedefleyen One Coin amacı doğrultusunda ağ etkileşimini maksimuma çıkarmayı hedefler. Bunların dışında Harmony platformu şu özellikleri taşır:

  • Ağ, bütün teknolojisini optimizasyona dayalı şekilde sıfırdan geliştirdi. Böylece bir dizi yenilik ile özelleştirilmiş ve geliştirilmiş bir protokole sahiptir.
  • EPoS olarak isimlendirilen protokol, pipelining ve sharding gibi en son teknoloji dizilimleri kullanır. Bu işlem onaylarında tek bir yöntem olmadığı anlamına gelir ve çok sayıda farklı işlemin aynı anda gerçekleşmesini sağlar.
  • Farklı yaklaşımı bağlantı gecikmesini azaltır niteliktedir ve ağ büyümesiyle birlikte işlem hacmi artar.
  • Tek parça saldırılara engel olmak için merkeziyetsiz bir altyapıya sahiptir. Her biri çok sayıda node’dan oluşan parçalanmış bölümlerle ağ güvenliğini korur.
  • Güvenli veri paylaşımı ve kullanıcı gizliliğini sağlamak için Sıfır Bilgi Kanıtı olarak bilinen “Zero-Knowledge Proof” sistemini kullanır.
  • Kullanıcıları token kullanımına teşvik eder ve BEP-2 ile ERC-20 gibi farklı tokenlardan yerel para birimi One Token’a geçmeyi mümkün kılar.

  One Coin Nereden Alınır?

  One Coin, kripto marketin gelecekte değerlenebilecek projelerinden olması özellikle yeni yatırımcıların ilgisini çekmesini sağlıyor. Bu nedenle pek çok yatırımcı One Coin nereden alınır ve nasıl alınır gibi sorular soruyor. Hızlı, güvenli ve kolay şekilde One Coin almak için dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip Binance borsası tercih edilebilir. Binance borsasında ONE/BTC, ONE/USDT, ONE/BUSD ve ONE/BNB gibi paritelerden biri üzerinden işlem yapılabilir. Eğer hala Binance Tr üyesi değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve ömür boyu %10 daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

  Bununla birlikte One Coin yatırımı yapmak isteyenlerin, kripto marketi iyi analiz etmesi ve destek direnç noktalarına bağlı kalarak pozisyon açması önerilir. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle şahsi yatırım kararlarından dolayı sorumlu tutulamaz. Okuyucuların işlem açmadan önce kendi araştırmalarını yapma ve kararını vermeleri gerekir.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz