Kripto para Huobi, Huobi borsasının kendi platformunda kullanım için piyasaya sürdüğü ve kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlayan bir kripto paradır. Huobi borsasındaki her türlü alım-satım, takas ve ticaret işlemlerinde kullanılabilen Huobi Coin, çok çeşitli kullanım alanları ve özellikleri ile yatırımcı hizmetine sunulur. Borsa işlemlerini çok daha düşük komisyon ödemeleri ile tamamlama imkanı sunan, Huobi Coin borsa kullanıcıları tarafından yaygın olarak tercih edilir. Bu yazımızda dünyanın en büyük kripto para borsalarının Huobi’nin yerel tokenı Huobi Coin nedir detaylarıyla inceledik ve token özelliklerinden bahsettik.

İçeridekiler

  Huobi Token Nedir?

  Yatırımcıların araştırdığı Huobi Token nedir sorusunu yanıtlamadan önce Huobi borsasının özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekir. 2013 yılında Singapur merkezli kurulan Huobi borsası, kurulduğu günden beri düzenli olarak büyüyen ve dünya çapında tercih edilen bir kripto para borsasıdır. Güney Kore, Japonya, Birleşik Krallık, Avustralya ve Hong Kong gibi pek çok merkezde ofisi bulunan Huobi borsasının Türkiye’de de faaliyetleri vardır. Borsada kullanılan yerel token ise Huobi Token (HT) olarak geçer. Huobi Coin ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir ve temel amacı müşteri sadakat programı ile kullanıcıları ödüllendirmektir.

  2018 yılında piyasaya sürülen Huobi Coin ne işe yarar sorusu aşağıdaki özellikler üzerinden açıklanabilir:

  • Maksimum arz 500 milyon HT ile sınırlıdır. Bu arzın 300 milyonu ise Huobi Global kullanıcıları için ayrılmış durumdadır.
  • En büyük işlevi, borsa kullanıcılarına kripto para alım-satım işlemleri için indirimli ücretler sunmaktır.
  • Borsa içinde ortak ödeme birimi olarak kullanılır.
  • OTC trading işlemlerinde kullanılır.
  • İndirimli komisyon ücretleri ile kullanıcıların transfer, ticaret gibi araçlarda avantajlı fiyatlardan faydalanmasını sağlar.
  • Elde varlık tutan kullanıcılara oy kullanarak yönetime katılma hakkı sunar.

  Eğer siz de Huobi Token satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak Huobi borsasına üye olabilir ve size özel Huobi davet kodu indiriminden faydalanarak alım satımlarda %30 daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

  Huobi Token Kaç TL ve Dolar?

  Huobi token kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Huobi token ne kadar gibi soruların yanı sıra Huobi token hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Huobi Token 19.06 TL 1.39%

  1 Huobi Token $ 0.577035 Dolar 1.39%

  Ayrıca Huobi token piyasa değeri ise $ 91,982,848 dolardır. Aynı zamanda Huobi token günlük $ 367,841 dolar hacime sahiptir.

  Huobi Token Geleceği Nasıl?

  Huobi borsası, dünya çapında en fazla kullanılan, güvenilir kripto para borsalarından biridir. Yaygın olarak kullanılan bu borsanın yerel tokenı Huobi Coin geleceği de borsanın güvenilirliğinden olumlu yönde etkilenir. Huobi Token, kripto para borsasının temel belirteci olarak geçer. Kullanıcı ödülleri üzerinden borsa teşvikini artırmayı sağlayan Huobi Coin’de toplam arz sabittir. Ancak Huobi Global, bu arzın %20’lik kısmını düzenli olarak geri alır. Böylece herhangi bir saldırı veya risk durumunda yatırımcı fonlarını yeniden dağıtmayı hedefler.

  Çin’in kripto para birimlerine olan baskısına karşılık olarak çıkan Huobi Token ile kullanıcıların platform bağlılığı hedeflenir, aynı zamanda indirimli komisyon ücretleri ile daha fazla transfer imkanı sunulur. Arzın borsa tarafından güvenlik altına alınması da, gelecek için umut verici bir gelişmedir. Borsadaki herhangi bir kripto para birimi gibi alınıp, satılan, ticareti yapılan Huobi Token geleceği uzmanlara göre umut vadedici bir görünüme sahiptir. Bu tokenın farklı borsalarda da listelenmesi kullanım alanını artırır, madenciliği olmayan ve toplam arzı sabit olan Huobi Token, borsa popülerliğinin artması ile birlikte gelecekte daha yüksek seviyeleri test edebilir.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse sizler için hazırladığımız diğer borsa Coinlerinden olan Binance Coin ve KuCoin inceleme yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Huobi Token Yorumları

