Huobi davet kodu, kullanıcıların düşük işlem ücreti ödeyerek kripto para ticareti yapmasını sağlayan bir programdır ve Huobi’nin Binance’e en büyük rakip borsa olması nedeniyle yatırımcılar tarafından sık sık araştırılır. Yüksek işlem hacmi ve güvenlik önlemleri Huobi’nin Türk yatırımcılar arasında da popüler bir borsa olmasına neden olur. Bu yazımızda bu dev borsadan en iyi şekilde yararlanmayı sağlayan Huobi davet kodu nedir inceledik ve Huobi davet kodu nasıl alınır açıkladık.

İçeridekiler

  Huobi Davet Kodu Nedir?

  Günümüzde yüksek güvenlik ve fırsat amacıyla, kripto para yatırımcılarının pek çoğu karlarını farklı borsalar arasında bölüyor. Böylece tek bir borsayla sınırlı kalmadan çok sayıda yatırım aracına ulaşmak mümkün hale geliyor. Binance’in dünya çapında en çok kullanılan borsa olduğu biliniyor, ancak sonrasında Huobi geliyor. Bu nedenle Huobi referans programı yatırımcılar için merak konusu halini almış durumda. Kripto para yatırımcılarının özel avantajlar ve indirimler kazanmasını sağlayan sistem Huobi global davet kodu veya referans programı olarak biliniyor.

  Huobi Davet Kodu: ipxc3223

  Davet kodu sistemi, Huobi kullanıcılarının yaptıkları ticaret işlemlerinde düşük işlem ücreti ödemelerini sağlar ve bu şekilde sürekli alım-satım yapan yatırımcılar ciddi anlamda tasarruf eder. Huobi borsasını Binance’den sonra 2. sıraya koyan en önemli özelliklerinden biri bu referans mantığıdır. Davet kodu ile üye olan yatırımcıların %30’a varan indirim avantajından faydalanma hakkı olur. Bu sayede referans kodlu hesaptaki bütün işlemlerde ödenen komisyon ücretleri düşer. Ancak kendi davet kodunu paylaşanlar da bu sistemden belirli avantajlar sağlar. Bu nedenle kod sahipleri Huobi davet kodu ne işe yarar sorusuna yanıt aramaya çalışırlar. Davet kodunun çalışma mantığında her iki tarafa da fayda sağlamak bulunur. Kod ile açılan üyeliklerde komisyonlarda indirim sağlanırken, kod paylaşan hesaplara alınan ücretlerin bir kısmı geri ödeme olarak dağıtılır.

  Üye olurken yukarıdaki Huobi referans kodunu kullanabilir ve %30 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ya da buraya tıklayarak direkt olarak referans linkimiz ile üye olabilir ve aynı şekilde ömürlük komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Huobi Davet Kodu Nerede?

  Yatırımcılar için ciddi komisyon ödeme tasarrufu sağlayan Huobi davet kodu nerede yer alır açıklayalım. Huobi davet kodu, referans kodu olarak da geçer ve her kullanıcıya özel olarak oluşturulur. Kendi referans kodunu diğer kullanıcılarla paylaşan yatırımcılar, bunun üzerinden geri ödeme kazanır. Davet kodu kullanıcıları ise işlem ücretlerinde indirim hakkına sahip olur. Düzenli kripto para yatırımı yapan her iki taraf için de benzersiz bir özellik olan referans kodu, kullanıcıların kendi hesaplarında bulabilecekleri bir koddur.

  Huobi kullanıcı sayfasındaki referans bölümünden, mevcut referans koduna ulaşmak ve kullanılan kod bilgisini görmek mümkündür. Buradaki referans linki veya kodu kopyalanarak sosyal medya hesaplarında ve çeşitli internet sitelerinde paylaşılabilir. Bu şekilde referans kodu üzerinden yeni üyelerin borsaya kayıt olması sağlanır. Üye yapılan her kullanıcı üzerinden ise bir miktar geri ödeme elde edilir. Referans sayfasından yeni referans kodları oluşturmak ve kod karşılığında elde edilen kazancı görmek gibi farklı işlemler yapılabilir.

  Ayrıca bkz: Binance referans kodu

  Huobi Davet Kodu Nasıl Alınır?

  Huobi davet kodu ile kripto para takas işlemlerinde %30’a varan komisyon indirimi kazanmak mümkündür. Fakat bu indirimden yararlanmak için referans kodunun ilk üyelik sırasında girilmesi gerekir, aksi halde önceden açılmış bir hesaba daha sonradan kod eklemek mümkün olmaz. Yeni kullanıcılar Huobi referans kodu nasıl alınır ve referans kodu ile nasıl üyelik oluşturulur şu adımları takip ederek uygulayabilir:

  • Öncelikle Huobi anasayfasında “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayın.
  • Burada hesabın kullanılacağı e-mail veya telefon numarası ile şifre belirlenir.
  • Alt taraftaki isteğe bağlı “Davet Kodu” bölümüne referans kodu girilir ve hesap açılır.

  Referans link bağlantısına tıklayarak üye olmak da mümkündür. Linke tıklandığında otomatik olarak Huobi kayıt sayfası çıkacak ve buradaki referans kodu bölümü doldurulacaktır. Dolayısıyla bağlantı üzerinden hesap oluştururken yeniden kod girmeye gerek yoktur. Kod ile üye olduktan sonra kullanıcılar kendi referans sayfalarından, ne kadar Huobi referans indirimi kazandıklarını ve kendi kodlarının ne olduğunu görüntüleyebilir.

  Ayrıca bkz: KuCoin Referans Kodu

  Huobi Davet Kodu Avantajları Nelerdir?

  Huobi davet kodu olarak da bilinen Huobi referans kodu, hem kod sahibine hem de kod kullanıcısına özel avantajlar sunar. Bu programın özelliklerini şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Kod ile açılan hesaplarda alım, satım transfer işlemlerine harcanan ücretler indirimli olur.
  • Yeni üyelik oluştururken Huobi davet programı özelliklerinden faydalanmak için referans kodunun girilmesi gerekir. Aksi halde bütün işlemlerde yüksek ücretler ödenir.
  • Referans programına katılım zorunlu değildir.
  • Referans kodu spot ve margin işlemlerin tümünde kullanılabilir.
  • Referans kodu sahipleri komisyon ücretlerinden bir miktar geri ödeme kazanır.

  Özetlendiğinde, Huobi referans kodunun özellikle uzun vadede yatırımcıları ciddi miktarda komisyon ödemesi yapmaktan kurtardığı görülür. Bu nedenle yeni üyelik oluştururken referans üzerinden kayıt olunması önerilir.

  Ayrıca bkz: En güvenilir Kripto Para Siteleri.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  1 Yorumu

  1. Huobi davet kodu ile alakalı tüm bilgilerin yer aldığı güzel bir makale olmuş teşekkürler

  Bir yorum Yaz