  Kripto para ekosisteminin büyümeye devam etmesi, borsa platformlarının kendi tokenlarını piyasaya sürmesine neden olur. Platform kullanıcı sayısını artırmak amacıyla ortaya çıkan kripto para Huobi yorum verileri incelendiğinde, borsa için gelecekte büyüme hareketleri öngörülebilir. Varlık sahiplerine indirimli komisyon ücretleri, platform içi avantajlar, oy verme ve yönetime katılma gibi haklar veren Huobi Token’da özellikle uzun vadede yükseliş beklemek doğru olabilir. Yapılan Huobi Token yorum ve beklentileri incelendiğinde, işlevsel özellikleri nedeniyle borsaya olan talebin artması, Huobi Token fiyatının da yükselmesine neden olur. Zaman içinde daha fazla kullanıcı sayısı ile birlikte daha yüksek bir piyasa değerine ulaşması beklenen Huobi Global borsasının değeri, yerel kripto para biriminin değerini de yakından etkiler. Bu nedenle kripto para birimlerine olan ilginin artması ile birlikte Huobi borsasının daha fazla tercih edilmesi gibi faktörler gelecekte Huobi Token fiyatının artmasını sağlayabilir.

  Huobi Token Projesi ve Teknolojisi

  Günlük işlem hacmi göz önüne alındığında dünyanın en çok tercih edilen borsalarından olan Huobi Global, kendi para birimi Huobi token ile kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunar. Tıpkı Binance borsasındaki BNB gibi, Huboi Token amacı da kullanıcı işlem ücretlerini düşürerek platforma olan teşviği artırmaktır. Huobi Coin arzının büyük miktarı platform içinde yer alır. Yerel token Huobi Coin’in  2 ana işlevi bulunur:

  • Öncelikle borsa, sadakat programı ile elinde Huobi Coin bulunduran kullanıcılara işlem ücretlerinde indirim sağlar.
  • Huobi Otonom Dijital Varlık Değişimi isimli program dahilinde Huobi Token sahipleri, platform yönetimine katılmaya hak kazanır.

  Bu işlevler için kullanılan Huobi Token değeri borsa tarafından belirli bir oranda sabit tutulur. Enflasyonu engellemek ve arzı kontrol etmek için karın %20’si ile tekrar Huobi Token alınır. Böylece yatırımcı fonlarının güven içinde saklanması sağlanır. Bunların yanı sıra, Huobi Token projesi ile kullanıcılara sağlanan diğer avantajlar şunlardır:

  • Komisyon İndirimleri: VIP statüsündeki Huobi kullanıcıları, ekstra indirim avantajları kazanır. Bu şekilde yatırımcı ve tüccar komisyonları ciddi anlamda düşürülür ve işlem ücretlerinden birikim yapma imkanı olur.
  • Kullanıcı Değişim Araçları: Huobi Coin alışverişinin daha kolay ve rahat olması için farklı paritelerde işlem imkanı sunulur. Huobi Token BTC, USDT, ETH, XRP, LTC gibi farklı para birimleri ile alınıp satılabilir.
  • Yeni Jeton Tanıtımı: Token sahiplerinin, borsada listelenecek yeni varlıkları Huobi Token ile alma imkanı olur. Bu öncelikle erişim imkanı sayesinde, gelecekte yükseliş potansiyeli olan projelere, oldukça makul fiyata yatırım yapılabilir. Ek olarak bu işlemlerden cüzdan bonusu elde etmek de mümkün olur.
  • Yatırımcı Koruma Programı: Borsanın sattığı tokenlar direkt olarak yatırımcı koruma fonuna eklenir. Bu sayede olası yatırımcı varlık kayıplarında, kaybedilen miktarı geri ödeme imkanı olur.
  • Karar Verme Katılımı: Varlık sahiplerinin elde ettiği oy kullanmak hakkı, platform değişiklikleri ile daha geniş bir ekosistemi destekleyecek gelişmeleri içerir.

  Huobi Token Güvenli mi?

  Huobi borsası, en eski kripto para borsalarından biridir ve geniş kullanıcı sayısına sahiptir. Bu nedenle bu borsanın yerel tokenı Huobi Coin yorum incelemelerine göre, bu varlığın güvenli olduğu söylenebilir. Arkasında güçlü bir ekip ve altyapı teknolojisi bulunan Huobi Coin, mevcut platform kullanımını artırmak amacıyla piyasaya sürülen ve borsa amacına hizmet eden bir destek tokenıdır.

  Aynı zamanda site içerisinde bulunan En güvenilir kripto para siteleri yazımızı okuyarak güvenli Bitcoin siteleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Huobi Token Alınır mı?

  Sahip olduğu işlevler nedeniyle kullanıcıların merak ettiği Huobi Token alınır mı sorusuna analistler, genel olarak olumlu şekilde yanıt verir. Kendi tokenı ile borsa değerini artırarak performansın yükselmesini sağlayan Huobi Coin, yatırımcı sayısı her geçen gün artan bir para birimidir ve Huobi borsası dışında farklı platformlarda da listelenir. Bu nedenle kullanıcı erişiminin oldukça kolay olduğu Huobi Token’ı farklı pariteler üzerinden alım imkanı bulunur. Token sahiplerine sayısız avantaj sağlayan bu tokenda genel olarak olumlu yorumlar öne çıksa da, yatırımcıların yüksek risk katsayısına sahip bir borsada işlem açtığını bilerek ticaret yapması önerilir.Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz